Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 61   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Törvények, rendeletek, nyomtatványok, minták, stb.  (Megtekintve 169123 alkalommal)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3605


« Új üzenet #15 Dátum: 2009. Február 06. - 12:55:17 »

(4) A vadászható madárfajok egyedeire, a fészekrakás és fiókanevelés
időszakában, illetve a szaporodási időszakban – vonuló fajok esetében a fiókanevelési
területükre történő visszatérésük során is – tilos vadászni.

38/A. § (1) Amennyiben nincs más kielégítő megoldás és az érintett vadászható
vadfajok állományának a (6) bekezdésben meghatározott kedvező védelmi helyzete
nem sérül, közösségi jelentőségű vadászható vadfaj vonatkozásában a vadászati
hatóság a szükséges mértékben és módon a 28. § (4) bekezdésében, a 30. § (2)
bekezdésében, a 38. § (3) bekezdésében és a 39. § (3) bekezdésében foglalt
tevékenységeket a következő – madárfaj esetében csak az a)-f) pontban szereplő –
okból engedélyezheti, illetve rendelheti el:

a) közegészségügyi, illetve közbiztonsági okból,
b) a légi közlekedés biztonsága érdekében,
c) a növényi kultúrák, a termés, az állatállomány, az erdők, a halállományok, a
vizek súlyos károsodásának megelőzése érdekében,
d) kutatás és oktatás, állományfeljavítás, visszatelepítés és az ezekhez
szükséges tenyésztés céljából,
e) egyes vadászható madárfajok – az érintett állomány nagyságához mérten –
kis számú szelektív befogásának, tartásának, illetve hasznosításának érdekében,


Jól gondolom, hogy szalonkaügyben ez akár jót is jelenthet?
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Csk777
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 361



« Új üzenet #16 Dátum: 2009. Február 06. - 13:02:39 »

(4) A vadászható madárfajok egyedeire, a fészekrakás és fiókanevelés
időszakában, illetve a szaporodási időszakban – vonuló fajok esetében a fiókanevelési
területükre történő visszatérésük során is – tilos vadászni.
...
e) egyes vadászható madárfajok – az érintett állomány nagyságához mérten –
kis számú szelektív befogásának, tartásának, illetve hasznosításának érdekében,


Jól gondolom, hogy szalonkaügyben ez akár jót is jelenthet?

Szerintem nem a (4) miatt.  Vállat von
Naplózva

Ha örökké a lábam elé nézek, előbb-utóbb beverem a fejem.
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3605


« Új üzenet #17 Dátum: 2009. Február 06. - 13:08:27 »

Ugyan nem böngésztem végig, hogy melyik paragrafus, meg bekezdés micsoda a felsoroltak közül, de első olvasatra nekem úgy tűnik, hogy a hatóság engedélyezheti (remélem) a vadászatot egyes vadászható madárfajokaz érintett állomány nagyságához mérten –kis számú szelektív befogásának, tartásának, illetve hasznosításának érdekében.

Bár az aláhúzottak mellett talán a szelektív is kulcsszó lehet a szalonka esetében.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Csk777
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 361



« Új üzenet #18 Dátum: 2009. Február 06. - 14:02:48 »

Egy kis olvasmány a szalonkával kapcsolatosan:
"Az erdei szalonka (f.á: 20-50 pár) vadászati idénye Magyarországon március 1. és április 10. közötti, csak húzáson szabad vadászni és naponta vadászonként legfeljebb 4 pld ejthető el. Magyarország erre a fajra vonatkozóan derogációt jelentett be Brüsszelben. A telelő területeken a terítékben észlelt 55-60%-os, az őszi terítékek 40%-os, illetve a tavaszi vadászatokon, monitoringunk által kimutatott átlagosan 10-24%-os tojó részarány alapján a magyar tavaszi erdei szalonka vadászat okozta tojó mortalitás nagysága össze nem mérhető a Ny-európai veszteségekkel. E vadászat jobban elősegíti a populációk növekedését, mint bármely más időben végzett hasznosítási forma. Az éves magyar szalonkaterítékben – mintegy 8000 pld – ez mintegy 2000 tojót jelenthet átlagosan. A tavaszi vadászat fenntartása tehát populációdinamikai szempontból is előnyösebb, nem beszélve arról, hogy változatlan vadászati nyomás mellett az elmúlt években nőtt az erdei szalonka teríték Magyarországon, amely egyértelműen a populáció növekedésével hozható összefüggésbe. Ez pedig csak egy módon értelmezhető: a magyar tavaszi szalonkavadászatnak a jelenlegi törvényi szabályozások mellett nincs negatív hatása (FARAGÓ et al., 2000; FARAGÓ, 2003)."

Prof. Dr. Faragó Sándor: LŐNI VAGY VÉDENI? MADÁRFAJOK A VÉDELEM HATÁRÁN, MAGYARORSZÁGON
bővebben: http://www.vadasz.info.hu/tudomany/f_loni_vedeni.doc
Naplózva

Ha örökké a lábam elé nézek, előbb-utóbb beverem a fejem.
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #19 Dátum: 2009. Május 13. - 15:11:27 »

http://www.magyarhirlap.hu/cikk.php?cikk=166871
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #20 Dátum: 2009. Május 13. - 15:23:15 »

Megint kaptunk a pofánkra.Sokáig már nem kell vadászni az átlag embernek.
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #21 Dátum: 2009. Május 13. - 15:30:08 »

Megint kaptunk a pofánkra.Sokáig már nem kell vadászni az átlag embernek.

Ez is csak arra jó, hogy a még meglévő természeti kincseket, értékeket hogyan lehet egy-két bennfentes közt szétosztani annak magánkézbe játszásával. Már látom, ahogy Csányi bácsi a Bábolnai Zrt-vel a környék össze területén nekilát vadgazdálkodni...
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #22 Dátum: 2009. Május 13. - 17:31:53 »

Itt van tessék, a derék kormány még menti ami menthető, amit anno "valakiknek" megígért, azt még a hátralévő kevés időben gyorsan meg kellett lépni.
Nem kell ezen csodálkozni, ez a mai magyar valóság.
Mutyi, susmus, sógorkomajóbarátozás...stb.
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #23 Dátum: 2009. Május 13. - 17:40:05 »

Wetzlar Wave Szerintem már megvolt a csoda szarvasnál is.Mert úgye akinek gyorsabb lova volt az hamarabb oda ért a tüzhöz Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #24 Dátum: 2009. Május 22. - 09:04:11 »

Jó reggelt!
Nem tudom melyik topicban tegyem fel a kérdést, ezt választottam.
A bankom küldött egy levelet, tele kitöltendő nyomtatványokkal, adategyeztetés céljából, amiket jun. 10.-ig vissza kell küldenem kitöltve, különben egyoldalúan felbontja a szerződést velem!
Olyan szöveg is van a levélben, hogy "önként beleegyezem" abba, hogy adataimat kiadják (és itt egy hosszú felsorolás apró betűkkel) gyakorlatilag bárkinek! És én ezt a nyilatkozatot az ő nyomtatványukon ÖNKÉNT teszem, különben felmondják a folyószámlámat (vállalkozói számla)! Felháborító!
Mi a véleményetek, jogos ez?    Fejvakarás
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #25 Dátum: 2009. Május 22. - 09:06:19 »

Jó reggelt!
Nem tudom melyik topicban tegyem fel a kérdést, ezt választottam.
A bankom küldött egy levelet, tele kitöltendő nyomtatványokkal, adategyeztetés céljából, amiket jun. 10.-ig vissza kell küldenem kitöltve, különben egyoldalúan felbontja a szerződést velem!
Olyan szöveg is van a levélben, hogy "önként beleegyezem" abba, hogy adataimat kiadják (és itt egy hosszú felsorolás apró betűkkel) gyakorlatilag bárkinek! És én ezt a nyilatkozatot az ő nyomtatványukon ÖNKÉNT teszem, különben felmondják a folyószámlámat (vállalkozói számla)! Felháborító!
Mi a véleményetek, jogos ez?    Fejvakarás
Szia!
Szerintem nem kötelezhetnek erre!
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #26 Dátum: 2009. Május 22. - 09:10:54 »

Szia!
Szerintem nem kötelezhetnek erre!

Én is erre gondolok, de hát dik...demokráciában élünk! Szomorú  Mások nem kaptak ilyen levelet?  Vállat von
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #27 Dátum: 2009. Május 22. - 09:30:43 »

 Nem ! Én a Temetkezési ZRT.-töl.Ha magas lenne a vérnyomásom biztos 250 -nél állt volna meg.
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #28 Dátum: 2009. Május 22. - 09:33:26 »

Szia!
Szerintem nem kötelezhetnek erre!
Aztán majd jó felbontják a szerződést.Mocskok!! Dühhh
A kölcsönök kamatait is felemelték.Szó nélkül,egyoldalúan.Derék kormányzatunk szólt valamit?
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #29 Dátum: 2009. Május 22. - 09:36:24 »

Aztán majd jó felbontják a szerződést.Mocskok!! Dühhh
A kölcsönök kamatait is felemelték.Szó nélkül,egyoldalúan.Derék kormányzatunk szólt valamit?
Bizony! Teljesen egyeduralkodóként kezelik a bankok a dolgokat, és a kormány szép csendben lapít, szabad kezet adva ezzel nekik.
Undorító!
Naplózva
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 61   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: