Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 61   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Törvények, rendeletek, nyomtatványok, minták, stb.  (Megtekintve 169544 alkalommal)
Steve
Vendég
« Új üzenet #135 Dátum: 2010. Február 10. - 11:18:56 »

Valaki segtsen értelmezni nekem ezt a katyvaszt! Fejvakarás
Már mint a 21/2010 (II.9.) korm. rendeletet.... Vállat von
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #136 Dátum: 2010. Február 10. - 11:36:29 »

Szia Steve

Melyik része nem világos? Ez a kiegészítés elsősorban a különböző szervezetek lőszerhez és fegyverhez jutását szabályozza nem az egyes emberét. Wave
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #137 Dátum: 2010. Február 10. - 11:40:54 »

Szia Steve

Melyik része nem világos? Ez a kiegészítés elsősorban a különböző szervezetek lőszerhez és fegyverhez jutását szabályozza nem az egyes emberét. Wave
Steve !

Melyiket nem érted?

"Na az is vehetne két forintért erőszakot a jó k........ aki ezt összehozta!"

Esetleg ezt?

"Narkósk....?"


 Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Steve
Vendég
« Új üzenet #138 Dátum: 2010. Február 10. - 11:42:19 »

Szia Steve

Melyik része nem világos? Ez a kiegészítés elsősorban a különböző szervezetek lőszerhez és fegyverhez jutását szabályozza nem az egyes emberét. Wave

Hát nekem is ez jött első olvasatra...,de nem voltam teljesen biztos benne. Kacsint Wave
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #139 Dátum: 2010. Február 10. - 11:42:56 »

Hát nekem is ez jött első olvasatra...,de nem voltam teljesen biztos benne. Kacsint Wave
Engem sem érint. :Mosolyog
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Steve
Vendég
« Új üzenet #140 Dátum: 2010. Február 10. - 11:43:30 »

Steve !

Melyiket nem érted?

"Na az is vehetne két forintért erőszakot a jó k........ aki ezt összehozta!"

Esetleg ezt?

"Narkósk....?"


 Ördög


Óóóó Te S.Peti!

Ezek mind teljesen világosak....No de kérem... Vigyorog
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #141 Dátum: 2010. Február 10. - 11:49:54 »


Óóóó Te S.Peti!

Ezek mind teljesen világosak....No de kérem... Vigyorog
Ezt én is értettem elsőre is. Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #142 Dátum: 2010. Február 10. - 11:52:29 »

Azért a magánembert is érinti.
Most, ha új fegyvert akarsz vásárolni, előtte kell kérned egy erkölcsit (persze pénzért) és amikor az megvan, akkor adhatod be a kérvényt. Ez megint 2-3 hét eltolódás!
Ugyan ezt játsszuk el, ha orvosi, vagy a tartási lejár!
Egy kérelem így kb 8.000 Forintba kerül!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #143 Dátum: 2010. Február 10. - 12:03:00 »

Azért a magánembert is érinti.
Most, ha új fegyvert akarsz vásárolni, előtte kell kérned egy erkölcsit (persze pénzért) és amikor az megvan, akkor adhatod be a kérvényt. Ez megint 2-3 hét eltolódás!
Ugyan ezt játsszuk el, ha orvosi, vagy a tartási lejár!
Egy kérelem így kb 8.000 Forintba kerül!
Vak aki végig olvasta... Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #144 Dátum: 2010. Február 10. - 12:04:33 »

Vak aki végig olvasta... Ördög
Van aki végig olvasta.
De ezt az erkölcsis dolgot már tudtuk...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Topi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 475



« Új üzenet #145 Dátum: 2010. Február 10. - 12:53:58 »

Sziasztok!
Én már túl vagyok az első "aktuson", egyszerre kértem vásárlásit, meg az érvényesség meghosszabbítását, mert így csak + 3100 Ft és nem kell duplán fizetni az igazolásért, ugyanis az csak három hónapig érvényes! Fej a falba Nem erkölcsi bizonyítványt kell kérned (sárga csíkos boríték a postán) egy vadász erkölcseit ugyan ki merné megkérdőjelezni Bion, hanem igazolást, hogy nem folyik ellened eljárás (zöld csíkos boríték)! A díja ugyanaz, csak a nyomtatvány más!

Üdv!
Topi
 
Naplózva

Szeretnék olyan jó ember lenni, mint amilyennek hisz a kutyám.........
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #146 Dátum: 2010. Február 10. - 13:07:41 »

A magán embert annyiban, hogy ezentúl a vagyonőri meg testőri tevékenység során nem kell rejtve viselni a fegyvert.
A megszerzési és megújítási hercehurcát nem az a módosítás szabályozta, hanem az ezt megelőző. Nem
 A probléma az,volt hogy a  korábbi szabályozásból fegyvertartási célokat "felejtették el". Eddig meg volt határozva, hogy sportolásra, sportlövészetre, munkavégzésre, személy- és vagyonvédelemre mely jogi személyek kaphatnak engedélyt.
 Mivel ez nem  volt  meghatározva, akkor, ha valaki humoros kedvében van, akkor pld. személy- és vagyonvédelmi cég létére igényelhet mondjuk sportolásra vagy más f@szságra fegyvert. Ezt módosították most mert ráébredtek, hogy ez így nem lesz jó.
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #147 Dátum: 2010. Február 10. - 14:07:53 »


A megszerzési és megújítási hercehurcát nem az a módosítás szabályozta, hanem az ezt megelőző. Nem
 

Igaza vagyon Uram! Igen

Éjjel álmatlanságban szenvedtem (dolgoztam) és elolvastam vagy nyolc Tv., rendeletet ,stb és már azt sem tudom, melyikben mi van. 
Kezdhetem újra egyenként! Nooormalis?
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #148 Dátum: 2010. Február 10. - 15:34:09 »

Úgy tudom azért, hogy egyszerűbb legyen behozni a külföldön lőtt zergét, és gondolom a trófea otthoni törvényes tárolását is leegyszerűsíti.

Rendben, de akkor miért nincs ott pl. a medve és a farkas is, vagy egyéb olyan vadfaj, amire a magyar vadászok közül bárki vadászhat, aki meg tudja fizetni?
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #149 Dátum: 2010. Február 10. - 15:40:54 »

A magán embert annyiban, hogy ezentúl a vagyonőri meg testőri tevékenység során nem kell rejtve viselni a fegyvert.

Érdekes dolog ez, mert ezek szerint ezek a személyek egy civil ruhás rendőrnél több lehetőséget kapnak az önvédelemre, ha úgy adódik, mert esetükben nem kell vacakolni a rejtett módban hordott pisztoly elővakarásával.
(...és akkor magáról a pisztolyról nem is beszéltünk. Ördög)

Egyszer, csak egyszer alkotna valaki úgy törvényt, hogy azt át is gondolja és ÉRT HOZZÁ!
Persze ha a "traktorosképviselő" szava előbbre való mint a szakembereké, ott nem is szabad csodálkozni semmin sem.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 61   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: