Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 61   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Törvények, rendeletek, nyomtatványok, minták, stb.  (Megtekintve 169540 alkalommal)
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #105 Dátum: 2010. Február 04. - 21:34:50 »

Tehát a gím tehén febr. végéig lőhető, kocára a tilalom megszűnt, és terelésen lőhető az őz tarvad.

Ezek nagyszerű hírek azoknak, akik tavasszal-nyáron szeretnek beledurrantani a turkáló setét folt közepébe. Mostantól nem kell aggódni hogy mi lesz, elég felismerni hogy disznó. Nem

Kiváló továbbá azoknak, akik nem teljesen biztosak abban, hogy amit látnak az őz avagy borjú, és a biztonság kedvéért eddig is lőttek minden ilyesmire a tereléseken. Eztán ezen sem kell gondolkodni. Ha nincs semmi a fején, és állat formája van, akkor mehet.

És most kapcsolok    január végén nem lesz vége a társasvadászatoknak, hiszen február végéig minden lőhető! Ha szorít a kapca, még el lehet adni egy-két hajtást februárban is, ugyanolyan feltételekkel mint a téli hónapokban. Nem semmi. Szomorú

Egy dolgot hiányolok csak a módosításból: akik a tarfejű bakot nem tudják megkülönböztetni a sutától, azok helyzete továbbra is megoldatlan.  Vállat von

Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #106 Dátum: 2010. Február 05. - 07:46:11 »

 Rííí

Naplózva
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #107 Dátum: 2010. Február 05. - 08:58:52 »



Egy dolgot hiányolok csak a módosításból: akik a tarfejű bakot nem tudják megkülönböztetni a sutától, azok helyzete továbbra is megoldatlan.  Vállat von


Majd eltörlik a bak tilalmát,hiszen az nemi diszkrimináció.
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #108 Dátum: 2010. Február 05. - 09:34:32 »

Mennyi bakgida fog elesni tereléseken...
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #109 Dátum: 2010. Február 05. - 18:36:25 »


Egy dolgot hiányolok csak a módosításból: akik a tarfejű bakot nem tudják megkülönböztetni a sutától, azok helyzete továbbra is megoldatlan.  Vállat von



 Bion

Erre tökéletesen jó "tanulócsatorna" a F&H.
Tessék megnézni, hogy milyen nagy élmény a derék barkás bakokat agyonlődözni hajtásban! :'(
Naplózva
gomba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 157


« Új üzenet #110 Dátum: 2010. Február 05. - 19:02:27 »

Vadásztársasági szinten háziszabály kérdése a szabályozás, erdőgazdaságoknál remélem nem lesznek nagyobb bakik, mint eddig voltak. Személy szerint nálunk azon tépem magam, hogy idénytől függetlenül a notorikus koca lövőket keményen tiltsuk el. A tervben szereplő mennyiség a véletlenek áldozata lesz úgyis, hajtásoknál meg elkerülhetetlen. A minap beszélgettünk egy barátommal az 50 kg súly határról. Azt el tudnám fogadni,hogy kissé fel vigyük a súly határt, talán akkor  helyenként vissza állhatna idővel a "régi rend".
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #111 Dátum: 2010. Február 05. - 19:36:05 »

Mit értesz Te régi rend alatt?
Az 50kg feletti zsigerelt súlyú kocácska, már igencsak elvezetget 4-5 malacot és akkor még a nagyokról nem is beszéltünk!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
gomba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 157


« Új üzenet #112 Dátum: 2010. Február 06. - 16:35:40 »

Igazad van, de a súlyhatár emeléssel az erősebb kocákat "favorizálnám". Egy jó nyári-őszi takarmány ellátás után nem nehéz 50 kg feletti süldőt lőni, nem biztos, hogy esetleg neki be kellene búgnia emseként, de be fog. Ez csak egy magán vélemény /gyorsan leírom mielőtt még  valaki megtalálna/, hozzá teszem sok disznót sikerült már terítékre hoznom, de "jó" kocát még nem lőttem és remélem ez így is marad még sokáig. Nekem a jó koca 50 kg felett kezdődik , de nyilván nem bántom a kis testűeket sem.
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #113 Dátum: 2010. Február 06. - 22:20:48 »

A szalonka ismét vadászati idény nélkül...  Rííí

Vajon a megyei felügyelőségek ennek ellenére adhatnak ki rá majd engedélyt, ha a többhelyen rebesgetett mintagyűjtés mégiscsak lehetséges lenne?
Vagy épp ezért nem lesz lehetséges?

Szerintem monitoring keretében lehet mintát venni. Mi is kaptunk 2 megfigyelőállomásra 8 madarat, ebből 2-t be kell majd szolgáltatni vizsgálatra. Hogy most hogy lesz azt nem tudom. Pláne hogy egy megfigyelőállomásunk volt. Lehet hogy a szomszéddal néztek minket egybe  Vállat von.
De ha logikusan gondolkodunk akkor ezek szerint 1 állomásra 4 madár, ebből 1-t beszolgáltatni. Hogy mit fognak ebből kihozni azt nem tudom. A szalonkafelelős majd még értekezni fog a kamarával ez ügyben, és akkor majd talán okosabbak leszünk.

Eddig azonban nagyon úgy fest, hogy akik monitoringoztak, azok majd mennek "mintavételre", és erre szerintem a megyei felügyelőségek adhatnak engedélyt. Ez is a monitoring része.

 Emelem
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #114 Dátum: 2010. Február 06. - 22:35:34 »

"De ha logikusan gondolkodunk akkor ezek szerint 1 állomásra 4 madár, ebből 1-t beszolgáltatni. Hogy mit fognak ebből kihozni azt nem tudom."

Sült szalonkát! Ördög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #115 Dátum: 2010. Február 06. - 22:47:00 »

ÁÁÁÁ!

Ahhoz az összeset be kéne adni + minden tizedik állomásnak egy kis tábla szalonnát is.  Ördög
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #116 Dátum: 2010. Február 08. - 10:57:41 »

Szerintem monitoring keretében lehet mintát venni. Mi is kaptunk 2 megfigyelőállomásra 8 madarat, ebből 2-t be kell majd szolgáltatni vizsgálatra. Hogy most hogy lesz azt nem tudom. Pláne hogy egy megfigyelőállomásunk volt. Lehet hogy a szomszéddal néztek minket egybe  Vállat von.
De ha logikusan gondolkodunk akkor ezek szerint 1 állomásra 4 madár, ebből 1-t beszolgáltatni. Hogy mit fognak ebből kihozni azt nem tudom. A szalonkafelelős majd még értekezni fog a kamarával ez ügyben, és akkor majd talán okosabbak leszünk.

Eddig azonban nagyon úgy fest, hogy akik monitoringoztak, azok majd mennek "mintavételre", és erre szerintem a megyei felügyelőségek adhatnak engedélyt. Ez is a monitoring része.

Ez melyik megyében van?

Ezek szerint lesz monitoring, csak mi itt még nem tudunk róla. Ami egyébként nem csoda, nem is szokatlan a kamaránktól, csak rosszul esik mindig hátul kullogni az események után.
Nade hátha változik majd egyszer!
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Márti
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #117 Dátum: 2010. Február 08. - 15:35:10 »

Hát nem tudom ez a szalonka-monitoring jelenleg hogy áll, de ha minden igaz a soproni egyetem fogja kiértékelni a mintákat...
De ezt csak onnan gondolom, hogy a rektor nagyon mondogatta, hogy az egyik évfolyamtársam, aki a  szalonkákról írta a szakdolgozatát kelleni fog a kiértékelésnél.
Akkor még azt mondták, hogy a szárnyvégeket kell beküldeni, hiszen az alapján a korosztályt és a nemet is meg lehet többé kevésbé biztosan határozni. De ez hangsúlyozom még decemberben volt.
Naplózva
Márti
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #118 Dátum: 2010. Február 08. - 15:43:12 »

Ezekről az új vadászidényekről meg csak annyit, hogy aki már látott január végén, hajtásban elejtett nagy kocát, amiben már csíkos malacok voltak, abban asszem fel sem merül az a gondolat, hogy egész évben lőhessük őket.
Szerintem nem is biztos, hogy ez az 50kg- os súlyhatár a lényeg, hanem az, hogy az illető koca vezet -e malacokat, ha ugyanis igen, és azokat még szoptatja is akkor ezek a malacok hosszú napok alatt éhen pusztulnak.
Értem én, hogy sok a disznó, nagy a vadkár, de aki ilyen állatot le tud lőni az gondolkodjon már el azon, hogy mit csinál. Ennél még a kotorékozás is humánusabb, mert ott legalább a kölyköket is elpusztítja a kutya, de a lövésre az egész konda szétszalad és a malacoknak bottal lehet ütni a nyomát.
Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #119 Dátum: 2010. Február 09. - 11:03:29 »

Ha jol látom, változni foga liba/kacsa kvóta is. Most már öszsesen 4 illetve 8 lőhető /nap, nem /nap/faj.

Ez az egész egy kalap...  Nem
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 61   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: