Oldalak: [1] 2 3   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: "Baklövések" amelyekre nem vagyunk büszkék!  (Megtekintve 7055 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Dátum: 2008. Október 01. - 20:10:44 »

Wetzlar javaslatára megnyitottam ezt a topikot!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sziju
Vendég
« Új üzenet #1 Dátum: 2008. Október 01. - 20:57:35 »

Attila!
Már van egy ilyen topik Mea Culpa címen ugyanerre a témára.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #2 Dátum: 2008. Október 01. - 22:54:03 »

Attila!
Már van egy ilyen topik Mea Culpa címen ugyanerre a témára.
Nem. A mea culpa a fórumon elkövetett balf@szságok miatti bocsánatkérésre szolgál.
Ide meg jöhet minden, amit elcsesztünk.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Viktor
Vendég
« Új üzenet #3 Dátum: 2008. Október 02. - 07:09:01 »

Attila!
Már van egy ilyen topik Mea Culpa címen ugyanerre a témára.
Nem. A mea culpa a fórumon elkövetett balf@szságok miatti bocsánatkérésre szolgál.
Ide meg jöhet minden, amit elcsesztünk.


Eztetet a választékosságot szeretem Keeben... :ALC :ALC :ALC

De igazad van.
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #4 Dátum: 2008. Október 25. - 00:29:28 »


Hirteln nem tudom hova tenni:

A felénk ez időben már megszokottá vált, jó kis, magasan fekvő köd kicsábított. Nálunk ez elég jó fényviszonyokat jelent, mivel a város és a környező falvak fényei jól visszaverődnek a ködtakarótól.  Célom a jó ideje eltűnt feketeszoknyások serege. Korán nem indultam, mert még csak 8 óra körül kezdtek a fényviszonyok úgy alakulni, hogy lehessen látni is valamit. Egynegyed kilenckor már ott ültem egy nyiladék oldalában a legjobban járt váltó mellett. Egy szépen kifürdött dagonya is emelte az esélyeimet.
A csendes várakozást néha megtörte a közelben folyó patak csobbanása. Egy ilyen patak rendkívüli hangokat képes produkálni. Aki már ült lesben patak mellett az tudja, mit lehet kihallani a vízfolyásból.  No, jómagam is beképzeltem magamnak, egy egyre hangosabbá váló zörgést, és halk ropogást, ami végül nem a közeledő kondával, még inkább sem a nagy egyes disznóval sem azonosult. A képzelet szülte a hangok el is enyésztek hamar. Maradt a csobogás és csilingelés. Ezt már megszokta a fülem, ezért hirtelen belerezzentem, amikor nagyot csobbant a patak és még egyszer is loccsant a víz.
Ez talán nem a patak játéka, sőt biztos, hogy nem! Mégis kicsit esetlenül hallgatózom előre.
A loccsanás zörgéssé fokozódott és a nyiladékon, előttem tán 30 méterre megjelent egy szarvastehén. Vagyis inkább egy ünő. Mivel kellene lőni egy tarvadat nagyon sürgősen, emelem is a puskát. Mire befejezem a mozdulatot és átnézek a céltávcsövön, a képben már egy bika áll. Megörülök hirtelen, mivel felismerem páratlan 12-es barátomat, aki bőgésben a nagy rudlival állt és melyet elvert az általam később meglőtt nagy dárdás bika.
Az egy win-win szituáció volt, mondaná a mostanság divatos szaknyelv. Most is csak megsimogatom a bikát a szálkereszttel és be is lép a gyertyánok közé! Újabb win-win szituáció….
Maradok még egy órácskát, de nem történik semmi különös. Azt tervezem, hogy előresétálok a közvetlen előttem kezdődő réten, melyet jól jár a sertevad, remélem ott találom valamelyik feketecsuhást. Az idő ugyan még elég korai, de ez a környék viszonylag zavartalan, csak egy kavicsos út kígyózik be végcél nélkül ebbe a völgybe.
Lassan sétálok előrefelé, gyakran távcsövezek, látnék mindent, ha lenne mit nézni.
Semmi, csak a már kezdődően aszott fűcsomók, melyek nagyon jó, világos hátteret biztosítanak. Egy helyen hosszasan el is álldogálok, távcsövezek előre…. Hirtelen, felettem a tölgyes szálasból olyan velőtrázó ordítás hangzik, hogy beleborzadok.
Disznó…. Sőt azt is tudom, hogy koca, mely így jelzi a kannak, a nem kívánt közeledéssel kapcsolatos véleményét…. A búgás hangjai és a konda közelednek felém.
Érdekes helyzet megint, hiszen fordított irányból jönnek, a szálasból éppen a búvóhely felé igyekeznek. A másik irányból vártam őket.
Mégis hirtelen, mint fekete szőnyeg árasztják el előttem a harmattól világos rétet. Kapom a puskát, célzok, de mind olyan kicsike… malacok nyilvánvalóan, de mégis ott egy nagyobbacska, sőt még egy, talán süldő? Mire átgondolom már el is tűnt a forgatagban az összes…
Mégis a végén jön egy nagyobb darab, kockás a háta, csapott a dereka, ez egy kan…Ráemelem a puskát, de mozog végig, majd megáll, megcélzom, betámasztok, és nagyot horkantva elindul egy süldő után…Ráhúzom a szálkeresztet az orrára, egy darabig vacakolok, majd leteszem a Mausert.
Mérgesen ismerem be magamnak, hogy nem volt tökéletes a helyzet.
A konda eltűnik, nincs zaj, nincsen locsogás, beváltottak már a  sűrűbe.
A disznók eltűnnek, elszalasztottam a lehetőséget. Picit még maradok, hiszen ilyenkor búgáskor bármi lehet.
Jó negyed óra múlva elindulok és lassan araszolok előre. Hang nincsen, csak az éjszaka zörejei.
Alig érek előre 15 métert, amikor az előbbi konda váltója előtt, olyan öt méterre, hirtelen megjelenik egy nagy fekete árnyék.
A hátsó része elég lapos, az eleje pedig vastagon türemkedik előre. A távcső egy nagy disznót mutat a rétszéli gazosban.
Ráfogom a puskát, jól látszik a távcsőben, nyilvánvaló hogy egy a kondát követő nagy kanról van szó…
Itt a lehetőség! Jól rajta vagyok, de nem merek lőni. Előtte minden tiszta száraz gaz. A Mauseremhez csak a cseh SP lőszert használom, és az ebben a gazos előtérben biztos idő előtt expandálna….
Nem tudok lőni és mérges vagyok magamra, hogy miért nosztalgiázok megint és nem töltöttem be egy Hornadyt, vagy H-Mantelt, vagy TUG-ot…
A disznó közben kinyújtózkodik - nyilván keresi a kocák szagát! Majd hirtelen ellaposodik és eltűnik a távcsőből….
Keresem, hogy hova lett!! Nézek előre…..
Majd hirtelen négykézlábra emelkedik egy ember a céltávcsövemben.!!!!!
A meglepetéstől egyből nem is tudtam mit csináljak… Arra futotta az ösztön, hogy félrekaptam a puskát és lezártam a Mausert.
Csak utána ébredtem rá hogy milyen helyzetbe kerültem…
Közben az ember is feltápászkodott, próbálta legyőzni az alkohol visszahúzó erejét.
Rávilágítottam és ráordítottam!  Meglepően nyugodtan válaszolt:
Ő a helyi kocsmából idő előtt távozott, hogy ellenőrizze, az ezen a helyen behajtókat. Köztük engem is ellenőrizni akart, csak letért az útról és kicsit megpihent…
Megmutattam neki a mindenre kiterjedő behajtási engedélyemet! Ez megnyugtatta, majd békében távoztunk….

„Ha kinyitod a fegyverszekrény ajtaját, valahol kinyílik a cellaajtó is”
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #5 Dátum: 2008. Október 25. - 11:06:48 »

Belegondolni is szörnyű, mi van, ha nem cseh lőszer van a fegyverben, ha mégis lősz, ha nem takarja semmi, ha....  :-\ Zavarodott
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #6 Dátum: 2008. Október 25. - 11:54:31 »

Belegondolni is szörnyű, mi van, ha nem cseh lőszer van a fegyverben, ha mégis lősz, ha nem takarja semmi, ha....  :-\ Zavarodott
Nem irigylem Horridot anno a környéken én is jártam így.Borzalmasan zavart a területük,párocskák,lovasok sétálgatók...pedig akkoriban nyugodtabb volt...
Amíg át nem éli ezt a helyzetet az ember fogalma sincs róla milyen érzés ez.....más beszélni róla és más átélni.
Ahogy Horridót ismerem inkább 10x fogja ellenörizni hogy mire is fog lőni.
De abba gondoljatok bele mi van akkor ha nem Ő van ott hanem egy kevésbé tapasztaltabb vadász ......
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #7 Dátum: 2008. Október 25. - 15:12:29 »

Semmi más nem befolyásolta a tragédia kialakulását és bekövetkeztét, mint a VADÁSZ önfegyelme, tapasztalata, általános fegyelmezettsége.
Ilyenkor-véleményem szerint-nem azon kell gondolkodni, hogy "mi lett volna ha", hanem bizony meghajolni a VADÁSZ előtt, megköszönni Neki a viselkedését, a helytállását.

Horrido, nem sokszor mondok ilyet, de le a kalappal előtted!
Egyáltalán nem irígyellek a kalandodért, gondolom, Neked is idő kell a feldolgozásához.
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #8 Dátum: 2008. Október 25. - 20:37:11 »

"Semmi más nem befolyásolta a tragédia kialakulását és bekövetkeztét, mint a VADÁSZ önfegyelme, tapasztalata, általános fegyelmezettsége."

 Igen

Ezért gondolom azt, hogy amikor történik egy vadászbaleset arról nincs mit beszélni napokon-heteken át, mert a fentiekben adatik meg a válasz.
Hibázott az a valaki, aki "éhes" volt, megérdemli a büntetést...persze a bosszantó, hogy ettől a "sértett" nem éled fel.

Nekem is volt már olyan szituációm, amikor a puskáért nyúltam...de olyannyira túl korai volt még a nagyvad megjelenése, hogy inkább a keresőt vettem vagy tizedjére a kezembe...és a fagyaloson keresztül végülis kibontakozott a sötétkék "mackó felső"...meg a két 10 év körüli gyerek, akik sétáltak az erdőben...nem messze laktak egy tanyán.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #9 Dátum: 2008. Október 25. - 20:38:48 »

Horrido! Igen
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #10 Dátum: 2008. Október 26. - 10:59:42 »

Horrido!

 Igen

Örülök, hogy végül szerencsésen végződött, és ez azt hiszem csak józan ítélőképességednek és megfotoltságodnak volt köszönhető.

 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #11 Dátum: 2008. Október 26. - 14:53:11 »

Szia Horridó!
 Igen Igen Igen


"Megmutattam neki a mindenre kiterjedő behajtási engedélyemet! Ez megnyugtatta, majd békében távoztunk…."

Hát Barátom! 
Csodálom hatalmas önfegyelmedet! Bár nem vagyok durva ember, de én a Magyarok Istenét is megmutattam volna neki!


Nyiss egy topikot: 
El nem követett baklövések"Melyre büszkék vagyunk! -címmel, és tedd át oda!
« Utoljára szerkesztve: 2008. Október 26. - 20:46:02 írta Erdőjáró (Molnár Attila) » Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #12 Dátum: 2008. Október 27. - 15:25:05 »

Szia Horridó!
 Igen Igen Igen


"Megmutattam neki a mindenre kiterjedő behajtási engedélyemet! Ez megnyugtatta, majd békében távoztunk…."

Hát Barátom! 
Csodálom hatalmas önfegyelmedet! Bár nem vagyok durva ember, de én a Magyarok Istenét is megmutattam volna neki!

Hát mit mondtam volna neki? Mi rosszat tett? Beb@szott és leszédült az útról, kicsit hömbölgött, majd tántorgott tovább.
Szörnyű helyzet volt, nem kívánom senkinek. Bár legalább kicsit átgondolja az ember az ilyen eseteket. Wave Wave
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Szenka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 249



« Új üzenet #13 Dátum: 2008. Október 28. - 16:09:13 »

 Igen Igen Igen Lehet, hogy egy levegőbe lövés gyorsan kijózanította volna... Fa testápoló
Naplózva

Carpe Diem.
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #14 Dátum: 2008. November 19. - 12:57:23 »

Igen Igen Igen Lehet, hogy egy levegőbe lövés gyorsan kijózanította volna... Fa testápoló

Sajnos nem ( tapasztalat) Mivel az ingerulet atvivo rendszert blokkolja az alkohol meg a drog a loves hangjanak es fenyenek nincs olyan felelmetes hatasa a szamara mint egy "normalis " embernel. Ami meg rosszabb, hogy ennyire reszeg allapotban mar azt is elhiszi, hogy kepes lenne elvenni a fegyvert. A reszegsegnek vannak fokozatai
Az aranyos, a vicces, a bator, az aggressziv, es a lathatatlan ( amikor mar olyan reszeg hogy azt hiszi magarol barmit megtehet mert nem latjak) Na dolgozo mar kb ebben az allapotban lehetett.
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Oldalak: [1] 2 3   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: