Oldalak: 1 ... 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 [145] 146 147 148 149 150 151 152 153   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 8x57 JS/JRS  (Megtekintve 374817 alkalommal)
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #2160 Dátum: 2017. Szeptember 19. - 20:39:26 »

Miscuuzi, megint elnéztem.  Nem szól szám Geco sp volt nekem az említett...
A geco plus a norma vulcanhoz hajaz.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Lajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 28


« Új üzenet #2161 Dátum: 2017. Október 17. - 14:11:02 »

Néhány Brenneke Basic maradvány  Emelem

Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #2162 Dátum: 2017. Október 17. - 17:13:13 »

Mikből bányásztad elő ezeket?
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Lajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 28


« Új üzenet #2163 Dátum: 2017. Október 17. - 19:14:26 »

Pontosan már nem emlékszem melyik miből való, de az egyik egy bikából keresztül lőve a másikoldalt szinte kibújva a bőr alatt, másik egy nagy kanból messziről lőve szintén a bőr alatt állt meg, ezek kb. egyformák és ahogy emlékszem ezek szépen gombásodtak nem szét szakadtak.

 Amik széjjelebb vannak szakadva azok nagy része gerinclövések ott nem igazán ment át se közelről (30m) se messzebbről (130m), de talán ez nem is akkora baj.

A többi átütötte a vadat.

Többen érdeklődtek már régebben a Basic-ról és azért töltöttem fel ezeket a maradványokat, valakinek ez is segítség lehet.
Ha valaki használja az SPCE-t talán össze tudja hasonlítani azzal.
Tüdő lövésnél van megszaladás a nagyobb méreteknél, blatt lövésnél inkább nagyobb megugrásnak mondanám és ált. átüti.
üdv.  Emelem


Mikből bányásztad elő ezeket?
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #2164 Dátum: 2017. November 02. - 11:15:50 »

Köszönjük a képeket!
Engem érdekelt, szereltben ki is tudtam próbálni, de annyira nem szerette a cső. Küllemre tényleg Saller SPCE hatását kelti.
Naplózva
santabarbara8x57
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31


« Új üzenet #2165 Dátum: 2018. Július 11. - 17:45:20 »

Sziasztok!

Nem tudom mennyire olvassátok most a fórumot.
Én 8x57-ben SPCE-t lőttem, Édesapám is azt lőtte mindig, mikor kezdő vadász voltam azt mondta, hogy nem kell túl gondolni nagyjából testközép és lőjjek! Természetesen mindig igyekeztem jobban megcélozni, de ha nem is úgy alakult, akkor is megvolt az összes disznó. Aztán megörököltem a puskáját, kipróbáltam a Geco TM-t, ellőttem belőle két dobozzal, minden disznóm (köztük évi 5-6db 100kg körüli kan) helyben maradt ha jól emlékszem (kb. 33-35db) de kimenet sosem volt szinte, még a 34 kilós süldőből sem ment ki szűgylövéssel. Kezdett zavarni a jelenség, aztán az I-re a pontot egy bőgő bika tette fel, ami 80m-ről blatton lőve arrébb szaladt, majd állt másik oldalát mutatva, mégegyszer blatton lőttem, megint odébb szaladt, majd még egy 3. lövést is kapott testközépen. Már a 4.-el céloztam, mire elkezdett imbolyogni...Kimenet persze egy sem volt. Még egy őszi ünőt lőttem blatt mögött amely vagy 60m-t szaladt ahol 30m-ig a hóban egyetlen vércsepp sem volt.
Ezután visszatértem az SCPE-hez, aztán kaptam egy doboz 10,3grammos ólom mentes Barnest. Ez teljesen más sérüléseket okozott odabent, de egyetlen maradványtestet sem találtam még 100kilós kanokból sem.
Újabb doboz SPCE következett mely még mindig jól szuperált (zöld sárga dobozos). Idén kaptam két doboz töltött Sierrát, elég keménynek bizonyult a mag, átverte a nagyobb disznókat is, volt bő vér, de jó kamra lövéssel 85kilós kan 160m-t szaladt el. Majd újra a Geco TM-t akartam lőni, de csak Plust kaptam, kollégáknak bevált, hát kipróbáltam. Még nagyobb menekülési távolság lett az eredmény, követhető de az SPCE-t meg sem közelítő vérnyomok voltak.
Újabb doboz SPCE következett már a Fekete dobozos, és itt indul a probléma!! Ez a lövedék már nem tapad a mágneshez, a vadban való viselkedése is teljesen más. A régi SPCE legtöbbször a bőr alatt megállt, de addigra kb. az összes ólom szétfröccsent odabent nem kis repeszhatást okozva, ez a mostani pedig a közkedvelt gombaformára deformálódott le, és jó szívlövéssel is elszaladtak még a süldők is.
A lőtávok általában 20-200m közt voltak, búzában, tarlón, kukoricában, 1-1 szórón.
Geco TM: túl puha, rossz lövés esetén baj, ha nincs kimenet
Geco Plus: kemény
Barnes: kamra lövéssel összeszakadtak a 40-50 kilós disznók, fedett terepen nagyon hasznos volt.
Sierra: Még talán a legkompromisszumosabb lőszer amit próbáltam
Régi SPCE: nagy repeszhatás volt, biztonsággal használtam.
Új SPCE: hát nem a régi már, valamit megváltoztattak a lövedéken.

Most PPU partizan vásárlása zajlik, lőszertöltők szerint jó magja van, még ezzel teszek egy próbát.
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #2166 Dátum: 2018. Július 11. - 23:36:05 »

Na ezek valós tapasztalatok.  Igen
Le a kalappal!
 Emelem
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #2167 Dátum: 2018. Július 12. - 11:10:04 »

Na ezek valós tapasztalatok.  Igen
Le a kalappal!
 Emelem
Valós igen.Hihető.
2 dobozbol 35 36 db disznó esett, és mind helyben maradt.Rohadjak meg ha elhiszem.
Legjobb az egészben az instrukciót adó apuka "nem kell túlgondolni ,nagyjából testközép és lőjek".
Szerintem az egész gáz, de ha te beveszed ezt a maszlagot....
Naplózva
santabarbara8x57
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31


« Új üzenet #2168 Dátum: 2018. Július 12. - 14:01:27 »

"Valós igen.Hihető.
2 dobozbol 35 36 db disznó esett, és mind helyben maradt.Rohadjak meg ha elhiszem.
Legjobb az egészben az instrukciót adó apuka "nem kell túlgondolni ,nagyjából testközép és lőjek".
Szerintem az egész gáz, de ha te beveszed ezt a maszlagot...."

Erre csak annyit reagálnék, hogy egy disznót ha testközépen lősz, akkor tökéletes kamra lövése lesz, És egy olyan lövedéknél, ami a 12.7grammjából legtöbbször 8-10-et elveszít, a vad testébe érkezését követően, szerintem nem tett felelőtlen kijelentést, mert szanaszét roncsolt mindent az a szilánkokra fröccsenő  8gramm ólom.
Az első bakomat srégen blatton lőttem 70m-ről, ellapult a lövedék a hátuljában állt meg bőr alatt. 8.7gramm maradt meg úgy, hogy egy szilánkot sem találtam zsigerelésnél....
BOcsánat 35 nagyvad, ebben benne volt 1 bak 1 bika és egy tarvad.
Nézd, nekem teljesen mind1, hogy Te a Te vadász múltaddal mit tartasz hihetőnek, és mit nem. Ezek személyes tapasztalatok az elmúlt 5 évből és kb. 150 nagyvadból. Ebben van 3 bika, jó pár tarvad, 11db 18 feletti kan, 4 bak, a többi minden féle méretű disznó! A másik két bika SPCE-vel lett lőve, mindkettő télen, egyik 100 másik 220m-ről, mindkettőt átverte, igaz azok testtömege 145kg körül volt csak, és blatt mögött lettek lőve. A Gecoval lőtt bika 154kg volt, azon nem ment át egyik lövés sem.

Ez egy fórum, ahol meg lehet osztani a tapasztalatokat, Ha Neked nem tetszik, szerezz sajátokat és írd le azokat!
Írnak ide emberek lőszerekről, tapasztalatokról, akik ellőttek 3-4db golyót és mindet fejbe sikerült lőni, és hihetetlen módon mind helyben maradt... Számomra pedig ez nem tapasztalat!
Az SPCE-vel, voltak elszaladó disznók, de locsolták a vért mind, hiába van vérebem, nem kellett dolgozzon.
A Barnes inkább szilánkokra törte a csontokat és ilyen vágott jellegű sebeket ejtett, mint darálást.
A Geco TM nagyon komoly belsővérzést csinált mindig, zsigerelésnél rendszerint tele volt a kamra vérrel, de sajna kimenet nem volt jellemző.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #2169 Dátum: 2018. Július 12. - 14:12:20 »


Erre csak annyit reagálnék, hogy egy disznót ha testközépen lősz, akkor tökéletes kamra lövése lesz.

Óvatosan hozzátenném, ez atól függ, ki hogyan definiálja  a "tökéletes kamralövés"-t...
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #2170 Dátum: 2018. Július 12. - 15:10:55 »

Óvatosan hozzátenném, ez atól függ, ki hogyan definiálja  a "tökéletes kamralövés"-t...

Na, meg attól, hogy hogyan definiálja a testközepet. Kacsint  Fejvakarás
Ha fej és nyak nélkül nézzük csak a testet, akkor annak a közepe "jó kis" gyomorlövés lesz.
HA viszont az egész alakot nézzük, orra hegyétől a faráig, annak a közepe tényleg faxa lapocka mögötti tüdőlövés lesz.
 Bow

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #2171 Dátum: 2018. Július 12. - 15:14:25 »

Na, meg attól, hogy hogyan definiálja a testközepet. Kacsint  Fejvakarás
Ha fej és nyak nélkül nézzük csak a testet, akkor annak a közepe "jó kis" gyomorlövés lesz.
HA viszont az egész alakot nézzük, orra hegyétől a faráig, annak a közepe tényleg faxa lapocka mögötti tüdőlövés lesz.
 Bow

 Wave

Nagyjából...
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #2172 Dátum: 2018. Július 12. - 15:36:32 »

"Valós igen.Hihető.
2 dobozbol 35 36 db disznó esett, és mind helyben maradt.Rohadjak meg ha elhiszem.
Legjobb az egészben az instrukciót adó apuka "nem kell túlgondolni ,nagyjából testközép és lőjek".
Szerintem az egész gáz, de ha te beveszed ezt a maszlagot...."

Erre csak annyit reagálnék, hogy egy disznót ha testközépen lősz, akkor tökéletes kamra lövése lesz, És egy olyan lövedéknél, ami a 12.7grammjából legtöbbször 8-10-et elveszít, a vad testébe érkezését követően, szerintem nem tett felelőtlen kijelentést, mert szanaszét roncsolt mindent az a szilánkokra fröccsenő  8gramm ólom.
Az első bakomat srégen blatton lőttem 70m-ről, ellapult a lövedék a hátuljában állt meg bőr alatt. 8.7gramm maradt meg úgy, hogy egy szilánkot sem találtam zsigerelésnél....
BOcsánat 35 nagyvad, ebben benne volt 1 bak 1 bika és egy tarvad.

Nem tudom mitől ,de még hihetetlenebb,hogy tűzberogyjon testközépen lövéstől a disznó,mert vagy  éri a tüdőt,vagy hátracsúszik,nem mindig áll merőlegesen,vagy ez történik,vagy amaz.Mondjuk mifelénk próbálják az elejét lőni.
A másik meg az,hogy azt írtad,hogy ellőttél két doboz Geco Tm-elt.Azzal azt írod 35 disznó tűzberogyott.A 40 darab vásárolt lőszerből 35 disznó tűzberogyott.
Aztán azt írod,hogy 12,7 grammos lövedékből 8 gramm marad.Az nem a geco tm ,mert az 12 gramm,az az  spce.Első hozzászólásodban még a 12 gramm geco tm rogyasztotta mondhatni 100 %-ban tűzbe a vadat,(gondolom azért nem jött ki a 100%,mert 5 alkalommal hibáztál),aztán azzal példálózol,hogy nem csoda ha gyilkos,mert 12,7 grammból 8 elműködik,szanaszét szilánkokra fröccsen,miért egy másik lövedékkel magyarázod meg azt amit a Geco tm-el kapcsolatban állítottál(egyébként arról sem hiszem el ezt a szinte 100%-os tűdőtájon lőtt disznó tűzberogyadozásos csodát).
Na mindegy .
Aztán feltette az i-re a pontot nálad,hogy volt olyan szarvas ,ami nem rogyott azonnal tűzbe a geco tm-től(azért ez tényleg felelőtlenség tőle,mikor eddig kb.34 alkalommal így volt,ezt tényleg nem tűrhetted,azonnal váltanod kellett ,megértem),az meg mindennek a teteje,hogy elfut egy ünő 60 métert.
Neked iszonyat mennyiségű geco tm  maradványtested lehet,azt írod nem akarnak kijönni,szinte mind benne maradt,a bikában 3 db is ,akárhol találtad el megrekedt.
Az is tetszett,hogy írod,hogy :"idén kaptam két doboz töltött sierrát".
Naplózva
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #2173 Dátum: 2018. Július 12. - 18:36:20 »

Nekem hasonló a tapasztalatom a Geco TM-el  és a SPCE- vel ( az én dobozomon "csak" 12,7 gr)
 Nagyobb disznók helyben maradtak a TM-el, SPCE-vel utánkeresés bő vér mentén. De volt olyan is, hogy a rálövés helyén találtam 1 csepp vért  TM-el meglőtt disznónál. Kutyával találtuk meg , az összes vér benne volt kimenetel nyílás nélkül.
Ezért én arra az esetre ha nagyobb vadra ,esetleg nagyobb kanra (aminek szinte páncélja van ) kellene lőnöm, az egyik tárba Hornady Superformance GMX  11,66 gr  betöltve ( ezzel a lőszerrel is lőttem célba a TM után, 1-2 cm a szórás különbség  a TM.hez képest 100m-en ). Aztán, hogy sikerül -e kicserélni a tárat az adott szituban? A Jó Isten tudja.
Naplózva
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #2174 Dátum: 2018. Július 12. - 18:56:30 »

N
Neked iszonyat mennyiségű geco tm  maradványtested lehet,azt írod nem akarnak kijönni,szinte mind benne maradt,a bikában 3 db is ,akárhol találtad el megrekedt.
 

 
Tisztelt lacika! Bocs, hogy kisbetűvel írom, de valószínűleg, van indok reá , hogy miért ez a nick neved.
 A tapasztalatom alapján , a TM- lőszer kettéválik a réz köpenyre és az ólom magra , ami a bemenet túl oldalán áll meg a bőr alatt.
 Ez igy történt , még olyan süldőnél is , amit hosszában(szemből)ért a lövés.
Én is milyen büszke voltam, hogy a milyen "fasza vadász vagyok" , amire rá lövök az ott is marad! De a második doboz TM-nél (előtte PPU-t használtam, csak nem győztem kivárni mire el ül a füst) a statisztika romlani kezdett.
 Ezt azért tudom biztosan, mert naplót vezetek, ahol beleírom a lőtt vad fajtáját, a lövés helyét-idejét, az időjárást, és a kaliber+ lőszert és a halálvágta hosszát.
 Nálam 32 vad rogyott tűzbe a 2 doboz lőszertől , főleg nagyobbak ,80-130kg közt, de volt olyan statisztika rontó süldő, (3 lábú) amit egy óráig biztos kerestem, mire megleltem.
Amit ebből ki akartam nyögni: Én elhiszem amit a kolléga ír, viszont a TM tapasztalatai alapján , biztos, hogy nem mentem volna bikára véle.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 [145] 146 147 148 149 150 151 152 153   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: