Oldalak: 1 ... 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 [143] 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 8x57 JS/JRS  (Megtekintve 374985 alkalommal)
Dudás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 142


Erdő hallgató


« Új üzenet #2130 Dátum: 2016. December 25. - 22:00:25 »

Áruld már el, hogy hol laksz, hátha össze tudunk dobni néhány különböző lőszert, hogy próbálhasd a puskából.

Baranyában.
Naplózva

"Apának háta van!"
Dudás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 142


Erdő hallgató


« Új üzenet #2131 Dátum: 2016. December 29. - 23:01:56 »

Ma jártam a taksonyi vadászboltban és a PPU-t 393 Ft-ért adták.
Megyek ezzel a pár dobozzal gyakorolni, remélem nem dobálja a puskám...  Vadász
Naplózva

"Apának háta van!"
nazzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 79



« Új üzenet #2132 Dátum: 2016. December 31. - 16:09:39 »

Nos, vannak itt szép számmal kik sokkal jobban értenek a külballisztikához, de annyit azért még én is mondok hogy nem kell azt a puskát minden lőszerhez félóránként belőni... Fejvakarás
BE KELL LŐNI azzal, amivel vadászol és azután lőni pl. az FMJ-vel, megnézni hova teszi a másikhoz képest/sanszos hogy magasabbra fogja rakni/ és azt a 2-3cm/vagyakárhány/ beleszámolni gyakorláskor, vagy éppen annyival messzebbre lőni vele... Vállat von
Ha az a vad messzebb van mint ahova be van lőve a fegyver tudni kell kompenzálni a különbséget, van aki érzi de tanulható...  Okos

 Emelem

Hmm.. Én nem vagyok híve ennek a "majd rászámolok" dolognak. Amúgy is kell rátartani stb ha valaki mondjuk nem ideális távolságból kívánja egyéb okok miatt terítékre hozni az általa óhajtott vad--at-!

Én S-B Sierra-t használtam 14,26g ..majd beszéerzése nehézkes volt, így váltottam SPCE-re(amig oda nem huzta magához a mágnes véletlenül Nevet ), 80m a lőtér jobbra dobta vagy 10-12 cm, és pár cm-főlé... szóval nem hinném, hogy törvényszerű hogy alá fölé hordja csak....

Meiner meinung nach... BUEK
Naplózva

"A vadászat vadűzés és érdőzúgás, de több erdőzúgás" (Sz.Zs.)
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #2133 Dátum: 2016. December 31. - 18:24:42 »

... Amúgy is kell rátartani stb ha valaki mondjuk nem ideális távolságból kívánja egyéb okok miatt terítékre hozni az általa óhajtott vad--at-!

 Fejvakarás Hogy mi?...  Vállat von
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #2134 Dátum: 2017. Január 01. - 10:45:06 »

Hmm.. Én nem vagyok híve ennek a "majd rászámolok" dolognak. Amúgy is kell rátartani stb ha valaki mondjuk nem ideális távolságból kívánja egyéb okok miatt terítékre hozni az általa óhajtott vad--at-!

Én S-B Sierra-t használtam 14,26g ..majd beszéerzése nehézkes volt, így váltottam SPCE-re(amig oda nem huzta magához a mágnes véletlenül Nevet ), 80m a lőtér jobbra dobta vagy 10-12 cm, és pár cm-főlé... szóval nem hinném, hogy törvényszerű hogy alá fölé hordja csak....

Meiner meinung nach... BUEK

Nos "rátartani" valami egészen másra kell...  Sam6
A golyós vadászfegyvert úgy kell belőni hogy célpontáthelyezés nélkül 200 méterig legyen benne abban az 5-8cm ben a lövedék kalibertől függetlenül, ennél messzebb vadra NEM lövünk!
Pl. ha egy adott kaliber adott lőszerének 160 az obt-je, akkor azt 160 méterre belőve 100 méteren kapunk pár centi magas- és 200 méteren pár centi alacsony lövést, ez minden lőszer esetében más, ezért kell lőtérre járni és megtanulni a külballisztika alapjait legalább, tehát illik tudnunk, hogy az adott lőszerrel hova lövünk 50 - 100 - 150 -200 méteren.
Ha az SP magos vadászlőszerünkkel 150 méterre belőttük a fegyvert, akkor a teljes köpenyes ugyanott majdnem biztos hogy magasabban fog találni, vagyis messzebb van az obt-je, ezért vagy közelebbre vagy messzebbre kell vele lőni a céltáblára és nem kell "rátartani" Fejvakarás

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Dudás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 142


Erdő hallgató


« Új üzenet #2135 Dátum: 2017. Január 01. - 19:20:10 »

Nos "rátartani" valami egészen másra kell...  Sam6
A golyós vadászfegyvert úgy kell belőni hogy célpontáthelyezés nélkül 200 méterig legyen benne abban az 5-8cm ben a lövedék kalibertől függetlenül, ennél messzebb vadra NEM lövünk!


Ezt, hogy érted? 8x57-essel? Vagy egyébként sem?
Naplózva

"Apának háta van!"
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #2136 Dátum: 2017. Január 02. - 00:26:44 »

Ezt, hogy érted? 8x57-essel?
 

8x57 essel is ugy ertendo mint a tobbi loszernel hogy:
Pl:
Egy 125 graines spir pointos lovedeknel  ha  a csotorkolati sebesseg 3600 fps korul van es a fegyver 100y (vagy m)-re van belove a csotorkolatnal a lobvedek  -1.5”,   100-on ugye 0.0 es 200-on -2.0” vagyis benne van a kivant  tol tolig meretbe.
De viszont ha ugyan ez a lovedek csotorkolati sebessege  1600fps akkor ha ugyan ugy indul 1.5-rol es nullazik 100-on akkor  200-on lessz - 6.7 vagyis a diferencia 8 fole esik.
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
nazzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 79



« Új üzenet #2137 Dátum: 2017. Január 04. - 19:13:30 »

Fejvakarás Hogy mi?...  Vállat von

Nos a rátartást/elétartás--értem úgy hogy hajtásban nem kicsit kocogó sertevadat hozza a szerencse, és akkor hogy viszi ezt, főlé jobbra de ha balra fut akkor még jobban elé kell tartani,  mert amúgy jobbra dobja stb....

Én személy szerint nem szivesen lövök 150m fölé,- de tapasztalatom szerint "nagy" vadász ismerőseim vannak akik bizony eldicsekednek akár még 250 méteres lövéssel is...De ha már 80 méteren 10 cm jobbra viszi a másik lövedéket meg még akár főlé is..250méteren az hát....

PUSZTÁN EZÉRT MONDTAM!!!  Woest  Rííí    Röhög  Okos  Piál  Wave Emelem
Naplózva

"A vadászat vadűzés és érdőzúgás, de több erdőzúgás" (Sz.Zs.)
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #2138 Dátum: 2017. Január 07. - 17:20:49 »

Fejvakarás Hogy mi?...  Vállat von
Te ezt nem érted!!
Elmagyarázom!!
 Azért vannak  a hibázások  meg a sebzések, mert nem a megfelelő huzagolású fegyvert használják.
 Ugyanis az Egyenlítő fölött a jobbra huzagolású fegyvereket kellene használni, az Egyenlítő alatt pedig, a balos huzagolású fegyvereket.
 Hajtásban sem mindegy , hogy a balos huzagolású fegyverrel lövöd a jobbra futó vadat , vagy jobbos huzagolásúval a balra futó vadat.Vagy épp a balra futó vadat lövöd a balos huzagolással csőszájfékkel, vagy a jobbra futó vadat a jobbra huzagoltat  Red Dot-tal!
 Arról már nem is beszélve , hogyha az Északi-sark környékén vadászunk jobbra lőve, akkor meg arra is kell figyelni, ha mellé lő az ember , nehogy hátba lője magát, mert ott már hamarabb megfordul a Föld mint az Egyenlítőn . Én azért a fegyverek dobozára rá is tennék egy cimkét, hogy  Északi-sark áthúzva piros karikában .
 Ugyanakkor gyakorlottabbak, ha netalán hibáznak, akkor már hasalnak is ennek fényében, adva mégegy esélyt a találatra.
 De ezt csak 300-as Winmagnál nagyobb kalibereknél fordulhat elő. Természetesen Északi-sarki lesnél nem kell a hátbalövéstől tartani , ha csak nem libára vadászunk, mert ott már megint igen.
 Bár nem hinném hogy sok les van az Északi-sarkon, legalábbis fából , mert az eszkimók már mind eltüzelték a jégkorszakban őket. de jégből azért még  lehetne lest csinálni, csak  kérdés , hogy mit teszünk a szóróra .
 Ezért én mindenkinek azt ajánlom, hogy minél inkább az Egyenlítőhöz közel próbáljunk meg vadászni mert ott van fa , hogy lest csináljunk, lehet balos ÉS jobbos menetirányú huzagolással is vadászni, és még a 700-as Nitro Express-el sem lőjük magunkat hátba................... de csak ha bakra lősz!      Röhög Ördög Röhög
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #2139 Dátum: 2017. Január 07. - 17:26:53 »

Te ezt nem érted!!
Elmagyarázom!!
 Azért vannak  a hibázások  meg a sebzések, mert nem a megfelelő huzagolású fegyvert használják.
 Ugyanis az Egyenlítő fölött a jobbra huzagolású fegyvereket kellene használni, az Egyenlítő alatt pedig, a balos huzagolású fegyvereket.
 Hajtásban sem mindegy , hogy a balos huzagolású fegyverrel lövöd a jobbra futó vadat , vagy jobbos huzagolásúval a balra futó vadat.Vagy épp a balra futó vadat lövöd a balos huzagolással csőszájfékkel, vagy a jobbra futó vadat a jobbra huzagoltat  Red Dot-tal!
 Arról már nem is beszélve , hogyha az Északi-sark környékén vadászunk jobbra lőve, akkor meg arra is kell figyelni, ha mellé lő az ember , nehogy hátba lője magát, mert ott már hamarabb megfordul a Föld mint az Egyenlítőn . Én azért a fegyverek dobozára rá is tennék egy cimkét, hogy  Északi-sark áthúzva piros karikában .
 Ugyanakkor gyakorlottabbak, ha netalán hibáznak, akkor már hasalnak is ennek fényében, adva mégegy esélyt a találatra.
 De ezt csak 300-as Winmagnál nagyobb kalibereknél fordulhat elő. Természetesen Északi-sarki lesnél nem kell a hátbalövéstől tartani , ha csak nem libára vadászunk, mert ott már megint igen.
 Bár nem hinném hogy sok les van az Északi-sarkon, legalábbis fából , mert az eszkimók már mind eltüzelték a jégkorszakban őket. de jégből azért még  lehetne lest csinálni, csak  kérdés , hogy mit teszünk a szóróra .
 Ezért én mindenkinek azt ajánlom, hogy minél inkább az Egyenlítőhöz közel próbáljunk meg vadászni mert ott van fa , hogy lest csináljunk, lehet balos ÉS jobbos menetirányú huzagolással is vadászni, és még a 700-as Nitro Express-el sem lőjük magunkat hátba................... de csak ha bakra lősz!      Röhög Ördög Röhög

Na végre!!
Hála Istennek, a sok t@konycukrozás után visszatért a komoly szakmaiság a fórumra! Igen Igen
Egy téma teljes körű, magas szintű kifejtése Meghajol  Vigyorog
 Emelem

Naplózva
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #2140 Dátum: 2017. Január 07. - 19:01:06 »

Na végre!!
Hála Istennek, a sok t@konycukrozás után visszatért a komoly szakmaiság a fórumra! Igen Igen
Egy téma teljes körű, magas szintű kifejtése Meghajol  Vigyorog
 Emelem


Természetesen minden szerénység nélkül elmondhatom, hogy volt kitől tanulnom!  Ördög
Ugyanakkor  bátran kijelentem hogy a Metaxa-kóla keveréke, nagyobb mennyiségben való elfogyasztása után, új dimenziókat nyit meg, valamint elásatja a csatabárdot a szürke és a fehér állomány között úgy, hogy a neuronok új barátságot köttetnek, párkapcsolatokat , szerelmi viszonyokat hoznak létre nem sejtve, hogy új biológiai áramköröket alkotnak , melynek segítségével, eme nemes gondolatok is napvilágot látnak.
 Az igazsághoz az is hozzátartozik , hogy a KSH besorolást nézve , én kisfogyasztónak számítok, ugyanis csak akkor fogyasztok alkoholt ha a Vénusz a Jupiterrel együtt áll, de azhoz még az is kell , hogy teli Hold legyen , mert akkor a Hold gravitációja besegít a dugó kihúzásához a palackból , a nyilván nemes szándékkal megépített  műanyag kínai dugóhúzó épségének megőrzéséhez!!  Piál
  Hogy még fokozzam a bölcsességet , és , hogy tágasabb közönség is megértse miről is van szó, így bátorkodtam a guggol fordítóba professzionális szinten lefordítani mondandómat, ami így sikerült:
You do not understand !!
I explain !!
 They are the mistakes the damage that it is not the weapon used huzagolású.
 Indeed, over the Equator should use the right huzagolású weapons under the equator, which is the left huzagolású weapons.
 The drive does not matter whether the left huzagolású gun you shoot the right running beast, or right huzagolásúval left running vadat.Vagy just left running beast shooter left huzagolással muzzle brake, or right running beast huzagoltat the right Red Dot!
 Not to mention the fact that if hunting shot right around the North Pole, you also need to pay attention when you shoot the next person not to shoot himself in the back because there have been earlier than the Earth turns around the equator. I have the weapons to put on it's box is a label that crossed the Arctic ring is red.
 However, more experienced, in case they make a mistake, you've hasalnak also in this light, giving one more chance to hit.
 But this can only happen 300 Winmagnál more kalibereknél. Of course, the Arctic Lesnik not have to keep the hátbalövéstől unless you hunt geese because there have been so again.
 Although I do not think there is a lot of offside in the Arctic, at least in the wood, because the Eskimos have all been used for firewood in the ice age them. It could wait in ice but still do it, just a matter of what we do on the speaker.
 That is why I have everyone I suggest that the more the Equator try to hunt around because there are trees that offside must we do, to the left and right forward huzagolással to hunt, and even the 700 Nitro Express can not shoot ourselves in the back ... ................ but only if you shoot goats!
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #2141 Dátum: 2017. Január 08. - 09:41:04 »

Természetesen minden szerénység nélkül elmondhatom, hogy volt kitől tanulnom!  Ördög
Ugyanakkor  bátran kijelentem hogy a Metaxa-kóla keveréke, nagyobb mennyiségben való elfogyasztása után, új dimenziókat nyit meg, valamint elásatja a csatabárdot a szürke és a fehér állomány között úgy, hogy a neuronok új barátságot köttetnek, párkapcsolatokat , szerelmi viszonyokat hoznak létre nem sejtve, hogy új biológiai áramköröket alkotnak , melynek segítségével, eme nemes gondolatok is napvilágot látnak.
 Az igazsághoz az is hozzátartozik , hogy a KSH besorolást nézve , én kisfogyasztónak számítok, ugyanis csak akkor fogyasztok alkoholt ha a Vénusz a Jupiterrel együtt áll, de azhoz még az is kell , hogy teli Hold legyen , mert akkor a Hold gravitációja besegít a dugó kihúzásához a palackból , a nyilván nemes szándékkal megépített  műanyag kínai dugóhúzó épségének megőrzéséhez!!  Piál
  Hogy még fokozzam a bölcsességet , és , hogy tágasabb közönség is megértse miről is van szó, így bátorkodtam a guggol fordítóba professzionális szinten lefordítani mondandómat, ami így sikerült:
You do not understand !!
I explain !!
 They are the mistakes the damage that it is not the weapon used huzagolású.
 Indeed, over the Equator should use the right huzagolású weapons under the equator, which is the left huzagolású weapons.
 The drive does not matter whether the left huzagolású gun you shoot the right running beast, or right huzagolásúval left running vadat.Vagy just left running beast shooter left huzagolással muzzle brake, or right running beast huzagoltat the right Red Dot!
 Not to mention the fact that if hunting shot right around the North Pole, you also need to pay attention when you shoot the next person not to shoot himself in the back because there have been earlier than the Earth turns around the equator. I have the weapons to put on it's box is a label that crossed the Arctic ring is red.
 However, more experienced, in case they make a mistake, you've hasalnak also in this light, giving one more chance to hit.
 But this can only happen 300 Winmagnál more kalibereknél. Of course, the Arctic Lesnik not have to keep the hátbalövéstől unless you hunt geese because there have been so again.
 Although I do not think there is a lot of offside in the Arctic, at least in the wood, because the Eskimos have all been used for firewood in the ice age them. It could wait in ice but still do it, just a matter of what we do on the speaker.
 That is why I have everyone I suggest that the more the Equator try to hunt around because there are trees that offside must we do, to the left and right forward huzagolással to hunt, and even the 700 Nitro Express can not shoot ourselves in the back ... ................ but only if you shoot goats!

Ha nem látnám a feladót, esküdni mertem volna, hogy ez ingerelt hozzászólása. A műkorcsolyázásból átvéve a kifejezéseket, mind technikai tartalom, mind művészi kifejezés szempontjából nagyon hasonló stílusjegyeket vonultatsz fel alább. Hogy erre most kell-e büszkének lenned, azt majd mindenki eldönti maga...  Fejvakarás  OOO

Jól látom, hogy a Google translator azért elkelt mankónak, ahhoz képest, hogy az USA-ban éltél egy fél emberöltőt?  :Mosolyog Ezért viszont nem jár pont egyikőtöknek sem, és egyszer kimaradsz a dobásból...  Vállat von
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16586



« Új üzenet #2142 Dátum: 2017. Január 08. - 11:33:08 »

Te ezt nem érted!!
Elmagyarázom!!
 Azért vannak  a hibázások  meg a sebzések, mert nem a megfelelő huzagolású fegyvert használják.
 Ugyanis az Egyenlítő fölött a jobbra huzagolású fegyvereket kellene használni, az Egyenlítő alatt pedig, a balos huzagolású fegyvereket.
 Hajtásban sem mindegy , hogy a balos huzagolású fegyverrel lövöd a jobbra futó vadat , vagy jobbos huzagolásúval a balra futó vadat.Vagy épp a balra futó vadat lövöd a balos huzagolással csőszájfékkel, vagy a jobbra futó vadat a jobbra huzagoltat  Red Dot-tal!
 Arról már nem is beszélve , hogyha az Északi-sark környékén vadászunk jobbra lőve, akkor meg arra is kell figyelni, ha mellé lő az ember , nehogy hátba lője magát, mert ott már hamarabb megfordul a Föld mint az Egyenlítőn . Én azért a fegyverek dobozára rá is tennék egy cimkét, hogy  Északi-sark áthúzva piros karikában .
 Ugyanakkor gyakorlottabbak, ha netalán hibáznak, akkor már hasalnak is ennek fényében, adva mégegy esélyt a találatra.
 De ezt csak 300-as Winmagnál nagyobb kalibereknél fordulhat elő. Természetesen Északi-sarki lesnél nem kell a hátbalövéstől tartani , ha csak nem libára vadászunk, mert ott már megint igen.
 Bár nem hinném hogy sok les van az Északi-sarkon, legalábbis fából , mert az eszkimók már mind eltüzelték a jégkorszakban őket. de jégből azért még  lehetne lest csinálni, csak  kérdés , hogy mit teszünk a szóróra .
 Ezért én mindenkinek azt ajánlom, hogy minél inkább az Egyenlítőhöz közel próbáljunk meg vadászni mert ott van fa , hogy lest csináljunk, lehet balos ÉS jobbos menetirányú huzagolással is vadászni, és még a 700-as Nitro Express-el sem lőjük magunkat hátba................... de csak ha bakra lősz!      Röhög Ördög Röhög
Nem tudom, mit szedsz, de hol lehet kapni? Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #2143 Dátum: 2017. Január 08. - 11:38:26 »

Nekem nagyon tetszett  Igen  Ördög
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11247


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #2144 Dátum: 2017. Január 08. - 12:45:22 »

Legutóbbi jegesmedve vadászatomon az északi pólus közelében a fentebbi jelenségek miatt, egy 2005 előtti gyártású .222 Rem S&B lőszerrel egy jegesmedvét elhibáztam,emiatt a póluson körberepülő lövedékkel hátbalőttem magam. Maradok tisztelettel: Emelem
Le fogom védetni. Kacsint
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 [143] 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: