Oldalak: 1 ... 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 [152] 153   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 8x57 JS/JRS  (Megtekintve 375613 alkalommal)
Pagalu
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 13


« Új üzenet #2265 Dátum: 2019. Augusztus 24. - 09:50:34 »

Február 8-i hozzászólásra válaszoltál, nem tudom feltűnt-e...  Mosolyog És március 6 óta nem is járt itt a Jóember...

Ezért szoktam én a legfrissebb üzenetet rakni a legelejére. Beállíthatod a Profil/Profil módosítás/Kinézet és elrendezés/Legutóbbi hozzászólások megjelenítése felül négyzet bejelölésével...
Pfff. valóban. Mosolyog
Naplózva
Pagalu
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 13


« Új üzenet #2266 Dátum: 2019. Szeptember 12. - 12:59:28 »

Valamit nem értek. Különböző oldalakon azt lehet olvasni, hogy a Brenneke Basicet (pl.b8x57-esben) kis- és közepes vadakhoz ajánlják, 50 kg testtömegig.
Ellentmondásnak érzem, hogy a dobozán egy bőgő gímbikát ábrázolnak, ami ugye kissé több, mint 50 kg. Továbbá a lövedéktömege ebben a kaliberben az egyik legnagyobb, 13 g. Ugyanannyi, mint a Sako Hammerheadé. Szóval hogy is van ez?
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2267 Dátum: 2019. Szeptember 12. - 14:26:15 »

Valamit nem értek. Különböző oldalakon azt lehet olvasni, hogy a Brenneke Basicet (pl.b8x57-esben) kis- és közepes vadakhoz ajánlják, 50 kg testtömegig.
Ellentmondásnak érzem, hogy a dobozán egy bőgő gímbikát ábrázolnak, ami ugye kissé több, mint 50 kg. Továbbá a lövedéktömege ebben a kaliberben az egyik legnagyobb, 13 g. Ugyanannyi, mint a Sako Hammerheadé. Szóval hogy is van ez?

Én sem értem de pont nem is érdekelne .  Elődeink ennél még sokkal egyszerűbb szerkezetű lövedékekkel is  eredményesek voltak bőgő bikára is .
Szerintem használd nyugodtam . Ha betalál a gépházba rendet csinál ott az biztos .  Emelem

Naplózva
Vattila68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 167

Vadász


« Új üzenet #2268 Dátum: 2022. Október 25. - 19:52:19 »

Norma Vulkan 12.7g lőszerrel kinek mi a tapasztalata?
Eddig PPU-t és S&B-t használtam, főként az PPU-t, a legnagyobb megelégedéssel. Most kaptam egy doboz Normát, amit még soha nem próbáltam, kíváncsi vagyok mire számítsak.
Naplózva

A fegyver a szabad ember legfőbb ismérve. Akinek nincs fegyvere az fogoly.
Maderspach Viktor
re-dani
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #2269 Dátum: 2023. Május 23. - 19:27:07 »

Sziasztok!

Uj fegyver erkezik a hazhoz. Tikka t3x-hez keresek olyan loszert aminel a legkevesbe all fent beszerzesi problema,viszonylag zart,erdei kornyezetben jutok lehetoseghez de azert meghagynam az eselyt a 200-250m-es lovesekre. A cso huzagolasa 1:11. Az sem baj ha az ar/ertek arany is szem elott van tartva!

Mit tudtok ajanlani?
Naplózva
Vattila68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 167

Vadász


« Új üzenet #2270 Dátum: 2023. Május 23. - 22:44:47 »

Sziasztok!

Uj fegyver erkezik a hazhoz. Tikka t3x-hez keresek olyan loszert aminel a legkevesbe all fent beszerzesi problema,viszonylag zart,erdei kornyezetben jutok lehetoseghez de azert meghagynam az eselyt a 200-250m-es lovesekre. A cso huzagolasa 1:11. Az sem baj ha az ar/ertek arany is szem elott van tartva!

Mit tudtok ajanlani?
PPU
Naplózva

A fegyver a szabad ember legfőbb ismérve. Akinek nincs fegyvere az fogoly.
Maderspach Viktor
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #2271 Dátum: 2023. Május 23. - 23:22:13 »

Sziasztok!

Uj fegyver erkezik a hazhoz. Tikka t3x-hez keresek olyan loszert aminel a legkevesbe all fent beszerzesi problema,viszonylag zart,erdei kornyezetben jutok lehetoseghez de azert meghagynam az eselyt a 200-250m-es lovesekre. A cso huzagolasa 1:11. Az sem baj ha az ar/ertek arany is szem elott van tartva!

Mit tudtok ajanlani?
Leírtuk már cca 100x, hogy sokunk tapasztalata alapján, ebben a kaliberben az SB SPCE 12,7 grammos tölténye a legjobb.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
re-dani
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #2272 Dátum: 2023. Május 24. - 02:20:48 »

Leírtuk már cca 100x, hogy sokunk tapasztalata alapján, ebben a kaliberben az SB SPCE 12,7 grammos tölténye a legjobb.

Olvasom a topicot,de meg huzagemelkedessel parhuzamba allitott  loszer valasztas nem tunt fel. De lehet atsiklottam felette. Reszint kenyszerbol esett a valasztasom erre. 30-06 -ban gondolkodtam emiatt azt is olvastam es egy masik kalibert is,nekem mar osszefolynak,hogy mibe mit erdemes.

En meg szeretnem ebbol kihozni a legtobbet ugy,hogy nem probalkozok 4 fele municioval.

Norma oryx vagy vulkannal mit tapasztaltatol 8x57 js-ben?
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #2273 Dátum: 2023. Május 24. - 05:55:28 »

Inkább norma alaska.

Nem kell itt nagyon sokat agyalni.
Sp mag.
Próbalövès
Ha jó akkor venni belőle egy zil platónyit és csá.

Olyan ez a mag dolog, aminek a végén minden páciens valahogy az SP-re tér vissza. Most az vagy műanyag hegyű vagy natur de a vége mindég a soft point.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
re-dani
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #2274 Dátum: 2023. Június 02. - 17:34:33 »

Sziasztok!

Nagy remenyem nincs benne de azert megprobalom.
 Atvennek megmaradt 8x57JS loszereket kiserletezesre szoraskep probara.

 1/4-ed,maximum fel doboznyi mennyisegben.
12-en lesz bejegyezve a tartasiba,aznaptol mar vevo lennek a dologra.
Miskolci vagyok,ha lenne utba ejtheto jelentkezo egyeztessunk.
Naplózva
Sz.Zsolt
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


« Új üzenet #2275 Dátum: 2023. Június 06. - 10:00:09 »

Olvasom a topicot,de meg huzagemelkedessel parhuzamba allitott  loszer valasztas nem tunt fel. De lehet atsiklottam felette. Reszint kenyszerbol esett a valasztasom erre. 30-06 -ban gondolkodtam emiatt azt is olvastam es egy masik kalibert is,nekem mar osszefolynak,hogy mibe mit erdemes.

En meg szeretnem ebbol kihozni a legtobbet ugy,hogy nem probalkozok 4 fele municioval.

Norma oryx vagy vulkannal mit tapasztaltatol 8x57 js-ben?

Szia.
Saját tapasztalat Haenel Jaeger esetén:
PPU SP igen jól működik
Norma Vulkan szintén jól működik
Ugyan oda viszi mindkettőt. Mindkettő jól leadja az energiát, jól deformálódik gímszarvasban(borjú, ünő,bika).
Képem nincs de bika esetén a bőr alatt megtaláltuk a PPU-t (ca 120m-re lehetett) és nem esett szét, de jól deformálódott és a bika sem ment el, helyben maradt. Egyébként a többi esetben mindig volt kimeneti nyílás.
8X57 előtt 7x57 volt és az SPCE-t használtam, kiváló volt az is. (megmaradt a 7x57 is abból továbbra is az SPCE megy) De gondoltam adok egy esélyt a PPU-nak mert igen jó áron van és utóbbi időben nagyon dícsérték(nem is bántam meg).
Remélem segít.
Naplózva
Vattila68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 167

Vadász


« Új üzenet #2276 Dátum: 2023. Június 06. - 13:17:50 »


Norma oryx vagy vulkannal mit tapasztaltatol 8x57 js-ben?
Már többször írtam, több mint 15 éve 12.7g-os PPU SP-t használok teljes megelégedéssel. Az első dobozt 170Ft/db áron vettem, az utóbbiakat valami 520Ft körül. De lőttem SPCE-t, azt is jól hordja, szintén 12.7g-t.
Nem tudom, vadászni akarsz vele, vagy célba lőni, mert ha vadászni, akkor hagyd a tudományos megközelítést, ez a kaliber a 12g körüli lassú kezdősebességű lövedékeket kedveli. Hatás szempontjából meg az SP lövedékek a jobbak.
Hosszútávlövésekre amúgy sem ez az ideális kaliber, 200m-en belül pedig nagy szórást egyikkel sem fog produkálni.
Ez az én mezei gyakorlati tapasztalatom, igaz legtöbbször 50-150m távolságon belül lövök. Ilyen távolságnál amilyen vadra használom -őz, disznó, szarvas- az a 2-3cm szórás meg nem számít.
Emiatt lőttem már 11.7g-s S&B Torpedót és 13.6g-os Sakot is. Rövid távon nincs akkora különbség, messzebbre lőve meg legfeljebb korrigálsz egy minimálisat.
De hogy a kérdésedre is válaszoljak: Oryx-ot nem próbáltam még, Vulkan van egy dobozzal, nagy különbséget ott sem tapasztaltam. Ha eltalálod amire céloztál, nagy valószínűséggel terítékre is hozod,  ha meg mellé lőttél, akkor mindegy milyen lőszer volt.
Félreértések elkerülése végett hangsúlyozom, ezek csak az én személyes tapasztalataim.
Naplózva

A fegyver a szabad ember legfőbb ismérve. Akinek nincs fegyvere az fogoly.
Maderspach Viktor
Eres
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #2277 Dátum: 2023. November 29. - 22:43:28 »

Üdv.

Érdeklődnék, hogy használ valaki 8x57 -es kaliberben integrált hangtopitós Sauer 404 -et? Elég lehet az a cső hossz ehhez a kaliberhez, mik a tapasztalatok. Vagy inkább maradani a standard alap fegyver + hantompitó kombónál.

Szabolcs

Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2278 Dátum: 2023. December 01. - 10:21:17 »

Üdv.

Érdeklődnék, hogy használ valaki 8x57 -es kaliberben integrált hangtopitós Sauer 404 -et? Elég lehet az a cső hossz ehhez a kaliberhez, mik a tapasztalatok. Vagy inkább maradani a standard alap fegyver + hantompitó kombónál.

Szabolcs


Milyen hosszú a cső?
A 8*57-nek 52 cm már bőven elég. R93 Prof. “lyukba-lyukat”👍
De láttam már 45 cm csövet is, amelyik bőven tudta a 2-3 cm közötti szórást 100 méteren.
Pedig stucni volt, a végén a szokásos vas kolonccal.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Snipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 221


« Új üzenet #2279 Dátum: 2023. December 01. - 11:26:48 »

Milyen hosszú a cső?
A 8*57-nek 52 cm már bőven elég. R93 Prof. “lyukba-lyukat”👍
De láttam már 45 cm csövet is, amelyik bőven tudta a 2-3 cm közötti szórást 100 méteren.
Pedig stucni volt, a végén a szokásos vas kolonccal.

Egy minőségi 52 cm-es csőnek a pontossága kiváló. Nem a pontossággal van probléma, hanem a hangjával.
8x57-es kaliberben is biztos, hogy hangosabb, mint hosszabb csőből. 52 cm-es csőből mennyire hangos? Nagyot szólhat.
A .30-06-os kaliber 61 cm-es jó csőből pontos is és lesen, vagy cserkelésen egy-egy lővés hallgatható, nem okoz gondot.
Lőtéren és hajtáson persze nagyon ajánlott a fülvédőt használni.
 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 [152] 153   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: