Oldalak: 1 ... 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 [147] 148 149 150 151 152 153   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 8x57 JS/JRS  (Megtekintve 375606 alkalommal)
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9915



« Új üzenet #2190 Dátum: 2018. Július 13. - 10:47:51 »

Ezt a fingfűrészelést! OOO

Leírom az általános tapasztalataimat, hozzátéve hogy 8x57 kaliberű fegyverrel egyetlen lövést sem tettem.
Talán 5-6, egyéb más kaliberrel lőttem vadat 222-estől a 9,3-asig. Sokakat meg fog lepni, hogy amit lapocka mögött átlőttem, az majdnem mindegyik elszaladt, amit meg gerincen lőttem, az meg ottmaradt.
Amúgy ha valaki magas lapockára céloz és még lőni is tud, annál én nem lepődök meg, hogy 40 lövésből 35 vadat helyben maraszt.
Én maradok a jól bevált lap mögötti lövésnél, egyrészt mert húskimélő, másrészt meg szeretek utánkeresni, mert a vadászat izgalmas része. Persze, ha nincs velem a kutya, sűrű a hely és kevés a vér, akkor nem mindig ezt gondolom.  Ördög

Egyetértek. Ráadásul egy divatjamúlt kaliberrel is ezt tapasztalom néhanapján...
Pedig hányszor elmondjuk próbálj ki sokféle lőszert és ami bevállik használd. Ha lehet ne próbáld meggyőzni felebarátodat arról hogy ez mennyivel jobb mint amit ő használ. Kacsint
Én maradok a jól bevált 11,7g SP-nél  Ördög
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2191 Dátum: 2018. Július 13. - 11:19:20 »

Egyetértek. Ráadásul egy divatjamúlt kaliberrel is ezt tapasztalom néhanapján...
Pedig hányszor elmondjuk próbálj ki sokféle lőszert és ami bevállik használd. Ha lehet ne próbáld meggyőzni felebarátodat arról hogy ez mennyivel jobb mint amit ő használ. Kacsint
Én maradok a jól bevált 11,7g SP-nél  Ördög

Na jó, de neked olyan hosszú puskád van, hogy rá lehet könyökölni!  Vigyorog Én is gondolkozom, hogy kipróbálom füstös porral!  Kacsint
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #2192 Dátum: 2018. Július 13. - 12:43:49 »

Az intelligenciádat mutatja, hogy Te vagy a leghangosabb aki nem is használt ilyen kalibert! Mosolyog
Részemről vita OFF.
Részemről is off ,csak utoljára esküszöm.
Hallottam róla,hogy 8x57 :" ha csak nem a farka csíkját találod el,akkor meglesz."
Szemeztem is már vele ,de aztán több tulaj meggyőzött ,hogy ez azért koránt sincs így,de tényleg jó.
Nem akartam én hangoskodni,csak nem értem,1.,ha ilyen jó a 8x57 Geco Tm miért váltasz,2., ha ilyen jó a 8x57JS,akkor miért ilyen mellőzött,3., az én ismerőseim miért vannak más véleményen.4., én miért nem bírok semmiből Geco Tm-el úgy meglőni egy disznót tüdővégen,gyomron,gyomor elött,mint Te ,hogy ottmaradjon,és miért nincs maradványtestem,csak 2 db.
5.,Elindultunk 100 %-ban gyomor elött tüdővégen, alatt lőtt (100 %ban geco tm-ellel ) meglőtt tűzberogyott disznótól,és mindig más lövedékkel ,és máshol eltalált disznókkal magyarázod,hogy márpedig így van.
Fejen ,gerincen ,nyakon eltalált  disznó tűzberogyik nekem is.
Neked a közel gyomros is.Nekem azokat keresni kell minden mással, persze,mert mostantól tudom,hogy rossz kalibereket használtam.
Te nagyon ügyes vagy  Emelem
Csak kivételes nappali jó fényviszonyok mellett látod orra hegyétől farka végéig a disznót.Amikor jobban mozog ,erősen szürkül ,esély kínálkozik a lövésére ,akkor a közepét célozva nagyon könnyen gyomros lesz,ha sréen úgy áll meg éri tuti azt is,felénk lapockáját szokták lőni.
Gratulálok mégegyszer a 40 lőszerből 35 meglőtt vad 35-szöri tűzberogyásához. Promovideokat csinálhatnál a Geconak.
Emelem Igen Igen

Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #2193 Dátum: 2018. Július 13. - 13:41:10 »

Részemről is off ,csak utoljára esküszöm.
Hallottam róla,hogy 8x57 :" ha csak nem a farka csíkját találod el,akkor meglesz."
Szemeztem is már vele ,de aztán több tulaj meggyőzött ,hogy ez azért koránt sincs így,de tényleg jó.
Nem akartam én hangoskodni,csak nem értem,1.,ha ilyen jó a 8x57 Geco Tm miért váltasz,2., ha ilyen jó a 8x57JS,akkor miért ilyen mellőzött,3., az én ismerőseim miért vannak más véleményen.4., én miért nem bírok semmiből Geco Tm-el úgy meglőni egy disznót tüdővégen,gyomron,gyomor elött,mint Te ,hogy ottmaradjon,és miért nincs maradványtestem,csak 2 db.
5.,Elindultunk 100 %-ban gyomor elött tüdővégen, alatt lőtt (100 %ban geco tm-ellel ) meglőtt tűzberogyott disznótól,és mindig más lövedékkel ,és máshol eltalált disznókkal magyarázod,hogy márpedig így van.
Fejen ,gerincen ,nyakon eltalált  disznó tűzberogyik nekem is.
Neked a közel gyomros is.Nekem azokat keresni kell minden mással, persze,mert mostantól tudom,hogy rossz kalibereket használtam.
Te nagyon ügyes vagy  Emelem
Csak kivételes nappali jó fényviszonyok mellett látod orra hegyétől farka végéig a disznót.Amikor jobban mozog ,erősen szürkül ,esély kínálkozik a lövésére ,akkor a közepét célozva nagyon könnyen gyomros lesz,ha sréen úgy áll meg éri tuti azt is,felénk lapockáját szokták lőni.
Gratulálok mégegyszer a 40 lőszerből 35 meglőtt vad 35-szöri tűzberogyásához. Promovideokat csinálhatnál a Geconak.
Emelem Igen Igen


Azért van ez Lacika mert szar vadász vagy, velem együtt!
 Röhög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #2194 Dátum: 2018. Július 13. - 13:56:32 »

 Emelem

Nem akarom senki pártját fogni ebben az épületes vitában, de visszaolvasva:
SántaBarbi (bocs, de ezt nem tudtam kihagyni Ördög Stoel) tényleg nem azt írta, hogy gyomorlövésnél rogytak tűzbe azok a gesznyók, bár a megfogalmazás és a szövegkörnyezet kissé szerencsétlen volt ilyen téren... Vállat von Az egész vita innen indult...

Egyébként nekem is 100% tűzben rogynak a gyomron lőtt disznóim.
Igaz, 9,3x64 a kaliber, és ezt a statisztikát egy esetből vontam le...
 Röhög
 Stoel

Szerintem mindenkinek (is) igaza van a maga szemszögéből.
És a figyelmes olvasás csodákra képes.
+ Egyéb közhelyek...

 Bow

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #2195 Dátum: 2018. Július 13. - 14:52:30 »

Azért van ez Lacika mert szar vadász vagy, velem együtt!
 Röhög
Béna f@szok vagyunk Géza bácsi.Megfejtetted.
Ezt az egyet kihagytam a számításból.
Megvilágosodtam.
Köszönöm szépen.
 Emelem
Naplózva
santabarbara8x57
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31


« Új üzenet #2196 Dátum: 2018. Július 13. - 14:59:26 »

Részemről is off ,csak utoljára esküszöm.
Hallottam róla,hogy 8x57 :" ha csak nem a farka csíkját találod el,akkor meglesz."
Szemeztem is már vele ,de aztán több tulaj meggyőzött ,hogy ez azért koránt sincs így,de tényleg jó.
Nem akartam én hangoskodni,csak nem értem,1.,ha ilyen jó a 8x57 Geco Tm miért váltasz,2., ha ilyen jó a 8x57JS,akkor miért ilyen mellőzött,3., az én ismerőseim miért vannak más véleményen.4., én miért nem bírok semmiből Geco Tm-el úgy meglőni egy disznót tüdővégen,gyomron,gyomor elött,mint Te ,hogy ottmaradjon,és miért nincs maradványtestem,csak 2 db.
5.,Elindultunk 100 %-ban gyomor elött tüdővégen, alatt lőtt (100 %ban geco tm-ellel ) meglőtt tűzberogyott disznótól,és mindig más lövedékkel ,és máshol eltalált disznókkal magyarázod,hogy márpedig így van.
Fejen ,gerincen ,nyakon eltalált  disznó tűzberogyik nekem is.
Neked a közel gyomros is.Nekem azokat keresni kell minden mással, persze,mert mostantól tudom,hogy rossz kalibereket használtam.
Te nagyon ügyes vagy  Emelem
Csak kivételes nappali jó fényviszonyok mellett látod orra hegyétől farka végéig a disznót.Amikor jobban mozog ,erősen szürkül ,esély kínálkozik a lövésére ,akkor a közepét célozva nagyon könnyen gyomros lesz,ha sréen úgy áll meg éri tuti azt is,felénk lapockáját szokták lőni.
Gratulálok mégegyszer a 40 lőszerből 35 meglőtt vad 35-szöri tűzberogyásához. Promovideokat csinálhatnál a Geconak.
Emelem Igen Igen




Te összemostad ezt az egészet! Mosolyog
A régi SPCE-re mondta ezelőtt 9 évvel Jó Apám, hogy nem kell túl gondolni.
Én azt mondtam, h a két doboz Gecoval csak a szarvasok mentek el, és az őzbak emlékeim szerint. Senki nem mondta, hogy ezzel én gyomron lőttem volna bármit is!!
De mondtam... Mindenki azt lő amit akar, nekem teljesen mind1. És azért váltottam róla, mert nem volt kimenet szinte sose.

Amúgy érdemes megnézni a mag kialakítást különböző kalibereknél, ez a 8x57.
https://www.google.hu/search?q=Geco+TM&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=XVPUkDY4ZE_atM%253A%252CFM7zGxWSmwtoTM%252C_&usg=__Npv2MQ6M_ebUikYamZA1gUCRki4%3D&sa=X&ved=0ahUKEwj3x6KKjpzcAhXpPZoKHRZGC6gQ9QEIKzAB#imgrc=E45Qy4_lWrKXEM:

30-06:
https://www.google.hu/search?q=Geco+TM&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=XVPUkDY4ZE_atM%253A%252CFM7zGxWSmwtoTM%252C_&usg=__Npv2MQ6M_ebUikYamZA1gUCRki4%3D&sa=X&ved=0ahUKEwj3x6KKjpzcAhXpPZoKHRZGC6gQ9QEIKzAB#imgrc=XVPUkDY4ZE_atM:

308:
https://www.google.hu/search?q=Geco+TM&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=XVPUkDY4ZE_atM%253A%252CFM7zGxWSmwtoTM%252C_&usg=__Npv2MQ6M_ebUikYamZA1gUCRki4%3D&sa=X&ved=0ahUKEwj3x6KKjpzcAhXpPZoKHRZGC6gQ9QEIKzAB#imgrc=rLReWLfhcuM27M:

Szemmel látható hogy a 8x57-nél mennyivel nyitottabb a többinél, ebből kifolyólag hamarabb szét nyílik és leadja az energiáját. A 9.3-asok ugyanígy vannak kialakítva...

Hogy miért lett divatja múlt? Ennek számtalan oka van, többek közt az optikai tartományok fejlődése, már kb. senki se használ 4x32, 6x42 távcsöveket. A világítópont és nagy mértékben megkönnyíti a távoli lövéseket éjszaka, és ugyebár a 8x57 nem 150m feletti lövésekre ajánlott. Nálunk dombvidéken a lövések többsége 100m-en belül van, itt teljesen jó!

De inkább az érdekelne mostmár, hogy más is tapasztalta-e, hogy megváltozott az SPCE lövedék??
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9915



« Új üzenet #2197 Dátum: 2018. Július 13. - 15:24:09 »


 Ennek számtalan oka van, többek közt az optikai tartományok fejlődése, már kb. senki se használ 4x32, 6x42 távcsöveket.


 Fejvakarás Vállat von
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
santabarbara8x57
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31


« Új üzenet #2198 Dátum: 2018. Július 13. - 15:28:29 »


 Fejvakarás Vállat von

Gondolok arra, hogy 4x32-ben a legtöbb ember nem lőne rá olyan vadra, amit egy 8-12x nagyítás mellett simán bevállal...Effektív megnőtt a hatótávolság, amihez jobb mondjuk egy 300win vagy 30-06. Szerintem! De ez csak 1 ok a 100-ból ami miatt a 8x57 egy idejét múlt szar kaliber Nevet Nevet
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #2199 Dátum: 2018. Július 13. - 15:54:53 »

Gondolok arra, hogy 4x32-ben a legtöbb ember nem lőne rá olyan vadra, amit egy 8-12x nagyítás mellett simán bevállal...Effektív megnőtt a hatótávolság, amihez jobb mondjuk egy 300win vagy 30-06. Szerintem! De ez csak 1 ok a 100-ból ami miatt a 8x57 egy idejét múlt szar kaliber Nevet Nevet

Meg egyébként is a 8x57 150m után leesik...  Röhög


u.i.:

Nagyobb mennyiségű (!) 9,3x... kaliberű puska elcserélhető bármilyen 8x57-esre!!!
Az ajánlatokat várom a "mindentűzberogyik" jeligére.
 Ördög
 Röhög
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
santabarbara8x57
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31


« Új üzenet #2200 Dátum: 2018. Július 13. - 16:19:56 »

Meg egyébként is a 8x57 150m után leesik...  Röhög


u.i.:

Nagyobb mennyiségű (!) 9,3x... kaliberű puska elcserélhető bármilyen 8x57-esre!!!
Az ajánlatokat várom a "mindentűzberogyik" jeligére.
 Ördög
 Röhög

Le esni nem esik, de 200 környékén már majdnem ismételsz mire hallod a puffanást Nevet
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2201 Dátum: 2018. Július 13. - 16:25:41 »

Le esni nem esik, de 200 környékén már majdnem ismételsz mire hallod a puffanást Nevet


"A világítópont és nagy mértékben megkönnyíti a távoli lövéseket éjszaka"   -----Hátmég egy faca éjjellátó!

"a 8x57 nem 150m feletti lövésekre ajánlott."   ------Krva németek azért elmentek vele Moszkváig, még a sz@r MG-42-esbe is ezt tömködték! Az olyan sz@r puska vót, hogy a yenkie-k még ma is rendszerben tartják!

 Röhög Röhög Röhög
Naplózva
santabarbara8x57
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31


« Új üzenet #2202 Dátum: 2018. Július 13. - 16:34:21 »


"A világítópont és nagy mértékben megkönnyíti a távoli lövéseket éjszaka"   -----Hátmég egy faca éjjellátó!

"a 8x57 nem 150m feletti lövésekre ajánlott."   ------Krva németek azért elmentek vele Moszkváig, még a sz@r MG-42-esbe is ezt tömködték! Az olyan sz@r puska vót, hogy a yenkie-k még ma is rendszerben tartják!

 Röhög Röhög Röhög

Hát nem én írtam itt, hogy idejét múlt kaliber!! Ezek csak ötletek, mert hogy én hátrányát nem látom 7 év használat után sem!
Talán aki írta az fogalmazza meg, hogy miért idejét múlt, vagy mire nem alkalmas a hazai erdőkben?! Mosolyog
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2203 Dátum: 2018. Július 13. - 16:39:43 »

Hát nem én írtam itt, hogy idejét múlt kaliber!! Ezek csak ötletek, mert hogy én hátrányát nem látom 7 év használat után sem!
Talán aki írta az fogalmazza meg, hogy miért idejét múlt, vagy mire nem alkalmas a hazai erdőkben?! Mosolyog

Egyre többen térnek vissza hozzá, mert jó vadász-kaliber.
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #2204 Dátum: 2018. Július 13. - 16:50:53 »

Elég hosszú vadászmúlt és viszonylag sok lövés, és jó pár puska után nekem a kedvenc még mindig a 8x57 IS , de hogy mennyi rogyott és mennyi nem arról nem nyilatkozom Vigyorog Piál
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Oldalak: 1 ... 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 [147] 148 149 150 151 152 153   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: