Oldalak: 1 ... 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 [146] 147 148 149 150 151 152 153   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 8x57 JS/JRS  (Megtekintve 375603 alkalommal)
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #2175 Dátum: 2018. Július 12. - 19:54:04 »

 
Tisztelt lacika! Bocs, hogy kisbetűvel írom, de valószínűleg, van indok reá , hogy miért ez a nick neved.
 A tapasztalatom alapján , a TM- lőszer kettéválik a réz köpenyre és az ólom magra , ami a bemenet túl oldalán áll meg a bőr alatt.
 Ez igy történt , még olyan süldőnél is , amit hosszában(szemből)ért a lövés.
Én is milyen büszke voltam, hogy a milyen "fasza vadász vagyok" , amire rá lövök az ott is marad! De a második doboz TM-nél (előtte PPU-t használtam, csak nem győztem kivárni mire el ül a füst) a statisztika romlani kezdett.
 Ezt azért tudom biztosan, mert naplót vezetek, ahol beleírom a lőtt vad fajtáját, a lövés helyét-idejét, az időjárást, és a kaliber+ lőszert és a halálvágta hosszát.
 Nálam 32 vad rogyott tűzbe a 2 doboz lőszertől , főleg nagyobbak ,80-130kg közt, de volt olyan statisztika rontó süldő, (3 lábú) amit egy óráig biztos kerestem, mire megleltem.
Amit ebből ki akartam nyögni: Én elhiszem amit a kolléga ír, viszont a TM tapasztalatai alapján , biztos, hogy nem mentem volna bikára véle.
Ez egy csodakaliber .Vadőr ismerős nem ezt tapasztalja .Ellő olyan 150 darabot belőle állitólag évente.Minden puskámból kilőttem már egy valag Geco tm-elt,mint a fehér holló a tűzberogyás.Szinte kizárólag gerincen lőtt disznó ,szarvas rogyott tűzbe.270ből 308ból 30.06ból 300asból 7x64böl 243asból lőttem.Közelről kb . 60 méterekröl lőtt szarvasokból maradt maradványtestem.30.06 és 308assal.7x64bol 270bol 243bol 300asból soha.Viszont a geco tm maradványtestjeim csodálatosan felgombásodtak.Soha nem hagyta el az ólmot.A tömegének nagy részét megtartotta .Talán 11 ből 9 gramm lett ha jól rémlik.Jó kis mag és olcsó.Vennem kell egy 8x57et ez egy csoda komolyan mondom.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2176 Dátum: 2018. Július 12. - 21:25:21 »

Nem tudom mitől ,de még hihetetlenebb,hogy tűzberogyjon testközépen lövéstől a disznó,mert vagy  éri a tüdőt,vagy hátracsúszik,nem mindig áll merőlegesen,vagy ez történik,vagy amaz.Mondjuk mifelénk próbálják az elejét lőni.

Hadd kérdezzem meg, hogy mennyit vadásztál 8x57-essel, 12,7 grammos SPCE-vel?
(Amúgy, ahogy Anti is írta, ha a disznó mértani közepét lövöd, az orra-farkatöve vonalat felezve, az nem rossz találat)
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #2177 Dátum: 2018. Július 12. - 21:26:49 »


Geco TM: túl puha, rossz lövés esetén baj, ha nincs kimenet
Geco Plus: kemény
Barnes: kamra lövéssel összeszakadtak a 40-50 kilós disznók, fedett terepen nagyon hasznos volt.
Sierra: Még talán a legkompromisszumosabb lőszer amit próbáltam
Régi SPCE: nagy repeszhatás volt, biztonsággal használtam.
Új SPCE: hát nem a régi már, valamit megváltoztattak a lövedéken.

Most PPU partizan vásárlása zajlik, lőszertöltők szerint jó magja van, még ezzel teszek egy próbát.


 Emelem
A Sako-t és a Lapua-t nem próbáltad?
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #2178 Dátum: 2018. Július 12. - 21:46:03 »

Hadd kérdezzem meg, hogy mennyit vadásztál 8x57-essel, 12,7 grammos SPCE-vel?
(Amúgy, ahogy Anti is írta, ha a disznó mértani közepét lövöd, az orra-farkatöve vonalat felezve, az nem rossz találat)
 Emelem
Ne mondd Csabus ,hogy neked is minden tűzberogyott vele,mert kinyittatok egy vadászboltot.Akkor én rakat szarokkal vadászok.Azóta is megkérdeztem pár tulajdonost.Azt mondták hülyeség.Én nem tudom mit higgyek ,de hogy minden 100%-ban csak összehulljon tüdőlövéssel ....
Minden hülye vadásznak csak ezt kéne használni minden kínja megoldódna.Ti szivattok esküszöm.
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #2179 Dátum: 2018. Július 12. - 21:50:13 »

Veszek gyorsan egy raklap 8x57 Geco Tm-elt .Amíg lehet még kapni.
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #2180 Dátum: 2018. Július 12. - 22:23:25 »

Hadd kérdezzem meg, hogy mennyit vadásztál 8x57-essel, 12,7 grammos SPCE-vel?
(Amúgy, ahogy Anti is írta, ha a disznó mértani közepét lövöd, az orra-farkatöve vonalat felezve, az nem rossz találat)
 Emelem
Egyik haver felhívott mert olvasta a polemizalast .Apja lott gecot és ő meg most lő geco tm -elt.Szó szerint azt mondja hogy mindketten azért váltottak 7x64ről 8x57re mert több vért ad.Azt mondta már mindkettőjüknek volt idegrendszeri talalat nélkül is tüzberogyas vele de nagyon nem ez a jellemző.Több vért ad ,jobban lehet követni mint a 7x64 bol amiket löttek ,az tény ,de a kulcsszó a követni nem a tűzberogyás.Kinevettek ,hogy el akarjatok hitetni velem,hogy 35 vadból 35 tűzberogyik.Ez a Szent Gral ,be lehet csukni a lőszeres topicot.Emlékszem mikor azt írtad ,hogy a 308ast jobban kedveled arra váltottal többet nyúltálaz után és a 8x57 ment a háztól ,ha jól rémlik azt írtad,hogy ugyanazt elegánsabban érted el vele ,semmivel nem talaltad jobbnak.Rohadt sok geco tmelt elakasztottam 308asból nagyvadban ,ha az jobb vagy ugyanazt nyújtja mint a 8x57 akkor nem igazak az állítások.
Naplózva
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #2181 Dátum: 2018. Július 12. - 23:10:44 »

SPCELL nekem nem az a célom, hogy meggyőzzek bárkit is a TM-el kapcsolatban,(miért is kellene) vagy valótlant állítsak. Nem célom.
 Pusztán egy tapasztalat,  amit itt itt megosztok az olvasóval.
Ha valaki nyugtázza, mert hasonló tapasztalata van, rendben van, és ha kétkedik valaki, én azzal nem tudok mit kezdeni.
 Idézném itt az egyszeri embert: Tudok amit tudok, teszek amit teszek!
 Jó éjszakát!
 Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2182 Dátum: 2018. Július 13. - 07:52:53 »

Egyik haver felhívott mert olvasta a polemizalast .Apja lott gecot és ő meg most lő geco tm -elt.Szó szerint azt mondja hogy mindketten azért váltottak 7x64ről 8x57re mert több vért ad.Azt mondta már mindkettőjüknek volt idegrendszeri talalat nélkül is tüzberogyas vele de nagyon nem ez a jellemző.Több vért ad ,jobban lehet követni mint a 7x64 bol amiket löttek ,az tény ,de a kulcsszó a követni nem a tűzberogyás.Kinevettek ,hogy el akarjatok hitetni velem,hogy 35 vadból 35 tűzberogyik.Ez a Szent Gral ,be lehet csukni a lőszeres topicot.Emlékszem mikor azt írtad ,hogy a 308ast jobban kedveled arra váltottal többet nyúltálaz után és a 8x57 ment a háztól ,ha jól rémlik azt írtad,hogy ugyanazt elegánsabban érted el vele ,semmivel nem talaltad jobbnak.Rohadt sok geco tmelt elakasztottam 308asból nagyvadban ,ha az jobb vagy ugyanazt nyújtja mint a 8x57 akkor nem igazak az állítások.
Nem vezettem naplót a lőtt vadjaimról, de az biztos, hogy a 8x57 és a 308 magasan vezetnek a helyben maradt nagyvad témakörben.
Egyetlen másik kalibernél sem fordult elő oly gyakorisággal, hogy ténylegesen testközépen (tüdővég-máj-gyomor/bendő) lőtt nagyvad helyben maradt, vagy
extrém rövid, pár méteres táv után esett el.
Ebben mindkét kaliber esetén élen járt az SPCE és az RWS RN, a Mega és az Alaska. Más lövedékekkel nincs több százas nagyságrendű tapasztalatom, biztosan
van meg ami hasonlóan viselkedik, de arról nem tudok nyilatkozni.
Rakiczky Béla bácsi, néhai kollégánk 10 ezer nagyvad feletti terítékének döntő hányadát 8-as SPCE-vel lőtte, kifejezetten azért, mert nem nagyon kellett utána keresgetni a vadat.
Ennyit kívánok hozzátenni, kérem kapcsolja ki a mikrofont Ördög
Sem jogom, sem igényem nincs arra, hogy látatlanban hazugsággal vádoljak bárkit, aki meg van olyan hülye, hogy a "zúgjonnekiodaáton" és az éjjellátó okádékokon
kívül még van kedve bármiről nyilvánosság előtt színt vallani, netán a maga tapasztalatát megírni.
Ne csodáljuk, hogy kihalóban van ez a fajta, en sem írok már szívesen semmiről ami szakma, mert van épp elég bajom anélkül is Stoel
De mindenki azt hisz amit csak akar Angyal Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #2183 Dátum: 2018. Július 13. - 08:01:17 »

Nem tudom ti,hogy vagytok vele,de ez egy fórum. Lehet vitatkozni. Ha valakit maga alá gyűr a szkepszis,azt is meg lehet győzni. Ha valaki érzi az igazát,akkor nem az a jó megoldás,hogy visszavonul és hallgat. Tényleg egyszerűbb és ehhez is vagyunk szokva...de miért ne lehetne kultúremberként szembeállítani érveket?
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #2184 Dátum: 2018. Július 13. - 09:23:27 »

Nem tudom ti,hogy vagytok vele,de ez egy fórum. Lehet vitatkozni. Ha valakit maga alá gyűr a szkepszis,azt is meg lehet győzni. Ha valaki érzi az igazát,akkor nem az a jó megoldás,hogy visszavonul és hallgat. Tényleg egyszerűbb és ehhez is vagyunk szokva...de miért ne lehetne kultúremberként szembeállítani érveket?

Túl erősre sikerült ,amit írtam?
Ne haragudjon meg a világ,de miért nem hallottunk olyanról eddig,hogy valaki vesz 2 doboz lőszert,és rálő belőle 35 db nagyvadra ,amelyek aztán egytől egyig 100 %-ban tűzberogynak,megírja,hogy testközépen lőve,tehát nem idegrendszeri találat ,hanem bordák,utolsó bordák,kajszán áll,akkor gyomor ...lövéssel,és mind az összes mag 100%-ban benne marad a vadban,(feltételezem a távolság nem mindig ugyanaz volt).Ja 100 kg feletti disznók is.
Amikor a legfasz@bb lövéssel is képes kimenni a világból egy 40 kg-os süldő is,egy geco tm-től .
Esküszöm hangosan felröhögtem ,mikor először olvastam.
Csabus miért vesz 300 magnumot,meg 8x68-at vagy mi szöszöket,ha a legjobb az általa már rég eladott 8x57 kaliber legolcsóbb 300 Ft-os lőszerrel.
Borzasztó egyszerű a recept akkor.Kell egy 8x57-es fegyver  Spce ,és geco tm 270.-,és boldogság,semmi nem megy egy lépést sem,100 %-os az arány,oda kell menni,ahová lőttem,ott lesz a vad.Gyerekek ez vicc.Aki kettőnél több disznóra lőtt,az tudja ,hogy ilyen nincs.
Ha ezek után egy tudatlan olvasó elrohan ezt a párost beszerezni,és nem jönnek a sikerek ,ki lesz a hibás?
Miért vált népszerűtlenné egy csapásra egy 8x57 egy 30.06 ,308 miatt? A 30.06 .308 nem produkál ilyen látványos dolgokat
A 308-as nagyon hasonló,azt forgattam én is sokat,és lőttem belőle sok geco tm-et,nem tudom alátámasztani Csabus állítását.Sok szarvas,disznó ... át lett lőve vele,csak közelről akadt el pár darab,és szinte egytől egyig menekültek,viszont lapockatájékon lettek lőve,kevés volt a hátracsúszott lövés.
Jó az a geco tm,és jó a .308 nagyon.
Bár Stefi amikor mondtam ,a Geco tm jó kis lövedék megéri a pénzét (270 Ft körül tudom most venni,tudok segíteni ha kell valakinek)nyakamba ugrott,hogy ne mondjam már ,hosszas marakodás volt,szerinte nem jó,most meg kiderül,hogy a legjobb,borít mindent összefele?
Nem merem leírni hány disznót lőttem ,van itt aki többszörösét,biztos vagyok benne,de ez valahogy mindig gyűlöletet kel a fórumtársakban,ha valaki számszerűsíti.
21 év alatt sokat.
A  kolléga akinek tűzberogytak mind egy szálig ,(majd 100%-os a fiú,megtapsoltam) váltani akar,mert 1 ünő elment 60 métert ,1 bika meg 3 lövedéktől esett össze végleg ,és minden geco tm bennrekedt.Nekem ennyi maradványtestem az összes kaliberemből nincs semmilyen lövedékkel,mint neki 35 vadjából.
Rengeteget lőttem geco tm-el,nem egy kaliberből,és nem tudom alátámasztani a látványos 100 %-os tűzberogyásokat.
Maradjunk annyiba,hogy Abonyi kolléga meg 300ról lövi fejbe a nyulat,öltétek érte 10 oldalon,aztán Tony meg 1 köb gázból fűti ki a lakást.Volt itt már annyi baromság összehordva ,hogy ha nem haragudtok meg,én annak hiszek ,amit látok.
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #2185 Dátum: 2018. Július 13. - 09:30:26 »


Ennyit kívánok hozzátenni, kérem kapcsolja ki a mikrofont Ördög


Tudtam értelmezni:fogd be a pofád ,mert itt nálad ügyesebb emberek osztják az észt.

 
Naplózva
santabarbara8x57
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31


« Új üzenet #2186 Dátum: 2018. Július 13. - 10:13:27 »

Túl erősre sikerült ,amit írtam?
Ne haragudjon meg a világ,de miért nem hallottunk olyanról eddig,hogy valaki vesz 2 doboz lőszert,és rálő belőle 35 db nagyvadra ,amelyek aztán egytől egyig 100 %-ban tűzberogynak,megírja,hogy testközépen lőve,tehát nem idegrendszeri találat ,hanem bordák,utolsó bordák,kajszán áll,akkor gyomor ...lövéssel,és mind az összes mag 100%-ban benne marad a vadban,(feltételezem a távolság nem mindig ugyanaz volt).Ja 100 kg feletti disznók is.
Amikor a legfasz@bb lövéssel is képes kimenni a világból egy 40 kg-os süldő is,egy geco tm-től .
Esküszöm hangosan felröhögtem ,mikor először olvastam.
Csabus miért vesz 300 magnumot,meg 8x68-at vagy mi szöszöket,ha a legjobb az általa már rég eladott 8x57 kaliber legolcsóbb 300 Ft-os lőszerrel.
Borzasztó egyszerű a recept akkor.Kell egy 8x57-es fegyver  Spce ,és geco tm 270.-,és boldogság,semmi nem megy egy lépést sem,100 %-os az arány,oda kell menni,ahová lőttem,ott lesz a vad.Gyerekek ez vicc.Aki kettőnél több disznóra lőtt,az tudja ,hogy ilyen nincs.
Ha ezek után egy tudatlan olvasó elrohan ezt a párost beszerezni,és nem jönnek a sikerek ,ki lesz a hibás?
Miért vált népszerűtlenné egy csapásra egy 8x57 egy 30.06 ,308 miatt? A 30.06 .308 nem produkál ilyen látványos dolgokat
A 308-as nagyon hasonló,azt forgattam én is sokat,és lőttem belőle sok geco tm-et,nem tudom alátámasztani Csabus állítását.Sok szarvas,disznó ... át lett lőve vele,csak közelről akadt el pár darab,és szinte egytől egyig menekültek,viszont lapockatájékon lettek lőve,kevés volt a hátracsúszott lövés.
Jó az a geco tm,és jó a .308 nagyon.
Bár Stefi amikor mondtam ,a Geco tm jó kis lövedék megéri a pénzét (270 Ft körül tudom most venni,tudok segíteni ha kell valakinek)nyakamba ugrott,hogy ne mondjam már ,hosszas marakodás volt,szerinte nem jó,most meg kiderül,hogy a legjobb,borít mindent összefele?
Nem merem leírni hány disznót lőttem ,van itt aki többszörösét,biztos vagyok benne,de ez valahogy mindig gyűlöletet kel a fórumtársakban,ha valaki számszerűsíti.
21 év alatt sokat.
A  kolléga akinek tűzberogytak mind egy szálig ,(majd 100%-os a fiú,megtapsoltam) váltani akar,mert 1 ünő elment 60 métert ,1 bika meg 3 lövedéktől esett össze végleg ,és minden geco tm bennrekedt.Nekem ennyi maradványtestem az összes kaliberemből nincs semmilyen lövedékkel,mint neki 35 vadjából.
Rengeteget lőttem geco tm-el,nem egy kaliberből,és nem tudom alátámasztani a látványos 100 %-os tűzberogyásokat.
Maradjunk annyiba,hogy Abonyi kolléga meg 300ról lövi fejbe a nyulat,öltétek érte 10 oldalon,aztán Tony meg 1 köb gázból fűti ki a lakást.Volt itt már annyi baromság összehordva ,hogy ha nem haragudtok meg,én annak hiszek ,amit látok.


lacika... Mosolyog Írsz minden féle kaliberről csak épp 8x57-ről nem. Mosolyog Az, hogy más kaliberben mit csinál azt nem tudom.
A számszerűsítés nem felvágás, mindössze egy statisztika, ugyanis a fb-on aki kiment és életébe lőtt 3 rókát és egy malacot XY kaliberrel és lőszerrel, már megmondja a tutit, hogy ez a legjobb összeállítás. 150 nagyvad úgy gondolom hogy már adott NÉMI tapasztalatot.
 Nekem mint mondtam, teljesen tök mind1, hogy Te mit hiszel el. Mosolyog Sem Geco forgalmazó nem vagyok, sem reklámügynök, ezek tapasztalatok és mint pontosítottam, ebben benne volt 3 másik vad.
Szellemi képességeid bírálása nélkül csak megjegyezném, hogy a "testközép" mint célpont az első disznóim elejtésénél hangoztak el Édesapámtól, nem az elmúlt 5 egyedül vadászott évre vonatkoztak.
Nem ott lövöldözöm a disznóimat, és bár nem sok a 150 nagyvad 4 vagy 5 év alatt, de ez idő alatt 6x kellett a vérebemet indítani, 3 nem lett meg, és 3 ott volt 80m-en belül felbukva napraforgóban vagy kukoricában. Pedig elhiheted, hogy a kezdő kutyának nem bántam volna, ha van legalább havi 1 munkája....
Lőttem 34kilós süldőt 5 lépésről kökénybokorban sré szűgylövést kapott, a jobb oldalán eltörte a bordák felét semmilyen vitális szervet nem ért, megállt benne, tűzben rogyott. Az SPCE-vel nyakon lőttem kukoricába úton átlépő 60kilós disznót, ott helyben eldőlt, pedig csak az ereket lőttem el, idegpályát nem.
Egyébként pedig szerintem semmi hihetetlen nincs abban hogy valaki 40-ből lő 35 vadat, ebből 32 disznót, és dombvidéki vadkáros pályán a kis távolságoknak köszönhetően jól meg tudja lőni őket. Az a szomorú, ha nem így van Mosolyog
Olvass vérebes fórumokat, köztudott minden utánkereső számára, hogy az általad használt kaliberektől, kivéve 308, keletkezik a legtöbb sebzés! (300win, 7x64, 243...30-06 - ha valaki nem jó lőszert választ) Valószínűleg azért van/volt ennyi puskád, mert egy sem vált be és egyikkel sem hozod az elfogadható teljesítményt. Nálunk is a 30-06-osok állandóan variálnak, először divatos RWS, de kemény szar volt, kidobálták, aztán Sako HH, aztán most Sako SHH a divat....
Teljesen másképp működik pl egy 30-06-ban a Geco TM is mint 8x57-ben akár csak a lőszer nyitottságában is hatalmas különbség van. Ugyanez igaz a Plusra a sebesség különbség miatt.
És az sem mind1, hogy valaki egy rövid csövű Blaserből lövi a golyót, vagy egy 64 centis mauserből. Ismerek olyat, aki szereti CZ-ből a Geco plust, de a másik kollégája Blaserből rühelli...
Amúgy szeintem semmi baj nincs abban, ha kipróbálok pár lőszert. Mert már legutóbb ugye ezt is minősítetted.
Szerintem hagyjuk egymást, azt lősz, meg úgy ahogy akarod, engem pont nem érdekel. Mosolyog
Én csak leírtam, hogy ennyi nagyvad alatt, ezekkel ezt tapasztaltam. Ha neked más kaliberrel van más tapasztalatod, akkor menj vele más fórumba, mert ez egy 8x57 fórum! Az intelligenciádat mutatja, hogy Te vagy a leghangosabb aki nem is használt ilyen kalibert! Mosolyog
Részemről vita OFF.
Naplózva
santabarbara8x57
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31


« Új üzenet #2187 Dátum: 2018. Július 13. - 10:31:12 »

Óvatosan hozzátenném, ez atól függ, ki hogyan definiálja  a "tökéletes kamralövés"-t...
https://www.google.hu/search?q=vaddiszn%C3%B3+tal%C3%A1lat&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj9oKOj05vcAhUF66QKHehJBAkQ_AUICigB&biw=1440&bih=745#imgdii=vQfSASlZktXViM:&imgrc=wFibqXNGS6tiHM:

https://www.google.hu/search?q=vaddiszn%C3%B3+tal%C3%A1lat&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj9oKOj05vcAhUF66QKHehJBAkQ_AUICigB&biw=1440&bih=745#imgrc=ynEf1QN5uMFvHM:

Szerintem látszik a teste közepe! Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 2018. Július 13. - 10:36:17 írta Sakac » Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4584



« Új üzenet #2188 Dátum: 2018. Július 13. - 10:37:44 »

Ezt a fingfűrészelést! OOO

Leírom az általános tapasztalataimat, hozzátéve hogy 8x57 kaliberű fegyverrel egyetlen lövést sem tettem.
Talán 5-6, egyéb más kaliberrel lőttem vadat 222-estől a 9,3-asig. Sokakat meg fog lepni, hogy amit lapocka mögött átlőttem, az majdnem mindegyik elszaladt, amit meg gerincen lőttem, az meg ottmaradt.
Amúgy ha valaki magas lapockára céloz és még lőni is tud, annál én nem lepődök meg, hogy 40 lövésből 35 vadat helyben maraszt.
Én maradok a jól bevált lap mögötti lövésnél, egyrészt mert húskimélő, másrészt meg szeretek utánkeresni, mert a vadászat izgalmas része. Persze, ha nincs velem a kutya, sűrű a hely és kevés a vér, akkor nem mindig ezt gondolom.  Ördög
Naplózva
santabarbara8x57
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31


« Új üzenet #2189 Dátum: 2018. Július 13. - 10:39:19 »

Ez egy csodakaliber .Vadőr ismerős nem ezt tapasztalja .Ellő olyan 150 darabot belőle állitólag évente.Minden puskámból kilőttem már egy valag Geco tm-elt,mint a fehér holló a tűzberogyás.Szinte kizárólag gerincen lőtt disznó ,szarvas rogyott tűzbe.270ből 308ból 30.06ból 300asból 7x64böl 243asból lőttem.Közelről kb . 60 méterekröl lőtt szarvasokból maradt maradványtestem.30.06 és 308assal.7x64bol 270bol 243bol 300asból soha.Viszont a geco tm maradványtestjeim csodálatosan felgombásodtak.Soha nem hagyta el az ólmot.A tömegének nagy részét megtartotta .Talán 11 ből 9 gramm lett ha jól rémlik.Jó kis mag és olcsó.Vennem kell egy 8x57et ez egy csoda komolyan mondom.

"Nem véletlen, hogy a lövedékgyártó cégek mindezen információt megadják katalógusaikban: megadják, hogy az adott lövedék milyen gyorsaságú huzagolásokhoz jó, megadják, hogy milyen lövedék sebesség és milyen távolságok esetében képes hatékonyan leadni mozgási energiáját a, és természetesen megadják azt is, hogy milyen jellegű vad vadászatához ajánlják.
----------És valóban nincsen ász a pakliban. Ha valaki ebben kételkedik, kérdezze meg a vérebes utánkeresőket, milyen gyakran találkoznak magnum kaliberekkel történő sebzésekkel. ----------
Pedig a lőszer és puska sokszor már a látványával is agyoncsaphatná a vadat, az mégis kilométereken keresztül viszi el az alig, vagy egyáltalán nem vérző sebet. A hatalmas kaliber ugyanis nem pótolja a lőhelyzet helyes megválasztását, és a pontos lövést. Ha a lövedék még/már olyan sebességgel csapódik a vad testébe, melyen az adott lövedék nem tudja hatékonyan átadni energiáját, megette a fene a nagy kalibert. Pedig helyes lőszerválasztással, lőszernek megfelelő vadászati móddal kitűnően működhetne."
Naplózva
Oldalak: 1 ... 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 [146] 147 148 149 150 151 152 153   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: