Oldalak: 1 ... 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 [142] 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 8x57 JS/JRS  (Megtekintve 372986 alkalommal)
Snipr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155



« Új üzenet #2115 Dátum: 2016. December 24. - 12:57:26 »

...
Az FMJ-hez visszatérve, árról azért mondtam le, mert az él bennem, hogy amivel belövöm a puskám, azzal kellene vadászni is.

Vagy irány a lőtér : 5-10-20 FMJ, majd újra belövés SPCE -vel?
...

Üdv.

Ahogy már fentebb is elhangzott, a lőtéren nem az a lényeg, hogy mindent a lőlap közepére pakolj... tök mindegy hova teszi az FMJ-t csak legyen a lőlapon belül, ha ez megvan, akkor a cél az, hogy a következő ehhez minél közelebb kerüljön.

Néhány tanács még, ami segíthet pontosabban lőni: csukott szemmel vedd vállba a fegyvered a lőállásban, amikor úgy érzed, hogy minden frankó és kényelmes, akkor nyisd ki a szemed (ezt még akár otthon is... csak zárdugattyút szedd ki Mosolyog ), ha nagyon nem oda nézel épp, ahova kéne, akkor első körben a tust kellene igazítani (ha szerencséd van akkor házilag is el tudod intézni, pl egy pofadékemelővel). Aztán a következő lépés, hogy ebben a kényelmes pozícióban az elsütőt is kényelmesen eléred a mutatóujjaddal és ne kelljen fogást váltani a markolaton. Érdemes valami fix pontra tenni az ujjad (én általában a sátorvas elülső felére teszem, még épp elérem ujjheggyel), ezzel a fix ponttal kvázi ellenőrizheted, hogy ugyan ott/úgy fogod-e a fegyver markolatát mint korábban. Az elsütőt ujjbeggyel toljuk egyenesen hátrafelé (tehát ne a hajlatba tedd bele), lehetőleg úgy, hogy csak a sütést végző ujjad mozogjon semmi más (picit külön életet kell éljen a többi ujjadtól, lehet gyakorolni "szárazon" is). Hirtelen ennyi... nyilván otthoni sufni megoldás a tus ilyen módú "felmérése", és nem helyettesít egy jó fegyvermestert, de elsőre jó irányt adhat ez is. Aztán ha mész lőtérre és lesznek találatok a lőlapon, akkor azok helyéből már lehet sejteni mi az, amin fejlesztened kell.

 Emelem
Naplózva
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #2116 Dátum: 2016. December 24. - 13:01:26 »

"Szép gondolatok... Azért kezdőként ne erőltesd. Vigyorog Valószínű az itt jelenlévők átlagban százszor annyi disznót lőttek mint sakált... (Én is kb.) És nem azért, mert nem akartak a sakálra rálőni. Kacsint
Szerintem "sakálozás" helyett csak egyszerűen ülj ki disznózni disznóra vadászni, vagy csak elücsörögsz egy lesen, cserkelsz stb., aztán ha véletlenül sakál jön, lődd meg azt is.  Kacsint Okos " Vadász

Ha nem is 100 szoros...  Bár talán tényleg lehet, akinek ez az arány. Van egy vadász, aki itt mesélte egy hónapja, hogy betelt a lőjegyzéke, mert lőtt 20 disznót, de a sakál szóba sem került. És az is igaz, hogy a tavalyi vadászbálon a rekorder 8 sakálért kapott díjat.
De tudod itt a település közepén a domb tetején, ahol lakom, disznó rófögést sohasem hallok, de minden éjjel sakált koncert van. Nekem ez azt üzeni várják a 8x57-et!
Sakált már láttam kint, de rókát csak döglöttet, azok jórészt bemenekülnek a településekre.
Szóval a kaliberre visszatérve: lőni a lőkészség javításáért akár FMJ-vel és közben keresni az ideális lőszert, amit a puskám is szeret.
Egyébként mi a baj az FMJ-vel?

Üdvözöllek!
 Én 8x57JS-t használok nagyvadra.  A Garmin  Tracker szerint 270 méter volt a legtávolabbi disznó lövésem, ezzel a fegyverrel, de a 150 méternél távolabbi rókát soha nem bírtam vele lőni.
 A távoli lövésekhez,rókára , őzre, én a .223-as kalibert választottam varmint csővel.  A .223 ,  300 méterre , tenyérnyi szórást produkál nekem, gagyi távcsővel.Szinte lehetetlen vele a rókát nem eltalálni.  
 Én azt javasolom , hogy ha, a sakálozás az elsődleges célod, akkor inkább az ahhoz megfelelő kalibert válaszd, hogy sikeres légy.  Ugyanakkor őzre is megfelelő.
 Nekem az egyik ismerősöm már több mint 30 éve billenőcsövű .222- vel lövi a rókát, őzet, sőt a disznót is.
 E mellett, természetesen nagyvadra  az én hitem is a 8x57js-ben áll.
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #2117 Dátum: 2016. December 24. - 13:08:58 »


Szép gondolatok... Azért kezdőként ne erőltesd. Vigyorog Valószínű az itt jelenlévők átlagban százszor annyi disznót lőttek mint sakált... (Én is kb.) És nem azért, mert nem akartak a sakálra rálőni. Kacsint
Szerintem "sakálozás" helyett csak egyszerűen ülj ki disznózni disznóra vadászni, vagy csak elücsörögsz egy lesen, cserkelsz stb., aztán ha véletlenül sakál jön, lődd meg azt is.  Kacsint Okos

 Wave

Nálam szinte pontosan ez az arány, pedig van sakálunk elég! Sokszor látok is, de általában a legváratlanabb helyzetben, így mire lövésre kerülne a sor, már el is iszkolt a toportyán.
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #2118 Dátum: 2016. December 24. - 14:09:22 »


A Brennekéről senkinek nincs infója?

Én csináltam vele egy 5 lövéses tesztet, nem jól hordta az M98-asom, úgyhogy nincs, küllemre full Saller SPCE-nek tűnt, de hát az még nem jelenti azt, hogy olyan is!  Mosolyog
És embert nem hallottam, aki használta volna, nekem egy kedves vadásztárs szállította le azt az 5 db-ot, mivel ő is úgy vette, de az ő osztrák puskája sem vitte jól, szóval ha a Tiéd jól viszi, lehet rád marad a tesztelés...
Ennyit találtam Neked:   https://forum.wildundhund.de/showthread.php?85565-Brenneke-Basic


Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #2119 Dátum: 2016. December 24. - 15:16:14 »

Köszi Puffadtpocok a részletes véleményt!
A PPU-t én Pestmegyében, csak Taksonyban néztem, ott 420Ft volt, most meg a 435-ös S&B-t vettem, ha tudsz olcsóbbat írd hol, a két ünnep közt ott, Pestmegyében leszek.
Természetesen az FMJ-t is láttam és tetszett is, csakhogy azt nem nagyon tartják, és rendelni kell.
A kiskereskedelemet is érintve, aztán amikor bemegyek a vadászboltba olyan ciki a másfél misis puskák között turkáló kollégák mellett a "filléres" dolgokban filléreskedni. Így is 20-30 ezrek elmennek apróságokra... Csak a feleségem ne olvassa. :-)
PPU-t meg ugyancsak nem tartanak felénk, nem is találkoztam még olyannal, aki lőné.
Az FMJ-hez visszatérve, árról azért mondtam le, mert az él bennem, hogy amivel belövöm a puskám, azzal kellene vadászni is.
Namármost arról úgy tudom, hogy kemény lőszer, nem biztos, hogy ideális vadászathoz is. Bár kezdetben kifejezetten sakálozni szeretnék, de ha kijön egy disznó,vagy tarvad és lőhetném is akkor mit tegyek?
Vagy irány a lőtér : 5-10-20 FMJ, majd újra belövés SPCE -vel?
Ez sem túl költséghatékony...
Sajnos ugyanebből fakad az az aggály is ami miatt nem próbáltam 4 fajta lőszert összehasonlítani eddig. 50 ezer 4 dobozért, majd 3-at félig kidobok?
Vagy annak van igaza, aki azt mondja, hogy vacak puskával, vacak lőszerrel kell megtanulni, hogy majd aztán tudjuk értékelni a jót?
Egy barátommal pár hónapja voltam lesen rálőtt egy rókára, de nagyon alul találta és elfutott. Ő az első kör után feladta volna, én még két kört kierőltettem, de lezárta: "hagyd a francba, majd megdöglik ". ( Ennek ellenére nem etikátlan vadász!)
Én azt mondom, hogy ha sakált lövök nem sajnálom, de szenvedni szándékosan nem akarom, hogy szenvedjen.
Persze mindezt filozófia szinten mondom, mert vadra még nem lőttem...
Utolsó vadászaton, múlt szombaton szarvasra mentem ki vkivel, kezembe nyomta a puskáját, ha jön valami lőjem... Visszautasítottam. Saját puskával akarok, saját tapasztalatok alapján...
Na hát ez a dilemma, nem az ingyen disznóhús...


A mivel gyakorolj vonalra leírta Sniper is a lényeget, ha egybepakolja az FMJ-t, akkor jó az is, csak utána át kell lőni. (A szembecsukós felvételt mutatták nekem is, hogy a távcső betekintési távolság ellenőrzésére is elég hasznos kis trükk.)
TAL mester régen azt írta egy fórumon, hogy azt a lőszert kell használni vadászni, amit a legjobban hord a puska, egy jól elhelyezett lövéssel úgyis meglesz a vad, hiába "túl puha" vagy "túl kemény" egy lövedék, ha lehet ilyet mondani.

Én a GECO-t erőltettem, azzal sem volt rossz a szórás, de a PPU-val egyenletesebb volt mind a puska, mind az én teljesítményem és igyekeztem a kiegyensúlyozottabb lőszer felé tendálni. Ami miatt mind a Sallert, mind a PPU-t szidták, hogy nagyon kormol, stb... ami nem volt alaptalan, de a szerbek pl csappantyút váltottak/módosítottak, így már jobb a helyzet. Sallernál is azt hallottam, hogy rögtön ki kell pucolni, mert a csappantyúból kijövő cuccok a többi márkáéhoz képest savasabbak, de hülyeséget nem akarok írni, én így is úgy is kipucolom rögtön a puskát, ha használom.
Ezt a lőszerpróbálgatást csak úgy úsznád meg olcsóbban, ha újratöltenél, de általában még kevesen kezdik úgy szerintem a vadászatot, úgyhogy jó pár tízezer Ft-om áll nekem is, a minél több fajta szerelt lőszer próbálgatása című történetben.

Én Budapesten dolgozom, ott általában készleten van PPU a Frommerban, illetve a Diana Szövetkezetben (XV. kerület Thököly út 75). 390 és 380 Ft/db szokott náluk lenni, de mindkét helyre csörögj oda, hogy nyitva vannak-e egyáltalán. Legutóbb amúgy Budán a Proshootingban vettem Tógyernál, még boltnyitási akció is volt, valami 370 környékére jött ki.
Saller SPCE-t eddig szintén a Frommerban, illetve a Diana vadászboltban vettem ( VII. kerület Rózsa utca), illetve ahol még jó válaszék szokott lenni, az a Budaörsi Vadmacska vadászbolt. Legolcsóbban a Gödöllői Trófeában jutottam eddig Sallerhez, de ők a nyitvatartás szempontjából nem vevőcentrikusak úgy általában, szóval Január 2-ig jól zárva is lesznek a honlap szerint.

Az a lényeg, hogy bárhova tudsz elmenni, előbb telefonálj oda, hogy egyáltalán nyitva vannak-e és van-e készleten!

Jó kis ("erdei") kaliber ez a 8-as, de ha ennyi felétek a sakál és kínálkozik lövési lehetőség 300 méterig, lehet egy kicsit laposabb röppályájú kalibert választottam volna a helyedben, aztán bull lehet megcáfol, mert én még lőtéren sem próbálgattam hosszúkat lőni vele!   Nevet
Naplózva
jagd3006
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 51


« Új üzenet #2120 Dátum: 2016. December 24. - 18:07:45 »





Valamikor a nyáron lőttem célba egy párat a céltábla egy körbálára volt felerősítve, persze mögötte még volt egy partoldal is.
A kipróbált játékosok a Geco plusz, Norma alaska, és az SPCE volt.
100m-ről nem ment át egyik sem a bálán, de voltak púpok, amiket késsel megbontva előkerült néhány maradványtest.
Ami egyáltalán nem torzult az a Geco+, a picit torzult hegyű az alaska. Az SPCE még kitüremkedést sem csinált a bála másik oldalán, tehát valószínűleg ez torzult a legjobban.
A Lorka féle leejtős tesztet gondoltam megcsinálni a norma alaska és a Brenneke Basic összehasonlítására, de lehet, addig kérek Sako HH és SPCE-t is.
A bálában lévő torzulások természetesen nem mérvadóak a gombásodást illetően, mert vadtestből előkerült maradványaim mind nagyon szépen gombásodtak, de nagy része simán átment főleg a Geco. Viszont az, hogy az SPCE nem jutott el a bála másik oldaláig, azt mutatja, hogy a másik kettőnél sokkal puhább.

Ja, természetesen mindez egy lőtéren volt.

 Emelem
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1670


Koma


« Új üzenet #2121 Dátum: 2016. December 24. - 18:28:05 »

Alaskát azt próbáltam.
Ha jól emlékszem az a speer után jött.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #2122 Dátum: 2016. December 24. - 23:12:20 »





Valamikor a nyáron lőttem célba egy párat a céltábla egy körbálára volt felerősítve, persze mögötte még volt egy partoldal is.
A kipróbált játékosok a Geco plusz, Norma alaska, és az SPCE volt.
100m-ről nem ment át egyik sem a bálán, de voltak púpok, amiket késsel megbontva előkerült néhány maradványtest.
Ami egyáltalán nem torzult az a Geco+, a picit torzult hegyű az alaska. Az SPCE még kitüremkedést sem csinált a bála másik oldalán, tehát valószínűleg ez torzult a legjobban.
A Lorka féle leejtős tesztet gondoltam megcsinálni a norma alaska és a Brenneke Basic összehasonlítására, de lehet, addig kérek Sako HH és SPCE-t is.
A bálában lévő torzulások természetesen nem mérvadóak a gombásodást illetően, mert vadtestből előkerült maradványaim mind nagyon szépen gombásodtak, de nagy része simán átment főleg a Geco. Viszont az, hogy az SPCE nem jutott el a bála másik oldaláig, azt mutatja, hogy a másik kettőnél sokkal puhább.

Ja, természetesen mindez egy lőtéren volt.

 Emelem
Hogy ÉN mit töröltem vissza??????????????? Emelem
Naplózva
Dudás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 142


Erdő hallgató


« Új üzenet #2123 Dátum: 2016. December 25. - 00:35:24 »

Üdvözöllek!
 Én 8x57JS-t használok nagyvadra.  A Garmin  Tracker szerint 270 méter volt a legtávolabbi disznó lövésem, ezzel a fegyverrel, de a 150 méternél távolabbi rókát soha nem bírtam vele lőni.
 A távoli lövésekhez,rókára , őzre, én a .223-as kalibert választottam varmint csővel.  A .223 ,  300 méterre , tenyérnyi szórást produkál nekem, gagyi távcsővel.Szinte lehetetlen vele a rókát nem eltalálni. 
 Én azt javasolom , hogy ha, a sakálozás az elsődleges célod, akkor inkább az ahhoz megfelelő kalibert válaszd, hogy sikeres légy.  Ugyanakkor őzre is megfelelő.
 Nekem az egyik ismerősöm már több mint 30 éve billenőcsövű .222- vel lövi a rókát, őzet, sőt a disznót is.
 E mellett, természetesen nagyvadra  az én hitem is a 8x57js-ben áll.

Szervusz!
Elgondolkodtattál, bár csak annyiban, hogy sakált ha lehet ne nagy távolságból próbáljak lőni...
Jelen pillanatban nem kérdés a kaliber, mert 8x57 JS Zastavát vettem és először ezzel szeretnék elkezdeni vadászni.
Kifejezetten nagyvadas területen lakom és a kaliber választáskor 300-as WM javaslatot elvetettem így vettem 8x57-est amiről a lőtéren kívül sajnos még nincs tapasztalatom. Ezért is pedzegetem a témát, mert csábító volna nagvadat lőni, de ezt szeretném lassan lépésről lépésre felfedezni a vadászatot.
Lehet, hogy egyszer az lesz, de ma még nem az a célom, hogy egy vadász szobát telepakoljak 6-8-10 kilós agancsokkal, hanem hogy mégismerjem ezt a történelmi kalibert.
Terveim szerint el akarok menni hajtáskor hajtónak, stb. Természetesen a rövid, középtávú cél a nagyvad, kifejezetten a disznó...
De a sakál is nagyon csábít!
Beszámolok, ha már jutottam ezzel a puskával valamire!

Naplózva

"Apának háta van!"
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9514


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #2124 Dátum: 2016. December 25. - 08:18:08 »


Beszámolok, ha már jutottam ezzel a puskával valamire!


Áruld már el, hogy hol laksz, hátha össze tudunk dobni néhány különböző lőszert, hogy próbálhasd a puskából.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #2125 Dátum: 2016. December 25. - 11:44:07 »





Jó kis ("erdei") kaliber ez a 8-as, de ha ennyi felétek a sakál és kínálkozik lövési lehetőség 300 méterig, lehet egy kicsit laposabb röppályájú kalibert választottam volna a helyedben, aztán bull lehet megcáfol, mert én még lőtéren sem próbálgattam hosszúkat lőni vele!   Nevet


Lehet vele hosszúakat lőni , csak nem a szokásos módon kell belőni !   Ha alapul vesszük a 300 métert  , akkor  100méteren  kell neki adni kb 8-10 centi fölélövést ,   akkor kb 200-220 nál lesz a nullája , igy  jó vagy 300m-ig ( kb 28-30centit esik 300-on )  .  de vadászati szempontból ez nem a legjobb  , mert  közeli lövésnél nagy eséllyel fölé lősz .   

( ha a 8-ast 300-ra nullázod , a röppálya legmagasabb pontja  kb 190-210m között van , olyan 20-22 centi  fölélövéssel ( a célzott ponthoz képest, azon a távon)   

Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #2126 Dátum: 2016. December 25. - 12:08:58 »

Bocs, hogy megint beleszólok, de szerintem kezdőnek - pláne  a múltkori lőteres szóráskép alapján - egyelőre nem kéne hosszútávban gondolkozni. Előbb tanuljon meg 100-150 méterre pontosan, biztosan lőni, aztán, ha az már megbízhatóan megy, majd lehet emelni a távolságot.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #2127 Dátum: 2016. December 25. - 14:46:52 »

Bocs, hogy megint beleszólok, de szerintem kezdőnek - pláne  a múltkori lőteres szóráskép alapján - egyelőre nem kéne hosszútávban gondolkozni. Előbb tanuljon meg 100-150 méterre pontosan, biztosan lőni, aztán, ha az már megbízhatóan megy, majd lehet emelni a távolságot.

Szuuuussza!  Nem Dudásnak ajánlgatta a hosszabb lövéseket, hanem a fenti hozzászólásom ezen részére reflektált:

Jó kis ("erdei") kaliber ez a 8-as, de ha ennyi felétek a sakál és kínálkozik lövési lehetőség 300 méterig, lehet egy kicsit laposabb röppályájú kalibert választottam volna a helyedben, aztán bull lehet megcáfol, mert én még lőtéren sem próbálgattam hosszúkat lőni vele!   Nevet
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #2128 Dátum: 2016. December 25. - 14:55:52 »

Elgondolkodtattál, bár csak annyiban, hogy sakált ha lehet ne nagy távolságból próbáljak lőni...

Lehet, ezzel mostam össze...
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Dudás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 142


Erdő hallgató


« Új üzenet #2129 Dátum: 2016. December 25. - 21:56:03 »

Ezzel tökéletesen egyetértek.
Nekem eddig nem volt fegyver a kezemben. Nem vagyok fegyver, vagy háború mániás. Még csak légpuskám sem volt... Tavaly ősszel vesztettem el puska terén az ártatlanságomat a sógorom esküvője előtti napon. Egy barátom lőtte be a puskáját Szőnyben és mivel ő kicsi ember 170 + x centis hát a távcső szemenvágott... :-D
Közben számolgatok: tokkal vonóval talán 30 lövést adtam le a sztorival, tanfolyammal, vizsgával...
(Èppen gyereket altatok és hallom bent a sakálokat...)
Szóval nem szégyellem még úgy lövök, mint ahogy a feleségem vezet...
 Röhög


Az
Bocs, hogy megint beleszólok, de szerintem kezdőnek - pláne  a múltkori lőteres szóráskép alapján - egyelőre nem kéne hosszútávban gondolkozni. Előbb tanuljon meg 100-150 méterre pontosan, biztosan lőni, aztán, ha az már megbízhatóan megy, majd lehet emelni a távolságot.
Naplózva

"Apának háta van!"
Oldalak: 1 ... 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 [142] 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: