Oldalak: 1 ... 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 [141] 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 8x57 JS/JRS  (Megtekintve 374618 alkalommal)
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #2100 Dátum: 2016. December 21. - 23:12:26 »

Bocs hogy belevau, de a PPU nekem nem jött be és nem tudom mi van ebben az országban, hogy a lőszer IS kétszerese az elfogadhatónak...
A kalibernél maradva: 8x57 JS S&B Training 12,7g FMJ (50db)     36 EURO - gyakorolni azért nem rossz...
                               8x57 JR S&B SP 12,7g                             21 EURO
                               8x57 JS S&B HPC 12,7g                           26 EURO
                               8x57JS Geco TM 12,0g (50 db)                  53 EURO
                               8x57JS S&B SPCE 12,7g                            20 EURO!!!
                               8x57JS S&B SP 12,7g                               21 EURO
és a többi gyártmány is olcsóbb...

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #2101 Dátum: 2016. December 22. - 00:57:02 »

Bocs hogy belevau, de a PPU nekem nem jött be és nem tudom mi van ebben az országban, hogy a lőszer IS kétszerese az elfogadhatónak...
A kalibernél maradva: 8x57 JS S&B Training 12,7g FMJ (50db)     36 EURO - gyakorolni azért nem rossz...
                               8x57 JR S&B SP 12,7g                             21 EURO
                               8x57 JS S&B HPC 12,7g                           26 EURO
                               8x57JS Geco TM 12,0g (50 db)                  53 EURO
                               8x57JS S&B SPCE 12,7g                            20 EURO!!!
                               8x57JS S&B SP 12,7g                               21 EURO
és a többi gyártmány is olcsóbb...

 Emelem

Kinek a pap, k8nek a papnő, nem szentíras a PPU, de szerintem alul van èrtékelve. Kezdetben ódzkodtam tőle én is, aztán hallgattam a tényekre.

Azt hiszem a lőszerek árképzésére a fogyasztóknak nincs nagy hatása a begyöpösödött magyar kisereskedői kultúra árnyékában. Szerintem mindenki örülne, ha olcsóbb lenne a lőszer, de valahogy nem látom a megoldàst arra, hogy a kiskereskedőket hogyan lehetne rávenni, hogy pl a 190 ft-os nagyker árú PPU-t ne 390-410ft/db közt adják.akár honnan nézem ez 50% plusz, ami nekik iszonyatosan jó. Megkérdeztem egy ismerőst, aki szolgáltat, de rendelésre terméket is szállít a szolgáltatashoz kapcsolódóan, ő pl 20%-ot pakol a termékekre, mert állítása szerint annyiért már neki is megéri bajlódni a nagykeres beszerzéssel, továbbértékesítéssel. Nem vagyok kufár, de azért sanszos, hogy akkor is megélnének a boltok, ha olcsóbban adnák és inkább a felhasználast pörgetnék fel ezzel, a lőtereknek, lőtudàsnak is jót tenne, de már messzire kalandoztam...
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9517


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #2102 Dátum: 2016. December 22. - 07:13:57 »


A kalibernél maradva: 8x57 JS S&B Training 12,7g FMJ (50db)     36 EURO - gyakorolni azért nem rossz...
                               
                               8x57JS S&B SPCE 12,7g                            20 EURO!!!
                             

Nem igazán értem a logikád.
Miért is írod, hogy " gyakorolni azért nem rossz" az FMJ, amikor odateszed alá a vadászni való lőszert, ami lényegesen olcsóbb. Az nem jó gyakorolni? 

Egyszerűbb egyébként ha kérne a delikvens 3-4 db különböző itt emlegetett lőszert, aztán elballagna a lőtérre és mindegyikkel lőne azonos körülmények között. Aztán amelyiket jobban szereti a cső, azt használná. Lehet itt mondogatni, hogy nekem ez nem jött be, nekem meg az a másik jött be, de az mindig egy másik puska. Nem kizárt, hogy neki is jó lenne, de ne tegye le a nagy esküt senki, hogy van univerzálisan minden puskából ugyanannyira jól lőhető lőszer. A próba mutatja meg.

Ennyi. Szerintem már két reszelő is elfogyott a fingon.  Emelem
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #2103 Dátum: 2016. December 22. - 08:16:05 »

Nem igazán értem a logikád.
Miért is írod, hogy " gyakorolni azért nem rossz" az FMJ, amikor odateszed alá a vadászni való lőszert, ami lényegesen olcsóbb. Az nem jó gyakorolni? 

Az FMJ 50-es kiszerelés, a többi meg gyanítom 20-as  Emelem
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9517


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #2104 Dátum: 2016. December 22. - 08:43:51 »

Az FMJ 50-es kiszerelés, a többi meg gyanítom 20-as  Emelem

Hacsak úgy nem!  Ördög     ( a figyelmes olvasás ugye csodákat tesz!)
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #2105 Dátum: 2016. December 22. - 11:41:11 »

Iiigen!

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Dudás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 142


Erdő hallgató


« Új üzenet #2106 Dátum: 2016. December 23. - 22:10:42 »

Köszi Puffadtpocok a részletes véleményt!
A PPU-t én Pestmegyében, csak Taksonyban néztem, ott 420Ft volt, most meg a 435-ös S&B-t vettem, ha tudsz olcsóbbat írd hol, a két ünnep közt ott, Pestmegyében leszek.
Természetesen az FMJ-t is láttam és tetszett is, csakhogy azt nem nagyon tartják, és rendelni kell.
A kiskereskedelemet is érintve, aztán amikor bemegyek a vadászboltba olyan ciki a másfél misis puskák között turkáló kollégák mellett a "filléres" dolgokban filléreskedni. Így is 20-30 ezrek elmennek apróságokra... Csak a feleségem ne olvassa. :-)
PPU-t meg ugyancsak nem tartanak felénk, nem is találkoztam még olyannal, aki lőné.
Az FMJ-hez visszatérve, árról azért mondtam le, mert az él bennem, hogy amivel belövöm a puskám, azzal kellene vadászni is.
Namármost arról úgy tudom, hogy kemény lőszer, nem biztos, hogy ideális vadászathoz is. Bár kezdetben kifejezetten sakálozni szeretnék, de ha kijön egy disznó,vagy tarvad és lőhetném is akkor mit tegyek?
Vagy irány a lőtér : 5-10-20 FMJ, majd újra belövés SPCE -vel?
Ez sem túl költséghatékony...
Sajnos ugyanebből fakad az az aggály is ami miatt nem próbáltam 4 fajta lőszert összehasonlítani eddig. 50 ezer 4 dobozért, majd 3-at félig kidobok?
Vagy annak van igaza, aki azt mondja, hogy vacak puskával, vacak lőszerrel kell megtanulni, hogy majd aztán tudjuk értékelni a jót?
Egy barátommal pár hónapja voltam lesen rálőtt egy rókára, de nagyon alul találta és elfutott. Ő az első kör után feladta volna, én még két kört kierőltettem, de lezárta: "hagyd a francba, majd megdöglik ". ( Ennek ellenére nem etikátlan vadász!)
Én azt mondom, hogy ha sakált lövök nem sajnálom, de szenvedni szándékosan nem akarom, hogy szenvedjen.
Persze mindezt filozófia szinten mondom, mert vadra még nem lőttem...
Utolsó vadászaton, múlt szombaton szarvasra mentem ki vkivel, kezembe nyomta a puskáját, ha jön valami lőjem... Visszautasítottam. Saját puskával akarok, saját tapasztalatok alapján...
Na hát ez a dilemma, nem az ingyen disznóhús...
Naplózva

"Apának háta van!"
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #2107 Dátum: 2016. December 23. - 22:58:36 »


Az FMJ-hez visszatérve, árról azért mondtam le, mert az él bennem, hogy amivel belövöm a puskám, azzal kellene vadászni is.
Namármost arról úgy tudom, hogy kemény lőszer, nem biztos, hogy ideális vadászathoz is.

 Emelem

Lőtéren gyakorolj azzal amivel akarsz, de vadra ne lőlj FMJ-vel!!! Semmilyenre se. Sakálra se...
 
Bár kezdetben kifejezetten sakálozni szeretnék, de ha kijön egy disznó,vagy tarvad és lőhetném is akkor mit tegyek?


 Röhög Ördög

Szép gondolatok... Azért kezdőként ne erőltesd. Vigyorog Valószínű az itt jelenlévők átlagban százszor annyi disznót lőttek mint sakált... (Én is kb.) És nem azért, mert nem akartak a sakálra rálőni. Kacsint
Szerintem "sakálozás" helyett csak egyszerűen ülj ki disznózni disznóra vadászni, vagy csak elücsörögsz egy lesen, cserkelsz stb., aztán ha véletlenül sakál jön, lődd meg azt is.  Kacsint Okos

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #2108 Dátum: 2016. December 24. - 00:21:54 »

Nos, vannak itt szép számmal kik sokkal jobban értenek a külballisztikához, de annyit azért még én is mondok hogy nem kell azt a puskát minden lőszerhez félóránként belőni... Fejvakarás
BE KELL LŐNI azzal, amivel vadászol és azután lőni pl. az FMJ-vel, megnézni hova teszi a másikhoz képest/sanszos hogy magasabbra fogja rakni/ és azt a 2-3cm/vagyakárhány/ beleszámolni gyakorláskor, vagy éppen annyival messzebbre lőni vele... Vállat von
Ha az a vad messzebb van mint ahova be van lőve a fegyver tudni kell kompenzálni a különbséget, van aki érzi de tanulható...  Okos

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Dudás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 142


Erdő hallgató


« Új üzenet #2109 Dátum: 2016. December 24. - 08:36:35 »


"Szép gondolatok... Azért kezdőként ne erőltesd. Vigyorog Valószínű az itt jelenlévők átlagban százszor annyi disznót lőttek mint sakált... (Én is kb.) És nem azért, mert nem akartak a sakálra rálőni. Kacsint
Szerintem "sakálozás" helyett csak egyszerűen ülj ki disznózni disznóra vadászni, vagy csak elücsörögsz egy lesen, cserkelsz stb., aztán ha véletlenül sakál jön, lődd meg azt is.  Kacsint Okos " Vadász

Ha nem is 100 szoros...  Bár talán tényleg lehet, akinek ez az arány. Van egy vadász, aki itt mesélte egy hónapja, hogy betelt a lőjegyzéke, mert lőtt 20 disznót, de a sakál szóba sem került. És az is igaz, hogy a tavalyi vadászbálon a rekorder 8 sakálért kapott díjat.
De tudod itt a település közepén a domb tetején, ahol lakom, disznó rófögést sohasem hallok, de minden éjjel sakált koncert van. Nekem ez azt üzeni várják a 8x57-et!
Sakált már láttam kint, de rókát csak döglöttet, azok jórészt bemenekülnek a településekre.
Szóval a kaliberre visszatérve: lőni a lőkészség javításáért akár FMJ-vel és közben keresni az ideális lőszert, amit a puskám is szeret.
Egyébként mi a baj az FMJ-vel?
Naplózva

"Apának háta van!"
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #2110 Dátum: 2016. December 24. - 08:57:59 »

Szóval a kaliberre visszatérve: lőni a lőkészség javításáért akár FMJ-vel és közben keresni az ideális lőszert, amit a puskám is szeret.
Egyébként mi a baj az FMJ-vel?

Igen, így. És szerintem sokat keresgélni sem kell majd, nagy valószínűséggel már a PPU, SPCE vagy Sako HH közül valamelyik jó lesz.
Az FMJ-vel az a baj, hogy gombásodás nélkül szalad át a vadtesten, sem elég nagy sebet nem csinál, sem az energiáját nem adja le. Ergo akár még a róka is elviszi, és nyomorultul döglik el vele x idő múlva. Ezt pedig soha ne kockáztasd! A dúvad is méltó a gyors halálra...

Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9517


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #2111 Dátum: 2016. December 24. - 09:03:47 »

"Szép gondolatok... Azért kezdőként ne erőltesd. Vigyorog Valószínű az itt jelenlévők átlagban százszor annyi disznót lőttek mint sakált... (Én is kb.) És nem azért, mert nem akartak a sakálra rálőni. Kacsint
Szerintem "sakálozás" helyett csak egyszerűen ülj ki disznózni disznóra vadászni, vagy csak elücsörögsz egy lesen, cserkelsz stb., aztán ha véletlenül sakál jön, lődd meg azt is.  Kacsint Okos " Vadász


Használd az idézet gombot, mert a "másol + beilleszt"  érdekes dolgokkal rakja tele a szöveget! A legalsó quote után írhatod a válaszod!Az idézett szövegből törölheted, ami nem lényeges a válasz szempontjából
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2112 Dátum: 2016. December 24. - 11:13:50 »



Szép gondolatok... Azért kezdőként ne erőltesd. Vigyorog Valószínű az itt jelenlévők átlagban százszor annyi disznót lőttek mint sakált... (Én is kb.) És nem azért, mert nem akartak a sakálra rálőni. Kacsint
Szerintem "sakálozás" helyett csak egyszerűen ülj ki disznózni disznóra vadászni, vagy csak elücsörögsz egy lesen, cserkelsz stb., aztán ha véletlenül sakál jön, lődd meg azt is.  Kacsint Okos

 Wave

Százszor ?  -  Háromszázszor !    Rííí   Qva könnyen kiszámoltam . Az teljesen igaz hogy sakál vonyítást szinte 50% ban a kint létemkor hallok , viszont röfögést vagy bármi disznóra utalót jó ha 10% ban de ez leginkább a sakál etológiájából adódik . A lényeg hogy a sakál nagyon tud vigyázni a bőrére, én és még sokan meg nem tudjuk , leginkább azért mert nem is gyakoroljuk a speciális vadásztrükköket . Az biztos hogy pl. a rókára bevált módszerek csak korlátozottan eredményesek a nádi farkasra. A 8x57 ha nem specializálódik valaki a sakálra - ragadozókra nagyon jó kaliber és 150 méterig igen csak jó ezekre is . Eddig soha nem láttunk apróvad hajtásban sakált az idén már kétszer is és olyan helyken is felbukkant ahol eddig nem észlelték. Vélhetőleg a jövőben valami ösztönzőt is ki kell találni mert kevés lesz az hogy ha nagyvad vadászat közben meglátjuk meglőjjük      Emelem
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #2113 Dátum: 2016. December 24. - 12:33:30 »

Százszor ?  -  Háromszázszor !    Rííí   Vélhetőleg a jövőben valami ösztönzőt is ki kell találni mert kevés lesz az hogy ha nagyvad vadászat közben meglátjuk meglőjjük      Emelem
Az arány nálam sokkal jobb, (hivatásos) sokkal északabbra, szerintem elkéstetek, de a gondolat nagyon jó... Igen
Naplózva
jagd3006
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 51


« Új üzenet #2114 Dátum: 2016. December 24. - 12:42:48 »

Sziasztok,

A Brenneke Basic-ről tud valaki jót vagy rosszat írni ebben a kaliberben. Jelenleg ezt használom, de még nincs elég tapasztalatom.
A PPU SP megfelelt volna (árban is és munkában is), már amikor elsült  Rííí (CZ557-ben).

 Emelem


A Brennekéről senkinek nincs infója?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 [141] 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: