Oldalak: 1 ... 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 [140] 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 8x57 JS/JRS  (Megtekintve 372970 alkalommal)
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #2085 Dátum: 2016. December 20. - 14:31:31 »

Azért azt szem előtt kell tartani hogy , PPU kétféle töltéssel gyártja a 8x57-et!

A 8mm Mauser néven gyártott az gyengébbre van töltve !

a 8x57IS néven gyártott erősebb  !   

A PPU oldalán az látható is ! 

Ráadásul lövedékátmérő is kétféle van , SP lövedékből is !   Erre vásárláskor figyelni kell , ( kopottabb csőnél pláne számít ) 
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2086 Dátum: 2016. December 20. - 15:49:30 »

Azért azt szem előtt kell tartani hogy , PPU kétféle töltéssel gyártja a 8x57-et!

A 8mm Mauser néven gyártott az gyengébbre van töltve !

a 8x57IS néven gyártott erősebb  !   

A PPU oldalán az látható is ! 

Ráadásul lövedékátmérő is kétféle van , SP lövedékből is !   Erre vásárláskor figyelni kell , ( kopottabb csőnél pláne számít ) 

Ezt hogy csinálják (nem technikailag kérdezem  Mosolyog ) ? Hogy lehet két átmérő egy azon kaliberhez és mi a logikája ?   Vállat von
Nem mélyedtem bele a történetébe - gondolom onnét ered a dolog.  Emelem
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #2087 Dátum: 2016. December 20. - 16:07:23 »

Ezt hogy csinálják (nem technikailag kérdezem  Mosolyog ) ? Hogy lehet két átmérő egy azon kaliberhez és mi a logikája ?   Vállat von
Nem mélyedtem bele a történetébe - gondolom onnét ered a dolog.  Emelem


.322 és .323 dia-u  lövedékkel töltik

Sok különbség nincsen , egy  jó csőnél nem is igazán számít , ( bár szerintem igen)   ,     de egy kopottabb csőnél nagyon is ! 
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9514


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #2088 Dátum: 2016. December 20. - 17:27:56 »

Azért azt szem előtt kell tartani hogy , PPU kétféle töltéssel gyártja a 8x57-et!

A 8mm Mauser néven gyártott az gyengébbre van töltve !

a 8x57IS néven gyártott erősebb  !  

A PPU oldalán az látható is !  

Ráadásul lövedékátmérő is kétféle van , SP lövedékből is !   Erre vásárláskor figyelni kell , ( kopottabb csőnél pláne számít )  

OK, de itt mi 8x57 IS-ről beszélünk.
Nem volt szerencsés a kép amit beszúrtam, csupán a SP lőszer megmutatása volt a cél, nem a 8mm Mausert ajánlottam. Ki is cseréltem a képet, mielőtt még...

Itt a két lőszer ballisztikai adata:






Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #2089 Dátum: 2016. December 20. - 18:09:29 »

OK, de itt mi 8x57 IS-ről beszélünk.
Nem volt szerencsés a kép amit beszúrtam, csupán a SP lőszer megmutatása volt a cél, nem a 8mm Mausert ajánlottam. Ki is cseréltem a képet, mielőtt még...

Itt a két lőszer ballisztikai adata:





OK!
DE a dobozon  8x57IS  jelölésűt is szerelik   .322-es löveddékkel ,  pl a  11,34 grammos    HP BT , és PSP BT lövedékest  ! 
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2090 Dátum: 2016. December 20. - 21:08:07 »



Itt a két lőszer ballisztikai adata:






Azért jelentős különbség van köztük . Persze mindkettő alkalmas nagyvadra .
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2091 Dátum: 2016. December 20. - 21:32:45 »

Azért azt szem előtt kell tartani hogy , PPU kétféle töltéssel gyártja a 8x57-et!

A 8mm Mauser néven gyártott az gyengébbre van töltve !

a 8x57IS néven gyártott erősebb  !   

A PPU oldalán az látható is ! 

Ráadásul lövedékátmérő is kétféle van , SP lövedékből is !   Erre vásárláskor figyelni kell , ( kopottabb csőnél pláne számít ) 

Úgy hallottam a 8 mm Mauser jelűt az USA piacra gyártják, dzsíájdzsó rengeteg puskát hazavitt szuvenírnek mikor legyőzték a németeket, és mivel odaát van fegyverlobbi, egy politikus sem meri megtenni, hogy kivegye a választópolgár kezéből a puskát, bármilyen öreg is! de hogy jövőre is tudjon szavazni, lehetőleg rá, alacsonyabb nyomású "mauser" töltényeket árulnak, azok (tán) nem robbantják fel a 70 éves hadi puskákat.
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #2092 Dátum: 2016. December 20. - 21:50:46 »

Úgy hallottam a 8 mm Mauser jelűt az USA piacra gyártják, dzsíájdzsó rengeteg puskát hazavitt szuvenírnek mikor legyőzték a németeket, és mivel odaát van fegyverlobbi, egy politikus sem meri megtenni, hogy kivegye a választópolgár kezéből a puskát, bármilyen öreg is! de hogy jövőre is tudjon szavazni, lehetőleg rá, alacsonyabb nyomású "mauser" töltényeket árulnak, azok (tán) nem robbantják fel a 70 éves hadi puskákat.

Igen hallottam ( olvastam) én is, de más formában!  Rengeteg régi mauser van náluk ami 8x57I kaliberű ,  és hát volt aki szépen belerakta a jóval erősebb,  8x57IS-t, aztán szépen felrobbantotta a puskát és saját magát !

Ezért szállít gyengébb lőszert a yenkik-nek  a PPU  , állítólag a gyengébb 8mm mauser jelű , még kilőhető a 8x57I-s ből ! 
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #2093 Dátum: 2016. December 21. - 02:40:47 »

A targyallason is ket felet halgatnak me, igyhat fogadjatok szeretettel a masik fel allaspontjat is  Emelem


A 8x57 JS (8mm Mauser)

Ez az a lovedek amivel a Nemet ket vilaghaborun at harcolt. A loszer, hivatalosan kivalasztva az M/88 hadipuskanak loni vele, ami loszert elfogadott a Nemet Hadero 1888-ban.
1905 –ben a loszer revizio ala kerult es egy 154 graines hegyben  vegzodo, kikepzesu mag  .323 inch atmerovel  uj ammo let elfogadva egy sokkal erosebbre epitett, Model 96 Mauserre. Az uj lovedek adott egy  MV korulbeloli 2,800 fps ez kiegeszitette  egy hatalmas tavolsaggal a 8mm Mausert, amelyik mostmar az uj neven 8x 57JS (az S a spitzgeschoss roviditese, ami is az Angol "spitzer" megfeleloje). 
A US-ben levo 8x57-et  gyarilag toltott loszerek mindig is kevesebb toltettel rendelkeztek. Ezek a gyonyoruen kiherelt loszerek nemcsak a teljesitmnyuk miatt hanem egyepkent is sohasem nyertek meg az Amerikai vasarlot.Ez azert is tortent mert az originan 1888-as Nemet uzembe hellyezett fegyver nem tudott ellenallni a nagyobb presort produkalo Mauser 98 akcionak. Nyilvanvaloan Az US. tolto kampanik nem akartak a bosszus amerikai loveszeket meg arrol is tajekoztatni hogy mi kulombseg van a ket loszer es a ket fegyver kozott.
Az utantolto , aki hallott a Mauser 98-rol vagy masik modern bolt akcios fegyverrol csak biztonsagtechnikai okok miatt tudomast sem vet rola. A 8mm Mauser toltve let MAP 50000 es hasonlova valik mint a 308 Wincheszter vagy a 30-06 Springfield. A haborubol visszamaradt fegyverek? Rendszeresen ellenorizve egy megbizhato kvalifajd puskamivessel mielott lonek vele.
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4144


TSP


« Új üzenet #2094 Dátum: 2016. December 21. - 07:42:49 »

A targyallason is ket felet halgatnak me, igyhat fogadjatok szeretettel a masik fel allaspontjat is  Emelem


A 8x57 JS (8mm Mauser)

Ez az a lovedek amivel a Nemet ket vilaghaborun at harcolt. A loszer, hivatalosan kivalasztva az M/88 hadipuskanak loni vele, ami loszert elfogadott a Nemet Hadero 1888-ban.
1905 –ben a loszer revizio ala kerult es egy 154 graines hegyben  vegzodo, kikepzesu mag  .323 inch atmerovel  uj ammo let elfogadva egy sokkal erosebbre epitett, Model 96 Mauserre. Az uj lovedek adott egy  MV korulbeloli 2,800 fps ez kiegeszitette  egy hatalmas tavolsaggal a 8mm Mausert, amelyik mostmar az uj neven 8x 57JS (az S a spitzgeschoss roviditese, ami is az Angol "spitzer" megfeleloje). 
A US-ben levo 8x57-et  gyarilag toltott loszerek mindig is kevesebb toltettel rendelkeztek. Ezek a gyonyoruen kiherelt loszerek nemcsak a teljesitmnyuk miatt hanem egyepkent is sohasem nyertek meg az Amerikai vasarlot.Ez azert is tortent mert az originan 1888-as Nemet uzembe hellyezett fegyver nem tudott ellenallni a nagyobb presort produkalo Mauser 98 akcionak. Nyilvanvaloan Az US. tolto kampanik nem akartak a bosszus amerikai loveszeket meg arrol is tajekoztatni hogy mi kulombseg van a ket loszer es a ket fegyver kozott.
Az utantolto , aki hallott a Mauser 98-rol vagy masik modern bolt akcios fegyverrol csak biztonsagtechnikai okok miatt tudomast sem vet rola. A 8mm Mauser toltve let MAP 50000 es hasonlova valik mint a 308 Wincheszter vagy a 30-06 Springfield. A haborubol visszamaradt fegyverek? Rendszeresen ellenorizve egy megbizhato kvalifajd puskamivessel mielott lonek vele.


Miklós, amúgy te érted a fenti sorokat?  Vállat von
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2095 Dátum: 2016. December 21. - 08:26:23 »

Miklós, amúgy te érted a fenti sorokat?  Vállat von

A kémia,fizika és minden más tudomány szeszben oldódik !  Piál   Nem érted ? Iszol Te rendesen ?   Röhög
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #2096 Dátum: 2016. December 21. - 15:56:51 »

Hatha valaki jobban tud magyarul:

'This is the cartridge with which Germany fought two world wars. The cartridge, officially designated the M/88, and the Commission rifle to shoot it, were adopted by the German Army in 1888.

In 1905 the cartridge was revised, and a 154 grain spitzer bullet of .323 inch diameter was adopted for the new, much stronger, Model 98 Mauser rifle. This new bullet was given a MV of about 2,800 fps and greatly extended the lethal range of the 8mm Mauser, which was now called the 8x57JS (the S stands for spitzgeschoss, from which came the Americanized term "spitzer").

In the U.S., 8x57 factory loads have always been under-loaded. This pretty well emasculated the cartridge's performance and ensured that it would never become very popular in America. This was done because the original 1888 German Commission rifle could not withstand the higher pressures of 8x57JS loads intended for use in the strong Mauser 98 action. Evidently the U.S. loading companies didn't want to bother informing American shooters about the differences between the two cartridges and the rifles that shoot them.

For the reloader with a sound Mauser 98 or other modern bolt action rifle, these problems and limits can safely be ignored. The 8mm Mauser can be loaded to a MAP of 50,000 cup and becomes a cartridge comparable to the .308 Winchester and .30-06 Springfield. Surplus rifles should always be checked by a knowledgable gunsmith before being fired."
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #2097 Dátum: 2016. December 21. - 16:18:12 »

Miklós, amúgy te érted a fenti sorokat?  Vállat von


Hat, igy visszaolvasva ??/!!!!! mondhatnam azt is hogy borzaszto   Stoel

Irto keves ido allt randelkezesre ....... tudnam en jobban is, magamnak jar a tasli  Tasli
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Dudás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 142


Erdő hallgató


« Új üzenet #2098 Dátum: 2016. December 21. - 17:53:12 »

Én értékelte így is!
Olyan volt olvasni, mintha Fekete Pákó és egy-két közmünkás írta volna...  Röhög
Naplózva

"Apának háta van!"
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #2099 Dátum: 2016. December 21. - 21:47:29 »

Szervusz Dudás!

Tavaly hasonló cipőben jártam az első nagygolyóssal.
Elég sok hasznos tanácsot kaptál itt és magad is írtad, hogy sok gyakorlás kell még, ami a leghasznosabb lesz hosszú távon.

A PPU SP-t próbáld ki, most nekem is arra van belőve a Mauser, parkerdősök is ajánlották anno. Ha jól viszi, akkor ettől olcsóbbat úgyse nagyon fogsz találni, ami a gyakorláshoz nem hátrány.
Ha az enyém jól vinné én kíváncsi lennék a S&B SPCE-re is, de inkább csak kielégítően viszi, mint jól...
Uzbence ajnálotta a Sako HH-t, arról se hallottam még sok rosszat, s hasonló árban vannak a Geco-k, ami már inkább megosztó.  Budapesten és környékén a PPU és S&B doboza 8ropi, a GECO és Sako már inkább 12, szóval gondold át, hogy mennyit szánsz rá, de egy prémium márka alap lőszere nem biztos, hogy ténylegesen sokkal, de sokkal jobb, mint egy kevésbé megbecsült márka olcsóbb terméke.

Üdv.: P.p.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 [140] 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: