Oldalak: 1 ... 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 [138] 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 8x57 JS/JRS  (Megtekintve 375490 alkalommal)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #2055 Dátum: 2016. December 15. - 13:10:39 »

" Neki 100m-en 3 cm-es körben volt a már beállított puskával lőtt 2 lövése."

Nincs itt miről beszélni.
Neked meg gyakorolni kell, amihez egy tanács mivel már eléggé jól felpiszkálták a kobakodat még mielőtt a lőttél volna a új fegyvereddel.

Rakj 50m-re a céltáblára pár korongot, (sörös dobozt, üvegfedélt stb...) és arra lőjél elsőnek. Mivel a szemed és az agyad jobban behatárolja a célt, így jobban meg tudod szokni a fegyvert magát.
Nem beszélve arról, hogy mikor a korong széttörik, felszabadul, hogy hát én is tudok lőni érzés. Ami sokban segít majd visszanyerni a hitedet
a fegyver távcső kombóba.
A zasztava fegyverek nagyon jó fegyverek, igaz nekem M98-as van, (ebből csak a tok német, a többi zasztava),
szerintem nagyon sok ócsó ámerika legópuskát túl fognak élni.

 Emelem Wave
Naplózva

Üdv End
Dudás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 142


Erdő hallgató


« Új üzenet #2056 Dátum: 2016. December 15. - 21:55:50 »

Köszönöm a véleményeket!

Ami miatt a fórumban is leírtam a sztorimat, csak a végére pont ezt a kérdést felejtettem ki : a melegedő csövet nem tapasztaltam, de tulajdonképpen exponenciálisan romlott a lőképem.
Lőttem két közelit, a harmadik kicsit elment és bármennyire próbáltam koncentrálni csak romlott a helyzet. És ezen a ponton bizonytalanodtam el kicsit.
Persze lehet, hogy szűkös az önfegyélmező képességem...
Közben egy kis helyzetkép/helyzethang: gyönyörűen szól még mindig egy-egy bika, néha beleüvöltenek az aranysakálok...
Na, de a puskaműves!
Természetesen nincs neve, mert ez az ember velem jót tett (ingyen javított a puskámon), meg nem bántott, rossz hírét nem fogom kelteni!
Az már más kérdés, hogy én kihagytam a szaki ide, oda rángatását és az esetleges költséget, hoztam egy döntést és a következményt, azaz a kritikát nem teljes egyetértéssel fogadtam.
A lőképről még annyit, hogy a lőszer mennyire befolyásolja a konkrét esetben azt nem tudom, de Sellier&bellot torpedót használt a korábbi tulajdonos, aki állítólag 80m-re lőtte be és ott azzal rendben volt.
Tegnap felhívtam (jó fej volt meghívott vaddisznózni) és azt mondta, hogy puskaműves tette a távcső hátsó szerelékébe a bőrdarabot alátámasztásként, szerinte ezzel nincs semmi baj, másik puskája is van így.
Megpróbálok holnap, holnapután is kimenni lőni egyet, kettőt állvány nélkül, remélve sűrűn kevés lövés mást mutat majd...
Naplózva

"Apának háta van!"
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #2057 Dátum: 2016. December 16. - 04:49:28 »

Megpróbálok holnap, holnapután is kimenni lőni egyet, kettőt állvány nélkül, remélve sűrűn kevés lövés mást mutat majd...
 

Szevasz Dudas!

Na, ezt nagyon jo otletnek tartom!
Viszont szerintem meg raersz varialni a dolgon. Lenyeg hogy minel tobbet loni, ahogy neked kenyelmes, feltamasztva , hasonfekve, hatonfekve, terdelve,mindegy csak hogy szokd a puskat.
Alkamasint az elet majd ugyis produkal olyan helyzetekket hogy eszedbejuttatja hogy, na ezt a figurat nem gyakoroltam a loteren.
Azon meg ne bankodj hogy,  elmegy a lotudasod egyik percrol a masikra. Van ugy hogy napokig nem tudsz magadhoz terni es csak lovod a nullakat...... legalabbis olyan lokepeket hogy magad is megszegyeled. Ilyen stadiumban is lehet vadaszni, a vad jelenlete szinte kitisztitja a papirluggatas okozta nem odafigyelest. Nemodafigyeles: mintahogy te is irtad! En papirluggatasos betegsegnek hivom, amokor is az ertelme a lovesnek csak annyi hogy, a grupp amit losz mennyire egybetarto!  Ezen mindenki atesik aki komolyan gondolja a gyakorlast.
Meg hogy, egy bordarabbal van bejlagolva a tavcsoalapod?
Ezt figyeld meg:
Nekem van egy 303 Brithis-em, a regi forumozok, meg akik adnak is ra, mar ismerik mert igen nagy tisztelettel beszeltem rola mar elozoleg is.
Szoval,  ezzel a puskaval (180g) Igman loszert lovok, hacsak lehet, hacsak nem: akkor johet a Federal, es a Winchester. Az Igman (csak azert mert lehet hogy te nem tudod, a Partizan gyartja) egy remek loszer, de ugyan olyan jo a Federal es a Wincheszter is vagyis ……… te a loszerrel, a loszer fajtajaval,  nem hiszen hogy tutira mesz hogy, megmond hogy mivel kell loni a nagy pajzsos “feketecsuhast”, es egy brakecen belul nem is kaliberfuggo …….. nade tekintsunk el a kozhellyektol!
Hogy mit kell megfigyelni?
Az emlitett 303 Brithis, csorikam mar eleg oreg ugyan, de nem rosszbol mondva, bizony az O talpa ala is be kellett rakni egy kis szuportot !
Igen, ez mindjart az elejen tortent ha jol emlekszem olyan 29- evell ezelott amikor is mar tudtam hogy, egy tavcso belovest , a tavcso alapjaval kell kezdeni. Namarmost, ha a tavcsoalap nem parhuzamos a csotengellyel akkor csakis a tavcsoalapon kell korigalni. Igy kerult az alap ala egy darab plexiglassz, es azota is vitezun alja a hellyet dacolva idojarassal , valamint emberek velemenyevel amik allitom neked hogy jobban alasak a bejlagolast mint barmi mas.
Igen az a homaly az igen rossz felvetelen (miert elnezest kerek), a gyuru alatt az a muanyag bajlag.


Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #2058 Dátum: 2016. December 16. - 23:09:38 »

Olyan helyen kellene belőni, ahol van belövőpad...
 Emelem

Belövőpad nélkül nem lehet puskát jól belőni?  Vállat von
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #2059 Dátum: 2016. December 17. - 17:37:34 »

Belövőpad nélkül nem lehet puskát jól belőni?  Vállat von


Jogos a kerdes!
Szerintem puskat beloni padbol erdemes  Figyelmes olvasás
A tobbi lovesgyakorlat mar egyini igeny kerdese  Angyal Wave
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2060 Dátum: 2016. December 17. - 17:53:58 »

Szerintem puskat beloni padbol erdemes

Igen, de csak akkor, ha mindig magaddal viszed vadászatra is! Én láttam több padot öntöttvasból, verték a három mázsát.  Vigyorog
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #2061 Dátum: 2016. December 17. - 18:11:48 »

Igen, de csak akkor, ha mindig magaddal viszed vadászatra is! Én láttam több padot öntöttvasból, verték a három mázsát.  Vigyorog
Régi rendszerből maradt ebédlő asztal, fém lábakkal, laminált lappal a közepébe dekopírral vágsz egy U alakot testmérettel harmóniában, szemben a lap végénél rögzítesz egy szűk bőrös feltámasztást egy egyszerű szék, kb 20 kg, ha akarod még vadászni is viheted. (három mázsa? tarackal lőttetek ?)
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2062 Dátum: 2016. December 17. - 18:33:51 »

Régi rendszerből maradt ebédlő asztal, fém lábakkal, laminált lappal a közepébe dekopírral vágsz egy U alakot testmérettel harmóniában, szemben a lap végénél rögzítesz egy szűk bőrös feltámasztást egy egyszerű szék, kb 20 kg, ha akarod még vadászni is viheted. (három mázsa? tarackal lőttetek ?)

Nem, géppuskával, de nem mi, hanem a Magyar Királyi Honvédség tisztjei a szép emlékű zuglói fegyvergyár föld alatti lőterén, míg be nem zárták, mint a műegyetemi lőteret is. Oda jártunk, míg lehetett.
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #2063 Dátum: 2016. December 17. - 18:35:07 »

Igen, de csak akkor, ha mindig magaddal viszed vadászatra is! Én láttam több padot öntöttvasból, verték a három mázsát.  Vigyorog
 



Jogos a kerdes!
Szerintem puskat beloni padbol erdemes  Figyelmes olvasás
A tobbi lovesgyakorlat mar egyini igeny kerdese  Angyal Wave
 

Olvasd es ertelmezd  Tasli
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #2064 Dátum: 2016. December 17. - 18:50:37 »

Nem, géppuskával, de nem mi, hanem a Magyar Királyi Honvédség tisztjei a szép emlékű zuglói fegyvergyár föld alatti lőterén, míg be nem zárták, mint a műegyetemi lőteret is. Oda jártunk, míg lehetett.
Ezt a géppuskát, típussal, kaliberrel kifejthetnéd.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #2065 Dátum: 2016. December 17. - 19:05:18 »

"Olvasd el és értelmezd..." Épp arra próbáltam célozni (csak úgy látom, hiába), hogy egyáltalán nem Szent Grál a belövőpad. Elöl-hátul homokzsák, bármikor belőhető minimum vadászias pontossággal a puska. Akár egy motorháztetőről...  Emelem
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #2066 Dátum: 2016. December 17. - 20:13:53 »

"Olvasd el és értelmezd..." Épp arra próbáltam célozni (csak úgy látom, hiába), hogy egyáltalán nem Szent Grál a belövőpad. Elöl-hátul homokzsák, bármikor belőhető minimum vadászias pontossággal a puska. Akár egy motorháztetőről...  Emelem
 

Igen, igy igaz!  Igen
A Sanyooo irasara ertetlenkedtem hogy, miert akarja a harom mazsas lopadot elvinni vadaszni?
Jah, ha csak ki akarja szelloztetni?  Ördög - az mas, abba nem szolok bele.  Emelem
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2067 Dátum: 2016. December 17. - 20:42:02 »

ertetlenkedtem

Az kizárt! A Te intelligenciáddal az teljességgel lehetetlen!
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #2068 Dátum: 2016. December 17. - 20:50:12 »

Az kizárt! A Te intelligenciáddal az teljességgel lehetetlen!

Latod, tudsz te atgondoltan is komunikalni
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #2069 Dátum: 2016. December 17. - 22:51:28 »

Köszönöm a véleményeket!

Ami miatt a fórumban is leírtam a sztorimat, csak a végére pont ezt a kérdést felejtettem ki : a melegedő csövet nem tapasztaltam, de tulajdonképpen exponenciálisan romlott a lőképem.
Lőttem két közelit, a harmadik kicsit elment és bármennyire próbáltam koncentrálni csak romlott a helyzet. És ezen a ponton bizonytalanodtam el kicsit.
Persze lehet, hogy szűkös az önfegyélmező képességem...
Közben egy kis helyzetkép/helyzethang: gyönyörűen szól még mindig egy-egy bika, néha beleüvöltenek az aranysakálok...
Na, de a puskaműves!
Természetesen nincs neve, mert ez az ember velem jót tett (ingyen javított a puskámon), meg nem bántott, rossz hírét nem fogom kelteni!
Az már más kérdés, hogy én kihagytam a szaki ide, oda rángatását és az esetleges költséget, hoztam egy döntést és a következményt, azaz a kritikát nem teljes egyetértéssel fogadtam.
A lőképről még annyit, hogy a lőszer mennyire befolyásolja a konkrét esetben azt nem tudom, de Sellier&bellot torpedót használt a korábbi tulajdonos, aki állítólag 80m-re lőtte be és ott azzal rendben volt.
Tegnap felhívtam (jó fej volt meghívott vaddisznózni) és azt mondta, hogy puskaműves tette a távcső hátsó szerelékébe a bőrdarabot alátámasztásként, szerinte ezzel nincs semmi baj, másik puskája is van így.
Megpróbálok holnap, holnapután is kimenni lőni egyet, kettőt állvány nélkül, remélve sűrűn kevés lövés mást mutat majd...


Szia!

Először is üdv a fórumon!  Emelem

Azért azt a " bőrdarabot" megnézetném egy  normális , hozzáértő, fegyvermesterrel!

A másik dolog ,   gyakorolni kell , nem keveset!

 A lőszer:  próbáld meg hozzá a PPU-t ( privi partizan) , a Geco Sp-t vagy (és) a sSako Hammerhead-et!   

egy ismerősömnek is 8x57-es Zasti-a van , az a régi barnadobozos Sellier&Bellot Spce-t  kiválóan hordta,  de az új sárga-zöld dobozost  gyalázatosan viszi ,   

Naplózva
Oldalak: 1 ... 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 [138] 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: