Oldalak: 1 ... 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 [131] 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 ... 153   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 8x57 JS/JRS  (Megtekintve 375031 alkalommal)
jagd3006
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 51


« Új üzenet #1950 Dátum: 2016. Július 27. - 15:47:49 »

Köszönöm, eddig ezek mind nagyon hasznos tapasztalatok, szerintem nem csak nekem, hanem mindenkinek, aki ezt a kalibert választotta (választja).

Biztos vannak, akik az SPCE, Partizán stb lőszerekre esküsznek, (lehet én is ezt választom) de kellene hozzá az is, hogy milyen körülmények között vadászik valaki, értem alatta azt, hogy csak szóró vagy vadkár és esetleg 1-2 fűszál, ágacska mit okoz stb.

Köszönettel

 Emelem
Naplózva
Dobba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Új üzenet #1951 Dátum: 2016. Július 27. - 16:00:19 »

Október óta használom ezt a kalibert!

Nagyjából 40 nagyvadvadat ( disznó, gím ) lőttem vele ez idő alatt.
Eddig leginkább az Alaska vált be, legalábbis az én elkèpzeléseimhez ez áll legközelebb. Átüti a vadat, nem roncsol túlzottan, és vér is van.
RWS HMK a legnagyobb testű vadat is átveri, viszont vér az kevés van, ennek ellenére szeretem használni. Őzet, ròkát nagyon meg tudja tépni ha csontot ér!
SPCE néha 40 kg süldőt sem üt át, máskor 200 mről a nagytestű tehenet lapon igen. Szòval nagyon változó, de 50 mnél messzebb egy vad sem vitte, 3 hete lőtt 140 kg-s kan is 80 mre vitte a Lapocka lövést, igaz másik oldalon a bordáig sem jutott, valahol a tüdőben állt meg.
Naplózva
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #1952 Dátum: 2016. Július 28. - 15:43:36 »

Szevasztok!
Legtöbbet a Cseh SPCE-t használtam,150-ig mindenre jó.Közelről gyakran nincs átütés,mert szétszakad,messzebbről nagyobb testű vadat is átlő.A menekülési táv kicsi.Kétszázon már sokat esik,de nem kell kétszázakra lövöldözni.
At RWS H-mantel is nagyon jó,messzire is el lehet nyúlni,de az ára tükrözi a minőséget.
GECO,RWS T-mantelek szinte u.a. mint az SPCE,talán hamarabb szétesnek a felépítésük miatt.
Az esetek 90%-nál rövid menekülési táv,jól követhető vérnyom.A tacsi meg nagyon hasznos segítőtárs  Kacsint jó ha mindíg ott van.
Naplózva
jagd3006
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 51


« Új üzenet #1953 Dátum: 2016. Július 29. - 07:59:05 »

Szevasztok!
Legtöbbet a Cseh SPCE-t használtam,150-ig mindenre jó.Közelről gyakran nincs átütés,mert szétszakad,messzebbről nagyobb testű vadat is átlő.A menekülési táv kicsi.Kétszázon már sokat esik,de nem kell kétszázakra lövöldözni.
At RWS H-mantel is nagyon jó,messzire is el lehet nyúlni,de az ára tükrözi a minőséget.
GECO,RWS T-mantelek szinte u.a. mint az SPCE,talán hamarabb szétesnek a felépítésük miatt.
Az esetek 90%-nál rövid menekülési táv,jól követhető vérnyom.A tacsi meg nagyon hasznos segítőtárs  Kacsint jó ha mindíg ott van.

Szia kisvador,

Nagyon köszönöm a véleményedet nem akarok kötekedni, de mintha abba a hibába estél volna, mint a  30-06-ot a 8x57-el összehasonlítók, hogy a 8x57 milyen sokat esik, ami ált. 200m-en belül 1-2-3 cm.

Konkrétan:

200m-en
SPCE       -15,6cm
H-mantel   -14,5cm

300m-en
SPCE       -58,1cm
H-mantel   -54cm

Mindkettő 100m-en nullázva. Szerintem ez nem olyan nagy különbség. De lehet, hogy ez csak katalógus adat és a valóságban ez nem állja meg a helyét.

Viszont az érdekelne, hogy mit tapasztaltál, akkor, amikor nem ütötte át az SPCE a vadat, a maradványtest az teljesen szétszakadt vagy a vége azért egyben maradt. Ebből is úgy kifordul az ólom, mint a Sako HH-ből?

Ill. ha volt egy kis takarás a vad előtt, akkor a lövedék szétfröccsent egyből vagy maradt még tömeg, ami betalált.

 köszönettel
üdv.
 Emelem
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1954 Dátum: 2016. Július 29. - 10:49:31 »

Szia kisvador,

Nagyon köszönöm a véleményedet nem akarok kötekedni, de mintha abba a hibába estél volna, mint a  30-06-ot a 8x57-el összehasonlítók, hogy a 8x57 milyen sokat esik, ami ált. 200m-en belül 1-2-3 cm.

Konkrétan:

200m-en
SPCE       -15,6cm
H-mantel   -14,5cm

300m-en
SPCE       -58,1cm
H-mantel   -54cm

Mindkettő 100m-en nullázva. Szerintem ez nem olyan nagy különbség. De lehet, hogy ez csak katalógus adat és a valóságban ez nem állja meg a helyét.

Viszont az érdekelne, hogy mit tapasztaltál, akkor, amikor nem ütötte át az SPCE a vadat, a maradványtest az teljesen szétszakadt vagy a vége azért egyben maradt. Ebből is úgy kifordul az ólom, mint a Sako HH-ből?

Ill. ha volt egy kis takarás a vad előtt, akkor a lövedék szétfröccsent egyből vagy maradt még tömeg, ami betalált.

 köszönettel
üdv.
 Emelem


Szia!

Nincs nyolcason, de 06-ból elég sok 9,7 g SPCE-t kilőttem.
Csak SPCE: Egy jól kitalált mag, kompromisszumokkal, közeli és gyors lövéseknél, nekem az eleje szétrepült, valamennyi maradványtest megmaradt, bent komoly munka. Ha lassul egy kicsit akkor nagyon jól dolgozik.
Vér szinte mindig akadt, még akkor is ha nem volt kimenet, eléggé rövid menekülési táv. Őznél katasztrofális bevérzés, törés zúzás stb...
Én azért is álltam le róla, mert akkor még nem volt 11,7 g-s belőle, és elég ronda munkát csinált.
Most vissza próbálom a 11,7-est mert kíváncsi vagyok rá.

 Wave Emelem
Naplózva

Üdv End
Snoopy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 267


WWW
« Új üzenet #1955 Dátum: 2016. Július 29. - 10:50:40 »

Szia kisvador,
Ebből is úgy kifordul az ólom, mint a Sako HH-ből?

Ill. ha volt egy kis takarás a vad előtt, akkor a lövedék szétfröccsent egyből vagy maradt még tömeg, ami betalált.

 köszönettel
üdv.
 Emelem



A Sako Hh-t lövöm ebben a kaliberben, de még nem tapasztalta, hogy nagyon széthullana. Van pár maradványtestem, de az mind egyben van szépen gombásodva. Én teljesen elégedett vagyok vele. Nincs mindig kimenet, de mindig van követhető vér. Emelem
Naplózva

"Adja a magyarok Istene, hogy ősi, nemes
      kedvtelésünk: az agarászat újra felviruljon!"
                       (Csanádi Jenő)
jagd3006
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 51


« Új üzenet #1956 Dátum: 2016. Július 29. - 12:38:11 »


A Sako Hh-t lövöm ebben a kaliberben, de még nem tapasztalta, hogy nagyon széthullana. Van pár maradványtestem, de az mind egyben van szépen gombásodva. Én teljesen elégedett vagyok vele. Nincs mindig kimenet, de mindig van követhető vér. Emelem

Bocsánat a Sako HH kapcsolatban a 30-06-os tapasztalatomat írtam, de ott sem szétesett, hanem a vége egyben marad (a külső rész) kb. 1-1,5cm és ebből az ólmot, ami kb. 0.5 cm hosszú már csak, és nem ér le az aljáig, ki lehetett venni (néha). Ja, és szépen gombásodott közben.
üdv.

 Emelem
Naplózva
jagd3006
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 51


« Új üzenet #1957 Dátum: 2016. Július 29. - 12:47:42 »

Szia!

Nincs nyolcason, de 06-ból elég sok 9,7 g SPCE-t kilőttem.
Csak SPCE: Egy jól kitalált mag, kompromisszumokkal, közeli és gyors lövéseknél, nekem az eleje szétrepült, valamennyi maradványtest megmaradt, bent komoly munka. Ha lassul egy kicsit akkor nagyon jól dolgozik.
Vér szinte mindig akadt, még akkor is ha nem volt kimenet, eléggé rövid menekülési táv. Őznél katasztrofális bevérzés, törés zúzás stb...
Én azért is álltam le róla, mert akkor még nem volt 11,7 g-s belőle, és elég ronda munkát csinált.
Most vissza próbálom a 11,7-est mert kíváncsi vagyok rá.

 Wave Emelem

Szia,

Amikor megvettem a 8x57-et, akkor nem is gondolkodtam a Cseh lőszerben a 30-06-os tapasztalatok miatt.
Bár hozzá kell tennem az nem SPCE volt, hanem a sima SP. Keresztben álló őznél volt, hogy a hátsó combból jött ki a lövedék stb. Biztos van különbség az SPCE javára csak nekem nincs tapasztalatom ezzel kapcsolatban.

Mostanában inkább a disznó a cél vad ill. a 8x57-et használom és itt jobb a puha lövedék, de talán a túl puha sem jó, mert a nagyobb test ill. a kisebb takarás már probléma lehet  Vállat von

üdv.
 Emelem

Naplózva
Snoopy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 267


WWW
« Új üzenet #1958 Dátum: 2016. Július 29. - 13:13:32 »

Lemértem 3 maradványtestet amit biztosan tudok miből származik.
1; 98 kg kan, lőtáv 80méter, ferdén szemben állt nyílt területen, lapocka lövés, menekülési táv 274 méter,jól követhető vérnyom, 10.5g maradt a lövedékből
2; 57 kg kansüldő, lőtáv 60 méter, teljesen keresztben állt búzában, tüdőlövés, tűzben maradt, 11g
3; 97.5 kg kan, lőtáv 29méter, szemből fej, tüdőben volt a maradványtest, 10g
Nem tudom mi az ideális, de szerintem nem veszít sokat a súlyából és minden lövedék egyben van.
 Emelem
Naplózva

"Adja a magyarok Istene, hogy ősi, nemes
      kedvtelésünk: az agarászat újra felviruljon!"
                       (Csanádi Jenő)
Dobba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Új üzenet #1959 Dátum: 2016. Augusztus 02. - 19:34:34 »


Első kettő cseh SPCE egy zsigerelve 130 kg-os kanból! Egyik lapocka közepén ment be, másik testközépen gerincet tört.
Harmadik Norma Alaska gímbikàból, lapockàban állt meg.
Naplózva
jagd3006
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 51


« Új üzenet #1960 Dátum: 2016. Augusztus 03. - 14:05:38 »




Az „A” betűs az Alaska a „+”-os az Geco plus. A bal oszlopban lévők Alaskák a jobb oldali oszlopban lévő 3 az Geco.

A plus-t keménynek találom ebben a kaliberben, szinte nem is lehet maradványtestet találni. Az Alaska sem az az igazán puha bár még kevés a tapasztalatom.
Ezek a maradványtestek nem így néznének ki pl. bordaközti találat esetén …

 Emelem

Naplózva
Dobba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Új üzenet #1961 Dátum: 2016. Augusztus 03. - 14:35:48 »

Abban a szerencsés helyzetben vagyok hogy  a puskám ugyan oda lövi az Alaskat, Tiget, SPCE-t így együtt tudom használni őket!

Legtöbb tapasztalatom az Alaskaval van, eddig ez is bizonyult a legjobbnak!
SPCE-nél ha megtudnák oldani hogy az ólom maradjon a helyén szerintem verhetetlen lenne. 200 mről lapockán lőttem egy tehenet, úgy verte át ,hogy mind a kettő lapot széttörte, és 2x2 cm lyukon távozott.

Most elfogy a fél doboz Alaska, akkor jöhet a Tig!
Bár tartok tőle, hogy kemény lesz.

 Emelem

Naplózva
sakraf84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 237


« Új üzenet #1962 Dátum: 2016. Augusztus 03. - 14:51:25 »

Szervusz jagd3006!

Én egész nyugodtan használnám bármelyik lőszert, a lényeg úgyis gyakorlatban fog kiderülni.

 Emelem Viktor
Naplózva

"...a vadászat... elsősorban erdőt jelent... Fát jelent és vadvirágot, gombát és szamócát, iszalagot és tüskét, kígyót és békát, hajnalt és napszálltát, esőt és havat, deret és harmatot, napsütést és égzörgést, hársfavirág szagát és harkálycsőr berregését... És szabadságot jelent és - magányt!..."
jagd3006
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 51


« Új üzenet #1963 Dátum: 2016. Augusztus 03. - 15:13:05 »

Szervusz jagd3006!

Én egész nyugodtan használnám bármelyik lőszert, a lényeg úgyis gyakorlatban fog kiderülni.

 Emelem Viktor

Szia Viktor,

A Geco-val kapcsolatban van tapasztalatom és arra alapozom, hogy szerintem kemény. 30-40 disznót lőttem a plus-szal és szinte csak ez a 3 maradványtest van meg. Ezzel nem is lenne baj, de nincs vér több 10 méter után sem. Az utolsó lövésem a geco-val az volt, amikor kijött egy 10cm-es búzavetésre egy fiatal mázsa körüli kan. 80-100m-re bejött és, akkor szándékosan szív tájékra céloztam. A lövés után a vad emelkedőnek felfelé elszaladt, a nagy placcnak köszönhetően láttam végig. Kisidő múlva elfordult elesett és forogva elpusztult. 60 métert futott, az eleséstől visszakövettem a rálövésig és nem találtam egy csepp vért sem, csak ott ahol már elesett. Sikerült szíven lőnöm, persze szívlövéssel még megszaladnak a nagyobbak, de vér nélkül pl. egy kökényesben szinte esélytelen megtalálni. Még azt sem tudod, hogy volt-e találat. Sajnos sok disznót csak a bóklászásnak köszönhetően találtunk meg, mert vér nem volt utána ezzel.
30-06-ban biztos jó, mert gyorsabb.

 Emelem
Naplózva
jagd3006
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 51


« Új üzenet #1964 Dátum: 2016. Augusztus 03. - 15:25:08 »

Abban a szerencsés helyzetben vagyok hogy  a puskám ugyan oda lövi az Alaskat, Tiget, SPCE-t így együtt tudom használni őket!

Legtöbb tapasztalatom az Alaskaval van, eddig ez is bizonyult a legjobbnak!
SPCE-nél ha megtudnák oldani hogy az ólom maradjon a helyén szerintem verhetetlen lenne. 200 mről lapockán lőttem egy tehenet, úgy verte át ,hogy mind a kettő lapot széttörte, és 2x2 cm lyukon távozott.

Most elfogy a fél doboz Alaska, akkor jöhet a Tig!
Bár tartok tőle, hogy kemény lesz.

 Emelem


Nekem az SPCE-t 100-on majd 10cm-rel feljebb hordta, mint az alaskát.
Szerintem a TIG-nek az eleje az nagyon is puha, a hátulja meg egyben marad. Persze még maradványtestet is csak képen láttam, tapasztalatot meg annyit olvastam, hogy jó.
Kérdés, hogy annyival jobb, mint az ára.
Van még a Brenekke Basic nevezetű, SB SPCE kinézetű, kedvező árú, jól megtöltött versenyző, amiről szintén nincs tapasztalatom.

 Emelem


« Utoljára szerkesztve: 2016. Augusztus 03. - 15:30:32 írta Sakac » Naplózva
Oldalak: 1 ... 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 [131] 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 ... 153   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: