Oldalak: 1 ... 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 [130] 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 ... 153   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 8x57 JS/JRS  (Megtekintve 372971 alkalommal)
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #1935 Dátum: 2016. Június 25. - 21:58:56 »

Szervusztok!

Bár ez nem a lőszer típusok topic, de úgy gondolom félig-meddig ide is elfér ez a hozzászólás, mivel olvastam a topicban specifikusan a kaliberhez gyártott lőszerekről, lövedékekről írt hozzászólásokat.
Mint azt korábban nem rejtettem véka alá, az öreg M98-as Voerém Geco Plusra volt belőve, mellyel a puska jó szórásképet produkált, de a korábbi itt kapott atyai tanácsokra hallgatva feltört bennem a kíváncsiság, hogy több softpoint lövedékkel is kipróbáljam a fegyvert, s jobb teljesítmény esetén esetleg olyanra váltsak, amivel a puska és én is egyenletesen jobb teljesítményt nyújtunk, mert esetenként kritikus voltam magammal amit lőtéren a Plussal összehoztam.  Mosolyog
Ehhez kapcsolatban érdeklődtem a „lőszeres” topicban a Sierra lövedékekkel szerelt lőszerekkel kapcsolatban, melyről végül is így vagy úgy, de le lettem beszélve a célballisztikai tulajdonságai alapján, így nem rohantam megvenni egy dobozzal, mivel kb Norma árban jutottam volna hozzá.

A fórumon olvasgattam, vannak is azért ezekkel kapcsolatban hozzászólások, de kíváncsi lennék a véleményetekre, hogy tapasztalat alapján az alábbi lőszereknek mi tekinthető előnynek-hátránynak 8x57-ben a lent felsorolt lőszerek esetében?
(Pl.:  átüti-e a vadat; mekkora a maradványtest; mennyi vért ad, hogyan viselkedik, ha csontot ér, hogyan ha lágy részt kap el; átlagos menekülési távolság?)


GECO TM – 12 gramm
PPU Grom – 12 gramm
PPU SP – 12,7 gramm
SAKO Hammerhead – 13 gramm
Sellier & Bellot HPC – 12,7 gramm
Sellier & Bellot Nosler – 12,96 gramm



Üdv.: Puffadtpocok

u.i.: nyilván minden lövés más és más szituáció, tehát eltérő, de hátha sikerült pár esetből levonni némi konzekvenciát

     Nekem előzőleg Zastava mauserem volt, ami a S&B HPC-t jól vitte de egy vadam sem rogyott tűzbe tőle. Előzőleg Partizan lőszerem volt , ami mindent helyben hagyott , viszont volt olyan füstje, hogy el kellett felejteni a duplázászt, mert vagy kiszenvedett a vad mire elült a füst, vagy kereshettem egy órán át.
Az új fegyverem az CZ557 lett , ami szintén jól viszi a ScB-t de a vadászboltos barátom ajánlására kipróbáltam a  GECO Teilmantelt  ami a legjobbnak bizonyult. minden téren.
Közben kipróbaáltam  a SAKO Hammeerheadot, de mikor megláttam a szórásképet  meg kellett innom 2 sört , hogy megnyugodjak. Gyorsan vissza is vittem a bótba  és becseréltem  Teilmantelre.
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #1936 Dátum: 2016. Június 27. - 17:54:54 »

     Nekem előzőleg Zastava mauserem volt, ami a S&B HPC-t jól vitte de egy vadam sem rogyott tűzbe tőle. Előzőleg Partizan lőszerem volt , ami mindent helyben hagyott , viszont volt olyan füstje, hogy el kellett felejteni a duplázászt, mert vagy kiszenvedett a vad mire elült a füst, vagy kereshettem egy órán át.
Az új fegyverem az CZ557 lett , ami szintén jól viszi a ScB-t de a vadászboltos barátom ajánlására kipróbáltam a  GECO Teilmantelt  ami a legjobbnak bizonyult. minden téren.
Közben kipróbaáltam  a SAKO Hammeerheadot, de mikor megláttam a szórásképet  meg kellett innom 2 sört , hogy megnyugodjak. Gyorsan vissza is vittem a bótba  és becseréltem  Teilmantelre.


Szervusz!

Köszönöm, hogy leírtad a tapasztaltaidat!
Menet közben át lett lőve PPU SP-re, mert azzal mutatta a legjobb szórásképet. S már nem füstöl/kormol annyira, mint régen, vegyél egy dobozzal és meglátod Magad is! Mosolyog

Üdv.: P.p.
Naplózva
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #1937 Dátum: 2016. Június 28. - 14:52:56 »


Szervusz!

Köszönöm, hogy leírtad a tapasztaltaidat!
Menet közben át lett lőve PPU SP-re, mert azzal mutatta a legjobb szórásképet. S már nem füstöl/kormol annyira, mint régen, vegyél egy dobozzal és meglátod Magad is! Mosolyog

Üdv.: P.p.
  Ki fogom  próbálni, lehet hogy már jobb lőpor keveréket állítanak elő. Én még a fegyverhez kaptam  pár doboz PPU-t amin 1200Ft -os ár volt!  Vigyorog
Naplózva
vadasz90
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 537



« Új üzenet #1938 Dátum: 2016. Július 24. - 10:41:53 »

Geco Plus 12,7 g maradvány test.





Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1939 Dátum: 2016. Július 24. - 10:47:57 »

Geco Plus 12,7 g maradvány test.






A lövés körülményeit tedd hozzá szerintem. Úgy teljes az információ. Wave
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
jagd3006
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 51


« Új üzenet #1940 Dátum: 2016. Július 24. - 12:02:22 »

Geco Plus 12,7 g maradvány test.



A fehér holló ...
 Emelem
Naplózva
Dobba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Új üzenet #1941 Dátum: 2016. Július 24. - 12:03:57 »

Geco Plus 12,7 g maradvány test.




52 cm csőből lőttem, nekem nagyon keménynek bizonyult, egy maradványtestem sincs!

Minden vad meg lett 50 méteren belül, de sokszor csak a szerencsének köszönhetően, minimális vérzés mellett.


Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3060



« Új üzenet #1942 Dátum: 2016. Július 24. - 12:37:08 »

Geco Plus 12,7 g maradvány test.
30-06-nál nekem nagyon bejött, szinte mindig volt kimenet, vér meg csak ott van.
A 9,3-as hoz keménynek bizonyult.
Szerintem ennek a lövedéknek kell a sebesség.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
vadasz90
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 537



« Új üzenet #1943 Dátum: 2016. Július 24. - 13:31:56 »

Szóval, a körülmények.
Vadddisznó kan, 70 kg. Távolság kb. 60 méter. A disznó távolodott, nem nagyon akart keresztbe fordulni. Amikor a lövést leadtam a disznó srégan állt a lövedék a vese tájékon hatolt be a testbe érintve a gerincet, majd áthaladva a mellüregen a jobb első lábnál ált meg.

Volt vele még egy elejtett disznóm ill. egy bakom. Disznó 60 kg szintén srégen állt, májlövést kapott, de a combba állt meg, 10 mèter utàn bő vérzés, 30 méter után dermedt vad. Az őzet åtütötte kb. 10 Ft- os nagyságú kimenet, a rálövéstől jól követhető vérnyom kb. 40 méteren keresztül. Eddig nem panaszkodhatom rá, nem beszélve arról, hogy az 51 cm-es CZ csövem imádja. Emelem
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #1944 Dátum: 2016. Július 24. - 14:27:38 »

 Nekem is van két maradványtestem . ebben a kaliberbe .

Privi Partizan  SP  12,7gr 

Naplózva
jagd3006
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 51


« Új üzenet #1945 Dátum: 2016. Július 27. - 14:20:56 »

Sziasztok,
A Brenneke Tig és az RWS ID classic között van valami különbség pl. a mag anyaga, vagy mind a kettő RWS TIG csak most más a nevük.

Aki használja vagy volt tapasztalata vele (velük) az kérem, ossza meg.
Legtöbb helyen olvasom, hogy jó, de az SPCE és a Sako HH-ról is ezt olvasom, meg az Alaskáról is, amit most használok.
Persze azért jó, mert mind jó, de nyilván van különbség közöttük.
Szóval, aki tud összehasonlítást tenni az alábbiak és a „TIG” között az kérem, ossza meg legyen szíves. A TIG jóval drágább, nyújt ez annyival többet, mint az ára? A torkolati energiája is ennek a legnagyobb, bár az SPCE se kevés, 52 cm-es csőből ez jól szólhat, gondolom.
 Mindig van kimenet? A rálövés helyén vagy pár méteres távolságában található vér mindig?
Mióta 8x57-et használok nem emlékszem, hogy tűzben rogyott volna vadam (disznó), természetesen nem fej és gerinclövés esetén. Ami nem feltétlen baj, de 30-06-nál ez nem így volt.
Geco plust használtam az borzasztó kemény ebben a kaliberben, sokszor a véletlennek volt köszönhető a vad megtalálása, mert még a rálövés helyén sem volt semmi.
Jelenleg alaszkát használok, még nincs sok tapasztalatom vele, de talán egy 60kg-os süldőnek nem kéne tüdőlövéssel több, mint 200métert futni, igaz bő vérrel.
Szóval a TIG ad nagyobb esélyt (tükrözve az árát) a vad megtalálásához.
Olvastam, hogy nagyon roncsol. Persze biztos, de valamitől el kell pusztulni a vadnak. Az még rosszabb, ha nem roncsol, és vér nélkül elmegy a vad és vagy belebotlok, vagy nem.

Előre is köszönöm a hasznos hozzászólásokat.


Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4578



« Új üzenet #1946 Dátum: 2016. Július 27. - 14:36:41 »


Mindig van kimenet? A rálövés helyén vagy pár méteres távolságában található vér mindig?


Talán valaki megossza Veled a tapasztalatait, de ezekre a kérdésekre csak ilyen válaszokat fogsz kapni:

Ha átüti a vadat, akkor igen.
Igen, ha a vad helyben marad, de nem biztos, hogy sok. Ha nem marad helyben, akkor lehet hogy igen.  Ördög
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #1947 Dátum: 2016. Július 27. - 14:50:41 »

Sziasztok,
A Brenneke Tig és az RWS ID classic között van valami különbség pl. a mag anyaga, vagy mind a kettő RWS TIG csak most más a nevük.

Aki használja vagy volt tapasztalata vele (velük) az kérem, ossza meg.
Legtöbb helyen olvasom, hogy jó, de az SPCE és a Sako HH-ról is ezt olvasom, meg az Alaskáról is, amit most használok.
Persze azért jó, mert mind jó, de nyilván van különbség közöttük.
Szóval, aki tud összehasonlítást tenni az alábbiak és a „TIG” között az kérem, ossza meg legyen szíves. A TIG jóval drágább, nyújt ez annyival többet, mint az ára? A torkolati energiája is ennek a legnagyobb, bár az SPCE se kevés, 52 cm-es csőből ez jól szólhat, gondolom.
 Mindig van kimenet? A rálövés helyén vagy pár méteres távolságában található vér mindig?
Mióta 8x57-et használok nem emlékszem, hogy tűzben rogyott volna vadam (disznó), természetesen nem fej és gerinclövés esetén. Ami nem feltétlen baj, de 30-06-nál ez nem így volt.
Geco plust használtam az borzasztó kemény ebben a kaliberben, sokszor a véletlennek volt köszönhető a vad megtalálása, mert még a rálövés helyén sem volt semmi.
Jelenleg alaszkát használok, még nincs sok tapasztalatom vele, de talán egy 60kg-os süldőnek nem kéne tüdőlövéssel több, mint 200métert futni, igaz bő vérrel.
Szóval a TIG ad nagyobb esélyt (tükrözve az árát) a vad megtalálásához.
Olvastam, hogy nagyon roncsol. Persze biztos, de valamitől el kell pusztulni a vadnak. Az még rosszabb, ha nem roncsol, és vér nélkül elmegy a vad és vagy belebotlok, vagy nem.

Előre is köszönöm a hasznos hozzászólásokat.


Mindig is érdekelt ez a kaliber, ezért sokat érdeklődöm utána. Többek között akivel együtt töltögetek, ő is használja ezt a kalibert. Olvassa a fórumot, de nem aktív. Vázlatosan:

- TIG-et nagyon szerette gyáriban. Vettünk is 50 darab magot, már el is fogyott rég (sztem). Amúgy TIG = ID Classic.
- Most Alaskát lő. Megelégedetten. Kapszlinál van, értelmes áron a mag. Ezért kapott esélyt. Mivel kényesnek bizonyult a Sako csöve, ezért kellett kísérletezgetni az elején. A legjobb szórásképet 700 m/s körüli induló sebességgel produkálta. Szóval ennyit az energiáról...
- Nem kell ezt túllihegni ebben a kaliberben. Amiket felsoroltál mind jók (TIG, SPCE, Alaska, HH), döntsön a pénztárca. Meg a puska csöve.

Nem az én tapasztalatom, és nem is konkrét válasz a kérdéseidre - amiket már korábban megválaszolt Pyrus amúgy is  Ördög - de hátha segít.
Hamarosan találkozom vele, majd megkérdezem mennyi van még a 100 Alaska-ból és vagy tolmácsolom, vagy megíratom vele a tapasztalatokat  Ördög
Naplózva
jagd3006
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 51


« Új üzenet #1948 Dátum: 2016. Július 27. - 15:05:50 »

Talán valaki megossza Veled a tapasztalatait, de ezekre a kérdésekre csak ilyen válaszokat fogsz kapni:

Ha átüti a vadat, akkor igen.
Igen, ha a vad helyben marad, de nem biztos, hogy sok. Ha nem marad helyben, akkor lehet hogy igen.  Ördög

Igen ilyenekre számítok, ezért is írtam oda, hogy köszönöm a hasznos hozzászólásokat, mert olyat én is tudok, hogy vegyek kutyát stb.

Nyilván, aki 2 vadat ejtett egy lőszerrel az nem fog túl nagy tapasztalat sorozatot írni, de pl. aki aktívan vadászig akár sportvadász vagy hivatásos vadász, akik azért sokat tapasztalnak, ők tudnak hasznos segítséget adni.

Feltételezem az emberekben a segítő szándékot és arra alapoztam a kérdéseimet.

 Emelem

Naplózva
SzakiMarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88



« Új üzenet #1949 Dátum: 2016. Július 27. - 15:09:04 »

Sziasztok,
A Brenneke Tig és az RWS ID classic között van valami különbség pl. a mag anyaga, vagy mind a kettő RWS TIG csak most más a nevük.

Aki használja vagy volt tapasztalata vele (velük) az kérem, ossza meg.
Legtöbb helyen olvasom, hogy jó, de az SPCE és a Sako HH-ról is ezt olvasom, meg az Alaskáról is, amit most használok.
Persze azért jó, mert mind jó, de nyilván van különbség közöttük.
Szóval, aki tud összehasonlítást tenni az alábbiak és a „TIG” között az kérem, ossza meg legyen szíves. A TIG jóval drágább, nyújt ez annyival többet, mint az ára? A torkolati energiája is ennek a legnagyobb, bár az SPCE se kevés, 52 cm-es csőből ez jól szólhat, gondolom.
 Mindig van kimenet? A rálövés helyén vagy pár méteres távolságában található vér mindig?
Mióta 8x57-et használok nem emlékszem, hogy tűzben rogyott volna vadam (disznó), természetesen nem fej és gerinclövés esetén. Ami nem feltétlen baj, de 30-06-nál ez nem így volt.
Geco plust használtam az borzasztó kemény ebben a kaliberben, sokszor a véletlennek volt köszönhető a vad megtalálása, mert még a rálövés helyén sem volt semmi.
Jelenleg alaszkát használok, még nincs sok tapasztalatom vele, de talán egy 60kg-os süldőnek nem kéne tüdőlövéssel több, mint 200métert futni, igaz bő vérrel.
Szóval a TIG ad nagyobb esélyt (tükrözve az árát) a vad megtalálásához.
Olvastam, hogy nagyon roncsol. Persze biztos, de valamitől el kell pusztulni a vadnak. Az még rosszabb, ha nem roncsol, és vér nélkül elmegy a vad és vagy belebotlok, vagy nem.

Előre is köszönöm a hasznos hozzászólásokat.





Szia!

Én fél éve használom ezt a kalibert, Brenneke Basic, Brenneke TIG, Norma Vulkan és Sako HH lőszereket próbáltam ki hozzá, fegyver Steyr SM12 SX.
Első disznóm egy 130kg-os babos koca volt, amit Norma vulkan-al ejtettem el egy zab vetésen, 4 lövés kellett hozzá, hogy megálljon!!! Sztem ez a mag ebbe a kaliberbe nagyon puha, meg lassú is.
A ballisztikában kicsit a 30-06-oshoz hasonlító, Brenneke lőszert vitte/viszi a legjobban, 100m-en lyukba-lyuk (kis túlzással), de összeszakadnak a lövések. (Gyárilag is ezzel lövik be!)
Most én felváltva használom a Basic-et (szórón) és a TIG-et (búzán és vadkár vadászaton, a takarás miatt).
8 vaddisznót lőttem azóta, a Basic puhább és ezért inkább 50kg-ig ajánlja a gyár, nekem helybe maradt tőle a süldő, blatt lövéssel, nagyobbat ezzel nem lőttem még, a TIG félkemény, pár fejlövés után volt egy 170m-es laplövésem vele egy 100kg kannál, azt helybe marasztalta, úgy hogy eltörte a bemeneti oldalon a futóművet, ott eltérülve a torkán jött ki, plusz a repeszek okoztak némi ramazurit a kamrában is.
Eddig ennyi a tapasztalatom vele, de én elégedett vagyok.
A sako-val nem lőttem vadat, mert annak szintén nem tetszett a ballisztikája és a cső se rajongott érte.
A TIG 850,- Ft, a RWS ID 1100,- Ft, és ugyanaz. A BASIC 550,- Ft, a vulkan 900,- Ft, a SAKO HH 600,- Ft.

Vadászüdv.:

Marci
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT megtanít gondolkodni, szabadságszeretetre, jó ízlésre és tiszteletre nevel."
Oldalak: 1 ... 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 [130] 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 ... 153   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: