Oldalak: 1 ... 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 [129] 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 ... 153   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 8x57 JS/JRS  (Megtekintve 375045 alkalommal)
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #1920 Dátum: 2016. Január 26. - 16:27:44 »

Szervusztok!

Bár ez nem a lőszer típusok topic, de úgy gondolom félig-meddig ide is elfér ez a hozzászólás, mivel olvastam a topicban specifikusan a kaliberhez gyártott lőszerekről, lövedékekről írt hozzászólásokat.
Mint azt korábban nem rejtettem véka alá, az öreg M98-as Voerém Geco Plusra volt belőve, mellyel a puska jó szórásképet produkált, de a korábbi itt kapott atyai tanácsokra hallgatva feltört bennem a kíváncsiság, hogy több softpoint lövedékkel is kipróbáljam a fegyvert, s jobb teljesítmény esetén esetleg olyanra váltsak, amivel a puska és én is egyenletesen jobb teljesítményt nyújtunk, mert esetenként kritikus voltam magammal amit lőtéren a Plussal összehoztam.  Mosolyog
Ehhez kapcsolatban érdeklődtem a „lőszeres” topicban a Sierra lövedékekkel szerelt lőszerekkel kapcsolatban, melyről végül is így vagy úgy, de le lettem beszélve a célballisztikai tulajdonságai alapján, így nem rohantam megvenni egy dobozzal, mivel kb Norma árban jutottam volna hozzá.

A fórumon olvasgattam, vannak is azért ezekkel kapcsolatban hozzászólások, de kíváncsi lennék a véleményetekre, hogy tapasztalat alapján az alábbi lőszereknek mi tekinthető előnynek-hátránynak 8x57-ben a lent felsorolt lőszerek esetében?
(Pl.:  átüti-e a vadat; mekkora a maradványtest; mennyi vért ad, hogyan viselkedik, ha csontot ér, hogyan ha lágy részt kap el; átlagos menekülési távolság?)


GECO TM – 12 gramm
PPU Grom – 12 gramm
PPU SP – 12,7 gramm
SAKO Hammerhead – 13 gramm
Sellier & Bellot HPC – 12,7 gramm
Sellier & Bellot Nosler – 12,96 gramm



Üdv.: Puffadtpocok

u.i.: nyilván minden lövés más és más szituáció, tehát eltérő, de hátha sikerült pár esetből levonni némi konzekvenciát
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1921 Dátum: 2016. Január 26. - 17:21:13 »

Szervusztok!

A fórumon olvasgattam, vannak is azért ezekkel kapcsolatban hozzászólások, de kíváncsi lennék a véleményetekre, hogy tapasztalat alapján az alábbi lőszereknek mi tekinthető előnynek-hátránynak 8x57-ben a lent felsorolt lőszerek esetében?
(Pl.:  átüti-e a vadat; mekkora a maradványtest; mennyi vért ad, hogyan viselkedik, ha csontot ér, hogyan ha lágy részt kap el; átlagos menekülési távolság?)


GECO TM – 12 gramm
PPU Grom – 12 gramm
PPU SP – 12,7 gramm
SAKO Hammerhead – 13 gramm
Sellier & Bellot HPC – 12,7 gramm
Sellier & Bellot Nosler – 12,96 gramm



Üdv.: Puffadtpocok

u.i.: nyilván minden lövés más és más szituáció, tehát eltérő, de hátha sikerült pár esetből levonni némi konzekvenciát


Nekem volt tapasztalatom Még a Zastavás időkből A HPC-t ha jól tévedek akkor még DHK Torpedónak hívták a zöldes dobozban volt. Szintén 8X57 JS 12,7
Sok vadat nem ejtettem vele, mert már az elején nem tetszett, lehet másnak más a véleménye, de a maradvány testek meg a menekülési táv, és a vele járó keresés nekem sok volt együtt. Az alábbi maradványtest, egy kétéves forma kanból való az ólom nem került elő. A köpeny anyaga nagyon rideg acélos.

Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #1922 Dátum: 2016. Január 26. - 18:44:16 »

Szervusztok!

Bár ez nem a lőszer típusok topic, de úgy gondolom félig-meddig ide is elfér ez a hozzászólás, mivel olvastam a topicban specifikusan a kaliberhez gyártott lőszerekről, lövedékekről írt hozzászólásokat.
Mint azt korábban nem rejtettem véka alá, az öreg M98-as Voerém Geco Plusra volt belőve, mellyel a puska jó szórásképet produkált, de a korábbi itt kapott atyai tanácsokra hallgatva feltört bennem a kíváncsiság, hogy több softpoint lövedékkel is kipróbáljam a fegyvert, s jobb teljesítmény esetén esetleg olyanra váltsak, amivel a puska és én is egyenletesen jobb teljesítményt nyújtunk, mert esetenként kritikus voltam magammal amit lőtéren a Plussal összehoztam.  Mosolyog
Ehhez kapcsolatban érdeklődtem a „lőszeres” topicban a Sierra lövedékekkel szerelt lőszerekkel kapcsolatban, melyről végül is így vagy úgy, de le lettem beszélve a célballisztikai tulajdonságai alapján, így nem rohantam megvenni egy dobozzal, mivel kb Norma árban jutottam volna hozzá.

A fórumon olvasgattam, vannak is azért ezekkel kapcsolatban hozzászólások, de kíváncsi lennék a véleményetekre, hogy tapasztalat alapján az alábbi lőszereknek mi tekinthető előnynek-hátránynak 8x57-ben a lent felsorolt lőszerek esetében?
(Pl.:  átüti-e a vadat; mekkora a maradványtest; mennyi vért ad, hogyan viselkedik, ha csontot ér, hogyan ha lágy részt kap el; átlagos menekülési távolság?)


GECO TM – 12 gramm
PPU Grom – 12 gramm
PPU SP – 12,7 gramm
SAKO Hammerhead – 13 gramm
Sellier & Bellot HPC – 12,7 gramm
Sellier & Bellot Nosler – 12,96 gramm



Üdv.: Puffadtpocok

u.i.: nyilván minden lövés más és más szituáció, tehát eltérő, de hátha sikerült pár esetből levonni némi konzekvenciát



Üdv! Nem én tapasztaltam, de két közeli ismerősöm használ 8x57-est. Egyikük hammerhead-et lőtt, nagyon meg volt vele elégedve, sok nagyvadat lőtt. Most töltöget, nem tudom milyen magot használ .
A másik utánkeresni-hajtásokon használja. Geco Plus-t használt először, nem jött be neki. PPU Sp-re váltott, arra azt mondta jó, volt vér, jól ölt stb, de mivel a többi puskájából Geco TM-et lő és az bejött neki más kaliberben is, ha elfogy a PPU arra fog váltani .  Emelem
Naplózva

Üdv! Viko.
Snoopy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 267


WWW
« Új üzenet #1923 Dátum: 2016. Január 26. - 19:59:18 »



A fórumon olvasgattam, vannak is azért ezekkel kapcsolatban hozzászólások, de kíváncsi lennék a véleményetekre, hogy tapasztalat alapján az alábbi lőszereknek mi tekinthető előnynek-hátránynak 8x57-ben a lent felsorolt lőszerek esetében?
(Pl.:  átüti-e a vadat; mekkora a maradványtest; mennyi vért ad, hogyan viselkedik, ha csontot ér, hogyan ha lágy részt kap el; átlagos menekülési távolság?)


GECO TM – 12 gramm
PPU Grom – 12 gramm
PPU SP – 12,7 gramm
SAKO Hammerhead – 13 gramm
Sellier & Bellot HPC – 12,7 gramm
Sellier & Bellot Nosler – 12,96 gramm



Üdv.: Puffadtpocok

u.i.: nyilván minden lövés más és más szituáció, tehát eltérő, de hátha sikerült pár esetből levonni némi konzekvenciát



13grammos Hammerhead-et lövöm, jó tapasztalataim vannak vele. Nem minden vadat üt át , de akkor is jó vérnyomot produkál, általában rövid menekülési távolsággal.Egy 92 kilós  kanom ment jó találattal 274méterre,  a vérnyom ott is jól követhető volt.
Naplózva

"Adja a magyarok Istene, hogy ősi, nemes
      kedvtelésünk: az agarászat újra felviruljon!"
                       (Csanádi Jenő)
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #1924 Dátum: 2016. Január 26. - 21:10:31 »

Sziasztok!

Oconor, köszönöm a képeket, tanulságos. S&B Sierrára is voltak hasonló észrevételek, ha jól értettem.

Sako és PPU esetén akkor jók a tapasztalatok, sokan írtak hasonlókat. Mosolyog
A Plusról többen ezt a keménységet említették, ezért is gondoltam, hogy átlövöm másra, s nem veszek még egy dobozzal. Mosolyog

Üdv.: Pp.



Naplózva
Grandli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29


« Új üzenet #1925 Dátum: 2016. Február 01. - 08:29:15 »

Üdvözletem!

Mostanában komoly problémákba ütköztem a jól bevált Sako HH beszerzése kapcsán. A hazai forgalmazó vadászbolt szerint lassan egy éve nem hoznak be az országba 8x57 JS kaliberben. Ebben lehet valami, mert legutóbbi látogatásom napján pont érkezett egy rakás Sako lőszer hozzájuk, és nem volt köztük akkor sem 8x57-es.  Fejvakarás
Nincs valakinek a T. fórumozók közül beszerzési forrása?

Köszönettel: csocsesz
Üdv.! Nekem van 3 dobozzal,ha érdekel írj privátban.Puskával együtt vettem de én szívesebben visszatérnék a régi jól bevált lőszeremhez.
Naplózva
Rothmühl
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Új üzenet #1926 Dátum: 2016. Február 04. - 18:54:30 »

Bemutathatnád képekben is azt a hogyományos összeállítást Ördög Stoel
Sajnos nincs képem, de úgy kell elképzelni, hogy a céltávcső a cső tetején, annak hossztengelyével párhuzamosan helyezkedik el  és a puskaagy felől kell belenézni...

Azt értettem hagyománytisztelet alatt, hogy pld. nem egy Hawain gyártott, Grönlandon szokásos 1500x120 kaliberű, polifoam agyazású bálnavadász puskát választottam őzre, mert az olyan férfias és legendás, hanem egy jól bevált közép-európai, környékbeli típust, olyan céltávcsővel, amivel nem feltétlenül lehet vizsgálgatni a Hold krátereiben található kavicsokat, de alkonyatban vagy teliholdas havas éjszakákon azért még felelőséggel használható. Ami jó volt a papának meg a nagypapának, az jó nekem is. Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1927 Dátum: 2016. Február 04. - 19:18:11 »

Sajnos nincs képem, de úgy kell elképzelni, hogy a céltávcső a cső tetején, annak hossztengelyével párhuzamosan helyezkedik el  és a puskaagy felől kell belenézni...

Azt értettem hagyománytisztelet alatt, hogy pld. nem egy Hawain gyártott, Grönlandon szokásos 1500x120 kaliberű, polifoam agyazású bálnavadász puskát választottam őzre, mert az olyan férfias és legendás, hanem egy jól bevált közép-európai, környékbeli típust, olyan céltávcsővel, amivel nem feltétlenül lehet vizsgálgatni a Hold krátereiben található kavicsokat, de alkonyatban vagy teliholdas havas éjszakákon azért még felelőséggel használható. Ami jó volt a papának meg a nagypapának, az jó nekem is. Emelem

....... jó felelet, büszke felelet, nemesi felelet!  Igen Ördög Ördög
Naplózva
vadasz90
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 537



« Új üzenet #1928 Dátum: 2016. Február 09. - 17:00:00 »

Sajnos nincs képem, de úgy kell elképzelni, hogy a céltávcső a cső tetején, annak hossztengelyével párhuzamosan helyezkedik el  és a puskaagy felől kell belenézni...

Azt értettem hagyománytisztelet alatt, hogy pld. nem egy Hawain gyártott, Grönlandon szokásos 1500x120 kaliberű, polifoam agyazású bálnavadász puskát választottam őzre, mert az olyan férfias és legendás, hanem egy jól bevált közép-európai, környékbeli típust, olyan céltávcsővel, amivel nem feltétlenül lehet vizsgálgatni a Hold krátereiben található kavicsokat, de alkonyatban vagy teliholdas havas éjszakákon azért még felelőséggel használható. Ami jó volt a papának meg a nagypapának, az jó nekem is. Emelem

Kedves Rothmül.

Sok szép élményt kívánok neked, a fegyverrel. Kicsit cinikus volt az első mondatod, de még mielőtt félreértetted volna a hozzászólásom, csak bíztam benne, hogy töltesz fel képet hagy irigykedhessek Ördög, mivel valóban egy jó összeállítással a válladon róhatod a vadászösvényeket. Még egyszer sok sikert, szép vadászélményeket. Emelem
Naplózva
Rothmühl
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Új üzenet #1929 Dátum: 2016. Február 10. - 14:22:20 »

Kedves Rothmül.

Sok szép élményt kívánok neked, a fegyverrel. Kicsit cinikus volt az első mondatod, de még mielőtt félreértetted volna a hozzászólásom, csak bíztam benne, hogy töltesz fel képet hagy irigykedhessek Ördög, mivel valóban egy jó összeállítással a válladon róhatod a vadászösvényeket. Még egyszer sok sikert, szép vadászélményeket. Emelem

Kedves  vadasz90,
Elnézést kérek, valóban félreértettem a vicces kis animációkat. Sajnos, most messze vagyok a fegyveremtől, így nem tudok képet küldeni, de majd pótolom. Köszönöm a jókívánságokat és én is hasonló szép élményeket kívánok.  Emelem (Remélem, ez az animáció nem félreérthető...  Mosolyog)
Naplózva
vadasz90
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 537



« Új üzenet #1930 Dátum: 2016. Február 10. - 20:50:04 »

Kedves  vadasz90,
Elnézést kérek, valóban félreértettem a vicces kis animációkat. Sajnos, most messze vagyok a fegyveremtől, így nem tudok képet küldeni, de majd pótolom. Köszönöm a jókívánságokat és én is hasonló szép élményeket kívánok.  Emelem (Remélem, ez az animáció nem félreérthető...  Mosolyog)


Sajnos a virtuális animációk néha tudnak aljasak lenni és megtréfálják az embert, most épp csak ennyi történt Emelem
Minden Jót.
Naplózva
bernie636
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244


« Új üzenet #1931 Dátum: 2016. Március 22. - 20:16:25 »

Sziasztok!

Csatát nyert a "bogár", így beléptem én is a nyolcas klubba.  Vigyorog
Voere 8x57 lett a kiválasztott, rajta egy Zeiss 8x56-os Diatal. A puska elvileg '91-ben lett véve újonnan, én vagyok a 3-ik tulaj. Az előző gazdája SPCE-vel etette, ezt tervezem én is mivel az eddigiek alapján a fegyver jól hordja és a fórumon olvasottak szerint ez kifejezetten ajánlott lőszer ebben a kaliberben. Felteszek pár képet, hátha a nálam okosabbaknak eszébe jut róla pár dolog ami segít jobban megismerni a fegyvert. A hadi csövet felsimerem, illetve tudom, hogy a Voere rengeteg ilyet épített (át), viszont a próbajelek nem mondanak sokat (osztrák és egy magyar amit én találtam), ami talán furcsa az az hogy ez (szerintem) biztosan nem az eredeti zárdugattyú, de az MKH kártyán már ezzel van.

PS: azért a 243 is marad a háznál, a hajnali sétákra meg őzeket és rókákat ijesztgetni   Vadász

Üdv,
B.  Emelem

A képek:

















Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #1932 Dátum: 2016. Március 23. - 06:33:51 »

Sziasztok!

Csatát nyert a "bogár", így beléptem én is a nyolcas klubba.  Vigyorog
Voere 8x57 lett a kiválasztott, rajta egy Zeiss 8x56-os Diatal. A puska elvileg '91-ben lett véve újonnan, én vagyok a 3-ik tulaj. Az előző gazdája SPCE-vel etette, ezt tervezem én is mivel az eddigiek alapján a fegyver jól hordja és a fórumon olvasottak szerint ez kifejezetten ajánlott lőszer ebben a kaliberben. Felteszek pár képet, hátha a nálam okosabbaknak eszébe jut róla pár dolog ami segít jobban megismerni a fegyvert. A hadi csövet felsimerem, illetve tudom, hogy a Voere rengeteg ilyet épített (át), viszont a próbajelek nem mondanak sokat (osztrák és egy magyar amit én találtam), ami talán furcsa az az hogy ez (szerintem) biztosan nem az eredeti zárdugattyú, de az MKH kártyán már ezzel van.

PS: azért a 243 is marad a háznál, a hajnali sétákra meg őzeket és rókákat ijesztgetni   Vadász

Üdv,
B.  Emelem

Szervusz!

Nekem is ilyenem van, az az SPCE-t annyira nem szereti, bár van amit attól is jobban szór. Próbáld ki vele, ha jó, akkor jó! Mosolyog
Naplózva
bernie636
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244


« Új üzenet #1933 Dátum: 2016. Május 21. - 18:56:19 »

Üdv mindenkinek!

Érdeklődnék, használ valaki Brenneke Basic-et ebben (vagy esetleg más) kaliberben? Nekem képek alapján ugyanaz mint az SPCE...  Vállat von

Üdv,
Barni  Emelem
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #1934 Dátum: 2016. Május 23. - 21:17:02 »

Azt sem tartanám kizártnak, hogy ugyan az gyártja.  Vállat von

Kb ugyan abban a kaliberekben van. Kérdeztem őket hogy akarnak-e 9,3-ban ilyet gyártani de azt mondták hogy 2 evig biztos nem mert blejfrej a menő most náluk.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Oldalak: 1 ... 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 [129] 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 ... 153   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: