Oldalak: 1 ... 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 [120] 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 ... 153   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 8x57 JS/JRS  (Megtekintve 375688 alkalommal)
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #1785 Dátum: 2015. Június 18. - 11:28:20 »

Na, hát itt van a kutya elásva....... szerinted miért eladó egy fegyvermester? Hát, mert nem kell már a tulajának. Fejvakarás Olyan fegyvermesterrel kell belövetni, akit nem akarnak eladni! Kacsint Wave
 Emelem



ott a pont!  Röhög
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1786 Dátum: 2015. Június 18. - 11:28:31 »

Pocok!
Írásaid engem kísértetiesen emlékeztetnek egy fürdőben szolgáltató mimóza lelkü hölgy sirámaihoz.
Tanácsot kértél, leírom én öreg vadászként mit tennék.
Vennék egy kib..szott doboz lőszert, belőném vagy lövetném azt a qrva puskát, elolvasnám Hazelwood 2013 11.16.-án kelt írását A vaddisznó lesvadászatáról,
aztán elhúznék a p..csába vadászni!
 Emelem


    gyozo
Naplózva
KBalázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 90


« Új üzenet #1787 Dátum: 2015. Június 18. - 11:38:21 »

Egy a lényeg, a kispuskámat magam fogom majd belőni, az lesz a létra első lépcsőfoka, ha sikerült, jöhet a következő, ami lehet, hogy pont a Voere lesz, mikor majd új távcsövet veszek a mostani Bushnell Banner helyett.

Üdv.: P.p.

Kedves Pocok, ne várj semmire. A nagykaliber belövése pontosan ugyanolyan, mint a 0,22-é vagy pl. a légfegyveré. Mindet egy nap meg lehet oldani. Saját kezdő (nem is évtizedes) tapasztalatom: Megvettem a fegyvert (újat ugyan, mert a használt bárminél sosem vagyok kellően körültekintő), a távcsövet (nem írom le, hogy Sabatti Rover + Delta, mert kapok  Vigyorog), plusz a Remington Core Lokt-ot 3006-ban két dobozzal. Feltettük egy volt katonai fegyverműszerésszel (ezért SAB-tól kapok  Vigyorog), a falon "belőttük" hidegbelövővel, majd mindent elvittem a lőtérre (és a sörétest is). (Azóta ha korongozni megyek viszem a nagy és kisgolyósokat is, mert a gyakorlás jó.) 4 lövés (és sok gondolkodás után, merre is kell csavarni a tornyokat?, mert én akartam csinálni) jobbra-fel 1 cm 30 méteren. A további 16 lövés már csak szórakozás volt. Lehet szerncsém volt a cső-lőszer párosítással, nem tudom. Egy biztos. Azóta találtam is (többet) és hibáztam is (kevesebbet), de ez esetekben mindig tudtam, mi volt az ok.
Kezdő vadász 200 m-re ne lőjön, 100-on pedig - szerintem - lőszerfüggetlenül el lehet találni jó helyen a célt.
Pár napja volt egy aranyos idézet a vaddisznóvadásszá válás folyamatáról, ez azért a vadásszá válás-ra is leképezhető.  Wave

Mindent bele Pocok, sok lövést és sok-sok saját tapasztalatot kívánok, mert hidd el az mindennél jobban megmarad.

Üdv:
Balázs  Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #1788 Dátum: 2015. Június 18. - 12:32:49 »

Na, hát itt van a kutya elásva....... szerinted miért eladó egy fegyvermester? Hát, mert nem kell már a tulajának. Fejvakarás Olyan fegyvermesterrel kell belövetni, akit nem akarnak eladni! Kacsint Wave
 Emelem

És az aranyszabályt betartani:

- minden esetben a szereléskor, belővéskor legyünk jelen !

Ha ezt nem engedik, menjünk máshova. Emelem


« Utoljára szerkesztve: 2015. Június 18. - 12:40:02 írta Sakac » Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #1789 Dátum: 2015. Június 18. - 12:36:43 »

Kedves Pocok, ne várj semmire. A nagykaliber belövése pontosan ugyanolyan, mint a 0,22-é vagy pl. a légfegyveré. Mindet egy nap meg lehet oldani. Saját kezdő (nem is évtizedes) tapasztalatom: Megvettem a fegyvert (újat ugyan, mert a használt bárminél sosem vagyok kellően körültekintő), a távcsövet (nem írom le, hogy Sabatti Rover + Delta, mert kapok  Vigyorog), plusz a Remington Core Lokt-ot 3006-ban két dobozzal. Feltettük egy volt katonai fegyverműszerésszel (ezért SAB-tól kapok  Vigyorog), a falon "belőttük" hidegbelövővel, majd mindent elvittem a lőtérre (és a sörétest is). (Azóta ha korongozni megyek viszem a nagy és kisgolyósokat is, mert a gyakorlás jó.) 4 lövés (és sok gondolkodás után, merre is kell csavarni a tornyokat?, mert én akartam csinálni) jobbra-fel 1 cm 30 méteren. A további 16 lövés már csak szórakozás volt. Lehet szerncsém volt a cső-lőszer párosítással, nem tudom. Egy biztos. Azóta találtam is (többet) és hibáztam is (kevesebbet), de ez esetekben mindig tudtam, mi volt az ok.
Kezdő vadász 200 m-re ne lőjön, 100-on pedig - szerintem - lőszerfüggetlenül el lehet találni jó helyen a célt.
Pár napja volt egy aranyos idézet a vaddisznóvadásszá válás folyamatáról, ez azért a vadásszá válás-ra is leképezhető.  Wave

Mindent bele Pocok, sok lövést és sok-sok saját tapasztalatot kívánok, mert hidd el az mindennél jobban megmarad.

Üdv:
Balázs  Emelem

" Feltettük egy volt katonai fegyverműszerésszel (ezért SAB-tól kapok  Vigyorog),"

Katonainak, valóban volt, de a többi ma is az. Kacsint Vigyorog
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1790 Dátum: 2015. Június 18. - 14:27:52 »


Lőtéren amikor kint voltam, hoztak ki fegyvermestertől vásárolt (Németországból behozott) Weatherbyt Mark V-t, Leupold távcsővel, eladó fegyvermester által belőve!  Az első lövés 1 méterrel porzott a lőlap mellett...  Valakinek a pénz fontosabb sajnos, mint a saját munkája értéke, örülök, hogy Te nem ilyen vagy, csak sajnos tőlem eléggé messze.

Üdv.: P.p.
 

 Emelem
Ismerős volt a történet puskailag, és rákérdeztem az állítólagos elkövetőre. Nem igazán így történt...
Az illető mester nem lőtte be a távcsövet! Úgy adta át az új tulajnak, hogy a fegyverrel lőtt, szórásképet és működést nézett (teljesen más lőszerrel, mint amivel később a tulaj), de a távcsövön nem állított, és ezt a vevő is tudta. Azóta is dicséri, milyen jó puska.
Név nélkül lett a történet leírva, de szerintem név nélkül se legyen bántva, aki nem szolgált rá… Türelmetlenül
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #1791 Dátum: 2015. Június 18. - 14:32:15 »

Emelem
Ismerős volt a történet puskailag, és rákérdeztem az állítólagos elkövetőre. Nem igazán így történt...
Az illető mester nem lőtte be a távcsövet! Úgy adta át az új tulajnak, hogy a fegyverrel lőtt, szórásképet és működést nézett (teljesen más lőszerrel, mint amivel később a tulaj), de a távcsövön nem állított, és ezt a vevő is tudta. Azóta is dicséri, milyen jó puska.
Név nélkül lett a történet leírva, de szerintem név nélkül se legyen bántva, aki nem szolgált rá… Türelmetlenül


Akkor majd megdorgálom az új tulajt (ha még találkozom vele valaha), hogy legközelebb igazat mondjon!  Nevet
Naplózva
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #1792 Dátum: 2015. Június 18. - 14:43:00 »

Kedves Adminok,
lehet ezt a "hogyan kell fegyvert venni meg lőszert választani, meg mi hogyvót stb-t" máshova átkéretni és ezt befejeztetni?
Pörög itt a 8-as topik, mint helikopter rotorja, de értelme már semmi.
Kérdezett ppocok, kapott válaszokat, aztán szerintem most itt be lehetne fejezni, majd dönt ahogy dönt.
Ha sikerrel jár, ossza meg a puska típusát ismét, mikkel lőtt szórásképet, és milyen tapasztalatokat szerzett, mit választott, aztán egészségére.



Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #1793 Dátum: 2015. Június 18. - 23:53:11 »

Kedves Adminok,
lehet ezt a "hogyan kell fegyvert venni meg lőszert választani, meg mi hogyvót stb-t" máshova átkéretni és ezt befejeztetni?
Pörög itt a 8-as topik, mint helikopter rotorja, de értelme már semmi.
Kérdezett ppocok, kapott válaszokat, aztán szerintem most itt be lehetne fejezni, majd dönt ahogy dönt.
Ha sikerrel jár, ossza meg a puska típusát ismét, mikkel lőtt szórásképet, és milyen tapasztalatokat szerzett, mit választott, aztán egészségére.


Köszönöm KBalázsnak és Sab-nak is a tanácsait és támogató szavait! Mosolyog
Tuff, egy varázspálca van a kezedben, admin se kellett, a helikopter leszállt, pocok, meg döntött!  Mosolyog
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #1794 Dátum: 2015. Június 19. - 00:20:37 »

 

Üdv!
 Ez a puska gyakorlatilag egy hadi Mauser k98 ! Amit Voere gyárban   (úgymond) vadásziasítottak ,hogy a csöve eredeti e vagy már ott kicserélték, azt a beütőkből meg lehet mondani ( talán) ! A Lothar - Walther  csőgyár már gyártott akkor is (és a mai napig gyárt) ezzel a csőkontúrral csövet)  



Bull, a beütések, ahogy ígértem, nem tudom, mennyire látszódnak a képen, leírom én minek látom:

Hátsó irányzék oldalán, sas forma, de nem a horogkeresztes verzió, NR A 77 jelzéssel



Hátsó irányzék mögött a csőben, bal oldalt egy "álló sas", tehát nyurga, osztrák sas, nem második vh-s német. Középen az NPF (P betű szára az N szárával azonos), illetve a jobb oldalon ez az LUW (vagy esetleg LDW).



Üdv.: P.p.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Június 19. - 05:55:32 írta Sakac » Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #1795 Dátum: 2015. Június 19. - 00:32:15 »

Elvileg 1981-ig használt jelzés volt.  Igen

Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #1796 Dátum: 2015. Június 24. - 00:25:19 »

Szervusztok!

A fegyvermester jelezte, hogy kiváltképp szereti, ha a tulaj jelen van a belövésnél, így a mai napon azt sikeresen megejtettük. Az alábbi képen a belövés stációi láthatóak, minek a végére a narancs négyzetben látható eredményre jutottunk a Geco Teilmantellel, Geco Plussal ugyanezt tudja, úgyhogy végül arra lett belőve, a S&B SPCE lőszer hasonló eredményeket produkált, a PPU Grom-ot és SP-t annyira nem szerette.



Üdv. P.p.

u.i.: a kispuska belövésének tapasztalatából kiindulva egyáltalán nem bántam meg, hogy a 8x57-est a fegyvermester kezeire bíztam  Emelem
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #1797 Dátum: 2015. Június 24. - 04:39:17 »

Remek, akkor mostmár nyomás vadászni!! Vadász Wave
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
sab
Vendég
« Új üzenet #1798 Dátum: 2015. Június 24. - 07:46:06 »

Szervusztok!

A fegyvermester jelezte, hogy kiváltképp szereti, ha a tulaj jelen van a belövésnél, így a mai napon azt sikeresen megejtettük. Az alábbi képen a belövés stációi láthatóak, minek a végére a narancs négyzetben látható eredményre jutottunk a Geco Teilmantellel, Geco Plussal ugyanezt tudja, úgyhogy végül arra lett belőve, a S&B SPCE lőszer hasonló eredményeket produkált, a PPU Grom-ot és SP-t annyira nem szerette.



Üdv. P.p.

u.i.: a kispuska belövésének tapasztalatából kiindulva egyáltalán nem bántam meg, hogy a 8x57-est a fegyvermester kezeire bíztam  Emelem

Ez akkor most 100m pontra lett belőve ? :Mosolyog Emelem
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #1799 Dátum: 2015. Június 24. - 10:48:23 »

A pálya adottságának megfelelő legtávolibb távolság 75 méter, úgyhogy a válasz mindenre 75Mosolyog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 [120] 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 ... 153   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: