Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 153   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 8x57 JS/JRS  (Megtekintve 375010 alkalommal)
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #15 Dátum: 2008. Május 21. - 18:58:32 »

Wetzlar!

A 8x87R és a 8x58R-ről mit tudsz, lehet-e beszerezni lőszert és mit tudnak ezek a göbecsek ?

8x87R-ről én sem hallottam a 8x58R-ről meg megírt mindent Horrido.
Igazi patinás "rétegkaliber" csak akkor érdemes belevágni haa puskát jól átnézted/átnézetted.
Töltényt sem fogsz hozzá minden sarki szatócsboltban kapni az is biztos.

üdv. w.
8x57R és 8x58R
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #16 Dátum: 2008. Május 22. - 09:45:22 »

"a tulaj nemigen tudja milyen golyós csöve van"
Ezen mit értesz, ki van lőve a cső, vagy egy rossz konstrukció, vagy esetleg valami mást?
Nem láttam a puskát, csak képen. Mondjuk nem tetszett, hogy egy patinás, kakasos darabnak  fémtisztára csinálták a baszküljét...
A tulaj nem ismerte a kalibert, szerinte ez a volt osztrák "hadimuníció" amiből mindenhol lehet kapni.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #17 Dátum: 2008. Május 22. - 11:03:27 »

8x57I kapcsán belefutottam egy érdekes feljegyzésre. Schomburgk írta egy barátjáról. Tetszett, gondoltam lefordítom:


 Hans Schomburgk: Meine Freunde im Busch (1936)

„A híd a Luwumbu folyó felett új volt és erős. Már a várható óriási forgalomra készült, melyet a Reichsautobahn Isoka-Lundazi hoz majd erre.
Számomra a Luwumbu elérése eseményszámba ment. 1908 január 03-án, amikor először keltem át Afrikán nyugat-kelet irányba, ennél a folyónál találkoztam először a híres elefántvadásszal, James Mc.Neil-lel. Neil, akivel később Német-Keletafrikában sokat vadásztam, az egyik legjobb barátommá vált, kit sohasem fogok elfelejteni. Már korábban is említést tettem róla, mégis úgy gondolom, hogy itt is emléket állítok neki. Szeretett barátom –azután, hogy túlélt ezer meg ezer afrikai veszélyt– Daressalam-ban halt meg 1910-ben, feketevízlázban.

Részt vett a Matabaháborúban, túlélte a Matabelefelkelést a Búr háborút. Elefántvadászként mind a fehér, mind a fekete afrikaiak szemében óriási elismerésre tett szert. A félelmet nem ismerte. Azon kevés emberek közé tartozott, akik kézzel érintettek meg afrikai elefántot a buschban.
Ő maga ezt sohasem említette, de a vadásza, aki mindenhova elkísérte gyakran beszélt erről.
Egyszer mikor ezt számon kértem tőle mosolyogva válaszolta, hogy: „Fogadtunk a vadászommal, és amúgy sem volt olyan nagy ügy, mivel az elefánt mélyen aludt a mocsaras buschban.” Erre megkérdeztem: „És mit tettél ezután?” „Mit, mit, mikor keresztbe fordult fültövön lőttem a Mauserrel.” Válaszolta.
Mc.Neil kizárólag 8 milliméteres Mauserrel vadászott mindenre Afrikában, sok 100 elefántot  lőtt szeretett puskájával, amire nagyon büszke  volt. Ha valakinek megmutatta, mindig hozzátette, hogy „German Mauser, crop steel”, ami ugyebár „német Mausert, krupp acélból” jelent.
Mc. Neil az Indiai Oceán partjain fekvő Daressalam temetőjében talált végső nyughelyére. Abban az országban halt meg, melyet mindennél jobban szeretett. Mindig az volt a kívánsága, hogy Afrikában temessék el és egy elefántbika méltó ellenfeleként végezze. Sajnos ez nem adatott meg neki, az alattomos betegség előbb érte utol.
Gyakran figyeltem meg őt elefántvadászaton. Lazasága, nyugodtsága már-már a könnyelműség határát érte. Ma már biztosan tudom, hogy kereste a halált.  Bár nem beszélt róla, de fiatal feleségét, akivel skót hazájából együtt érkeztek, itt vesztette el Afrikában. Első gyermekével együtt, a szülésnél halt meg. Ezt sohasem tudta feldolgozni. Olyan szintű felelősségtudat uralkodott benne, hogy a számára legkedvesebb lény haláláért magát is bűnösnek érezte.
James belsőleg, mélyen hívő ember volt. Sohasem beszélt vallásról, de karaktere, viselkedése mély vallásos érzelmeket sugallt. Ugyanakkor túl erős jellem volt ahhoz, hogy önkezét fordítsa maga ellen, ezért rendszeresen a sorsot hívta ki. Amikor harcra került sor, kitört belőle a skót felföld vére, nem az életéért, hanem a győzelemért harcolt. Párját ritkító bajtárs volt, önmaga felé igénytelenül és a végsőkig hűségesen, mindig a barátaira gondolt, legyenek azok fehérek vagy feketék. Voltak sokan, mindkettőből.
Nyugodjon békében és legyen az afrikai föld könnyű számára…”
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #18 Dátum: 2008. Május 22. - 11:16:50 »

 Igen
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #19 Dátum: 2008. Május 22. - 11:27:42 »

 Igen Köszönjük!
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #20 Dátum: 2008. Május 22. - 11:45:26 »

Horrido!
 Igen :'(
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #21 Dátum: 2008. Június 23. - 16:52:00 »

Tegnap kaptam pár db. töltény tesztlövésre, íme az eredmény. (direkt takartam ki a feliratokat, nehogy reklám legyen)
Az alsó lövés a saját töltényem, amihez be van lőve a puska, a felő kék gyűrűben látható 3 lövéses szóráskép.
A lövések között annyi idő telt el, amíg a csőből kifújtam a lőporfüstöt.
Puska: Zastava M70 (Custom made, 51 cm-es csővel), távcső Schmidt&Bender 6x42 LP4.
Naplózva
Pisti06
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129



« Új üzenet #22 Dátum: 2008. Június 23. - 17:26:43 »

Tegnap kaptam pár db. töltény tesztlövésre, íme az eredmény. (direkt takartam ki a feliratokat, nehogy reklám legyen)
Az alsó lövés a saját töltényem, amihez be van lőve a puska, a felő kék gyűrűben látható 3 lövéses szóráskép.

A távolság azért nem mindegy Ördög...
Szerintem akkor lenne reklám a lőszer neve ha el akarnád adni.( hacsak nem valami szupertitkos fejlesztést tesztelsz Menő)
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #23 Dátum: 2008. Június 23. - 17:41:58 »

Igazad van....
A lőtáv 50 m.
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #24 Dátum: 2008. Június 24. - 08:37:30 »

Tegnap kaptam pár db. töltény tesztlövésre, íme az eredmény. (direkt takartam ki a feliratokat, nehogy reklám legyen)
Az alsó lövés a saját töltényem, amihez be van lőve a puska, a felő kék gyűrűben látható 3 lövéses szóráskép.
A lövések között annyi idő telt el, amíg a csőből kifújtam a lőporfüstöt.
Puska: Zastava M70 (Custom made, 51 cm-es csővel), távcső Schmidt&Bender 6x42 LP4.


Nagyon jó a lőképe a Zastinak ezekkel a lőszerekkel. (a Te lövészi tudományodról nem is beszélek  Taps)
Bár a lőszer típusát nem volt nehéz kitalálni, szerintem oda is írhattad volna. Fejvakarás
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #25 Dátum: 2008. Június 24. - 10:50:11 »

Igazad van....
A lőtáv 50 m.

 ??? Meglepődött  A lőszer honlapján 100m-es lőtáv szerepel. Gondolkodik
Nagyon szép eredmény 50-ről is, de azért nem mindegy, hogy 50 vagy 100 méterről.  NoNo
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #26 Dátum: 2008. Június 24. - 12:41:54 »

Lehet, hogy félre értettük egymást, 50 m-ről volt a lövés az biztos.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #27 Dátum: 2008. Június 24. - 12:52:23 »

Igazad van....
A lőtáv 50 m.

 ??? Meglepődött  A lőszer honlapján 100m-es lőtáv szerepel. Gondolkodik
Nagyon szép eredmény 50-ről is, de azért nem mindegy, hogy 50 vagy 100 méterről.  NoNo

Te Anti én a honlapon nem találom azt a céltáblát...hová van belinkelve?
(vagy ekkora melegben én és/vagy a gépem bolondult meg... :-\ Nem szól szám)
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #28 Dátum: 2008. Június 24. - 12:55:47 »

Igazad van....
A lőtáv 50 m.

 ??? Meglepődött  A lőszer honlapján 100m-es lőtáv szerepel. Gondolkodik
Nagyon szép eredmény 50-ről is, de azért nem mindegy, hogy 50 vagy 100 méterről.  NoNo

Te Anti én a honlapon nem találom azt a céltáblát...hová van belinkelve?
(vagy ekkora melegben én és/vagy a gépem bolondult meg... :-\ Nem szól szám)

Roli!
Ha a termékeink témát megnyitod a 300-as magnum után jön a 8x57-es kaliber, ennek az alján van.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #29 Dátum: 2008. Június 24. - 13:09:46 »

Lehet, hogy félre értettük egymást, 50 m-ről volt a lövés az biztos.

Szerintem ennél a szórásképteljesítménynél, amelyben benne van a lőszer, cső és az ember szórásképe, teljesen mindegy, hogy 50, vagy 100m-re történt, mert ez a szóráskép, akkor is kiválónak számít egy vadászfegyvertől ! Mosolyog
A lövő személyéről nem is beszélve ! Kacsint
Az is igaz, hogy a megfelelő szórásképhez szükségeletetik, jó lőszer, fegyver és lövő, mert különben a távolság sem kicsinysége, sem nagysága nem segítség. Mosolyog
Naplózva
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 153   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: