Oldalak: 1 ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 [79] 80 81 82 83 84   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverápolás  (Megtekintve 263087 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1170 Dátum: 2018. Január 18. - 22:14:30 »

Paraffinod van, vigyek esetleg?
És vazelint? Röhög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
vadasz90
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 537



« Új üzenet #1171 Dátum: 2018. Január 18. - 22:17:19 »

Paraffinod van, vigyek esetleg?
Az van két üveggel is. Kacsint
Naplózva
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #1172 Dátum: 2018. Január 19. - 08:15:13 »

És vazelint? Röhög

Arra gondolsz, hogy ez egy "csodás barátság kezdete"?  Röhög
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
vadasz90
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 537



« Új üzenet #1173 Dátum: 2018. Január 19. - 08:23:37 »

 Ördög
 Röhög Röhög
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1174 Dátum: 2018. Január 19. - 08:33:45 »

Borsodiak meleg barátsága. Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
VorosKaroly
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6



« Új üzenet #1175 Dátum: 2018. Augusztus 24. - 12:41:41 »

Sziasztok,
nemrég vásároltam egy jó minőségű sörétes fegyvert. Alapból minden fegyverem csillog, villog, kívül, belül. Az új vadászfegyveremmel az elmúlt napokban voltam három napos vadászaton, minden nap reggel és délután. Minden vadászat után a csövét kitisztítottam, és kívülről olajos ronggyal áttöröltem.
Sajnos ahogy a melegben izzadt a kezem a sátorvason, és a kisagyon lévő fém részen is megjelent valamilyen korrózió, matt lett a fém.
Az lenne a kérdésem, hogy ez normális? El lehet valahogy a matt foltokat tüntetni?

Ezen a linken bárki megtekintheti a képeket: https://drive.google.com/drive/folders/1MQcudxA44gJbywn5Z4kI63ZpNqvJ_jEL?usp=sharing

Köszi a segítséget.
Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 671


« Új üzenet #1176 Dátum: 2018. Augusztus 24. - 12:47:53 »

Sziasztok,
nemrég vásároltam egy jó minőségű sörétes fegyvert. Alapból minden fegyverem csillog, villog, kívül, belül. Az új vadászfegyveremmel az elmúlt napokban voltam három napos vadászaton, minden nap reggel és délután. Minden vadászat után a csövét kitisztítottam, és kívülről olajos ronggyal áttöröltem.
Sajnos ahogy a melegben izzadt a kezem a sátorvason, és a kisagyon lévő fém részen is megjelent valamilyen korrózió, matt lett a fém.
Az lenne a kérdésem, hogy ez normális? El lehet valahogy a matt foltokat tüntetni?

Ezen a linken bárki megtekintheti a képeket: https://drive.google.com/drive/folders/1MQcudxA44gJbywn5Z4kI63ZpNqvJ_jEL?usp=sharing

Köszi a segítséget.
Milyen puska ez? Mellesleg biztos vagy benne, hogy rozsda és nem kopás?
Naplózva
VorosKaroly
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6



« Új üzenet #1177 Dátum: 2018. Augusztus 24. - 13:23:56 »

Milyen puska ez? Mellesleg biztos vagy benne, hogy rozsda és nem kopás?

Ez egy kézzel készült Browning, Belgiumban készült, nem a Miroku cég által. Kopás nem lehet, hiszen ahogy írtam teljesen új, eddig két napot vadásztam vele. Nem használtan vettem, hanem a gyárból újonnan.
Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 671


« Új üzenet #1178 Dátum: 2018. Augusztus 24. - 13:27:59 »

Ez egy kézzel készült Browning, Belgiumban készült, nem a Miroku cég által. Kopás nem lehet, hiszen ahogy írtam teljesen új, eddig két napot vadásztam vele. Nem használtan vettem, hanem a gyárból újonnan.
Az új puska is sokféle lehet, ezért kérdeztem. Tartok tőle van olyan, ami tud egyszerre rozsdákni és kopni is....

A te esetedben a gyárat kérdezném, mi a fene ez.... Amennyibe kerülhetett a puska gondolom barkácsolni meg házikencékkel kenegetni nem akarod.
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #1179 Dátum: 2018. Augusztus 24. - 14:10:32 »

Szervusz Károly.

Én ugy gondolom,hogy simma oxidáció amit a kezed/böröd ph értéke okozott.
Fémtisztitóval simán le jön.
Sajnos ezek a fegyverek igen érzékenyek érdemes egy vékony börkesztyüt használni.

üdv:HSanyi
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3500



« Új üzenet #1180 Dátum: 2018. Augusztus 24. - 14:17:13 »


  Flex? Mondjuk csiszolókoronggal. Ördög
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
VorosKaroly
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6



« Új üzenet #1181 Dátum: 2018. Augusztus 24. - 21:52:38 »

Az új puska is sokféle lehet, ezért kérdeztem. Tartok tőle van olyan, ami tud egyszerre rozsdákni és kopni is....

A te esetedben a gyárat kérdezném, mi a fene ez.... Amennyibe kerülhetett a puska gondolom barkácsolni meg házikencékkel kenegetni nem akarod.

Szia,
valóban nem volt olcsó. Házilag nem szeretnék hozzányúlni. A fegyverek csövét Brunoxxal, a külső részeket WD40-el szoktam tisztítani, kenni, de ennél a fegyvernél a külső kenést Breakfreevel végzem, de még az sem hozta le róla ezt az oxidációt, vagy bármi is ez.
Köszönöm a tanácsot.
Naplózva
VorosKaroly
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6



« Új üzenet #1182 Dátum: 2018. Augusztus 24. - 21:56:22 »

Szervusz Károly.

Én ugy gondolom,hogy simma oxidáció amit a kezed/böröd ph értéke okozott.
Fémtisztitóval simán le jön.
Sajnos ezek a fegyverek igen érzékenyek érdemes egy vékony börkesztyüt használni.

üdv:HSanyi

Szia Sándor,
köszönöm a választ, a fémtisztító nem fog mikrokarcokat okozni? Csak kémiailag tisztítja a fémet? A másik kérdés, ha most le is tisztítom, akkor még meg is kellene őrizni az állapotát. Kesztyűben nem szeretek vadászni, valamilyen más megoldás nem lenne, valamilyen speciális zsír, vagy olaj, ami szinte letörölhetetlen kézzel?

Köszönettel:
Karesz
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7942


Generalbakter


« Új üzenet #1183 Dátum: 2018. Augusztus 24. - 22:34:55 »

Szia Sándor,
köszönöm a választ, a fémtisztító nem fog mikrokarcokat okozni? Csak kémiailag tisztítja a fémet? A másik kérdés, ha most le is tisztítom, akkor még meg is kellene őrizni az állapotát. Kesztyűben nem szeretek vadászni, valamilyen más megoldás nem lenne, valamilyen speciális zsír, vagy olaj, ami szinte letörölhetetlen kézzel?

Köszönettel:
Karesz
Miért nem kérdezed meg a gyártót? Biztos tud javasolni valamit, minőségi fegyver, nyilván garanciális, feltehetően adtak is a fegyverhez karbantartási javaslatot.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
VorosKaroly
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6



« Új üzenet #1184 Dátum: 2018. Szeptember 03. - 20:49:22 »

Sziasztok,
az lenne a kérdésem, hogy cserélhető szűkítéssel rendelkező fegyvereknél minden használat után ki kell venni a chokot, és kitisztítani, vagy elég csak a csövet úgy, hogy a csere choke a helyén van? Amennyiben elég milyen gyakorisággal érdemes kivenni a csere chokot és a menetes részét is megpucolni, mennyi lövésenként?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 [79] 80 81 82 83 84   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: