Oldalak: 1 ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 82 83 84   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverápolás  (Megtekintve 263089 alkalommal)
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #1125 Dátum: 2017. Március 20. - 09:56:29 »


Hát ezaz, hogy így nemmegy. Pedig nem először csinálom. Igazából a direkt linket nem eszi a fórum/flickr  Vállat von
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1126 Dátum: 2017. Március 20. - 09:57:12 »


Az ok csak annyi (szerintem), hogy letettem a puskát a kisszékre, amíg bementem a kukoricába. Mire kijöttem eldőlt a szék, de mivel sűrű, puha gazra dőlt, nem gondoltam volna, hogy elállítódott a távcső...


Ha tényleg csak egy 50 cm magas kisszékről dőlt rá a puskád, ráadásul puha gazra, akkor gyakorlatilag kizárható, hogy a puskatávcső attól elállítódna egyáltalán, nem hogy ennyit. Ezt megelőzően mikor lőttél vele utoljára? Arra gondolok, hogy az emberfia nem mindig van ott szükségképp, mikor valami történik a fegyverrel a fegyverszekrényen kívül.

Ha mégis a gazra eséstől állítódott el a távcsöved, akkor viszont komoly gondok vannak azzal a távcsővel minőségileg. Harmadik lehetőség szerintem nincs....  Emelem
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9514


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1127 Dátum: 2017. Március 20. - 09:59:54 »

Hát ezaz, hogy így nemmegy. Pedig nem először csinálom. Igazából a direkt linket nem eszi a fórum/flickr  Vállat von


Akkor Sakac moderátor Urat deresre húzzuk, hogy nem jó a leírás   

Biztos változtatott a flickr, és nem szólt Sanyinknak!  Nyihi
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1128 Dátum: 2017. Március 20. - 10:04:35 »

Hát ezaz, hogy így nemmegy. Pedig nem először csinálom. Igazából a direkt linket nem eszi a fórum/flickr  Vállat von


Naplózva
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #1129 Dátum: 2017. Március 20. - 10:57:35 »

Ha tényleg csak egy 50 cm magas kisszékről dőlt rá a puskád, ráadásul puha gazra, akkor gyakorlatilag kizárható, hogy a puskatávcső attól elállítódna egyáltalán, nem hogy ennyit. Ezt megelőzően mikor lőttél vele utoljára? Arra gondolok, hogy az emberfia nem mindig van ott szükségképp, mikor valami történik a fegyverrel a fegyverszekrényen kívül.

Ha mégis a gazra eséstől állítódott el a távcsöved, akkor viszont komoly gondok vannak azzal a távcsővel minőségileg. Harmadik lehetőség szerintem nincs....  Emelem

Ha tényleg csak egy 50 cm magas kisszékről dőlt rá a puskád, ráadásul puha gazra, akkor gyakorlatilag kizárható, hogy a puskatávcső attól elállítódna egyáltalán, nem hogy ennyit. Ezt megelőzően mikor lőttél vele utoljára? Arra gondolok, hogy az emberfia nem mindig van ott szükségképp, mikor valami történik a fegyverrel a fegyverszekrényen kívül.

Ha mégis a gazra eséstől állítódott el a távcsöved, akkor viszont komoly gondok vannak azzal a távcsővel minőségileg. Harmadik lehetőség szerintem nincs....  Emelem

Így visszagondolva erre gyanakszom. Máskülönben a puskát nem a távcsőnél fogva viszem, nem dobálom, stb...
Most be van lőve, fogom vinni lőtérre, gondolom 10 lövés után csak kiderül ha valami egyéb gond lenne vele. de nem hiszem.
Köszi a képigazítást! Lehet a céges gép miatt nem adja.

 Emelem
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1130 Dátum: 2017. Március 20. - 11:00:21 »

Így visszagondolva erre gyanakszom. Máskülönben a puskát nem a távcsőnél fogva viszem, nem dobálom, stb...
Most be van lőve, fogom vinni lőtérre, gondolom 10 lövés után csak kiderül ha valami egyéb gond lenne vele. de nem hiszem.
Köszi a képigazítást! Lehet a céges gép miatt nem adja.

 Emelem

Simán feltöltöd a képet a gépedről a picr.de-re, és az ott kapott linket minden változtatás ill.v az itteni "Képbeszúrás" gomb használata nélkül visszamásolod ide.

Bár van itt gond egy sima beillesztéssel is, úgy látom...  Ördög  Wave
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1131 Dátum: 2017. Március 20. - 16:09:13 »

Ha tényleg csak egy 50 cm magas kisszékről dőlt rá a puskád, ráadásul puha gazra, akkor gyakorlatilag kizárható, hogy a puskatávcső attól elállítódna egyáltalán, nem hogy ennyit. Ezt megelőzően mikor lőttél vele utoljára? Arra gondolok, hogy az emberfia nem mindig van ott szükségképp, mikor valami történik a fegyverrel a fegyverszekrényen kívül.

Ha mégis a gazra eséstől állítódott el a távcsöved, akkor viszont komoly gondok vannak azzal a távcsővel minőségileg. Harmadik lehetőség szerintem nincs....  Emelem

Na igen az ilyen gazra dőlés fa mellett eldőlés esetekkel nem is foglalkozom ! Kemény koppantós ütések ( fém a fémen ) különösen ha oldalirányú vagy a távcsövet éri a veszélyesek.

Ez nagyon becsapós!

Azt aláírom, hogy 100-ból 99-szer nem a fegyverben van a hiba. De ne zárjuk ki a lehetőséget!

 Emelem



A 100 bol 1 eset az mint írtam elég ritkának mondható .  Mosolyog  Wave
Naplózva
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #1132 Dátum: 2017. Március 20. - 17:16:31 »

A 100 bol 1 eset az mint írtam elég ritkának mondható .  Mosolyog  Wave

Így van, pont ezért becsapós! Mosolyog
Tanulságként írtam, hogy kevés az az 1%, de ha pont megesik, akkor kva sok.  Ördög
 Emelem
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
rem223
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 215


« Új üzenet #1133 Dátum: 2017. Május 10. - 08:47:50 »

Jó reggelt Urak!     Használ -e valamelyikőtök Shooting Woorld-os fegyver tisztító pálcát? Mi a tapasztalat vele. -Vagy tud e valaki olcsóbb jó minőségű puskavesszőt ajánlani mert amit látok a boltokban az vagy a Raetz csiliárd pénzért vagy az ezer forintos de az meg nyeklik -nyaklik.biztos bennem van a hiba ,hogy rosszul tolom de a régi pálcámmal(nem leütni)jobban ment a kefélés.A régi pálcát elkérte valaki, és azóta sem került haza ,állítólag eltört(,?!) nem találják stb-stb ,veszekedni nem akarok miatta inkább veszek újat vagy készíttetek még ha fáj is .előre is köszönöm ! r
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3604


« Új üzenet #1134 Dátum: 2017. Május 10. - 09:36:24 »

Én megreszkíroztam egy Raetzet pár éve.
De ahogy látom ez kb. életre szól.

Szóval lehet, hogy megéri.

A drótkeféje mindenképpen.
Abból a normál vadászboltos kb. 4-5 tisztítást szokott bírni, ez meg már megvan két-három éve.

Drága, de jó cucc!
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #1135 Dátum: 2017. Május 10. - 11:16:46 »

Vegyél csőkígyót és annyi.  Wave
 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1136 Dátum: 2017. Május 10. - 12:48:36 »

Jó reggelt Urak!     Használ -e valamelyikőtök Shooting Woorld-os fegyver tisztító pálcát? Mi a tapasztalat vele. -Vagy tud e valaki olcsóbb jó minőségű puskavesszőt ajánlani mert amit látok a boltokban az vagy a Raetz csiliárd pénzért vagy az ezer forintos de az meg nyeklik -nyaklik.biztos bennem van a hiba ,hogy rosszul tolom de a régi pálcámmal(nem leütni)jobban ment a kefélés.A régi pálcát elkérte valaki, és azóta sem került haza ,állítólag eltört(,?!) nem találják stb-stb ,veszekedni nem akarok miatta inkább veszek újat vagy készíttetek még ha fáj is .előre is köszönöm ! r

Szerintem tök jó. Nem tudom, hogy mennyivel lehet jobb az eredeti Raetz pálca, ez nagyon korrekt darabnak tűnik.
Nekem azért sikerült egy darabon lehántolnom róla a festéket, mert béna fejjel szárazon végig akartam tolni a Raetz kefét a csövön, abba még ez is belehajlott kicsit......  A Tikka éles felületei elintézték a toknál a hántolást. Azóta beteszek egy 16-os srétes hüvely levágott műanyag darabját a tok hátuljába, és lőn csoda, műkszik. Meg persze nem árt némi olajszerű trutyi sem a csőbe.
Azt a 12 ropit szerintem bőven megérte. Nem beszélve arról, hogy ezzel az összeállítással még egy kétbalkezes értelmi fogyatékos is leméri 5 másodperc alatt a valós drall hosszát......
A Raetz kefe hihetetlenül passzentos, a csapágyas megoldás a pálcában pedig schaffhauseni magasságokba emeli a finom pálca forgást.... enyhe túlzással Kacsint
 Emelem
Naplózva
rem223
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 215


« Új üzenet #1137 Dátum: 2017. Május 10. - 14:42:15 »

Köszönöm! Meggyőztetek. r.
Naplózva
Tozmen
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63


« Új üzenet #1138 Dátum: 2017. Május 11. - 03:00:29 »

Szia ,tudnám ajánlani a Decatlonos tisztító készletet (2500 ft) nem nyeklik-nyaklik.Én megelégedetten használom!Üdv!
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1139 Dátum: 2017. November 29. - 17:02:16 »


Segítség kéne Steyr Mannlicher Luxus hozzáértőitől.
Egy vadásztársamnak tegnap két Norma 9,3x62 -es lőszer is csütörtökös lett majd a harmadik elsült és a disznó is meg lett némi kalandok után . A fentiek miatt inkább valami fegyver problémára gyanakodom mint a lőszerére . Elképzelhető hogy a zár szerkezetbe vagyis az ütőszeg furatába valami szennyeződés került ?  Holnap már látom a lőszereket és régi ellőt hüvelyeket is akkor tán még többet tudok.    Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 82 83 84   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: