Oldalak: 1 ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... 84   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverápolás  (Megtekintve 263653 alkalommal)
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #915 Dátum: 2016. Március 08. - 19:30:14 »


Sokkal sérülékenyebb, ütődik, horpad, karcolódik, repedezik ahol a víz be tud hatolni.


Helytelenül írtam le hallás után, talán ezért voltam félreérthető: sellak, és nem shell lakk, mert sem a shell-hez, sem a lakkhoz nincs köze. A kizárólag a fém alatt lévő fa részekre vékonyan felhordott sellakot, ha belegondolsz, épp semmi nem érheti az általad vélt behatások közül (mert ott van rajta a fém), és pont hogy távol tartja a vizet a fától, még mielőtt bejutna. Hangsúlyozottan sellakról beszélek, nem a több rétegben felvitt vastag, rideg, "klasszikus" fényes lakkozásról, ami némelyik luxusabb tuson látható kívülről, az tényleg lepattogzik. "Sellak politúr (wikipédia): Egyrészt szép, igényes felület hoz létre, másrészt védi a fát a rendeltetésszerű használat okozta igénybevétel és egyéb külső hatások ellen. A légnedvesség ingadozásainak hatását mérsékli."

Azt nem nagyon értettem Boar hozzászólásából, hogy ha egyszer (kizárólag) a lekezelt felületen nem is fog tudni befelé menni a víz, akkor mi kéne, hogy pont ott távozzon? De nem akarom a logikát túlerőltetni, mert abból nekem itt speciel egyre kevesebbszer sikerül jól kijönni...  Wave
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #916 Dátum: 2016. Március 08. - 19:35:35 »

"Azt nem nagyon értettem Boar hozzászólásából, hogy ha egyszer (kizárólag) a lekezelt felületen nem is fog tudni befelé menni a víz, akkor mi kéne, hogy pont ott távozzon?"

Tökéletes szigetelés nincs! Főleg a vízzel szemben.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #917 Dátum: 2016. Március 08. - 19:41:50 »

"Azt nem nagyon értettem Boar hozzászólásából, hogy ha egyszer (kizárólag) a lekezelt felületen nem is fog tudni befelé menni a víz, akkor mi kéne, hogy pont ott távozzon?"

Tökéletes szigetelés nincs! Főleg a vízzel szemben.

Nem is állított ilyet senki. A viaszos waxolással történő részleges tus védelemhez tettem hozzá még ezt, mint szintén nem tökéletes, de plusz védelmet a megázás esetén szimplán  ronggyal nem elérhető fafelületekre:

http://vadaszforum.net/forum/index.php/topic,112.msg297798.html#msg297798

A többi már történelem.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #918 Dátum: 2016. Március 08. - 21:13:32 »

Nem is állított ilyet senki.

"hogy ha egyszer (kizárólag) a lekezelt felületen nem is fog tudni befelé menni a víz,"     Hm???  Fejvakarás Kacsint
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #919 Dátum: 2016. Március 08. - 21:27:33 »

Veszek is egy szép fekete műanyag puskát a fentiek örömére... Kacsint
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #920 Dátum: 2016. Március 08. - 21:41:09 »

"hogy ha egyszer (kizárólag) a lekezelt felületen nem is fog tudni befelé menni a víz,"     Hm???  Fejvakarás Kacsint

"Azért ennél többet vártam tőled, Batman!" (ha ismered a viccet)  Ördög

Sellak-al kezelve legalábbis még annál is sokkal kevésbé, mint csak a "viaszos vax"-al lekezelt felületen, ami plus védelmet jelent mindenképp az eredeti olajos finishez képest. Szerintem ha érdemi hozzászólás szándékával becsülettel végigolvasod a levelezést az elejétől, ez elég világos lesz. És ezt a fát nem is meríted a vízbe évekre, mint a csónakot, mindössze arról volt szó, visszaérve a kályhához, hogy ha megázik véletlenül a puska, és pl. szerszámhiány miatt nem tudod szétszedni "időben", hogy kitöröld a vizet a fém alól. Ennél jobban már kétlem, hogy el tudnám magyarázni, kénytelen vagyok vakon bízni Benned...  Kacsint
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #921 Dátum: 2016. Március 08. - 22:21:34 »

"Azért ennél többet vártam tőled, Batman!" (ha ismered a viccet)  Ördög

Sellak-al kezelve legalábbis még annál is sokkal kevésbé, mint csak a "viaszos vax"-al lekezelt felületen, ami plus védelmet jelent mindenképp az eredeti olajos finishez képest. Szerintem ha érdemi hozzászólás szándékával becsülettel végigolvasod a levelezést az elejétől, ez elég világos lesz. És ezt a fát nem is meríted a vízbe évekre, mint a csónakot, mindössze arról volt szó, visszaérve a kályhához, hogy ha megázik véletlenül a puska, és pl. szerszámhiány miatt nem tudod szétszedni "időben", hogy kitöröld a vizet a fém alól. Ennél jobban már kétlem, hogy el tudnám magyarázni, kénytelen vagyok vakon bízni Benned...  Kacsint

Én egy egyszerű parasztgyerek vagyok, a szófosás hiányzik a génkészletemből, de hozzád elmennék tanulni, ha megfizetsz!
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #922 Dátum: 2016. Március 08. - 22:49:03 »

Én egy egyszerű parasztgyerek vagyok, a szófosás hiányzik a génkészletemből, de hozzád elmennék tanulni, ha megfizetsz!

Tehát megint nem volt rajtam sapka?...  Vállat von
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #923 Dátum: 2016. Március 08. - 23:10:45 »

Tehát megint nem volt rajtam sapka?...  Vállat von

Vegeza tömören és világosan megmondta, hogy miért nem szokás. Hosszabb magyarázat minek?

Van egy bonmot: aki 100 szóval mondja el, amit tízzel is el lehet, az egyéb aljasságra is képes.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #924 Dátum: 2016. Március 09. - 09:00:42 »

Vegeza tömören és világosan megmondta, hogy miért nem szokás. Hosszabb magyarázat minek?

Van egy bonmot: aki 100 szóval mondja el, amit tízzel is el lehet, az egyéb aljasságra is képes.

Talán azért kellett végül 100 szóval leírnom, mert ő nem arról beszélt, amit én említettem. De úgy látom, ez Neked sem tűnt fel. Ettől én még kapok levegőt, úgyhogy tényleg ugorjunk más témára...  Kacsint
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #925 Dátum: 2016. Március 09. - 11:46:54 »

Helytelenül írtam le hallás után, talán ezért voltam félreérthető: sellak, és nem shell lakk, mert sem a shell-hez, sem a lakkhoz nincs köze. A kizárólag a fém alatt lévő fa részekre vékonyan felhordott sellakot, ha belegondolsz, épp semmi nem érheti az általad vélt behatások közül (mert ott van rajta a fém), és pont hogy távol tartja a vizet a fától, még mielőtt bejutna. Hangsúlyozottan sellakról beszélek, nem a több rétegben felvitt vastag, rideg, "klasszikus" fényes lakkozásról, ami némelyik luxusabb tuson látható kívülről, az tényleg lepattogzik. "Sellak politúr (wikipédia): Egyrészt szép, igényes felület hoz létre, másrészt védi a fát a rendeltetésszerű használat okozta igénybevétel és egyéb külső hatások ellen. A légnedvesség ingadozásainak hatását mérsékli."
A klasszikus sellak politúr az épp a sok rétegben, nagy szakértelemmel felvitt felületkezelés. Szebb fényt ad mind a modern lakkok de kevésbé strapabíró. Erre a célra szvsz. nem alkalmas. Jobban jársz valami műgyanta alapú lakkozással amit pl. a fa-laminát íjaknál használnak, az kopásállóbb és rugalmasabb.
Azt nem nagyon értettem Boar hozzászólásából, hogy ha egyszer (kizárólag) a lekezelt felületen nem is fog tudni befelé menni a víz, akkor mi kéne, hogy pont ott távozzon? De nem akarom a logikát túlerőltetni, mert abból nekem itt speciel egyre kevesebbszer sikerül jól kijönni...  Wave
Lehet, hogy nem a csónak a legjobb példa mert az nem egy darab fából van. Annál ugye mozognak az "alkatrészek" és az összeeresztéseknél mindenképp kap vizet.
A tusának is van mozgása-hődilatációja, hogy aztán a furatoknál, sarkoknál és egyéb feszültséggyűjtő helyeken ez mennyi idő alatt kezdi ki a zárt felületkezelést, nem tudom.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #926 Dátum: 2016. Március 09. - 16:47:16 »

Érdeklődve nézem a hozzászólásokat és nem látok mást mint fingreszelést. Fejvakarás Vállat von
Ha valaki minden vadászat után b@sztatni akarja a puskáját, akkor tegye! Szíve joga. A fegyver nem egy politúrozott dohányzóasztal a nappaliban.
Ha bárki csak évente leolajozza akkor is megtett mindent, hogy a fegyvere rendben legyen.
Ismerek olyan hivatásos és nem hivatásos vadászt aki évek óta nem csinált semmit a fegyverrel és mégis sikeres vadászatokat tud felsorolni.
Aztán meg hiába csillog villog az a puska ha a vad nem kerül elénk! Ha meg elb@sztam az nem az olajozás vagy viaszolás miatt volt. Ördög
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #927 Dátum: 2016. Március 17. - 07:41:33 »

Sziasztok
Festett már valaki puskát? Mármint a fém részeket?
Tudom, barnítani szokás, de mielőtt repülnének a kövek, ez egy légpuska, egy izs 21. Keresztfiamnak fogom adni (most még csak csiszolgatja Kacsint ). Kívül szép rozsdás volt, hát kéne majd rá valami jó festék.
Erre kérnék ötleteket.
Köszönöm
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #928 Dátum: 2016. Március 17. - 07:54:49 »

Sziasztok
Festett már valaki puskát? Mármint a fém részeket?
Tudom, barnítani szokás, de mielőtt repülnének a kövek, ez egy légpuska, egy izs 21. Keresztfiamnak fogom adni (most még csak csiszolgatja Kacsint ). Kívül szép rozsdás volt, hát kéne majd rá valami jó festék.
Erre kérnék ötleteket.
Köszönöm
Nézz be egy autó festék boltba! Ott tudnak tanácsot és festéket, alapozót is adni. És elég vékonyan lehet ezekkel dolgozni! Kacsint
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #929 Dátum: 2016. Március 17. - 08:38:43 »

Nézz be egy autó festék boltba! Ott tudnak tanácsot és festéket, alapozót is adni. És elég vékonyan lehet ezekkel dolgozni! Kacsint

A légpuskás korszakomnak szintén megvoltak a maga állomásai. Az egyik ilyen a fegyver szépítése volt. Az én eszközöm is elég megviselt volt és tanácsot kértem a felület kezelésre. A "mester" aki fémmegmunkálásban profi volt, de felületkezelésben csak a saját kútfejére hagyatkozott, ott a helyszínen némi csiszolás, zsírtalanítás után olajba mártotta az alkatrészeket, majd gázlángon felhevítette csak úgy érzésre. A korom letörlése után és hűtés után a kezembe nyomta az acél kék színűre változott alkatrészeket.
(Nem most volt) Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Oldalak: 1 ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... 84   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: