Oldalak: 1 ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverápolás  (Megtekintve 263342 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #945 Dátum: 2016. Március 17. - 12:19:24 »

Ördög
Szerinted a sörétes csőpárok forrasztása bírja a melegbarnítást?

Szerinted nem bírja?
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #946 Dátum: 2016. Március 17. - 12:22:47 »

Amennyiben arra gondolsz, hogy a csőpárok összeillesztésére alkalmazott,  technológiai folyamat hőmérséklete és a melegbarnitás során a csöveket és egyéb fémrészeket érő hőhatás között különbség van, akkor a pontos hő fok ismeret hiányában azt kell mondanom: nem tudom. Ördög

És, hogy ne csak sírjunk néha nevessünk is. Én még logarlécen szocializálódtam, egyik tanárom akit egyébkén nem szerettem mindég valami hülye anekdotával vezette fel a z órát.(lehet mindenki ismeri) Szóval volt valami szórakozott professzor, aki nem hallgatott az idők szavára, és mindent a logarléccel akart kiszámolni. A folyosón lét vásott diák gyorsan rákérdezett, hogy segítsen már kiszámolni nekik, hogy 2X2 mennyi mert nem megy, az öreg zsebbe nyúl, elő a logarlecet tologatja, gyrekek ez szerintem majdnem kettő, de majd holnap megmondom pontosan. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #947 Dátum: 2016. Március 17. - 12:24:52 »

És, hogy ne csak sírjunk néha nevessünk is. Én még logarlécen szocializálódtam, egyik tanárom akit egyébkén nem szerettem mindég valami hülye anekdotával vezette fel a z órát.(lehet mindenki ismeri) Szóval volt valami szórakozott professzor, aki nem hallgatott az idők szavára, és mindent a logarléccel akart kiszámolni. A folyosón lét vásott diák gyorsan rákérdezett, hogy segítsen már kiszámolni nekik, hogy 2X2 mennyi mert nem megy, az öreg zsebbe nyúl, elő a logarlecet tologatja, gyrekek ez szerintem majdnem kettő, de majd holnap megmondom pontosan. Emelem

Négy Ördög
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16584



« Új üzenet #948 Dátum: 2016. Március 17. - 12:34:31 »

Szerinted nem bírja?
Szerintem nem.
Nem azt mondom, hogy felolvad, de elenged.
A sörétes csőpárokat hidegbarnítják de szakember kell hozzá.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #949 Dátum: 2016. Március 17. - 12:39:39 »

Szerintem nem.
Nem azt mondom, hogy felolvad, de elenged.
A sörétes csőpárokat hidegbarnítják de szakember kell hozzá.

Ez érdekes! Én sem tudom, de meleg barnításra gondoltam. A lágyforrasz 325-360 fokon olvad, van alacsonyabb olvadáspontú is, de hogy az összes forrasztott kétcsövűt hideg barnítanák, a dupla golyósokat is, nem hittem volna.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16584



« Új üzenet #950 Dátum: 2016. Március 17. - 12:43:01 »

Ez érdekes! Én sem tudom, de meleg barnításra gondoltam. A lágyforrasz 325-360 fokon olvad, van alacsonyabb olvadáspontú is, de hogy az összes forrasztott kétcsövűt hideg barnítanák, a dupla golyósokat is, nem hittem volna.
Nem tudom az okát. Talán a hőterhelés hatására elmozdulnak a csövek és azt az erőt nem bírja. Járhatna erre egy fegyvermester aki megmondja a tutit. Akácos Gabi, hol sunnyogsz? Vigyorog
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #951 Dátum: 2016. Március 17. - 12:48:57 »

Nem tudom az okát. Talán a hőterhelés hatására elmozdulnak a csövek és azt az erőt nem bírja. Járhatna erre egy fegyvermester aki megmondja a tutit. Akácos Gabi, hol sunnyogsz? Vigyorog

Tal-án valóban jó lenne itt egy állandó fegyvermester! Mosolyog
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #952 Dátum: 2016. Március 17. - 14:17:41 »

Tal-án valóban jó lenne itt egy állandó fegyvermester! Mosolyog
Van itt egy pár mester....
Többek között kőkemény szakértőkről beszélhetünk, mint ahogy radom1, ki sok idő óta szólt hozzá, aktuális témához, jöjjön meg a kedve.....  Kacsint Ördög Igen Igen Igen
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #953 Dátum: 2016. Március 17. - 14:21:19 »

Ezt valóban jó volna tudni, mert az öreg monte carlo igen patinás.
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #954 Dátum: 2016. Március 17. - 14:26:53 »

140 celsiuson készül a melegbarnítás, nem lehet baja a forrasztásnak...
Egyébként jó pár sörétes csőpárt csináltam anno hidegbarnítással, szépek lettek, persze előtte az enyémen gyakoroltam...   Ördög

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #955 Dátum: 2016. Március 17. - 16:00:18 »

Sziasztok
Festett már valaki puskát? Mármint a fém részeket?
Tudom, barnítani szokás, de mielőtt repülnének a kövek, ez egy légpuska, egy izs 21. Keresztfiamnak fogom adni (most még csak csiszolgatja Kacsint ). Kívül szép rozsdás volt, hát kéne majd rá valami jó festék.
Erre kérnék ötleteket.
Köszönöm
 

Festékboltban lehet kapni,  mattfekete  hőálló festéket (spray)  ami hőre keményedik !    Megfelelő előkészítés után lefújod ( nem kell alapozni ) megvárod míg megszárad , utána be a sütőbe kb 30-45 percre  !     De arra kell figyelni hogy a belsejébe ill az egymással érinkező felületekre , furatokba ne menjen festék ( le kell maszkolni ) !        szép kopásálló matt  felületet ad 

van egy gáz riasztó Pa 63-asom amit meg csináltam így  ,  majd hogy nem  nap mint nap hordom , de nem látszik rajt kopás
Naplózva
Ma-98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 358


« Új üzenet #956 Dátum: 2016. Március 17. - 17:29:40 »

Nem tudom az okát. Talán a hőterhelés hatására elmozdulnak a csövek és azt az erőt nem bírja. Járhatna erre egy fegyvermester aki megmondja a tutit. Akácos Gabi, hol sunnyogsz? Vigyorog

 Röhög Röhög Röhög

A "meleg barnítást" nem csak a hőmérséklet szabja meg (143 C ), hanem a használt vegyszer. Na ez eszi meg a forrasz anyagot a sörétes fegyvereken idővel és ezért esnek szét lövéskor. A "hideg barnítás"  is melegen történik de ott a hőmérséklet max 90 C és megint más a vegyszer és eljárás. A meleg barnítás akár 1 nap alatt is elvégezhető de a hideg barnítás (amit én használok) min 1 hét.
Röviden ennyi, csak a "meghívás" miatt válaszoltam ill ha kérdeznek.
 Stoel Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16584



« Új üzenet #957 Dátum: 2016. Március 17. - 17:47:33 »

Röhög Röhög Röhög


Könnyű a kicsit bántani... Rííí
Nem röhög, magyaráz! Mert különben küldök két pofont a tesóddal... Tasli
 Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Ma-98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 358


« Új üzenet #958 Dátum: 2016. Március 17. - 18:14:16 »

Könnyű a kicsit bántani... Rííí
Nem röhög, magyaráz! Mert különben küldök két pofont a tesóddal... Tasli
 Ördög Ördög Ördög

Milyen kicsit?
Biztos? A fiam is nagyobb már nála majd Ő megvéd.  Vigyorog
Ha kérdeznek akkor válaszolok, ha tudok, de a lényeget már egészen jól körbejárták, csak a vegyszer maradt ki mint lehetséges ok. Mint már említettem a két eljárás nem csak hőmérsékletben tér el egymástól hanem vegyszerben is . Mind két esetben csak rozsdamentes edényekben lehet dolgozni, ez előkészítés az mindig megegyezik (csiszolás, zsírtalanítás). A meleg eljárás során a kezelő folyadék ideje és mennyisége adja meg a színt, ezt főleg golyós fegyvereknél használjuk, de rézzel nem érintkezhet a folyadék mer az akkor bedöglik ill baleset veszélyt okoz. Ha sörétesnél ezt a módszert alkalmazzák akkor nagy valószínűséggel 1-2 éven belül javításra fog szorulni cső elválás miatt. Sajnos nem mindig lehet a csősíneket hézagmentesen forrasztani mindig van valahol egy kicsi lyuk és azon keresztül a csövek közé kerül a vegyszer amit biztosan nem lehet semlegesíteni, onnan eltávolítani és ott kezdi el marni a forrasz anyagot. Elég agresszív ez a szer és gyorsan is dolgozik kifelé. A hideg barnítás meg elég idő igényes, minden kezelés és főzés után 24 óra várakozási időt kell hagyni, hogy szépen felvegye a vadász aranyságot (jó rozsdás lesz) majd kezdeni előröl mindent.

Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #959 Dátum: 2016. Március 17. - 22:26:14 »

Már bocsánat de nekem ez kínai...  Vállat von
Holnap előveszem az utolsó készletet és a dokumentációját mert nálam a hidegbarnítás kb. fél óra volt csőpáranként és semmilyen melegítés vagy főzés nem volt benne.
Három flakon van a dobozban, sav, zsírtalanító és az aktivátor.
Sőt egy golyós fegyver csövén HIDEGEN elvégzett barnítás most is tartózkodik a szekrényemben, kb. 16 évvel ezelőttről, megnézheted, teljesen jó még, pedig meg is ázott néhányszor...  Csodalk

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Oldalak: 1 ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: