Oldalak: 1 ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 [63] 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverápolás  (Megtekintve 263090 alkalommal)
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #930 Dátum: 2016. Március 17. - 08:51:20 »

A légpuskás korszakomnak szintén megvoltak a maga állomásai. Az egyik ilyen a fegyver szépítése volt. Az én eszközöm is elég megviselt volt és tanácsot kértem a felület kezelésre. A "mester" aki fémmegmunkálásban profi volt, de felületkezelésben csak a saját kútfejére hagyatkozott, ott a helyszínen némi csiszolás, zsírtalanítás után olajba mártotta az alkatrészeket, majd gázlángon felhevítette csak úgy érzésre. A korom letörlése után és hűtés után a kezembe nyomta az acél kék színűre változott alkatrészeket.
(Nem most volt) Emelem
Ez is bevett megoldás, de vigyázni kell az egyenletes hőeloszlásra. Bizonyos alkatrészek hajlamosak elgörbülni.
 Emelem 
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #931 Dátum: 2016. Március 17. - 09:49:37 »

Köszönöm a tippeket. Ez az olajos-gázlángos dolog tetszik. Ez felületvédelmet is ad?
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #932 Dátum: 2016. Március 17. - 10:08:42 »

Lehet kapni kereskedelmi forgalomban hideg barnító készletet, sörétes- és golyós fegyvert is barnítottam vele a fürdőkádban...  Kacsint

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2331


« Új üzenet #933 Dátum: 2016. Március 17. - 10:33:46 »

Köszönöm a tippeket. Ez az olajos-gázlángos dolog tetszik. Ez felületvédelmet is ad?

A korrózió védelem szempontjából csak korlátozott lehet a hatása, esztétikai szempontból szép bár nem mindég egyenletes ezért csak egyes részekhez javasolt.
Láttam én is festett úgynevezett hideg barnított vasakat, na azt is el lehet rontani, és az egésznek gagyi kinézete lesz.mondjuk egy játszós fegyvernél ez nem olyan nagy gond. Érdemes minden megoldást először próba anyagon tesztelni. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #934 Dátum: 2016. Március 17. - 10:42:05 »

Bocs, de a festés és a hidegbarnítás nem ugyanaz...  Fejvakarás

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2331


« Új üzenet #935 Dátum: 2016. Március 17. - 10:58:51 »

Bocs, de a festés és a hidegbarnítás nem ugyanaz...  Fejvakarás

 Emelem

Akkor itt az alkalom, hogy elmond, hogy mi a hidegbarnítás, én nem szégyellem ha tanulhatok Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #936 Dátum: 2016. Március 17. - 11:03:26 »

A korrózió védelem szempontjából csak korlátozott lehet a hatása, esztétikai szempontból szép bár nem mindég egyenletes ezért csak egyes részekhez javasolt.
Láttam én is festett úgynevezett hideg barnított vasakat, na azt is el lehet rontani, és az egésznek gagyi kinézete lesz.mondjuk egy játszós fegyvernél ez nem olyan nagy gond. Érdemes minden megoldást először próba anyagon tesztelni. Emelem
Az olajos-gázlángos barnítás nem véd meg a korróziótól. Én nyílhegyeknél egyébként fordítva csináltam, először melegítettem, utána dobtam olajba.
A hidegbarnítás egy oxidációs eljárás, az festés az meg festés Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #937 Dátum: 2016. Március 17. - 11:05:44 »

Akkor itt az alkalom, hogy elmond, hogy mi a hidegbarnítás, én nem szégyellem ha tanulhatok Emelem

Egy egyszerű és költségkímélő eljárás vas és acél termékek szobahőmérsékleten való színezésére, amely nem igényel vegyipari ismereteket és nincs a környezetre káros hatása.
A barna színezést a fém felszín kémiai konverziója során kapja meg a termék. Az eljárás magában foglalja a zsírtalanítást, a kondicionáló fürdőbe merítést és a színező oldatba merítés fázisait. A végső, víztelenítő olajba való bemerítés biztosítja a korrózió elleni védelmet.
Ellentétben a hagyományos barnítási eljárásokkal, ahol az alkatrészeket 30 percig 140 C fokos kémiai fürdőben főzik, a szobahőmérsékleten elvégezhető vegyi barnítás lényegesen gyorsabb, könnyebb és veszélytelenebb.

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #938 Dátum: 2016. Március 17. - 11:09:10 »

a szobahőmérsékleten elvégezhető vegyi barnítás lényegesen gyorsabb, könnyebb és veszélytelenebb.

 Emelem
Csak sajnos az eredmény is sokkal kétségesebb. Tény, hogy legtöbben már a zsírtalanításnál elvéreznek, de ettől függetlenül is nehéz nagy felületeken tartósan, szépen, egyenletesen megcsinálni(én biztos fakezű vagyok, nekem nem sikerült).
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2331


« Új üzenet #939 Dátum: 2016. Március 17. - 11:09:57 »

Egy egyszerű és költségkímélő eljárás vas és acél termékek szobahőmérsékleten való színezésére, amely nem igényel vegyipari ismereteket és nincs a környezetre káros hatása.
A barna színezést a fém felszín kémiai konverziója során kapja meg a termék. Az eljárás magában foglalja a zsírtalanítást, a kondicionáló fürdőbe merítést és a színező oldatba merítés fázisait. A végső, víztelenítő olajba való bemerítés biztosítja a korrózió elleni védelmet.
Ellentétben a hagyományos barnítási eljárásokkal, ahol az alkatrészeket 30 percig 140 C fokos kémiai fürdőben főzik, a szobahőmérsékleten elvégezhető vegyi barnítás lényegesen gyorsabb, könnyebb és veszélytelenebb.

 Emelem

Igen ezt most olvastam el én is a neten így már világos. A mezei szóhasználatban elterjedt módszerre a tévesen hidegbarnításnak nevezett festésre gondoltam, de a helyes az amit beidéztél a netről. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #940 Dátum: 2016. Március 17. - 11:22:15 »

Igen ezt most olvastam el én is a neten így már világos. A mezei szóhasználatban elterjedt módszerre a tévesen hidegbarnításnak nevezett festésre gondoltam, de a helyes az amit beidéztél a netről. Emelem
Nem ismerted a HBP-t?
Itt a fórumon is volt már szó róla. Kis alkatrészeknél egész jól használható.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #941 Dátum: 2016. Március 17. - 11:53:18 »

No akkor ezt még átgondoljuk. Gondoltam én is a hidegnarnításra, csak hát milyen lesz? No persze nem kell a flanc, csak egy légpuska a gyereknek. Ki fogom próbálni az olajost, és adok neki egy flakon wd40-et a puska mellé. Ha hagyja rozsdásodni, akkor visszaveszem Ördög
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2331


« Új üzenet #942 Dátum: 2016. Március 17. - 11:53:45 »

Nem ismerted a HBP-t?
Itt a fórumon is volt már szó róla. Kis alkatrészeknél egész jól használható.

Bevallom férfiasan a felületkezelés kimaradt nekem, az ilyen irányú igényeimmel mindég valami profihoz fordultam. Viszonylag kedvező áron sikerült azokat a barnításokat elvégeztetni, aminek szükségét éreztem. Az olajos, gázégős mester munkáját azért említettem mert annak egyszerűsége megfogott és az eredmény is tetszett. Láttam valami spry-vel lefújt fegyvert is ami kiábrándító volt, az is lehet, hogy láttam hideg barnítottat is, de egyik sem közelítette meg a rendes barnítás (remélem ez érthető) minőségét szerintem. Az eljárások minőségi megítélésével nincs szándékom vitát generálni egész egyszerűen én így látom. Ost , hogy így felmerült van egy két dolog idehaza(nem fegyver) ki fogom próbálni a módszert.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #943 Dátum: 2016. Március 17. - 11:59:32 »

az is lehet, hogy láttam hideg barnítottat is
Ördög
Szerinted a sörétes csőpárok forrasztása bírja a melegbarnítást?
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2331


« Új üzenet #944 Dátum: 2016. Március 17. - 12:13:27 »

Ördög
Szerinted a sörétes csőpárok forrasztása bírja a melegbarnítást?

Amennyiben arra gondolsz, hogy a csőpárok összeillesztésére alkalmazott,  technológiai folyamat hőmérséklete és a melegbarnitás során a csöveket és egyéb fémrészeket érő hőhatás között különbség van, akkor a pontos hő fok ismeret hiányában azt kell mondanom: nem tudom. Ördög
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Oldalak: 1 ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 [63] 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: