Oldalak: 1 ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 ... 84   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverápolás  (Megtekintve 263453 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #900 Dátum: 2016. Január 31. - 15:38:22 »

Barátaim az úrban! Megkövetek mindenkit! Rosszul emlékeztem!

Egri csillagok 1968-as kiadás, 339. oldal:  "Ő bizony nem csavrtabőrbe a golyókat, csak MEGFAGGYÚZTATTA!

Megfagyasztotta-megfaggyúztatta! Van különbség! Ti emlékeztetek jól! Jutalmatok egy puszi, átadás topictalin!  Ördög

Fenntartom, hogy igenis volt jég már akkor is úri házaknál! De ez nem ágyúlövészeti kérdés! Mosolyog
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #901 Dátum: 2016. Január 31. - 15:41:56 »

"
...
A topcsik bőröket szednek elő egy zsákból. Kettő fogja, egy keni faggyúval. Azután megfordítják, és a faggyútlan felébe beletakarják a golyót.

- Ezek tán tojással lőnek! - kérdezte Zoltay gúnyolódva.
...

Akkor érkezett vissza a pattantyús legény.

- Állj ide elém - mondotta Dobó. - Az előbb láttam, hogy félsz. Hát nézd: ide lőnek, énrám. Ide állsz elibém!...."


........ lehet, hogy az Úrban megáldott Fórumtestvér félreértette, és "Dobó megfaggyúztatta" helyett "Dobó megfagyasztotta" verzióra emlékszik? Angyal Angyal
 Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #902 Dátum: 2016. Január 31. - 15:45:37 »

Barátaim az úrban! Megkövetek mindenkit! Rosszul emlékeztem!

Egri csillagok 1968-as kiadás, 339. oldal:  "Ő bizony nem csavrtabőrbe a golyókat, csak MEGFAGGYÚZTATTA!

Megfagyasztotta-megfaggyúztatta! Van különbség! Ti emlékeztetek jól! Jutalmatok egy puszi, átadás topictalin!  Ördög

Fenntartom, hogy igenis volt jég már akkor is úri házaknál! De ez nem ágyúlövészeti kérdés! Mosolyog

Na bakker, akkor jól éreztem én rá, hogy ez nyelvészeti és nem fegyvertechnikai kérdés......
Az a puszi, az komoly?.... jujjj!
 Wave
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #903 Dátum: 2016. Január 31. - 15:47:17 »

Na bakker, akkor jól éreztem én rá, hogy ez nyelvészeti és nem fegyvertechnikai kérdés......
Az a puszi, az komoly?.... jujjj!
 Wave

A legkomolyabb, olyan mély, meleg, brezsnyevi!   Röhög Röhög Röhög
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #904 Dátum: 2016. Január 31. - 15:52:54 »

A legkomolyabb, olyan mély, meleg, brezsnyevi!   Röhög Röhög Röhög

Világ életemben gavallér ember voltam, úgy érzem, hogy ezt a talányt kiemelkedő műveltségű, és brilliáns emlékezetű ex-direktorunk fejtette meg, én átengedném a jutalmat Neki!!
 Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #905 Dátum: 2016. Január 31. - 15:57:32 »

Világ életemben gavallér ember voltam, úgy érzem, hogy ezt a talányt kiemelkedő műveltségű, és brilliáns emlékezetű ex-direktorunk fejtette meg, én átengedném a jutalmat Neki!!
 Emelem

Én is gavallér vagyok, jut mindkettőtöknek, ne félj! Majd máskor nem kötöcköcc!  Ördög Ördög Ördög
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #906 Dátum: 2016. Január 31. - 16:14:27 »

Ez az egész csőpucolás túl van lihegve!  Kacsint
 Emelem


Én biztos túlzásba viszem mert minden lövés után kipuccantom a csövet a következő lövéssel !     Stoel   Röhög
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #907 Dátum: 2016. Január 31. - 17:10:07 »

Világ életemben gavallér ember voltam, úgy érzem, hogy ezt a talányt kiemelkedő műveltségű, és brilliáns emlékezetű ex-direktorunk fejtette meg, én átengedném a jutalmat Neki!!
 Emelem
Maradjunk-szükség esetére-egy mosógép távgyógyításnál... Remélem sosem lesz rá szükség.Wave
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
iblase
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 33


« Új üzenet #908 Dátum: 2016. Február 27. - 10:58:37 »

Olvastam a szalmiákszeszről mint csőtisztítóról.

A háztartási boltban lévő szalmiákszesz is jó, vagy csak a kimondottam vadászboltban kapható kotyvalék? (Mianeve)
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #909 Dátum: 2016. Február 27. - 11:05:20 »

Olvastam a szalmiákszeszről mint csőtisztítóról.

A háztartási boltban lévő szalmiákszesz is jó, vagy csak a kimondottam vadászboltban kapható kotyvalék? (Mianeve)


Jó, csak nagyon kell vigyázni vele, mert viszi a barnítást, ha olyan helyre kerül ahova nem kéne!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #910 Dátum: 2016. Március 08. - 10:16:57 »

Szóval a kérdés: miért nem célszerű belülről lelakkozni a csövet?
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #911 Dátum: 2016. Március 08. - 10:36:23 »

Szóval a kérdés: miért nem célszerű belülről lelakkozni a csövet?
Egy öreg soproni fegyvermester magyarázta ezt el nekem.
Nem lehet a fát tökéletesen vízhatlanná tenni.
Sérüléseknél, csavaroknál stb. magába fog vizet szívni.
Kell nagy szabad felületet biztosítani a gyors száradáshoz.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #912 Dátum: 2016. Március 08. - 10:47:27 »

Egy öreg soproni fegyvermester magyarázta ezt el nekem.
Nem lehet a fát tökéletesen vízhatlanná tenni.
Sérüléseknél, csavaroknál stb. magába fog vizet szívni.
Kell nagy szabad felületet biztosítani a gyors száradáshoz.

(Persze a tus belülről történő lakkozásra gondoltam, nem a csőre, bocs). Viszont nem értem, hogy a lakkozás mitől nem vízhatlanítaná a fát... Tetszőleges barkácsoldalon utánanézve a lakkozásnak: "Ahhoz, hogy a fa megőrizze eredeti színét, mintáját, de tisztíthatóbb és a vízzel szemben ellenállóbb legyen lakkozni kell." Amit a mestertől idézel, az nekem inkább úgy tűnik, mintha az olajos felületkezelésű tusról beszélt volna.  Vállat von
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #913 Dátum: 2016. Március 08. - 11:26:07 »

Egy öreg soproni fegyvermester magyarázta ezt el nekem.
Nem lehet a fát tökéletesen vízhatlanná tenni.
Sérüléseknél, csavaroknál stb. magába fog vizet szívni.
Kell nagy szabad felületet biztosítani a gyors száradáshoz.
Igen
A fa csónakot is csak kívülről impregnálják. A nedvesség mindenképp bejut, valahol ki is kell jönni neki...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #914 Dátum: 2016. Március 08. - 18:52:46 »

(Persze a tus belülről történő lakkozásra gondoltam, nem a csőre, bocs). Viszont nem értem, hogy a lakkozás mitől nem vízhatlanítaná a fát... Tetszőleges barkácsoldalon utánanézve a lakkozásnak: "Ahhoz, hogy a fa megőrizze eredeti színét, mintáját, de tisztíthatóbb és a vízzel szemben ellenállóbb legyen lakkozni kell." Amit a mestertől idézel, az nekem inkább úgy tűnik, mintha az olajos felületkezelésű tusról beszélt volna.  Vállat von
Az olaj mélységi védelmet ad, a lakk csak felületit.
Sokkal sérülékenyebb, ütődik, horpad, karcolódik, repedezik ahol a víz be tud hatolni.
A többire Boar megadta a magyarázatot.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Oldalak: 1 ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 ... 84   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: