Oldalak: 1 ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 [60] 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... 84   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverápolás  (Megtekintve 263388 alkalommal)
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #885 Dátum: 2016. Január 30. - 23:57:03 »

Üdvözletem!

Lassan egy éve megvan a saját sörétes első fegyverem, és úgy döntöttem,  a fapálca+olajos zsebkendő párosítást lecserélem valami használhatóbb és igényesebb tisztító felszerelésre.
Vettem egy fa nyelű készletet, az lenne a kérdésem, hogy a benne lévő acél gyűrűs-spirálos valamilyen kefét mire kellene használni?  Vállat von
Leginkább ehhez hasonlít: http://www.hoppes.com/cleaning-accessories/tornado-brushes Nem tudom hogyan nevezik ezt magyar szóval.

Tisztában vagyok vele ,lerágott csont már, hogy a lövéskor hány százszor akkora az igénybevétel, satöbbi, de mégis, Ti ezt az acél kefét használjátok a sörétesetek tisztításánál?
Nem igazán a kopástól, inkább attól félek, hogy felkarcolódik esetleg a krómozás a csőben, ahol be rozsdásodik esetleg, és folyamatosan nő majd a sérülés, mint a teflonos serpenyőben.

A papír zsebkendő is megfelelő volt számomra, de mindig maradt néhány hosszanti piszokfolt a csőben, amiről rossz volt tudni, hogy ott van.

Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #886 Dátum: 2016. Január 31. - 00:05:16 »

Üdvözletem!

Lassan egy éve megvan a saját sörétes első fegyverem, és úgy döntöttem,  a fapálca+olajos zsebkendő párosítást lecserélem valami használhatóbb és igényesebb tisztító felszerelésre.
Vettem egy fa nyelű készletet, az lenne a kérdésem, hogy a benne lévő acél gyűrűs-spirálos valamilyen kefét mire kellene használni?  Vállat von
Leginkább ehhez hasonlít: http://www.hoppes.com/cleaning-accessories/tornado-brushes Nem tudom hogyan nevezik ezt magyar szóval.

Tisztában vagyok vele ,lerágott csont már, hogy a lövéskor hány százszor akkora az igénybevétel, satöbbi, de mégis, Ti ezt az acél kefét használjátok a sörétesetek tisztításánál?
Nem igazán a kopástól, inkább attól félek, hogy felkarcolódik esetleg a krómozás a csőben, ahol be rozsdásodik esetleg, és folyamatosan nő majd a sérülés, mint a teflonos serpenyőben.

A papír zsebkendő is megfelelő volt számomra, de mindig maradt néhány hosszanti piszokfolt a csőben, amiről rossz volt tudni, hogy ott van.

Nem flegmaságból mondom: ha nem látod okát, mire kellene használni, akkor egyszerűen ne használd. Nem igazán láttam még olyan mértékű dzsuvát sörétes csőben, ami indokolná ilyen "durva" eszközök használatát. Az is jó kérdés, hogy akkor mi a gyásznak raknak bele ilyet egy ilyen tisztító készletbe....
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #887 Dátum: 2016. Január 31. - 09:11:03 »

Üdvözletem!

Lassan egy éve megvan a saját sörétes első fegyverem, és úgy döntöttem,  a fapálca+olajos zsebkendő párosítást lecserélem valami használhatóbb és igényesebb tisztító felszerelésre.
Vettem egy fa nyelű készletet, az lenne a kérdésem, hogy a benne lévő acél gyűrűs-spirálos valamilyen kefét mire kellene használni?  Vállat von
Leginkább ehhez hasonlít: http://www.hoppes.com/cleaning-accessories/tornado-brushes Nem tudom hogyan nevezik ezt magyar szóval.

Tisztában vagyok vele ,lerágott csont már, hogy a lövéskor hány százszor akkora az igénybevétel, satöbbi, de mégis, Ti ezt az acél kefét használjátok a sörétesetek tisztításánál?
Nem igazán a kopástól, inkább attól félek, hogy felkarcolódik esetleg a krómozás a csőben, ahol be rozsdásodik esetleg, és folyamatosan nő majd a sérülés, mint a teflonos serpenyőben.

A papír zsebkendő is megfelelő volt számomra, de mindig maradt néhány hosszanti piszokfolt a csőben, amiről rossz volt tudni, hogy ott van.



Szia!
Csatlakozom MakkMarcihoz, ne használd! Én egyszer dugtam át a csövön miután megvettem, akkor az a hang, amit kiadott annyira elborzasztott, hogy azóta sem!  Vigyorog Ez az egész csőpucolás túl van lihegve!  Kacsint
 Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #888 Dátum: 2016. Január 31. - 10:41:22 »

A "gyűrűs-spirálos valamilyen kefe" ha jól tudom, a lerakódott ólmot hivatott eltávolítani.
Pár száz lövés után - sörétkosár ide, sörétkosár oda - kis hosszanti csíkokban le szokott rakódni az ólom.
Ólom lerakódás estében a Merkelt, általában évente max egyszer ki szoktam vele puceválni, és még az ég adta világon nem vettem rajta - benne - észre semmilyen karcolódást. Vállat von
Az viszont igaz, hogy a csőpucolás túl van lihegve.... klasszikusok óta tudjuk, hogy az az igazi, ha egy kis rozsda mindig van a csőben, úgy van igazán svungja a lövésnek! Vigyorog
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #889 Dátum: 2016. Január 31. - 10:42:42 »

Bocs, lemaradt a...
 Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #890 Dátum: 2016. Január 31. - 12:10:48 »

A "gyűrűs-spirálos valamilyen kefe" ha jól tudom, a lerakódott ólmot hivatott eltávolítani.
Pár száz lövés után - sörétkosár ide, sörétkosár oda - kis hosszanti csíkokban le szokott rakódni az ólom.
Ólom lerakódás estében a Merkelt, általában évente max egyszer ki szoktam vele puceválni, és még az ég adta világon nem vettem rajta - benne - észre semmilyen karcolódást. Vállat von
Az viszont igaz, hogy a csőpucolás túl van lihegve.... klasszikusok óta tudjuk, hogy az az igazi, ha egy kis rozsda mindig van a csőben, úgy van igazán svungja a lövésnek! Vigyorog


Nem rozsda az Druszám hanem vadászarany! Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #891 Dátum: 2016. Január 31. - 12:33:32 »

Nem rozsda az Druszám hanem vadászarany! Vigyorog

Régen bőrbe csavarták az ágyúgolyót, Dobó megfagyasztatta, nekem elég egy kis bölcsőzsír!  Vigyorog
Naplózva
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #892 Dátum: 2016. Január 31. - 13:10:40 »

Én a decatlonban vettem ugyanilyen tisztító készletet. Többször is használtam már, de semmiféle karc nincs utána. Csillog-villog tőle a cső.  Wave
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #893 Dátum: 2016. Január 31. - 13:42:39 »

Régen bőrbe csavarták az ágyúgolyót, Dobó megfagyasztatta, nekem elég egy kis bölcsőzsír!  Vigyorog

Kedves Sanyooo!
Nem tudom pontosan, hogy Dobó mely harci cselekményére gondolsz, amely során megfagyasztatta volt az ágyúgolyót, azonban, ha a leghíresebb csatájára – a megénekelt Eger vár ostromára – gondolsz, borzasztóan kíváncsivá tettél, hogy 1552 szeptember 9-e és október 17-e között mely berendezés, vagy egyéb boszorkányság volt alkalmas a középkori Európában egy ágyúgolyó megfagyasztására?
(A bőrbe csavarást, de még a bölcsőzsírt is érteni vélem, habár nem is említetted, hogy gyakorló nagypapa vagy. Mert ugye baba nélkül, az már nem "bölcső"zsír! Ördög)
 Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #894 Dátum: 2016. Január 31. - 13:52:29 »

Kedves Sanyooo!
Nem tudom pontosan, hogy Dobó mely harci cselekményére gondolsz, amely során megfagyasztatta volt az ágyúgolyót, azonban, ha a leghíresebb csatájára – a megénekelt Eger vár ostromára – gondolsz, borzasztóan kíváncsivá tettél, hogy 1552 szeptember 9-e és október 17-e között mely berendezés, vagy egyéb boszorkányság volt alkalmas a középkori Európában egy ágyúgolyó megfagyasztására?
(A bőrbe csavarást, de még a bölcsőzsírt is érteni vélem, habár nem is említetted, hogy gyakorló nagypapa vagy. Mert ugye baba nélkül, az már nem "bölcső"zsír! Ördög)
 Emelem


Most lett vége a hitgyüli műsornak, áldott állapotban vagyok  Ördög ezért Krisztus hét sebére mondom megkeresem neked az idézetet. De hogy addig se gyötörjenek kétségek, nem venném a lelkemre, hogy tudatlanságban létezz  Ördög elmondom, régen volt egy olyan talaálmány, hogy jégverem! Abban egész nyáron hideg volt, nem kellett ammónia, sem freon, de még izobután sem!  Vigyorog
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #895 Dátum: 2016. Január 31. - 14:51:09 »

Kedves Sanyooo!
Nem tudom pontosan, hogy Dobó mely harci cselekményére gondolsz, amely során megfagyasztatta volt az ágyúgolyót, azonban, ha a leghíresebb csatájára – a megénekelt Eger vár ostromára – gondolsz, borzasztóan kíváncsivá tettél, hogy 1552 szeptember 9-e és október 17-e között mely berendezés, vagy egyéb boszorkányság volt alkalmas a középkori Európában egy ágyúgolyó megfagyasztására?
(A bőrbe csavarást, de még a bölcsőzsírt is érteni vélem, habár nem is említetted, hogy gyakorló nagypapa vagy. Mert ugye baba nélkül, az már nem "bölcső"zsír! Ördög)
 Emelem

Azon az őszön korán jött a fagy,de nem találom a fagyasztós részt sehol sem. Faggyúzás az volt bőven. Azért még keresem.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #896 Dátum: 2016. Január 31. - 15:23:35 »

Most lett vége a hitgyüli műsornak, áldott állapotban vagyok  Ördög ezért Krisztus hét sebére mondom megkeresem neked az idézetet. De hogy addig se gyötörjenek kétségek, nem venném a lelkemre, hogy tudatlanságban létezz  Ördög elmondom, régen volt egy olyan talaálmány, hogy jégverem! Abban egész nyáron hideg volt, nem kellett ammónia, sem freon, de még izobután sem!  Vigyorog

Áldott Testvérem az Úrban, Sanyooo! Meghajol
Én egy tudatlan vidéki kissávó vagyok, nem értek én ezekhez a modern úri huncutságokhoz, mint a freon, meg az izo-izé, az ammónia az ismerős, de annak is csak a szaga, a kocsma vizeldéjéből…..
Meg értem én, hogy JÉGVEREM, de, MITŐL LETT BENNE JÉG??......  szeptemberben az Úr 1552-ik esztendejében? Vállat von Vállat von
Vagy netán az egri kissávók a várnagy parancsára 1552. február havában a befagyott Eger patak összes jegét belehordták a jégverembe, és kitartott egészen szeptember közepéig? (merhogy a törököket hetekig hagyták ágyúzni válaszlövés nélkül)… nem értem… nem értem… Fejvakarás Fejvakarás Vállat von Vállat von
 Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #897 Dátum: 2016. Január 31. - 15:28:17 »

Azon az őszön korán jött a fagy,de nem találom a fagyasztós részt sehol sem. Faggyúzás az volt bőven. Azért még keresem.


Valóban, akkor korán jött a fagy és el is zavarta a beste ellent Eger falai alól... akkor még nem viselték a hidegetMosolyog

 Emelem
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #898 Dátum: 2016. Január 31. - 15:29:21 »


Tisztában vagyok vele ,lerágott csont már, hogy a lövéskor hány százszor akkora az igénybevétel, satöbbi, de mégis, Ti ezt az acél kefét használjátok a sörétesetek tisztításánál?
Nem igazán a kopástól, inkább attól félek, hogy felkarcolódik esetleg a krómozás a csőben, ahol be rozsdásodik esetleg, és folyamatosan nő majd a sérülés, mint a teflonos serpenyőben.





 Emelem
Minden vadászat után kitakarítom a puskát kívül-belül.
Sajnos nem napi szinten "levegőztetem" a puskáimat, a söréteseket meg különösen nem.
Nálam a következőképpen történik a tisztítás:
Ha egy-két lövés ment ki a csövekből, akkor olaj-réz kefe-rongy és ragyog a cső.
Viszont több lövés után előveszem az acél kefét, amiről a fentiekben szó volt.
Nem vettem észre, hogy bármi módon is bántaná a csövet.
 Emelem


Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #899 Dátum: 2016. Január 31. - 15:34:00 »

Régen bőrbe csavarták az ágyúgolyót, Dobó megfagyasztatta, nekem elég egy kis bölcsőzsír!  Vigyorog
"
...
A topcsik bőröket szednek elő egy zsákból. Kettő fogja, egy keni faggyúval. Azután megfordítják, és a faggyútlan felébe beletakarják a golyót.

- Ezek tán tojással lőnek! - kérdezte Zoltay gúnyolódva.
...

Akkor érkezett vissza a pattantyús legény.

- Állj ide elém - mondotta Dobó. - Az előbb láttam, hogy félsz. Hát nézd: ide lőnek, énrám. Ide állsz elibém!...."
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 [60] 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... 84   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: