Oldalak: 1 ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... 84   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverápolás  (Megtekintve 263082 alkalommal)
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #870 Dátum: 2015. December 16. - 15:53:57 »

Nem akartok teliholdkor, éjfélkor kimenni a keresztútra puskacsövet suvickolni? Mert régen úgy csinálták!  Röhög

azt nem, f*stos vagyok, láttam az Odaátban, mi lesz olyankor  Mosolyog
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9514


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #871 Dátum: 2015. December 16. - 16:00:30 »

- Az oké, csak hol az a határ időben, hogy még az oda nem illő dolgokat marja és nem a csövet magát! Mosolyog

Mint Borzgróf kollega írta nem bántja a csövet! Csak a rézzel képez egyfajta komplexet (tetraamin- réz(II) komplex, ha ez megnyugtat), ami aztán könnyen eltávolítható.


Idézet
- Takarít, összeszedi a maradék lőporlerakódást, ezért is vettem meg a hupipasztát.

Hát, ami egy alapos bronzkefélés, olajos, majd tiszta filckorong után lőporlerakódás marad, az konvergál a nullához. Azért nem kell pasztázni!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #872 Dátum: 2015. December 16. - 16:43:03 »

Mint Borzgróf kollega írta nem bántja a csövet! Csak a rézzel képez egyfajta komplexet (tetraamin- réz(II) komplex, ha ez megnyugtat), ami aztán könnyen eltávolítható.

Hát, ami egy alapos bronzkefélés, olajos, majd tiszta filckorong után lőporlerakódás marad, az konvergál a nullához. Azért nem kell pasztázni!

Borzgrófnak is köszönöm szépen a választ, mind a szerves, mind a szervetlen kémia távol áll tőlem, de a válasza megnyugtatott!  Mosolyog

Hát, Anti rávilágított, hogy hol rontottam el a pasztás részt. Minden esetre a VFG filckorongos megoldása szépen belefeszül a csőbe és talán kicsit alaposabb, mint a sima kefe+filc textil kombó. Megint okosabb lettem, köszönöm!
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #873 Dátum: 2015. December 16. - 17:56:11 »

Nem tudom minek ez a nagy fakszni!
Lakatos Károly már a múlt század elején megírta, (Vadászmesterség c. könyvében) hogy be kell dugózni a csövet, belepisilni aztán másnap reggel kimosni és beolajozni! 
Szerintem ha ugyanezt szűzlány pisivel csináljuk még szerencsét is hoz!  Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9908



« Új üzenet #874 Dátum: 2015. December 16. - 18:52:42 »

Nem tudom minek ez a nagy fakszni!
Lakatos Károly már a múlt század elején megírta, (Vadászmesterség c. könyvében) hogy be kell dugózni a csövet, belepisilni aztán másnap reggel kimosni és beolajozni! 
Szerintem ha ugyanezt szűzlány pisivel csináljuk még szerencsét is hoz!  Röhög

Mai világban szűz lányt találni?  Ördög
Biztos lehet, de az nem szerencsét hoz.... Stoel
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #875 Dátum: 2015. December 16. - 19:01:48 »

Érdekelne a másik oldal is már ha valaki próbálta,bizonyíthatóan.
A Zasztavámat soha nem tettem ki ilyen oldószeres kotyvaléknak csak kefe,olajos,száraz lassan húsz éve folyamatosan és nem kevés lövést eresztettem ki rajta ,én a saját lőtudásommal nem érzek külömbséget  ..Más??
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2331


« Új üzenet #876 Dátum: 2015. December 17. - 09:35:55 »

Sajnos rég nem néztem a topikot, pedig jókat filozofáltok a vasmaró rézoxidáló savakon Mosolyog

A kulcs: az ammónia nem oxidálja a rezet, hanem komplexet képez vele, ami szépen oldódik és ki lehet törölni. Vassal viszont nem reagál, ezért van még huzag a csőben a kezelés után. Aki ráér egy szervetlen kémia könyvben olvasson utánna, nekem ennyi rémlik.

Borzgróf, aki majd húsz éve vegyészként diplomázott, de ez, mint a gyíkká változás, már főleg elmúlt.

Szia!

Örülök neki, hogy egy virtigli vegyész is van a rendszerben.
Én mint okleveles szkeptikus, és hivatásos ördögügyvédje Ördög egy két dologra azért várom a válaszodat: Ugye azt írtad, hogy olvastad a kommenteket. Ott ugyan is azon ment a lamentálás, hogy a tisztító anyagok, amelyek összetételét nem tárgyaltuk, miért csak a réztartalmú lerakódásokat oldják, és a csövet nem károsítják. Nos ez a kérdési, mint általában minden diskurzus, arra a sorsra jutott, hogy a sok bába között el veszett, majd a fürdő vízzel ki i öntöttük Ördög

Erre jöttél te kis idő elteltével a komplexek keletkezésének felvetésével, ami végül is igaz de, az alap problémára nem magyarázat, mert az ammónia bizony a vassal is komplexet képez és az is a réz sorsára kellene, hogy jusson. A szakirodalom a réz fémes állapota és az ammónia  reakciójáról csak áttételesen beszél és leginkább a réz sóit említi. És még egy a vastartalmú vegyületek nevezzük szaknyelven csapadékoknak a színe is sok esetben kék(berlini kék) kálium ferocianid csapadéka is ilyen.
Tehát a kérdésem továbbra is az mint a több héttel ezelőtti, hogy ha a rezet kémiailag így távolítjuk el, akkor mi történik a vassal ha érintkezik azzal az anyaggal amelyik a rezet kihozza.

Várom megtisztelő válaszodat. Wave
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 671


« Új üzenet #877 Dátum: 2015. December 19. - 14:18:45 »

Szia!

Örülök neki, hogy egy virtigli vegyész is van a rendszerben.
Én mint okleveles szkeptikus, és hivatásos ördögügyvédje Ördög egy két dologra azért várom a válaszodat: Ugye azt írtad, hogy olvastad a kommenteket. Ott ugyan is azon ment a lamentálás, hogy a tisztító anyagok, amelyek összetételét nem tárgyaltuk, miért csak a réztartalmú lerakódásokat oldják, és a csövet nem károsítják. Nos ez a kérdési, mint általában minden diskurzus, arra a sorsra jutott, hogy a sok bába között el veszett, majd a fürdő vízzel ki i öntöttük Ördög

Erre jöttél te kis idő elteltével a komplexek keletkezésének felvetésével, ami végül is igaz de, az alap problémára nem magyarázat, mert az ammónia bizony a vassal is komplexet képez és az is a réz sorsára kellene, hogy jusson. A szakirodalom a réz fémes állapota és az ammónia  reakciójáról csak áttételesen beszél és leginkább a réz sóit említi. És még egy a vastartalmú vegyületek nevezzük szaknyelven csapadékoknak a színe is sok esetben kék(berlini kék) kálium ferocianid csapadéka is ilyen.
Tehát a kérdésem továbbra is az mint a több héttel ezelőtti, hogy ha a rezet kémiailag így távolítjuk el, akkor mi történik a vassal ha érintkezik azzal az anyaggal amelyik a rezet kihozza.

Várom megtisztelő válaszodat. Wave


Nem írtam eddig, mert bíztam benne, hogy lesz időm pontosan utánna olvasni, de már látom nem lesz. Nagy vonalakban így néz ki a dolog:

Egy kémiai rekció bekövetkezésének lehetőségét a termodinamika, sebességének nagyságát pedig a reakciókinetika vizsgálja. Rengeteg olyan rendszer van, ahol egymással reakcióra képes anyagok vannak el egymás mellett évekig gond nélkül, mert vagy lecsökkentjük reakciójuk valószínűségét, vagy lelassítjuk a sebességét a körülmények megfelelő manipulációjával (oldószer, hőmérséklet, segédanyagok, stb). Ebben az esetben a pH az egyik tényező, amivel játszani lehet, valószínűleg kicsit lúgos az anyag, amiben a réz vidáman oldódik, míg a vas a savasabb dolgokat szereti.

A legfontosabb viszont: a kémia egy experimentális, azaz kísérleti tudomány: mindíg mindent ki kell próbálni a gyakorlatban, nem minden úgy működik, mint papíron. Erről sok félkezű, fél szemű kémia verseny győztes gyerek tudna mesélni, és ők azok, akik még tudnak mesélni....... ha van egy leírás a vegyszer oldalán a használatához, azt be kell tartani, akkor nagy valószínűséggel nem mást fog csinálni, mint amire kitalálták.
 Ha ezek a csőtisztító létyók ennék a vasat, tele lenne az internet a rémtörténetekkel a valóban teljesen tükrös csövű puskákról.

A vicc kedvéért megpróbálhatsz egy régi csődarabot beáztatni, csak előtte zsírtalanítsd, mérdd le a tömegét valami jobb mérlegen, és meg kell nézni csökken-e pár nap alatt. Persze ne legyen benne réz szennyezés, mert az oldódni fog és lesz tömegcsökkenés Mosolyog
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2331


« Új üzenet #878 Dátum: 2015. December 19. - 15:19:46 »

Nem írtam eddig, mert bíztam benne, hogy lesz időm pontosan utánna olvasni, de már látom nem lesz. Nagy vonalakban így néz ki a dolog:

Egy kémiai rekció bekövetkezésének lehetőségét a termodinamika, sebességének nagyságát pedig a reakciókinetika vizsgálja. Rengeteg olyan rendszer van, ahol egymással reakcióra képes anyagok vannak el egymás mellett évekig gond nélkül, mert vagy lecsökkentjük reakciójuk valószínűségét, vagy lelassítjuk a sebességét a körülmények megfelelő manipulációjával (oldószer, hőmérséklet, segédanyagok, stb). Ebben az esetben a pH az egyik tényező, amivel játszani lehet, valószínűleg kicsit lúgos az anyag, amiben a réz vidáman oldódik, míg a vas a savasabb dolgokat szereti.

A legfontosabb viszont: a kémia egy experimentális, azaz kísérleti tudomány: mindíg mindent ki kell próbálni a gyakorlatban, nem minden úgy működik, mint papíron. Erről sok félkezű, fél szemű kémia verseny győztes gyerek tudna mesélni, és ők azok, akik még tudnak mesélni....... ha van egy leírás a vegyszer oldalán a használatához, azt be kell tartani, akkor nagy valószínűséggel nem mást fog csinálni, mint amire kitalálták.
 Ha ezek a csőtisztító létyók ennék a vasat, tele lenne az internet a rémtörténetekkel a valóban teljesen tükrös csövű puskákról.

A vicc kedvéért megpróbálhatsz egy régi csődarabot beáztatni, csak előtte zsírtalanítsd, mérdd le a tömegét valami jobb mérlegen, és meg kell nézni csökken-e pár nap alatt. Persze ne legyen benne réz szennyezés, mert az oldódni fog és lesz tömegcsökkenés Mosolyog

Köszönöm a válaszod, csak remélni merem, hogy az anyagok gyártói is ezen törvényszerűségek mentén haladtak, mikor megalkották a csoda löttyöket, mondjuk én egy pár százalék esélyt adok annak is, hogy több ilyen célra eladott anyag csak a szemfényvesztés kategóriájába tartozik. Gondolok itt azon anyagokra amelyeket univerzális tulajdonságokkal reklámoznak, oldanak, kennek, védenek, és még tudja fene mire képesek és a legfontosabb, hogy a környezetre teljesen ártalmatlanok legyenek.
A rezet oldó tisztító anyagok káros hatását azonnal biztos nem lehet megtapasztalni, azok káros hatásai lehet hogy látványosan nem jelentkeznek, ezért egyértelműen a szer hatására fogni sem lehet, de a vegyi folyamatnak el kell indulni az biztos.
 Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #879 Dátum: 2016. Január 01. - 18:19:46 »

Sziasztok,

Hamarosan költözésre kerül a sor, természetesen a fegyverszekrény is vándorol... A kinézett helye a gardróbszoba egyik beltérbe néző sarka, viszont a kiszemelt helyiségben padlófűtés van. Jól sejtem, hogy a tusa szempontjából nem is biztos, hogy jó helyre esett a választásom?  Fejvakarás

 Emelem S.Peti
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #880 Dátum: 2016. Január 01. - 18:24:11 »

Sziasztok,

Hamarosan költözésre kerül a sor, természetesen a fegyverszekrény is vándorol... A kinézett helye a gardróbszoba egyik beltérbe néző sarka, viszont a kiszemelt helyiségben padlófűtés van. Jól sejtem, hogy a tusa szempontjából nem is biztos, hogy jó helyre esett a választásom?  Fejvakarás

 Emelem S.Peti

Túlsámánkodod a dolgot. A padlófűtés körben nem igazán ajánlott 40 fokosnál melegebb víznek menni, ettől lesz a padló 20-25 fokos. Nem gondolod ugye, hogy ez árthat főleg egy szekrényben lévő puskának? Még ha szekrény nélkül közvetlenül a padlóra fekteted, akkor sem. Vagy mire gondolsz, mint ártó paraméterre? Ha Te jól érzed magad abban a szobában, akkor szerinted a puskának mi a gyász baja lenne??  Fejvakarás Vállat von
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4144


TSP


« Új üzenet #881 Dátum: 2016. Január 01. - 18:29:43 »

Sziasztok,

Hamarosan költözésre kerül a sor, természetesen a fegyverszekrény is vándorol... A kinézett helye a gardróbszoba egyik beltérbe néző sarka, viszont a kiszemelt helyiségben padlófűtés van. Jól sejtem, hogy a tusa szempontjából nem is biztos, hogy jó helyre esett a választásom?  Fejvakarás

 Emelem S.Peti

Az enyém is padlófűtésen áll, semmi jelentősége.  Wave
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #882 Dátum: 2016. Január 01. - 18:32:25 »

Túlsámánkodod a dolgot. A padlófűtés körben nem igazán ajánlott 40 fokosnál melegebb víznek menni, ettől lesz a padló 20-25 fokos. Nem gondolod ugye, hogy ez árthat főleg egy szekrényben lévő puskának? Még ha szekrény nélkül közvetlenül a padlóra fekteted, akkor sem. Vagy mire gondolsz, mint ártó paraméterre? Ha Te jól érzed magad abban a szobában, akkor szerinted a puskának mi a gyász baja lenne??  Fejvakarás Vállat von

 Ördög Jót nevettem a megfogalmazáson Mosolyog
Nem a hőmérséklettől féltem a puskát, természetesen. Arra gondoltam, hogy az ismeretségi körben a padlófűtés mellett párásítani kell, mert 30%-ra is simán lemegy a páratartalom mindenütt. Persze, ha a tusára mint faanyagra gondolok, inkább legyen puskapor szárazság mint pára és penész...

Köszönöm a tanácsot!  Emelem S.Peti

Doki, Önnek is!  Emelem S.Peti
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #883 Dátum: 2016. Január 01. - 19:16:54 »

Ördög Jót nevettem a megfogalmazáson Mosolyog
Nem a hőmérséklettől féltem a puskát, természetesen. Arra gondoltam, hogy az ismeretségi körben a padlófűtés mellett párásítani kell, mert 30%-ra is simán lemegy a páratartalom mindenütt. Persze, ha a tusára mint faanyagra gondolok, inkább legyen puskapor szárazság mint pára és penész...

Köszönöm a tanácsot!  Emelem S.Peti

Doki, Önnek is!  Emelem S.Peti

Egyrészt a tus anyagát lehetőleg évekig szokták eleve szárítani, mielőtt hozzákezdenek. Szerintem erről már Te is hallottál. Ördög

Másrészt meg ha nem eleve lakkozott a tusod, veszel a patikában 1-2 dl paraffint, a méhészboltban viasz lapot, egy nagyobb Níveás (vagy más fém kerek) dobozt ellopsz a Zasszonytól, mikor nincs otthon, kitörlöd szárazra, bele a paraffin, óvatosan fel a kislángra, alá esetleg egy fémlap hőelosztónak, és elkezded a felforrósodott paraffinba beletördelni a méhviaszt. Bátran bele lehet tenni a mennyiséget, elolvad, óvatosan leveszed, hagyod hűlni. Mikor már kicsit kezd dermedni, addigra mán szétkaptad a puskádat, oszt a fa részt még fel is melegítheted kicsit hőlégfúvóval (hajszárító is megteszi a Zasszonytól magint). Egy ronggyal a még max. krémállagú cuccot feldörzsölöd a fára bátran (utána először is gyorsan elrakod a dobozt szem elől!), hajszárítóval még rámész, aztán hagyod kihűlni. Mikor kihűlt, puha ronggyal erősen átdörzsölöd a fát, aztán összeszereled. Ha akarsz sírni a gyönyörtől, előtte tartsd a fát a csap alá, és sikíts, ahogy futnak le rajta a vízgyöngyök.  Emelem
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #884 Dátum: 2016. Január 01. - 19:57:02 »

Egyrészt a tus anyagát lehetőleg évekig szokták eleve szárítani, mielőtt hozzákezdenek. Szerintem erről már Te is hallottál. Ördög

Másrészt meg ha nem eleve lakkozott a tusod, veszel a patikában 1-2 dl paraffint, a méhészboltban viasz lapot, egy nagyobb Níveás (vagy más fém kerek) dobozt ellopsz a Zasszonytól, mikor nincs otthon, kitörlöd szárazra, bele a paraffin, óvatosan fel a kislángra, alá esetleg egy fémlap hőelosztónak, és elkezded a felforrósodott paraffinba beletördelni a méhviaszt. Bátran bele lehet tenni a mennyiséget, elolvad, óvatosan leveszed, hagyod hűlni. Mikor már kicsit kezd dermedni, addigra mán szétkaptad a puskádat, oszt a fa részt még fel is melegítheted kicsit hőlégfúvóval (hajszárító is megteszi a Zasszonytól magint). Egy ronggyal a még max. krémállagú cuccot feldörzsölöd a fára bátran (utána először is gyorsan elrakod a dobozt szem elől!), hajszárítóval még rámész, aztán hagyod kihűlni. Mikor kihűlt, puha ronggyal erősen átdörzsölöd a fát, aztán összeszereled. Ha akarsz sírni a gyönyörtől, előtte tartsd a fát a csap alá, és sikíts, ahogy futnak le rajta a vízgyöngyök.  Emelem

Köszönöm, a felületkezelés megy, készítettem is már nem egyet, csak a tárolás kapcsán nem volt tapasztalatom a padlófűtéssel, gondoltam kérdezni/tanulni sosem szégyen Mosolyog
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Oldalak: 1 ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... 84   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: