Oldalak: 1 ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... 84   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverápolás  (Megtekintve 263500 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #855 Dátum: 2015. Október 15. - 23:38:26 »



Azt nem igazán értem hogy mi a lófaxnak ez a nagy tisztogatás . Én még sose használtam ilyen löttyöt se kencét .   Vállat von
OK Stefi, Te fürödni sem szoktál...szóval neked elnézzük... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #856 Dátum: 2015. Október 15. - 23:40:36 »

Szia!
Meg lett tisztítva, pontosan a Robla miatt. De csak közvetlenül utána használtam. A héten nem használtam a kefét, és mégis jön kosz... Nem tudom, pontosabban nem hiszem,hogy a Robla még mindig "dolgozna" a csőben ennyi takarítás és olaj után.
Azon gondolkodom, hogy az előírtak szerint használom a Roblát. Feltöltöm a csövet, és hagyom állni. Elvileg az huzagolásban nem tehet kárt.....
Nem véletlenül bátorkodtam írni, hogy lőj egyet(párat) a puskával. Az majd kiszedi.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #857 Dátum: 2015. Október 16. - 02:15:56 »

OK Stefi, Te fürödni sem szoktál...szóval neked elnézzük... Ördög


 Röhög  Takikanak, :Valahol a kozepen van az igazsag. Amit en tudok javasolni az -az hogy, lodd ki a puskat igazibol (boar) es utanna felejtsd el a huzagolas oldo szereket, es kotodj inkabb olyanhoz hogy, Hoppe's vagy Break Free es tarsaceg Igen
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #858 Dátum: 2015. Október 16. - 06:57:08 »

OK Stefi, Te fürödni sem szoktál...szóval neked elnézzük... Ördög

Mit gondoltok ? Miért szeretnek annyira a disznók ?    Röhög
Egyébként véletlenül  Röhög  jó tanácsot írtál ingerelt kiegészítésével teljes is a dolog .    Emelem
Naplózva
Trefix
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5



« Új üzenet #859 Dátum: 2015. Október 19. - 16:34:31 »

Üdvözletem !

 Vásároltam egy golyós puskát és van egy króm felülete melyen megjelent szerintem vakrozsda! Az előző tulajdonos helytelen tárolás ápolás következtében szerintem. Érdeklődöm hol tudok hozzá vásárolni és mit amivel ezt leápolhatom ? Polírpaszta vagy csiszolópaszta ?

  Köszönöm szépen a segítséget !
Naplózva

Mauser M03
sab
Vendég
« Új üzenet #860 Dátum: 2015. Október 19. - 20:27:59 »

Üdvözletem !

 Vásároltam egy golyós puskát és van egy króm felülete melyen megjelent szerintem vakrozsda! Az előző tulajdonos helytelen tárolás ápolás következtében szerintem. Érdeklődöm hol tudok hozzá vásárolni és mit amivel ezt leápolhatom ? Polírpaszta vagy csiszolópaszta ?

  Köszönöm szépen a segítséget !

Huzagolásnál ?
Milyen fegyver ? Mert nem sok rendelkezik ma már + krómozott csőbelsővel.

Krómleválást eltávolítani, eltüntetni, megszüntetni nem lehet, csak csőcserével. Emelem

Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #861 Dátum: 2015. December 16. - 11:23:39 »

Sziasztok!

Az öreg M98-as Voerém tisztításához csak a sima kefe szettet használom és egy fegyvertisztításhoz való, tekercsben kapható német szövetet/filcet (az anyagát nem tudom pontosan). Azt szoktam a rézkefére tenni, így jobban tömíti a csövet, szedi össze a csőben nem kívánatos anyagokat.  Mosolyog Ellenben egy kedves fórumos társunk említette és az alapján utána olvastam a VFG tisztító pasztának és a Zentai Béla által leírt fegyvertisztító metódusnak:
http://www.zvadaszbolt.hu/index.php?modul=oldalak&id=1519&muvelet=view&lang=hu

Be is szereztem a Ballistol Robla Solo Milt, adaptert, filckorongot, meg a hupikék VFG pasztát. Két filckorongot jól beeresztettem a Robla Solo folyadékkal és végigtoltam a csövön, kb 5-6 perc várakozás, egy újabb kört megint végigtoltam a csövön és még 5-6 percet vártam, ami szembe megy a Zentai féle 20-30 perccel, de mivel nem ismerem annyira ennek a szernek a hatását, nem szerettem volna túl sokáig benne tartani, nehogy a maró hatást esetleg úgy is kifejtsen, ami a csőnek nem hasznos. Mivel a csövet ledugózni és ezzel feltölteni elv nem szimpatikus, így a csőfalra történő „szimpla felhordással” mennyi az az idő, amikor már jól feloldja a szennyeződéseket, de a csőben nem tesz kárt, mert csak maró hatása van, ha jól sejtem.

Jött a rézkefe, szárazra törölés, fegyverolaj, szárazra törlés és uccu neki, jött a hupikék VFG csoda. Nagyságrendileg vagy 20-30 filckorongot bekentem a pasztával és szépen végig sikamikáltam a cső belsejét, de mind ugyan olyan volt, koromfekete színű korong jött ki. Átmostam olajjal a csövet újra, szárazra törlés, egy kör Robla Solo Mil-es kenés, kb 10 perc szünet, rézkefe, szárazra törlés és jött újra a hupikék csoda.
Itt már korongtakarékossági és kíváncsisági okokból, egy korongot tettem fel, arra pedig mindig vágtam egy darabot a fegyverhez amúgy használt spéci csőtisztító „szövetből/filcből” és azzal kentem be a kék paszát. Nyilván így csak lassan egy irányba tudtam tolni, de ez is hozta ki a fekete mannát…
Mivel a filcanyagok színe nem váltott át szürkére, a korom feketéről, ezért gondoltam megkérdezlek Titeket, kedves fórumos társak, hogy segítsetek abban, hogyan kell ezt az anyagot még hatékonyabban, helyesen használni.  Mosolyog
Üdv.: P.p

u.i.: A fegyverből mióta nálam van, kb 130 lövés ment ki (PPU, S&B, GECO), ellenben az előéletéről nem tudok nyilatkozni. Az említett rézkefe + szövetanyag tisztítási metódussal igyekeztem mindig addig pucolni, míg már nem látszódott lőpor nyoma a szöveten.
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #862 Dátum: 2015. December 16. - 12:18:45 »

Sziasztok!

Az öreg M98-as Voerém tisztításához csak a sima kefe szettet használom és egy fegyvertisztításhoz való, tekercsben kapható német szövetet/filcet (az anyagát nem tudom pontosan). Azt szoktam a rézkefére tenni, így jobban tömíti a csövet, szedi össze a csőben nem kívánatos anyagokat.  Mosolyog Ellenben egy kedves fórumos társunk említette és az alapján utána olvastam a VFG tisztító pasztának és a Zentai Béla által leírt fegyvertisztító metódusnak:
http://www.zvadaszbolt.hu/index.php?modul=oldalak&id=1519&muvelet=view&lang=hu

Be is szereztem a Ballistol Robla Solo Milt, adaptert, filckorongot, meg a hupikék VFG pasztát. Két filckorongot jól beeresztettem a Robla Solo folyadékkal és végigtoltam a csövön, kb 5-6 perc várakozás, egy újabb kört megint végigtoltam a csövön és még 5-6 percet vártam, ami szembe megy a Zentai féle 20-30 perccel, de mivel nem ismerem annyira ennek a szernek a hatását, nem szerettem volna túl sokáig benne tartani, nehogy a maró hatást esetleg úgy is kifejtsen, ami a csőnek nem hasznos. Mivel a csövet ledugózni és ezzel feltölteni elv nem szimpatikus, így a csőfalra történő „szimpla felhordással” mennyi az az idő, amikor már jól feloldja a szennyeződéseket, de a csőben nem tesz kárt, mert csak maró hatása van, ha jól sejtem.

Jött a rézkefe, szárazra törölés, fegyverolaj, szárazra törlés és uccu neki, jött a hupikék VFG csoda. Nagyságrendileg vagy 20-30 filckorongot bekentem a pasztával és szépen végig sikamikáltam a cső belsejét, de mind ugyan olyan volt, koromfekete színű korong jött ki. Átmostam olajjal a csövet újra, szárazra törlés, egy kör Robla Solo Mil-es kenés, kb 10 perc szünet, rézkefe, szárazra törlés és jött újra a hupikék csoda.
Itt már korongtakarékossági és kíváncsisági okokból, egy korongot tettem fel, arra pedig mindig vágtam egy darabot a fegyverhez amúgy használt spéci csőtisztító „szövetből/filcből” és azzal kentem be a kék paszát. Nyilván így csak lassan egy irányba tudtam tolni, de ez is hozta ki a fekete mannát…
Mivel a filcanyagok színe nem váltott át szürkére, a korom feketéről, ezért gondoltam megkérdezlek Titeket, kedves fórumos társak, hogy segítsetek abban, hogyan kell ezt az anyagot még hatékonyabban, helyesen használni.  Mosolyog
Üdv.: P.p

u.i.: A fegyverből mióta nálam van, kb 130 lövés ment ki (PPU, S&B, GECO), ellenben az előéletéről nem tudok nyilatkozni. Az említett rézkefe + szövetanyag tisztítási metódussal igyekeztem mindig addig pucolni, míg már nem látszódott lőpor nyoma a szöveten.


Az rendben, hogy el szeretnéd távolítani a tombak lerakódást, erre való a Robla Solo. Annak viszont kell behatási idő, hogy el tudja végezni a dolgát, és kell koncentráció is, azért javasolja a cső feltöltését. Nem tudom mennyire elég a vékony rétegben felvitt szer a teljes kioldáshoz. Kefével szépen kipiszkálod a fellazított tombakot a huzagokból, ez is rendben van.

A polírozást nem értem egy fényesre lőtt öreg cső esetében. Új csőnél OK, ott értem is miért kell. Egy öreg, sokat használt csőnél magyarázza el valaki.

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Stefi
Vendég
« Új üzenet #863 Dátum: 2015. December 16. - 14:03:40 »

Sziasztok!

Az öreg M98-as Voerém tisztításához csak a sima kefe szettet használom és egy fegyvertisztításhoz való, tekercsben kapható német szövetet/filcet (az anyagát nem tudom pontosan). Azt szoktam a rézkefére tenni, így jobban tömíti a csövet, szedi össze a csőben nem kívánatos anyagokat.  Mosolyog Ellenben egy kedves fórumos társunk említette és az alapján utána olvastam a VFG tisztító pasztának és a Zentai Béla által leírt fegyvertisztító metódusnak:
http://www.zvadaszbolt.hu/index.php?modul=oldalak&id=1519&muvelet=view&lang=hu

Be is szereztem a Ballistol Robla Solo Milt, adaptert, filckorongot, meg a hupikék VFG pasztát. Két filckorongot jól beeresztettem a Robla Solo folyadékkal és végigtoltam a csövön, kb 5-6 perc várakozás, egy újabb kört megint végigtoltam a csövön és még 5-6 percet vártam, ami szembe megy a Zentai féle 20-30 perccel, de mivel nem ismerem annyira ennek a szernek a hatását, nem szerettem volna túl sokáig benne tartani, nehogy a maró hatást esetleg úgy is kifejtsen, ami a csőnek nem hasznos. Mivel a csövet ledugózni és ezzel feltölteni elv nem szimpatikus, így a csőfalra történő „szimpla felhordással” mennyi az az idő, amikor már jól feloldja a szennyeződéseket, de a csőben nem tesz kárt, mert csak maró hatása van, ha jól sejtem.

Jött a rézkefe, szárazra törölés, fegyverolaj, szárazra törlés és uccu neki, jött a hupikék VFG csoda. Nagyságrendileg vagy 20-30 filckorongot bekentem a pasztával és szépen végig sikamikáltam a cső belsejét, de mind ugyan olyan volt, koromfekete színű korong jött ki. Átmostam olajjal a csövet újra, szárazra törlés, egy kör Robla Solo Mil-es kenés, kb 10 perc szünet, rézkefe, szárazra törlés és jött újra a hupikék csoda.
Itt már korongtakarékossági és kíváncsisági okokból, egy korongot tettem fel, arra pedig mindig vágtam egy darabot a fegyverhez amúgy használt spéci csőtisztító „szövetből/filcből” és azzal kentem be a kék paszát. Nyilván így csak lassan egy irányba tudtam tolni, de ez is hozta ki a fekete mannát…
Mivel a filcanyagok színe nem váltott át szürkére, a korom feketéről, ezért gondoltam megkérdezlek Titeket, kedves fórumos társak, hogy segítsetek abban, hogyan kell ezt az anyagot még hatékonyabban, helyesen használni.  Mosolyog
Üdv.: P.p

u.i.: A fegyverből mióta nálam van, kb 130 lövés ment ki (PPU, S&B, GECO), ellenben az előéletéről nem tudok nyilatkozni. Az említett rézkefe + szövetanyag tisztítási metódussal igyekeztem mindig addig pucolni, míg már nem látszódott lőpor nyoma a szöveten.


Szerintem lőjj vele párat majd még egy hármas szórásképet (ha kell lődd be) és a következő 500 lövésig felejtsd el ezeket a kencéket !        Emelem
Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #864 Dátum: 2015. December 16. - 15:00:30 »

Sajnos rég nem néztem a topikot, pedig jókat filozofáltok a vasmaró rézoxidáló savakon Mosolyog

A kulcs: az ammónia nem oxidálja a rezet, hanem komplexet képez vele, ami szépen oldódik és ki lehet törölni. Vassal viszont nem reagál, ezért van még huzag a csőben a kezelés után. Aki ráér egy szervetlen kémia könyvben olvasson utánna, nekem ennyi rémlik.

Borzgróf, aki majd húsz éve vegyészként diplomázott, de ez, mint a gyíkká változás, már főleg elmúlt.
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #865 Dátum: 2015. December 16. - 15:02:28 »

Az rendben, hogy el szeretnéd távolítani a tombak lerakódást, erre való a Robla Solo. Annak viszont kell behatási idő, hogy el tudja végezni a dolgát, és kell koncentráció is, azért javasolja a cső feltöltését. Nem tudom mennyire elég a vékony rétegben felvitt szer a teljes kioldáshoz. Kefével szépen kipiszkálod a fellazított tombakot a huzagokból, ez is rendben van.

A polírozást nem értem egy fényesre lőtt öreg cső esetében. Új csőnél OK, ott értem is miért kell. Egy öreg, sokat használt csőnél magyarázza el valaki.

- Az oké, csak hol az a határ időben, hogy még az oda nem illő dolgokat marja és nem a csövet magát! Mosolyog
- Takarít, összeszedi a maradék lőporlerakódást, ezért is vettem meg a hupipasztát.
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #866 Dátum: 2015. December 16. - 15:03:46 »

Szerintem lőjj vele párat majd még egy hármas szórásképet (ha kell lődd be) és a következő 500 lövésig felejtsd el ezeket a kencéket !        Emelem

PPU Grom, Geco TM, Brenekke Basic és Sako HH van még, tehát lehet négyes szóráskép lesz!  Ördög
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #867 Dátum: 2015. December 16. - 15:19:40 »

Sziasztok!

Az öreg M98-as Voerém tisztításához csak a sima kefe szettet használom és egy fegyvertisztításhoz való, tekercsben kapható német szövetet/filcet (az anyagát nem tudom pontosan). Azt szoktam a rézkefére tenni, így jobban tömíti a csövet, szedi össze a csőben nem kívánatos anyagokat.  Mosolyog Ellenben egy kedves fórumos társunk említette és az alapján utána olvastam a VFG tisztító pasztának és a Zentai Béla által leírt fegyvertisztító metódusnak:
http://www.zvadaszbolt.hu/index.php?modul=oldalak&id=1519&muvelet=view&lang=hu

Be is szereztem a Ballistol Robla Solo Milt, adaptert, filckorongot, meg a hupikék VFG pasztát. Két filckorongot jól beeresztettem a Robla Solo folyadékkal és végigtoltam a csövön, kb 5-6 perc várakozás, egy újabb kört megint végigtoltam a csövön és még 5-6 percet vártam, ami szembe megy a Zentai féle 20-30 perccel, de mivel nem ismerem annyira ennek a szernek a hatását, nem szerettem volna túl sokáig benne tartani, nehogy a maró hatást esetleg úgy is kifejtsen, ami a csőnek nem hasznos. Mivel a csövet ledugózni és ezzel feltölteni elv nem szimpatikus, így a csőfalra történő „szimpla felhordással” mennyi az az idő, amikor már jól feloldja a szennyeződéseket, de a csőben nem tesz kárt, mert csak maró hatása van, ha jól sejtem.

Jött a rézkefe, szárazra törölés, fegyverolaj, szárazra törlés és uccu neki, jött a hupikék VFG csoda. Nagyságrendileg vagy 20-30 filckorongot bekentem a pasztával és szépen végig sikamikáltam a cső belsejét, de mind ugyan olyan volt, koromfekete színű korong jött ki. Átmostam olajjal a csövet újra, szárazra törlés, egy kör Robla Solo Mil-es kenés, kb 10 perc szünet, rézkefe, szárazra törlés és jött újra a hupikék csoda.
Itt már korongtakarékossági és kíváncsisági okokból, egy korongot tettem fel, arra pedig mindig vágtam egy darabot a fegyverhez amúgy használt spéci csőtisztító „szövetből/filcből” és azzal kentem be a kék paszát. Nyilván így csak lassan egy irányba tudtam tolni, de ez is hozta ki a fekete mannát…
Mivel a filcanyagok színe nem váltott át szürkére, a korom feketéről, ezért gondoltam megkérdezlek Titeket, kedves fórumos társak, hogy segítsetek abban, hogyan kell ezt az anyagot még hatékonyabban, helyesen használni.  Mosolyog

Üdv.: P.p

u.i.: A fegyverből mióta nálam van, kb 130 lövés ment ki (PPU, S&B, GECO), ellenben az előéletéről nem tudok nyilatkozni. Az említett rézkefe + szövetanyag tisztítási metódussal igyekeztem mindig addig pucolni, míg már nem látszódott lőpor nyoma a szöveten.



 Emelem

A belinkelt cikkben itt a lényeg:
"5. Ez után addig ismételjük már paszta nélkül a folyamatot, amíg a filckorongon vagy a rongy csíkon már nem lesz látható szennyeződés."


Ha mindig pasztás rongyot tolsz a csőbe, mindig fekete lesz, mert a paszta magát a cső anyagát is lecsiszolja - persze nem olyan mértékben, hogy baja lesz a csőnek.

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #868 Dátum: 2015. December 16. - 15:45:27 »


 Emelem

A belinkelt cikkben itt a lényeg:
"5. Ez után addig ismételjük már paszta nélkül a folyamatot, amíg a filckorongon vagy a rongy csíkon már nem lesz látható szennyeződés."


Ha mindig pasztás rongyot tolsz a csőbe, mindig fekete lesz, mert a paszta magát a cső anyagát is lecsiszolja - persze nem olyan mértékben, hogy baja lesz a csőnek.

 Wave



Éééééééééés jövök egy sörrel!  Taps
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #869 Dátum: 2015. December 16. - 15:48:01 »

Nem akartok teliholdkor, éjfélkor kimenni a keresztútra puskacsövet suvickolni? Mert régen úgy csinálták!  Röhög
Naplózva
Oldalak: 1 ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... 84   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: