Oldalak: 1 ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 ... 84   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverápolás  (Megtekintve 263549 alkalommal)
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #825 Dátum: 2015. Október 14. - 09:32:55 »

Huzag van még a csőben? Nyihi
...
Próbál meg "kipasztázni".
 Wave

Hát, ha már (joggal) féltjük a huzagot, a pasztázás sem épp a huzag megóvása felé visz... Egyébként meg - bocs a felvetésért - nem vagyok benne biztos, hogy nem azért tűnik "megtisztíthatlannak" a cső, mert tulajdonképp ugyanazzal a kefével mindig visszaken a kolléga egy kicsit a csőbe az előzőleg kihúzott retekből. Merthogy gondolom, nem "sterilizálja le" a kefét két kihúzás közt. Én Remington Brite Bore-ral és bronzkefével át szoktam sikálni a csövet, 2-3 fehér textildarabbal meg az ehhez való spec. heggyel kitolom tisztára. (Ha ezután ugyanazzal a kefével megint rámegyek, megint koszos lesz a textil, csak ezért vetettem fel a fenti sejtést). Ha még alaposabb akarok lenni, egy kis Forest habbal telefújom a csövet, aztán 20 perc múlva kitolom megint fehér textildarabbal (Sokkal olcsóbb - bár itthon nem láttam, csak ebay-ről beszerezhető -, mint a körülményes filckorongok). Ez mindig mély sötétkéken szokott kijönni, úgyhogy dolgozik a hab rendesen. Mondjuk amennyibe kerül (rohadjon meg), muszáj is neki...   Ördög
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #826 Dátum: 2015. Október 14. - 09:57:12 »

Hát, ha már (joggal) féltjük a huzagot, a pasztázás sem épp a huzag megóvása felé visz... Egyébként meg - bocs a felvetésért - nem vagyok benne biztos, hogy nem azért tűnik "megtisztíthatlannak" a cső, mert tulajdonképp ugyanazzal a kefével mindig visszaken a kolléga egy kicsit a csőbe az előzőleg kihúzott retekből. Merthogy gondolom, nem "sterilizálja le" a kefét két kihúzás közt. Én Remington Brite Bore-ral és bronzkefével át szoktam sikálni a csövet, 2-3 fehér textildarabbal meg az ehhez való spec. heggyel kitolom tisztára. (Ha ezután ugyanazzal a kefével megint rámegyek, megint koszos lesz a textil, csak ezért vetettem fel a fenti sejtést). Ha még alaposabb akarok lenni, egy kis Forest habbal telefújom a csövet, aztán 20 perc múlva kitolom megint fehér textildarabbal (Sokkal olcsóbb - bár itthon nem láttam, csak ebay-ről beszerezhető -, mint a körülményes filckorongok). Ez mindig mély sötétkéken szokott kijönni, úgyhogy dolgozik a hab rendesen. Mondjuk amennyibe kerül (rohadjon meg), muszáj is neki...   Ördög

Azért szerintem (remélem) még lehet benne huzag. A pasztázást azért írtam, mert ha valami "megfogta" a felületet, az csak lehozza.  Vállat von  Persze azt se kell túlzásba vinni. De a jelen esetben rontani már csak nem lehet vele.
A koszos kefével visszakenés esete fennállhat.  Vállat von  Én időnként el szoktam mosni a keféket vagy féktisztítóval, vagy ultrahangos mosóval.

Ez a Forest hab milyen?

 Wave
 
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #827 Dátum: 2015. Október 14. - 10:13:33 »

Hát, ha már (joggal) féltjük a huzagot, a pasztázás sem épp a huzag megóvása felé visz... Egyébként meg - bocs a felvetésért - nem vagyok benne biztos, hogy nem azért tűnik "megtisztíthatlannak" a cső, mert tulajdonképp ugyanazzal a kefével mindig visszaken a kolléga egy kicsit a csőbe az előzőleg kihúzott retekből. Merthogy gondolom, nem "sterilizálja le" a kefét két kihúzás közt. Én Remington Brite Bore-ral és bronzkefével át szoktam sikálni a csövet, 2-3 fehér textildarabbal meg az ehhez való spec. heggyel kitolom tisztára. (Ha ezután ugyanazzal a kefével megint rámegyek, megint koszos lesz a textil, csak ezért vetettem fel a fenti sejtést). Ha még alaposabb akarok lenni, egy kis Forest habbal telefújom a csövet, aztán 20 perc múlva kitolom megint fehér textildarabbal (Sokkal olcsóbb - bár itthon nem láttam, csak ebay-ről beszerezhető -, mint a körülményes filckorongok). Ez mindig mély sötétkéken szokott kijönni, úgyhogy dolgozik a hab rendesen. Mondjuk amennyibe kerül (rohadjon meg), muszáj is neki...   Ördög

Szia!

Ez a lövedék köpenyanyag lerakódás eltávolítása, mindig komoly anomáliát okoz nekem. Legtöbb esetben folyadékokat javasolunk amit vagy fújni, vagy önteni kell, de ez  mindegy. Az én ismereteim szerint a réz és azok ötvözetei csak tömény oxidáló savakban oldódnak. Ezért felmerül bennem a kérdés, ha az az anyag, olyan tömény ami a rezet oldja, akkor vajon mit tesz a cső anyagával vagy egyéb más eszközzel amelyik érintkezik vele. Vagy amit látunk kijönni a tisztítás után, az nem is valami réz oxid lehet Vállat von
Én dolgoztam laboratóriumi körülmények között krómkénsavval, az mondjuk oldotta a rezet, de ha mellé ment akkor átment az asztalon is Ördög
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #828 Dátum: 2015. Október 14. - 10:43:26 »

Esetleg-horribile dictu-lőni kellene azzal a puskával párat... Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #829 Dátum: 2015. Október 14. - 11:43:08 »

Esetleg-horribile dictu-lőni kellene azzal a puskával párat... Fejvakarás

 Meglepődött Lőni?  Fejvakarás De akkor megint kezdődik a felkenődés...  Röhög

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #830 Dátum: 2015. Október 14. - 12:07:17 »

Azért szerintem (remélem) még lehet benne huzag. A pasztázást azért írtam, mert ha valami "megfogta" a felületet, az csak lehozza.  Vállat von  Persze azt se kell túlzásba vinni. De a jelen esetben rontani már csak nem lehet vele.
A koszos kefével visszakenés esete fennállhat.  Vállat von  Én időnként el szoktam mosni a keféket vagy féktisztítóval, vagy ultrahangos mosóval.

Ez a Forest hab milyen?

 Wave
 

Bocs, egy r-rel írtam, de kettővel kell. "Forrest bore cleaning foam".  kb. mint a borotvahab, egy műanyag applikátorral telefújod a csövet a töltényűr felől, majd min. 15 percet állni hagyod, nem kell sikálni, aztán simán kitolod valami textillel. Mindent kihoz, még előzőleg látszólag tisztára sikált csőből is.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #831 Dátum: 2015. Október 14. - 12:12:42 »

Az én ismereteim szerint a réz és azok ötvözetei csak tömény oxidáló savakban oldódnak.

Én nem vagyok vegyész, de amennyire én tudom, a "rézoldó" puskatisztító vegyületek túlnyomó többsége valami ammónia származékot tartalmaz, a Robla Solo is, attól olyan kib. büdös. A KG-12 dettó. Azt nem tudom, hogy a Forrest Foam-ban mi van, ami kihozza a rezet (is), de hogy nincs olyan húgyszaga, mit a Robla-nak, az biztos. Mindenesetre a sav-teóriádat nem feltétlenül tudom osztani...   Emelem
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #832 Dátum: 2015. Október 14. - 14:12:15 »

Én nem vagyok vegyész, de amennyire én tudom, a "rézoldó" puskatisztító vegyületek túlnyomó többsége valami ammónia származékot tartalmaz, a Robla Solo is, attól olyan kib. büdös. A KG-12 dettó. Azt nem tudom, hogy a Forrest Foam-ban mi van, ami kihozza a rezet (is), de hogy nincs olyan húgyszaga, mit a Robla-nak, az biztos. Mindenesetre a sav-teóriádat nem feltétlenül tudom osztani...   Emelem

A felsorolt szerek pontos összetételét nem ismerem. Én úgy gondolom, hogy a réz, mint anyag sokkal ellenállóbb mint a vas, ezért annak bármilyen oldásához drasztikusabb szer szükséges mint amit a vas kibír. Ezért gondoltam, hogy ha  létezik olyan anyag amivel a réz reakcióba lép, akkor ott bizony a vasnak igen kapaszkodni kell, hogy ellen álljon. Talán elég ha a két fém felhasználási területét nézzük és most a koracélokat nem sorolnám ide, látható, hogy a réz jobban ellenáll az oxidáló  anyagoknak.
Én így gondoltam, és igazából mindegy is csak működjön a tisztítószer.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #833 Dátum: 2015. Október 14. - 14:54:49 »

Én nem vagyok vegyész, de amennyire én tudom, a "rézoldó" puskatisztító vegyületek túlnyomó többsége valami ammónia származékot tartalmaz, a Robla Solo is, attól olyan kib. büdös. A KG-12 dettó. Azt nem tudom, hogy a Forrest Foam-ban mi van, ami kihozza a rezet (is), de hogy nincs olyan húgyszaga, mit a Robla-nak, az biztos. Mindenesetre a sav-teóriádat nem feltétlenül tudom osztani...   Emelem

Még egy kicsit reszelek rajta: Ördög
Az, hogy a réz csak tömény oxidáló savakban oldódik az sajnos nem teória.
Az, hogy a Svédek nukleáris hulladéktároló tartályokat készítenek belőle, hogy az idő el ne rohassza, az is tény.
Én úgy gondolom, hogy mivel a réz lerakódás és a fegyver csöve között nem molekuláris kötés van ezért a mai tisztítószerek csak a fizikai eltávolítást segítik elő, vagyis a két anyag gyorsabb eltávolodását egymástól, ilyenkor a tisztítószert a kefe segítségével (ami vagy sikerül vagy nem) a réz lerakódás és a cső közzé kellene begyötörni. A jobb szerek képesek erre.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #834 Dátum: 2015. Október 14. - 16:29:41 »

A robla és az összes pismo az mind  a korábban említtet szalmiàkszeszt tartalmazza. Ha nem oldaná a rezet akkor nem jönne ki belőle zöldes szmötyi. Mivel a réz vegyületei a kék-zöld szinekben pompáznak.
Azaz valamit csak kiold.
Az hogy erőművi hulladékot pakolnak bele annak kevesebb köze van a kémiai ellnállósághoz. Inkább a nagyobb sűrűségű anyagok moderátor tulajdonságai miatt vannak.
Sima konyhai ecet is oldja a rezet, csak lassan. Mosolyog
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #835 Dátum: 2015. Október 14. - 16:36:55 »

"Mint sok más egyéb amin, a réz(II)-oldatokkal reagálva az oldatnak mélykék színt kölcsönöz. Oldja az ezüstvegyületeket.Az alumínium- és cinkvegyületekkel reakcióba lép, a reakció hatásaként hidrogéngáz szabadul fel. "

Wikipedia-Szalmiákszesz

Ózd környékén is láttam olyan barnás a-romás vegyületeket amelyek a rézzel könnyen reakcioba léptek, a vasat meg minden körülmények közt (el).
oldják. A fát is felhasítják bizonyos körülmények közt....




Mosolyog Kacsint
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #836 Dátum: 2015. Október 14. - 16:47:51 »

"Mint sok más egyéb amin, a réz(II)-oldatokkal reagálva az oldatnak mélykék színt kölcsönöz. Oldja az ezüstvegyületeket.Az alumínium- és cinkvegyületekkel reakcióba lép, a reakció hatásaként hidrogéngáz szabadul fel. "

Wikipedia-Szalmiákszesz

Ózd környékén is láttam olyan barnás a-romás vegyületeket amelyek a rézzel könnyen reakcioba léptek, a vasat meg minden körülmények közt (el).
oldják. A fát is felhasítják bizonyos körülmények közt....




Mosolyog Kacsint

"A legtöbb aromás vegyület szagtalan!" (kémia tanár)    Ördög
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #837 Dátum: 2015. Október 14. - 20:29:29 »

A robla és az összes pismo az mind  a korábban említtet szalmiàkszeszt tartalmazza. Ha nem oldaná a rezet akkor nem jönne ki belőle zöldes szmötyi. Mivel a réz vegyületei a kék-zöld szinekben pompáznak.
Azaz valamit csak kiold.
Az hogy erőművi hulladékot pakolnak bele annak kevesebb köze van a kémiai ellnállósághoz. Inkább a nagyobb sűrűségű anyagok moderátor tulajdonságai miatt vannak.
Sima konyhai ecet is oldja a rezet, csak lassan. Mosolyog

A tartályoknak kifejezetten a külső rétege réz( a belső ólom) ami a környezettel érintkezik, ami az oxidáció azaz a  levegővel való érintkezés következményeinek a csökkentésére szolgál tudod úgy 238 ( U 238) év erejéig.

Az a szín a berlini kék és ami akár a patina színe is lehet csak, az igen hosszú idő alatt kialakuló réz oxid réteg amitől még a réznek semmi baja nem lesz.

Hát igen valamit csak kiold ezt elismerem de, hogy a rezet csak tömény savak oldják amellett kitartok.
A fegyvertisztítás ideje szerintem nem elegendő a csak gyengén oxidáló savaknak a réz oldására.
Na, én ezt a fingot el reszeltem bennem ennyi volt. Emelem
 
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #838 Dátum: 2015. Október 14. - 20:31:15 »


Mondom -elreszeltem- Ördög
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #839 Dátum: 2015. Október 14. - 20:54:58 »

 Piál

Esik az eső ilyenkor több időt reszelgetek én is Mosolyog
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Oldalak: 1 ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 ... 84   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: