Oldalak: 1 ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... 84   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverápolás  (Megtekintve 263523 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #810 Dátum: 2015. Március 08. - 08:36:03 »

Sziasztok!
Nemrég megázott a puskám, és mert új távcsõ kerül majd rá, szeretném rendesen megszáritani a tust hogy jól beolajozhassam, lekezelhessem a belövés elõtt. Visszaolvasgattam, de nem láttam arról írást hogy hogyan is kell(ene) szárítani Vállat von
Tudnátok abban segiteni hogy ezt hogy csináljam? Hajszáritó, radiátor, sütõ?
Köszi a segitséget!
Üdv:Bronson

A sütő a legjobb !      Röhög

Naplózva
Bronson
CharlesHenNB
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64



WWW
« Új üzenet #811 Dátum: 2015. Március 08. - 09:11:17 »

A sütő a legjobb !      Röhög



 OOO Röhög
Visszaolvastam, valaki szilika gèlre irta, hogy azzal szàritja, azt hittem a tusra irja, furcsàllottam is Emelem
Naplózva

Bronson
CharlesHenNB
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64



WWW
« Új üzenet #812 Dátum: 2015. Március 08. - 09:13:00 »

Szerintem már megszáradt.Hacsak nem tegnap este eveztél vele.Kenheted nyugodtan.
Köszi Balkóbátya Emelem
Naplózva

vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #813 Dátum: 2015. Március 08. - 10:51:47 »

OOO Röhög
Visszaolvastam, valaki szilika gèlre irta, hogy azzal szàritja, azt hittem a tusra irja, furcsàllottam is Emelem
A szilikagél nem rossz ötlet.
Én egy esős vadászat után bedobok a fegyverszekrénybe egy 4 egységes Tropagélt és egy időre rendbeteszi a páratartalmat (250 Ft).
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #814 Dátum: 2015. Július 12. - 19:15:51 »

Üdv!
Csőtisztító kígyót használókat kérdezem, 7,62-es és 8-as kaliberhez elég egy méretet venni, vagy nem jó? 7,5mm és 8mm-est találtam.  Fejvakarás
Köszönöm! sanyooo
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #815 Dátum: 2015. Július 12. - 20:47:54 »

Üdv!
Csőtisztító kígyót használókat kérdezem, 7,62-es és 8-as kaliberhez elég egy méretet venni, vagy nem jó? 7,5mm és 8mm-est találtam.  Fejvakarás
Köszönöm! sanyooo

Én egyáltalán nem voltam tőle elragadtatva.
Azóta a szekrény mélyén árválkodik...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #816 Dátum: 2015. Július 12. - 21:13:42 »

Üdv!
Csőtisztító kígyót használókat kérdezem, 7,62-es és 8-as kaliberhez elég egy méretet venni, vagy nem jó? 7,5mm és 8mm-est találtam.  Fejvakarás
Köszönöm! sanyooo
Nekem egy 7,62-es van, simán jó a 7x64-be is. A 8-as szerintem jó lesz.
Naplózva
kuti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 39


« Új üzenet #817 Dátum: 2015. Július 12. - 21:33:29 »

Üdv!
Csőtisztító kígyót használókat kérdezem, 7,62-es és 8-as kaliberhez elég egy méretet venni, vagy nem jó? 7,5mm és 8mm-est találtam.  Fejvakarás
Köszönöm! sanyooo
Én a 8mm-essel húzom ki a 30.06-ot.
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #818 Dátum: 2015. Szeptember 30. - 08:03:56 »

Tegnap sikerült venni robla csőpisit Mosolyog
Kitaláltam, hogy a wc ben noldalra beállìtva fog majd legjobban hatni. Merthát nehogy kint aludjon a  pusku... OOO
Na hatott is, mert a feleségem orra bejelzett és egyértelmű utalást tett arra jogy a puska bizony kint alszik.
Reggel meg is lett a leeresztés, és bizony zöld volt a lé, hurrá.  Táncol
Mert ami abba van az már a csőben biztosan nincs. Egy két takarìtó wc papir után határozottan jobban látszódotta huzagolás.  Brunnox, vixolás és apa boldog.
Hétvégén ha jól megy a lőlap mellett erdő is jut.

Ui.
Amúgy a robla az msds alapján egyértelműen szalmiákszesz, meg valami stabilizátor meg szinező.
Bár ezt ìrta is valaki már. Stoel
 Emelem
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #819 Dátum: 2015. Október 08. - 22:00:14 »

Sziasztok!

Zárdugattyút milyen sűrűn célszerű tisztítani illetve kenni? A reteszelőszemölcsöket neten valahol láttam hogy finom zsírral kenik meg. Mivel ajánlatos ezt az ápolást végrehajtani ?
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #820 Dátum: 2015. Október 09. - 10:36:05 »

Sziasztok!

Zárdugattyút milyen sűrűn célszerű tisztítani illetve kenni? A reteszelőszemölcsöket neten valahol láttam hogy finom zsírral kenik meg. Mivel ajánlatos ezt az ápolást végrehajtani ?

Esemény után...  Ördög Röhög mármint ha úgy jársz, hogy cserkelés közben kimegy a bokád, és puskával a válladon összecsuklasz mint a colstok a homokba... Rííí OOO
Szerintem elegendő évente egy jobb takarítás, a zsír jó dolog, csak ne lenne por, meg homok, meg egyéb szennyeződés...
 Emelem
Naplózva

Üdv End
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #821 Dátum: 2015. Október 09. - 10:50:10 »

Sziasztok!

Zárdugattyút milyen sűrűn célszerű tisztítani illetve kenni? A reteszelőszemölcsöket neten valahol láttam hogy finom zsírral kenik meg. Mivel ajánlatos ezt az ápolást végrehajtani ?
Emelem

Én is esemény után (mármint lövés után, otthon) szoktam a zárdugattyút (is) olajos ronggyal áttörölni. Nem kell, hogy tucsogjon az olajban, de egy vékony olajfilm semelyik fém alkatrésznek nem árt. Kacsint A célnak megfelel bármelyi általad szimpatikusnak vélt fegyverolaj.

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #822 Dátum: 2015. Október 09. - 12:11:10 »

Sziasztok!

Zárdugattyút milyen sűrűn célszerű tisztítani illetve kenni? A reteszelőszemölcsöket neten valahol láttam hogy finom zsírral kenik meg. Mivel ajánlatos ezt az ápolást végrehajtani ?

Szia!

Én a zsírt nem javaslom, hidegben különösen nem, mert képes egész komoly halmazállapot változásra, ráadásul az összes port összeszedi. Összességében használatban lévő fegyverhez, én nem javaslom, konzerválásra esetleg jó. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Takika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 99



« Új üzenet #823 Dátum: 2015. Október 13. - 23:30:20 »

Sziasztok!

Én is hozzátok fordulnék tanácsért. Adott a fegyver (Marlin X7 Varmint Hunter, .308 Win.) ami egy éves, és kb. ez alatt 500 lövést adtam le vele. Főleg Hornady Match, S&B Training, Norma Jaktmatch, és az utóbbi időben Hornady SST lőszerrel volt "etetve". Még a félreértések előtt: csak lőtéren lőttem vele. A csövet általában csőkígyó+Ballistol-os+száraz szövettel vagy filccel tisztára húztam. Pontosabban addig tisztítottam, amíg a szövet ki nem jött tisztán a csőből,aztán olajozás (lövészet előtt olajat kihúz).  Egy hónapja láttam, hogy bizony "szép sárga" már a huzagolás, és gondoltam kipróbálom a Robla Solo-t. Nem töltöttem fel vele a csövet. Bedugaszoltam a végét (szövet) majd szépen folyattam bele az oldószerből. Hagytam fél órát állni, aztán tisztítsunk..... Jött is szépen(és zölden) minden ki belőle. Viszont 2 óra elteltével sem jött ki semmi tisztán. Másnap újra 3órán át csak "huzogattam a csövet",eredmény nélkül. Feladtam, leolajoztam(Ballistol) és elraktam. Munka miatt nem sokat voltam most itthon. Most elővettem, és 2 órát újfent tisztogattam. Most VFG filceket is használtam. Az első korom feketén jött ki. Aztán onnnatól kezdve "A szürke ötven árnyalata" következett, és még mindig jön belőle minden. Tiszta filc még nem jött ki. Ez kb 20darab elhazsnálása után kezd mókás lenni. Most csak vakarom a fejem és azt kérdezgetem, amit egy művelt svéd tud:"vátdöfákk?" Szerintetek mi lehet a probléma? Kissé "túltoltam" a dolgot?

Üdv.:Taki
Naplózva

"A bürühöz üljön, ifiúr! Csak a bürühöz. Ott ma biztosan kijönnek..."
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #824 Dátum: 2015. Október 14. - 08:58:38 »

Sziasztok!

Én is hozzátok fordulnék tanácsért. Adott a fegyver (Marlin X7 Varmint Hunter, .308 Win.) ami egy éves, és kb. ez alatt 500 lövést adtam le vele. Főleg Hornady Match, S&B Training, Norma Jaktmatch, és az utóbbi időben Hornady SST lőszerrel volt "etetve". Még a félreértések előtt: csak lőtéren lőttem vele. A csövet általában csőkígyó+Ballistol-os+száraz szövettel vagy filccel tisztára húztam. Pontosabban addig tisztítottam, amíg a szövet ki nem jött tisztán a csőből,aztán olajozás (lövészet előtt olajat kihúz).  Egy hónapja láttam, hogy bizony "szép sárga" már a huzagolás, és gondoltam kipróbálom a Robla Solo-t. Nem töltöttem fel vele a csövet. Bedugaszoltam a végét (szövet) majd szépen folyattam bele az oldószerből. Hagytam fél órát állni, aztán tisztítsunk..... Jött is szépen(és zölden) minden ki belőle. Viszont 2 óra elteltével sem jött ki semmi tisztán. Másnap újra 3órán át csak "huzogattam a csövet",eredmény nélkül. Feladtam, leolajoztam(Ballistol) és elraktam. Munka miatt nem sokat voltam most itthon. Most elővettem, és 2 órát újfent tisztogattam. Most VFG filceket is használtam. Az első korom feketén jött ki. Aztán onnnatól kezdve "A szürke ötven árnyalata" következett, és még mindig jön belőle minden. Tiszta filc még nem jött ki. Ez kb 20darab elhazsnálása után kezd mókás lenni. Most csak vakarom a fejem és azt kérdezgetem, amit egy művelt svéd tud:"vátdöfákk?" Szerintetek mi lehet a probléma? Kissé "túltoltam" a dolgot?

Üdv.:Taki

 Fejvakarás
Huzag van még a csőben? Nyihi
Így a leírásod alapján nem toltad túl...
Én úgy szoktam, hogy a csövet nem töltöm fel, csak rongykefével végigkenem Roblával, kis állás után bronzkefe. Ezt ismétlem 2-3x. Utána szárazra törlés, olajozás.
 Vállat von
Próbál meg "kipasztázni".

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Oldalak: 1 ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... 84   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: