Oldalak: 1 ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 ... 84   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverápolás  (Megtekintve 263526 alkalommal)
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #795 Dátum: 2015. Február 25. - 10:56:22 »

Én az egyik öreg Mannlicheremet tavaly barníttattam le. Sajnos ilyen miniatűr pöttyökben már jelentkezett nálam is rozsda  Tasli A fegyvermester felpolírozta, de vmi durvább módszerrel, vagy a polírozás előtt egy leheletnyit megcsiszolta, mert kicsit elvett a csőből is, hogy kis gödröcskék eltűnjenek (gondolom ez minimális, tizedmilliméterekben mérhető). Ennek az lett az eredmény, hogy noha visszakapta szinte az eredeti barnítást, tényleg szép lett (nem az a matt fekete, hanem az a lilás/fényes, ami a régi Steyreken és Sauereken van), viszont az már nem látszik, hogy csavart a csöve. A szórásképére ez semmilyen hatással nincs...nálam legalábbis nem volt.

 Fejvakarás

Azért én lehet, hogy  Tasli a barnító "mesternek"... A Steyr cső jellegzetességét elvenni? Persze kérdés mennyire volt rozsdás?  Vállat von (privátban megírhatnád ki volt)
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #796 Dátum: 2015. Február 25. - 10:58:24 »

Le sem merem írni, hogy mennyi volt ez a fajta barnítás  Stoel

Emelem
Pedig leírhatnád.
Az általam ismert és legjobbnak tartott mester ~20-30e.-ért dolgozik puskatípustól függően. De az meg is éri.  Igen
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #797 Dátum: 2015. Február 25. - 11:36:34 »

Emelem
Pedig leírhatnád.
Az általam ismert és legjobbnak tartott mester ~20-30e.-ért dolgozik puskatípustól függően. De az meg is éri.  Igen
 Wave

Engem is érdekel a mester(ek) neve, címe, mert ha egyszer  Fejvakarás megérkezik a stey-em, tán elviszem hozzá.
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #798 Dátum: 2015. Február 25. - 12:15:42 »

Emelem
Pedig leírhatnád.
Az általam ismert és legjobbnak tartott mester ~20-30e.-ért dolgozik puskatípustól függően. De az meg is éri.  Igen
 Wave

Ezt az embert nem ajánlom senkinek...nem a munka minőségével van a baj. Nevet nem mondok, mert reklámozni nem lehet, még ha az negatív is.
A Te mestered fele annyiért dolgozik akkor.
A 6,5x57-es Mauseremet, amin az egyszerűbb (?) barnítást csinálta - szép lett az is kétségtelen - az volt a 25 ezer.
Ez a mondhatni "eredeti" steyr barnítás (nem tudom hogy lehetne jobban körülírni, szakszerűbben), ez 60.
Tényleg lényeges a különbség a kettő között, de aztán hogy ér e ennyit?  Vállat von
Max lehúzott kicsit...ezen is  Okos

Annak idején itt Pest környékén a Sabatti 243-asomra is 60at mondott egy emberke, de ott kb annyit ért a puska, így hagytam. Saját Steyrnél más, mert ott az érték felbecsülhetetlen  Ördög

10ért csináltak nekem is barnítást, de ott max úgy ahogy volt beletették a folyadékba úgy ahogy volt. Azon meg is látszott sajnos.

Sanyooo lefotózom hétvégén, hogy milyen lett (amúgy pont a 8x68-as volt az  Vigyorog). Aztán majd ki lehet nyomozni, hogy ki csinálja meg korrekt áron.

 Wave
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #799 Dátum: 2015. Február 25. - 13:11:22 »

A 9000 Ft-ért megcsinált melegbarnítás a mai napig tökéletes. Az előző gazda sajnos nem volt olyan gondos a cső külső-belső ápolásával mint én. (Ő vadászott is. Ördög) Ezért barníttattam. Egyetlen egy hiba van rajta,az pedig a kúp külső felületén egy kb. 1mmx1mm-es natúr (acél) folt,ami a fegyvermesterrel történt egyeztetés szerint egy korrózión valahogy megmaradt olajbuboréknak köszönhető.(?) A hasonló árkategóriájú puskáimat (CZ) máskor is hozzá vinném,mert a cső felületén nincsenek foltok,látható hibák azóta sem. Sokan látták már,mindenki szerint szép a barnítás.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #800 Dátum: 2015. Február 25. - 13:49:04 »

Egyetlen egy hiba van rajta,az pedig a kúp külső felületén egy kb. 1mmx1mm-es natúr (acél) folt,ami a fegyvermesterrel történt egyeztetés szerint egy korrózión valahogy megmaradt olajbuboréknak köszönhető.

Ezzel

http://www.amazon.co.uk/Birchwood-Casey-Barrel-Blueing-Airgun/dp/B0091P84W6

pikk-pakk megoldható. Pici sebbenzines zsírtalanítás, aztán ezzel megpöttyinted (már ha zavar annyira, hogy itt megemlítetted)...
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #801 Dátum: 2015. Február 25. - 16:33:18 »

Nekem is voltak a vegyescsövűm huzagolásai között apró rozsdafoltok, amit nem tudtam az otthonlévő cuccal eltávolítani.
A múltkor akciós volt az egyik webshopban a VFG fegyvertisztító készletek közül jópár termék és beruháztam többek között egy pasztára is.
Na ez a paszta tükörre varázsolta a cső belsejét és nyoma sincs a rozsdafoltoknak. Persze gondolom a kialakult rozsda helyén anyagvesztés történt, de legalább nem terjed tovább.  Emelem
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #802 Dátum: 2015. Február 25. - 19:20:36 »

Engem is érdekel a mester(ek) neve, címe, mert ha egyszer  Fejvakarás megérkezik a stey-em, tán elviszem hozzá.
Az én steyr-emet koromfeketére barnították 20e forintért Győr-Moson-Sopron megyében,nem tudom reklám-e,ha kiírom az elérhetőséget,ha érdekel privátban megadom.
Nem tűnt el a "csavar" a csőből.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #803 Dátum: 2015. Február 25. - 19:32:08 »

Köszönöm Csaba a válaszát, mindenféleképp megpróbálom ezt a módszert. Kérdésem még az lenne, hogy ha neadjisten egy kis rozsda van (remélhetőleg majd volt) és amit okozott kis gödröket a csőben az befolyásolja a szórását a fegyvernek, vagy mivel még a huzagolás elején van a lerakódás, ez lényegében nem változtat a lő képen?
Köszönettel: Kubatov Imre  Emelem
Pár apróbb lik-luk a cső belsejében (főleg a kamrához közel) még nem végzetes hiba.
Attól eltekintve, hogy a puska feltehetően soha többé nem fog átmenni a műszakin Stoel

Hadd kérdezzem már meg, hogy te vagy a nagybaracskai K.Imre?
Ha igen, akkor az ifjabb, vagy az idősebb?
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #804 Dátum: 2015. Február 26. - 07:40:08 »

Az én steyr-emet koromfeketére barnították 20e forintért Győr-Moson-Sopron megyében,nem tudom reklám-e,ha kiírom az elérhetőséget,ha érdekel privátban megadom.
Nem tűnt el a "csavar" a csőből.
Szerintem az ilyet ne vegyük a reklám kategóriába. Kérdezték, hogy hol és hogyan, mennyiért csinálják. Ha van, akivel jó tapasztalatok vannak, osszuk meg! Ez inkább közérdekű infó, mint reklám...:-)
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
KImre
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12


« Új üzenet #805 Dátum: 2015. Február 28. - 15:29:42 »

Üdvözlöm Csaba!

Igen én vagyok a nagybaracskai K.Imre, és a fiatalabbik. Az izs csövében nem látok lyukat, vagy anyagvesztést, szerintem ez csak felületi lerakódás, és még nem ette meg az anyagot. Ha jóé tudom műszakiztatni már nem kell a fegyvereket, ha csak én nem gondolom esedékesnek. De azért megpróbálom eltávolítani. a lerakódást! Köszönöm válaszát!

Tisztelettel: KImre
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #806 Dátum: 2015. Február 28. - 19:17:28 »

Üdvözlöm Csaba!
Igen én vagyok a nagybaracskai K.Imre, és a fiatalabbik...... Ha jól tudom műszakiztatni már nem kell a fegyvereket, ha csak én nem gondolom esedékesnek....
Szia Imre!
Először is, nehogy még egyszer le merj magázni ennyi ember előtt, főleg azok után, hogy olyan szépen meglőtted a "sakálomat" a Sz.J.-féle vadászaton, amit Hubertusz és az összes aprószentek, valamint az RC lőszergyár jóvoltából végül nem nekem sorsoltak ki a magasságos hivatalban!!!!!!! Ördög Taps Igen

Ha a fegyver nálad marad 100 éves korodig (vagy tovább Kacsint) akkor nem kell műszakival foglalkoznod.
Csak ha eladásra kerülne.
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
KImre
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12


« Új üzenet #807 Dátum: 2015. Március 01. - 19:21:00 »

Rendben, nem foglak magázni. A mai napig emlegetem a sakálos esetet Mosolyog
Naplózva
Bronson
CharlesHenNB
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64



WWW
« Új üzenet #808 Dátum: 2015. Március 08. - 07:19:10 »

Sziasztok!
Nemrég megázott a puskám, és mert új távcsõ kerül majd rá, szeretném rendesen megszáritani a tust hogy jól beolajozhassam, lekezelhessem a belövés elõtt. Visszaolvasgattam, de nem láttam arról írást hogy hogyan is kell(ene) szárítani Vállat von
Tudnátok abban segiteni hogy ezt hogy csináljam? Hajszáritó, radiátor, sütõ?
Köszi a segitséget!
Üdv:Bronson
Naplózva

Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #809 Dátum: 2015. Március 08. - 07:43:50 »

Sziasztok!
Nemrég megázott a puskám, és mert új távcsõ kerül majd rá, szeretném rendesen megszáritani a tust hogy jól beolajozhassam, lekezelhessem a belövés elõtt. Visszaolvasgattam, de nem láttam arról írást hogy hogyan is kell(ene) szárítani Vállat von
Tudnátok abban segiteni hogy ezt hogy csináljam? Hajszáritó, radiátor, sütõ?
Köszi a segitséget!
Üdv:Bronson
Szerintem már megszáradt.Hacsak nem tegnap este eveztél vele.Kenheted nyugodtan.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 ... 84   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: