Oldalak: 1 ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... 84   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverápolás  (Megtekintve 263556 alkalommal)
J.Robert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 271



« Új üzenet #780 Dátum: 2015. Január 06. - 17:51:28 »

Sziasztok!

A múltkor beszélgettünk itt a Robláról, ill. ennek felhasználásáról. Több vadásztól viszont hallottam, hogy a háztartási szalmiákszesz gyakorlatilag ugyanez. Vettem is a háztartási boltban, kőkemény 220.- Ft. a 0,5 liter.

Alaposan kitisztítottam a csövet, a szárazra húzás során a fehér rongyon már nem maradt szennyeződés, viszont a szalmiákkal történő kezelést követően még egy csomó kosz kijött a csőből. Gyakorlatilag ragyog belülről. A kék színű kosz volt gondolom a rézlerakódás.

Volna viszont kérdésem azzal kapcsolatosan, hogy használ-e valaki közületek pasztát? Ezzel alaposan beijesztettek, azt mondták, hogy ha marad belőle a csőben, elég komoly károkat tud okozni. Soha nem használtam, a YouTube-on megpróbálok rákeresni. Köszönöm a válaszokat.

Naplózva
KImre
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12


« Új üzenet #781 Dátum: 2015. Február 24. - 19:22:31 »

Üdvözlet mindenkinek!

Még új vagyok a fórumon, két kérdésem lenne:

1. Tegnap fegyvertakarítás (mivel elázott a fegyver (izs-18, 308 win kaliber)) közben belenéztem a csőbe és a töltényűr után ahogy egyből kezdődik a huzagolás észrevettem hogy kis foltok vannak belül a huzagolásnál. Nem végig a csövön csak ahol a huzagolás kezdődik. megpróbáltam rézkefével kitolni, hátha csak maradék lőpor vagy porszem ment bele, de sajnos azt tapasztaltam hogy nem az, mert a rézkefe se vitte le teljesen. a nagyját sikerült eltávolítanom, de még mindig van benne valami szennyeződés esetleg vakrozsda. nem tudom hogy mivel tisztítsam ki tökéletesen.
2. szintén az izs esetében minden vadászat után áttörlöm száraz ronggyal kívülről a csövet, ezután olajos ronggyal, majd ismét szárazzal. Az olaj Jaguár fegyverolaj. Ennek ellenére rozsdásodik a cső. Kérdésem tehát az lenne, hogy ami kívülről van a csövön rozsda azt hogy tudnám, vagy mivel leszedni úgy hogy a barnítást ne károsítsa, de a rozsda eltünjön?


Válaszaitokat előre is köszönöm.

Tisztelettel: KImre Emelem
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #782 Dátum: 2015. Február 24. - 19:33:20 »

Üdvözlet mindenkinek!

Még új vagyok a fórumon, két kérdésem lenne:

1. Tegnap fegyvertakarítás (mivel elázott a fegyver (izs-18, 308 win kaliber)) közben belenéztem a csőbe és a töltényűr után ahogy egyből kezdődik a huzagolás észrevettem hogy kis foltok vannak belül a huzagolásnál. Nem végig a csövön csak ahol a huzagolás kezdődik. megpróbáltam rézkefével kitolni, hátha csak maradék lőpor vagy porszem ment bele, de sajnos azt tapasztaltam hogy nem az, mert a rézkefe se vitte le teljesen. a nagyját sikerült eltávolítanom, de még mindig van benne valami szennyeződés esetleg vakrozsda. nem tudom hogy mivel tisztítsam ki tökéletesen.
2. szintén az izs esetében minden vadászat után áttörlöm száraz ronggyal kívülről a csövet, ezután olajos ronggyal, majd ismét szárazzal. Az olaj Jaguár fegyverolaj. Ennek ellenére rozsdásodik a cső. Kérdésem tehát az lenne, hogy ami kívülről van a csövön rozsda azt hogy tudnám, vagy mivel leszedni úgy hogy a barnítást ne károsítsa, de a rozsda eltünjön?


Válaszaitokat előre is köszönöm.

Tisztelettel: KImre Emelem
Ahol rozsda van ott barnitás már nincs!
 Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #783 Dátum: 2015. Február 24. - 19:36:33 »

Volna viszont kérdésem azzal kapcsolatosan, hogy használ-e valaki közületek pasztát?

Bocs, most vettem észre csak ezt a kérdést. Valami ilyesmire gondolsz?

http://www.brownells.com/gun-cleaning-chemicals/solvents-degreasers/bore-cleaning-paste/j-b-non-embedding-bore-cleaning-compound-prod1160.aspx

Nekem nincs vele tapasztalatom, szakmai fórumokon úgy tartják, nagyon tré csövekhez szabad csak használni, normál elhasználtságú csöveken még inkább ronthat is, merthogy ezt alapvetően nem mindennapos tisztításhoz találták ki. Szóval csak ha más már biztosan nem segít. Miért/mi célra jutott eszedbe használni?

Naplózva
KImre
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12


« Új üzenet #784 Dátum: 2015. Február 24. - 19:48:05 »

Előfordulhat hogy nem rozsda, de valami kikezdte a csövet és ezt szeretném eltüntetni. apró vörösesbarna foltok vannak a csövön, hol nagyobb területen, hol kisebben. Tudnátok valamit ajánlani, hogy tudnám eltüntetni?
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #785 Dátum: 2015. Február 24. - 19:54:14 »

Előfordulhat hogy nem rozsda, de valami kikezdte a csövet és ezt szeretném eltüntetni. apró vörösesbarna foltok vannak a csövön, hol nagyobb területen, hol kisebben. Tudnátok valamit ajánlani, hogy tudnám eltüntetni?

Szia!
Valamikor rég az iskolában mondta egyik tanárom, hogy ha valaki doktorit akar írni műszaki tudományokból, az vagy a "korrózió" vagy a "kopás" témakörét válassza, mert oly hatalmas a téma, oly szerteágazó, hogy senki sem ért hozzá igazán! Mosolyog
Rozsda lesz az, sajnos! 
sanyooo
Naplózva
KImre
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12


« Új üzenet #786 Dátum: 2015. Február 24. - 20:10:12 »

Valahogy eltudnám tüntetni a csőről? Előre is köszönöm a válaszokat.
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #787 Dátum: 2015. Február 24. - 20:57:35 »

Valahogy eltudnám tüntetni a csőről? Előre is köszönöm a válaszokat.

Üdv
Ott sajnos a barnítás már károsodott (nekem a srétes izs is ilyen 1-2 helyen sajnos). Dörzsöld le a rozsdát olajos ronggyal, és utána ne töröld le szárazzal. Olajozd akár hetente, esetleg keress szárazabb helyet a szekrénynek. Nekem is ezt kell, mert csőtörés volt, és nem teljesen száraz még a fal. Na ezt nem szeretik.
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #788 Dátum: 2015. Február 24. - 21:26:15 »

... a nagyját sikerült eltávolítanom, de még mindig van benne valami szennyeződés esetleg vakrozsda. nem tudom hogy mivel tisztítsam ki tökéletesen.

Minden fajta billenőcsövű fegyver legegyszerűbb és legjobb tisztítási módja a forró szappanos vízzel való kisuvickolás.
Kis vödör, bele nem lobogó, de olyan forró víz, amiben már nem szívesen nyúlkálnál.
Bele dobsz egy egész szappant (lehet használt is, a lényeg, hogy nagyobb darab legyen) és egy bottal jól meghajtod a vízben.
Amikor már jó szappanos a lé, kihalászod a szappant belőle (célszerű natúr szappant használni, Baba, stb.. nem kell, hogy pacsuli szagú legyen).
Beledugod a szétszerelt puska csövének a végét, majd egy filcdugóval, rongykefével, vattapamaccsal, vagy amivel csak akarod, elkezded kitakarítani.
Minden húzáskor felszívja a csőbe a vizet, majd visszatolod. Felszív, visszatol...felszív, visszatol.... ezt addig csinálod, míg minden oda nem illő dolog ki nem költözik a csőből.
A rozsda helyén éktelenkedő gödröt ez sem fogja kiűzni, de ami oldható szennyeződés, az garantáltan eltávozik.
A végén tiszta vízzel jól át kell öblíteni és több menetben szárazra törölni kívül-belül.
Ha ezzel megvagy, valami tapadósabb konzerváló fegyverolajat érdemes felvinni a felületre (kívül) és úgy eltenni.
Letörölni elég akkor, amikor legközelebb vadászni indulsz.
Én erre Ballistolt használok, de vannak még jó fegyverkenő-anyagok.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #789 Dátum: 2015. Február 24. - 21:51:41 »

Csatlakozom.
Bár engem már leku...ztak anno itt a fórumon, hogy miért suvickolok középkori módszerekkel...  Vállat von
Egy kis keféléssel még kiegészíteném.  Ördög

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #790 Dátum: 2015. Február 24. - 21:59:57 »

Minden fajta billenőcsövű fegyver legegyszerűbb és legjobb tisztítási módja a forró szappanos vízzel való kisuvickolás.

Na ezt kipróbálom, mert mechanikus+olajos úton a MERKEL-ből a szutykot kiszednem esélytelen. Tekintve viszont az acél érzékenységét, és hogy nagyon a szívemhez nőtt, jó érzés minél inkább karban tartva tudnom.
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
KImre
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12


« Új üzenet #791 Dátum: 2015. Február 24. - 23:19:59 »

Köszönöm Csaba a válaszát, mindenféleképp megpróbálom ezt a módszert. Kérdésem még az lenne, hogy ha neadjisten egy kis rozsda van (remélhetőleg majd volt) és amit okozott kis gödröket a csőben az befolyásolja a szórását a fegyvernek, vagy mivel még a huzagolás elején van a lerakódás, ez lényegében nem változtat a lő képen? A barnítás körülbelül mennyire fájna a pénztárcámnak?

Köszönettel: Kubatov Imre  Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #792 Dátum: 2015. Február 25. - 07:41:26 »

Köszönöm Csaba a válaszát, mindenféleképp megpróbálom ezt a módszert. Kérdésem még az lenne, hogy ha neadjisten egy kis rozsda van (remélhetőleg majd volt) és amit okozott kis gödröket a csőben az befolyásolja a szórását a fegyvernek, vagy mivel még a huzagolás elején van a lerakódás, ez lényegében nem változtat a lő képen? A barnítás körülbelül mennyire fájna a pénztárcámnak?

Köszönettel: Kubatov Imre  Emelem
Nekem 2 éve 9000 Ft-ért barnították a Cz-t. Szabolcsban.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #793 Dátum: 2015. Február 25. - 10:20:14 »

Köszönöm Csaba a válaszát, mindenféleképp megpróbálom ezt a módszert. Kérdésem még az lenne, hogy ha neadjisten egy kis rozsda van (remélhetőleg majd volt) és amit okozott kis gödröket a csőben az befolyásolja a szórását a fegyvernek, vagy mivel még a huzagolás elején van a lerakódás, ez lényegében nem változtat a lő képen? A barnítás körülbelül mennyire fájna a pénztárcámnak?

Köszönettel: Kubatov Imre  Emelem

Én az egyik öreg Mannlicheremet tavaly barníttattam le. Sajnos ilyen miniatűr pöttyökben már jelentkezett nálam is rozsda  Tasli A fegyvermester felpolírozta, de vmi durvább módszerrel, vagy a polírozás előtt egy leheletnyit megcsiszolta, mert kicsit elvett a csőből is, hogy kis gödröcskék eltűnjenek (gondolom ez minimális, tizedmilliméterekben mérhető). Ennek az lett az eredmény, hogy noha visszakapta szinte az eredeti barnítást, tényleg szép lett (nem az a matt fekete, hanem az a lilás/fényes, ami a régi Steyreken és Sauereken van), viszont az már nem látszik, hogy csavart a csöve. A szórásképére ez semmilyen hatással nincs...nálam legalábbis nem volt.
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #794 Dátum: 2015. Február 25. - 10:23:13 »

Köszönöm Csaba a válaszát, mindenféleképp megpróbálom ezt a módszert. Kérdésem még az lenne, hogy ha neadjisten egy kis rozsda van (remélhetőleg majd volt) és amit okozott kis gödröket a csőben az befolyásolja a szórását a fegyvernek, vagy mivel még a huzagolás elején van a lerakódás, ez lényegében nem változtat a lő képen? A barnítás körülbelül mennyire fájna a pénztárcámnak?

Köszönettel: Kubatov Imre  Emelem

Le sem merem írni, hogy mennyi volt ez a fajta barnítás  Stoel
Naplózva
Oldalak: 1 ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... 84   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: