Oldalak: 1 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... 84   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverápolás  (Megtekintve 263609 alkalommal)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #690 Dátum: 2014. Október 24. - 15:12:27 »

Vélhetően pusztán csak azért, mert egyrészt minden vadászbolt árulja, másrészt meg mert elég sok vadász használja (de már ez is eleve "tyúk v. tojás" dilemma), a Ballistol úgy látom a többségnél jóval magasabban helyezkedik el a puskatisztító kencék ranglistáján, mint amilyen helyezés járna neki a valós képességei ill. teljesítménye alapján.

A víztaszító képessége konkrétan a nullával egyenlő (egyszerű kísérlet, mielőtt bárki hőbörögni kezdene: tölts tele egy poharat színültig vízzel, és a pereméhez egészen közel tartva fújj bele egy-két pisszenésnyit a vízbe. Fehér keveréket (emulziót) fog képezni a vízzel, tehát teljesen békésen megfér egymás mellett a kettő, ami nyilván igaz lesz a puskára fújva is). Amelyik anyag taszítja a vizet, az jól elkülönül cseppek v. film formájában a víz tetején, a tisztító képessége ezek után meg kis túlzással pont ugyanannyi, mint bármely egyéb folyadéknak, mitől esetleg felázik a trutyi a csőben hosszabb távon. Kicsit utánakeresgettem a neten, a Wild und Hund még 2006-ban csinált egy tesztet a tisztító- kenő cuccok hatásáról (akit érdekel németül : https://www.wildundhund.de/r30/vc_content/bilder/firma438/Archiv_2006/045_049_waffenreinigung_0606.pdf , és bár német az újság, mégis leírták, hogy a teszt alapján a Ballistol korróziógátló képessége 7 tesztalanyból a Tetra Gun Lubricant-tal holtversenyben a legszarabbnak ("stark eingeschränkt" azaz erősen korlátozott-ra) jött ki.

A jól szerepeltek közül nálunk talán a Brunox-ot a legkönnyebb beszerezni, bár az internetről kevés dolog van, amit ne lehetne beszerezni. Csak gondoltam leírom, hogy akinek esetleg fokozottabb elvárásai lennének a puskája korrózió elleni védelmével kapcsolatban, az nem biztos, hogy a Ballistol felé ajánlatos tendálnia.

Szia Makkmarci,

Én az ominózus olajat csak "konzerválásra" használom, tisztításnál vagy Brunox, vagy BreakFree kerül elő, de ez a flakon Ballistol kb. 6 éve megvan, kipróbáltam, konkrétan ez a példány nem képez a vízzel semmilyen emulziót, de élőben sem tette ezt pl. amikor Tamásnál a Tisza árterében esőben vadásztunk. Viszont, ha ezzel fújom be a csövet, fél év múlva sincs gond (sörétest ritkán használok), a Brunox most hagyta "besárgulni" a csövet.
Neves puskamester is azt jelezte, hogy az egyetlen anyag amit a puskában tartósan mer hagyni, az a Ballistol - igaz, Anti? Mosolyog

 Emelem S.Peti
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #691 Dátum: 2014. Október 24. - 15:24:00 »

Szia Makkmarci,

Én az ominózus olajat csak "konzerválásra" használom, tisztításnál vagy Brunox, vagy BreakFree kerül elő, de ez a flakon Ballistol kb. 6 éve megvan, kipróbáltam, konkrétan ez a példány nem képez a vízzel semmilyen emulziót, de élőben sem tette ezt pl. amikor Tamásnál a Tisza árterében esőben vadásztunk. Viszont, ha ezzel fújom be a csövet, fél év múlva sincs gond (sörétest ritkán használok), a Brunox most hagyta "besárgulni" a csövet.
Neves puskamester is azt jelezte, hogy az egyetlen anyag amit a puskában tartósan mer hagyni, az a Ballistol - igaz, Anti? Mosolyog

 Emelem S.Peti

Most újra kipróbáltam...

Alanyok:
Brunox
Kettner olaj 1985-ból
Ballistol
Break Free

Eredmények:

Brunox: simán felül a víz tetejére, teljesen elkülönül a zöldeskék folyadék a víztől.
Kettner: látszólag felül, de mivel áttetsző, nehéz megítélni, elegyet képeznek-e.
Ballistol: nagyon érdekes a jelenség, mert konkrét emulzióképződés nincs, de az elegy teteje kavarog folytonosan, ami azt jelenti, hogy reakció játszódik le köztük.
Break Free: talán a Brunox tudásánál is jobban elkülönül...

Azt hiszem, ha már van itthon többféle verzió, a Ballistol marad a kerti lakatoknak - kicsit megkövetve Makkmarcit is...
Valószínűleg annyira semleges a fémmel szemben, hogy valóban semmi kárt nem tesz benne, de "éles helyzetben" a víz ellen a többiek sokkal jobban óvnak.

 Emelem S.Peti
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #692 Dátum: 2014. Október 24. - 16:26:06 »

Érdemes betárolni a kedvenc olajból, mert ha tényleg jövedéki termékek közé lesznek sorolva, akkor egyrészt alaposan megdrágulnak, másrészt le is kerülnek a vadászboltok polcairól, mivel jövedéki adóval terhelt termékek forgalmazására külön engedély szükséges, amit nemigen fognak a vadászboltok csak ezért kiváltani. Vagy maradnak a fehérolaj alapú szerek, mert arra nem vonatkozik a jogszabály.
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #693 Dátum: 2014. Október 24. - 17:02:17 »

Érdemes betárolni a kedvenc olajból, mert ha tényleg jövedéki termékek közé lesznek sorolva, akkor egyrészt alaposan megdrágulnak, másrészt le is kerülnek a vadászboltok polcairól, mivel jövedéki adóval terhelt termékek forgalmazására külön engedély szükséges, amit nemigen fognak a vadászboltok csak ezért kiváltani. Vagy maradnak a fehérolaj alapú szerek, mert arra nem vonatkozik a jogszabály.

Gondolod, hogy egy kalap alá vesznek egy "fegyverápoló szer" jellegű terméket egy motorolajjal?
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #694 Dátum: 2014. Október 24. - 17:14:09 »

Most újra kipróbáltam...

Alanyok:
Brunox
Kettner olaj 1985-ból
Ballistol
Break Free

Eredmények:

Brunox: simán felül a víz tetejére, teljesen elkülönül a zöldeskék folyadék a víztől.
Kettner: látszólag felül, de mivel áttetsző, nehéz megítélni, elegyet képeznek-e.
Ballistol: nagyon érdekes a jelenség, mert konkrét emulzióképződés nincs, de az elegy teteje kavarog folytonosan, ami azt jelenti, hogy reakció játszódik le köztük.
Break Free: talán a Brunox tudásánál is jobban elkülönül...

Azt hiszem, ha már van itthon többféle verzió, a Ballistol marad a kerti lakatoknak - kicsit megkövetve Makkmarcit is...
Valószínűleg annyira semleges a fémmel szemben, hogy valóban semmi kárt nem tesz benne, de "éles helyzetben" a víz ellen a többiek sokkal jobban óvnak.

 Emelem S.Peti
Na most akkor a Brunoxtól, vagy a Ballistoltól sárgult be?  Vigyorog


 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #695 Dátum: 2014. Október 24. - 17:19:18 »

Na most akkor a Brunoxtól, vagy a Ballistoltól sárgult be?  Vigyorog


 S.Peti


A Brunox leoldotta a rozsda/tombak kombót!   Ördög
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #696 Dátum: 2014. Október 24. - 17:21:29 »

Most újra kipróbáltam...
Alanyok:
Brunox
Kettner olaj 1985-ból
Ballistol

Ballistol: nagyon érdekes a jelenség, mert konkrét emulzióképződés nincs, de az elegy teteje kavarog folytonosan, ami azt jelenti, hogy reakció játszódik le köztük.

Azt hiszem, ha már van itthon többféle verzió, a Ballistol marad a kerti lakatoknak - kicsit megkövetve Makkmarcit is...
Valószínűleg annyira semleges a fémmel szemben, hogy valóban semmi kárt nem tesz benne, de "éles helyzetben" a víz ellen a többiek sokkal jobban óvnak.

 Emelem S.Peti

Ha közvetlenül a peremhez odatartva fújod bele a Ballistolt a vízbe közvetlen közelről úgy, hogy a gáz eleve befújja a felszín alá a cuccost, ne csak a felszínen terüljön el, akkor meglátod, hogy nem fog feljönni, tejszerű elegyet képez. Azt viszont külön értékelem, hogy nem csak csípőből cáfoltál, "mer ezt mindenki tudja" alapon, hanem ki is próbáltad!  Emelem  Wave
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #697 Dátum: 2014. Október 24. - 17:23:34 »

Na most akkor a Brunoxtól, vagy a Ballistoltól sárgult be?  Vigyorog


 S.Peti

A Brunoxtól!!! De... Mivel a Ballistol nem győzött meg, leváltom. A Brunox is fogytán van, után kell pótolnom valahonnan.
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #698 Dátum: 2014. Október 24. - 17:26:06 »

Ha közvetlenül a peremhez odatartva fújod bele a Ballistolt a vízbe közvetlen közelről úgy, hogy a gáz eleve befújja a felszín alá a cuccost, ne csak a felszínen terüljön el, akkor meglátod, hogy nem fog feljönni, tejszerű elegyet képez. Azt viszont külön értékelem, hogy nem csak csípőből cáfoltál, "mer ezt mindenki tudja" alapon, hanem ki is próbáltad!  Emelem  Wave

Csökken a kor haladtával az "ifjonci hév", ritkán mondok véleményt és akkor is igyekszem jól meggondolni  Wave
Meggyőzően írtad a véleményed, ezért ki szerettem volna próbálni. Igazság szerint el is csodálkoztam az eredményen Szomorú Az viszont jobban felháborít, hogy pár dolgom penészes lett a szekrényben... Szerencsére "csak" a kispuska szemvédő gumija, meg két használaton kívüli fegyverszíj. Mindent áttakarítottam, olaj-paraffinolaj, ami olyan volt, alkohollal áttöröltem a penész miatt. Hétvégén irány a nyomtatványbolt, megpróbálok krétát venni párátlanítani...
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #699 Dátum: 2014. Október 24. - 17:28:56 »

A Brunoxtól!!! De... Mivel a Ballistol nem győzött meg, leváltom. A Brunox is fogytán van, után kell pótolnom valahonnan.
" ez a flakon Ballistol kb. 6 éve megvan, kipróbáltam, konkrétan ez a példány nem képez a vízzel semmilyen emulziót, de élőben sem tette ezt pl. amikor Tamásnál a Tisza árterében esőben vadásztunk. Viszont, ha ezzel fújom be a csövet, fél év múlva sincs gond (sörétest ritkán használok), a Brunox most hagyta "besárgulni" a csövet.
Neves puskamester is azt jelezte, hogy az egyetlen anyag amit a puskában tartósan mer hagyni, az a Ballistol - igaz, Anti? "
Akkor most mi vaaan? Vállat von
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #700 Dátum: 2014. Október 24. - 17:34:53 »

Amíg a WD-40-et lehet kapni, ilyen dilemmám sem igen lesz.
Nekem eddig ez vált be a legjobban ár-érték arányban, azóta rozsdát hírből sem láttam a puskáimon.
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #701 Dátum: 2014. Október 24. - 17:36:27 »

Amíg a WD-40-et lehet kapni, ilyen dilemmám sem igen lesz.
Nekem eddig ez vált be a legjobban ár-érték arányban, azóta rozsdát hírből sem láttam a puskáimon.
Féltem a gumitömítéseket a WD-40-től...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #702 Dátum: 2014. Október 24. - 17:37:15 »

A Brunoxtól!!! De... Mivel a Ballistol nem győzött meg, leváltom. A Brunox is fogytán van, után kell pótolnom valahonnan.
A Frommer jut eszembe Pesten, de a Google feldobta nekem a BLT Kft-t, ahol 2300 helyett 1600 Ft a 300 ml-es spray.

http://www.blt-produkt.hu/page.php?modul=products.php&param=1

esetleg kerékpár-olajként árulva még olcsóbb:

http://ebike.hu/termekek/karbantartas/apolas/olaj/

Kellemes böngészést!  Kacsint
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #703 Dátum: 2014. Október 24. - 17:37:24 »

" ez a flakon Ballistol kb. 6 éve megvan, kipróbáltam, konkrétan ez a példány nem képez a vízzel semmilyen emulziót, de élőben sem tette ezt pl. amikor Tamásnál a Tisza árterében esőben vadásztunk. Viszont, ha ezzel fújom be a csövet, fél év múlva sincs gond (sörétest ritkán használok), a Brunox most hagyta "besárgulni" a csövet.
Neves puskamester is azt jelezte, hogy az egyetlen anyag amit a puskában tartósan mer hagyni, az a Ballistol - igaz, Anti? "
Akkor most mi vaaan? Vállat von

Nálam a fehér elegyképződés nem tapasztalható... A Tiszánál sem lett fehér trutyis a puska esőben.
Most próbaképp a vízbe fújtam, az eredmény: "Ballistol: nagyon érdekes a jelenség, mert konkrét emulzióképződés nincs, de az elegy teteje kavarog folytonosan, ami azt jelenti, hogy reakció játszódik le köztük." - tehát, itt sem fehéredett és trutyisodott de az látszott, hogy a keveredés miatt reagálnak egymással.
Ezt egészítettem ki azzal, hogy bár a vízre a Brunox jól kiül, tehát nem elegyednek (véd a víz ellen), de nekem rozsdafoltos volt utána a sörétes és látszott, hogy "száraz" a fém. Tehát elillant fél év alatt róla, vagy pedig lekúszott, tehát tapadóképessége nem tökéletes.

Ebből én arra következtetek, hogy 2-3 havonta újra kell fújni/törölni Brunox-al a cuccot és rendben lesz, Ballistol esetén viszont mivel párás a szekrény, nincs megnyugtató eredmény -> leváltásra kerül. Eddig elégedett voltam vele, mert "boldogok a tudatlanok".
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #704 Dátum: 2014. Október 24. - 17:40:42 »

A Frommer jut eszembe Pesten, de a Google feldobta nekem a BLT Kft-t, ahol 2300 helyett 1600 Ft a 300 ml-es spray.

http://www.blt-produkt.hu/page.php?modul=products.php&param=1

esetleg kerékpár-olajként árulva még olcsóbb:

http://ebike.hu/termekek/karbantartas/apolas/olaj/

Kellemes böngészést!  Kacsint

Nagy segítség, köszönöm! Marad az ebike, az számomra is ismert Mosolyog

ui: nálam a WD40 épp a bicajnál bukott ki, a várttal szemben a kenőképessége kb. 0 volt. Ezt én nagymértékű oldószertartalmának tulajdonítom  Vállat von Persze, olajtartalma miatt a korrózió ellen valóban véd, és ha bevált, nincs is miről beszélni.  Igen

 Emelem S.Peti
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Oldalak: 1 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... 84   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: