Oldalak: 1 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... 84   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverápolás  (Megtekintve 263605 alkalommal)
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #675 Dátum: 2014. Szeptember 15. - 21:08:12 »

Érdekes amit a CZ-ről írtok, hogy jellemzően rozsdásodik egy kis párától. Én soha nem tapasztaltam. Igaz olajos ronggyal időről-időre áttörlöm a külső felületeket meg a szereléket is. Aztán hogy az Ballistol, WD40, vagy tököm tudja mi (van pár fajta még a szekrényben) az teljesen mindegy. Eső után szárazra törlöm, megvárom, míg ténylegesen megszárad, aztán felteszem a gyári távcsővédőt és nyomom neki a Ballistolt, majd letörölgetem. Zárdugattyút külön fújom le, az elérhető belső részeket meg a már olajos ronggyal törlöm át. Amire vigyázok, hogy a csövet sose hagyom beázni. Mondjuk a puskát se sokszor, de ha meglepi a pára a lesen, az felér neki egy zivatarral, szerintem. 
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Lkarcsi
Vendég
« Új üzenet #676 Dátum: 2014. Szeptember 15. - 22:52:34 »

Amire vigyázok, hogy a csövet sose hagyom beázni.

 Emelem
Ezt én szigetelőszalaggal oldom meg. Rá a csőre 5-5 centit lelóg és nem esik bele ágdarab vagy eső vagy valami ami galibát okoz.
Lövés után meg cserés a szép formás lyuk miatt.

 Emelem
Naplózva
hahnbarna
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 347



WWW
« Új üzenet #677 Dátum: 2014. Szeptember 23. - 23:06:57 »

Szervusztok!

A cserélhető szűkítések, pontosabban az alatta lévő csőrész tisztításával, állagmegóvásával kapcsolatban lenne pár kérdésem, amire nem találtam sehol infót.
A szűkítéseket kivéve, szabad/lehet/kell-e dróttal tisztítani a csövet(gyanítom, a menet miatt nem ajánlott)?
A szűkítés cseréjekor, annak visszahelyezése előtt a menetet kell-e tisztítani valahogy, érdemes-e pl. Ballistolt tenni a menetre, vagy ez beleégne és kárt,, vagy a choke megszorulását okozhatja?
Alapos tisztításkor gondolom a különböző fegyverolajak beszivároghatnak a csőfal és a choke közé. El kell ezt távolítani onnan, mielőtt újból lövésre kerül a sor?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

 Emelem
Naplózva

Üdv,
Barna
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #678 Dátum: 2014. Szeptember 24. - 08:16:30 »

Szervusztok!

A cserélhető szűkítések, pontosabban az alatta lévő csőrész tisztításával, állagmegóvásával kapcsolatban lenne pár kérdésem, amire nem találtam sehol infót.
A szűkítéseket kivéve, szabad/lehet/kell-e dróttal tisztítani a csövet(gyanítom, a menet miatt nem ajánlott)?
A szűkítés cseréjekor, annak visszahelyezése előtt a menetet kell-e tisztítani valahogy, érdemes-e pl. Ballistolt tenni a menetre, vagy ez beleégne és kárt,, vagy a choke megszorulását okozhatja?
Alapos tisztításkor gondolom a különböző fegyverolajak beszivároghatnak a csőfal és a choke közé. El kell ezt távolítani onnan, mielőtt újból lövésre kerül a sor?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

 Emelem

 Emelem
Szerintem kell tisztítani, pl. egy kiadós korongozás után meglepően sok kormot fogsz a menetek közt találni.
Én egy erre a célra rendszeresített fogkefével szoktam ezt művelni:
Szűkítés kiteker - beolajoz - kefél - puha ronggyal szárazra töröl - visszateker. 
Ha nagyon sok, masszív dzsuva van a meneteken, egy finom réz/bronz kefével simán átmehetsz rajta, nem lesz semmi baja.
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #679 Dátum: 2014. Szeptember 24. - 08:35:43 »

Szervusztok!

A cserélhető szűkítések, pontosabban az alatta lévő csőrész tisztításával, állagmegóvásával kapcsolatban lenne pár kérdésem, amire nem találtam sehol infót.
A szűkítéseket kivéve, szabad/lehet/kell-e dróttal tisztítani a csövet(gyanítom, a menet miatt nem ajánlott)?
A szűkítés cseréjekor, annak visszahelyezése előtt a menetet kell-e tisztítani valahogy, érdemes-e pl. Ballistolt tenni a menetre, vagy ez beleégne és kárt,, vagy a choke megszorulását okozhatja?
Alapos tisztításkor gondolom a különböző fegyverolajak beszivároghatnak a csőfal és a choke közé. El kell ezt távolítani onnan, mielőtt újból lövésre kerül a sor?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

 Emelem

Szia!
Nyugodtan lehet olajozni, a menet tisztítását én egy régi fogkefével oldtam meg, körkörös mozdulatokkal megsikáltam a menetet, mindezt bőséges olajozás mellet, a végén pedig, papírtörlővel kitöröltem a koszos olajat.
Ha ez meg volt, megtakarítottam a choke menetét, erre a célra, a tisztító készletekhez kapott, műanyag sörtés kefe, nagyon jól működik.
Aztán pár csepp olaj a choke menetére, és mehet vissza a csőbe. 500 lövés múlva ennek a megismétlését javaslom, a köztes időben pedig arra kell ügyelni, hogy ne lazuljon fel.
Én használat után, mindig cseppentek egy csepp olajat a choke mellé, így nem fog megszorulni, se berohadni, és a menet tisztítása is könnyebb lesz, mert nem hagyja bekeményedni, a choke mellé bejutó kormot.

Én így csinálom, eddig sosem volt gondom egyik cere choke-os puskámmal sem.  Wave

Látom közben Anti megelőzött, de azért elküldöm, a módszerünk kísértetiesen hasonlít egymáshoz.  Ördög
Naplózva
hahnbarna
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 347



WWW
« Új üzenet #680 Dátum: 2014. Szeptember 24. - 11:03:09 »





Köszönöm a gyors válaszaitokat, akkor így fogom én is tisztítani!

 Wave
Naplózva

Üdv,
Barna
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #681 Dátum: 2014. Október 24. - 09:08:09 »

Igazi puskapucoló idő van,így tegnap rá is szántam egy félórát. Jók a megérzéseim,mert a csövön néhány elmosódott rozsdafolt jelezte,hogy hol is fogtam meg a puskát utoljára. Az októberi párás lesek nyomot hagytak a csőben is,mert fekete-szürke szutykosan kerültek elő a fehér vászoncsíkok a fegyverolajos és WD-40-es áthúzások után...A tusa is megkapta a maga adag paraffinját ,így most ápolt benyomást kelt a CZ.(A fegyverlámpa fix szereléke alatt is találtam rozsdát,pedig ott is át volt kenve a legutóbbi karbantartáskor.)
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #682 Dátum: 2014. Október 24. - 09:39:54 »

Igazi puskapucoló idő van,így tegnap rá is szántam egy félórát. Jók a megérzéseim,mert a csövön néhány elmosódott rozsdafolt jelezte,hogy hol is fogtam meg a puskát utoljára. Az októberi párás lesek nyomot hagytak a csőben is,mert fekete-szürke szutykosan kerültek elő a fehér vászoncsíkok a fegyverolajos és WD-40-es áthúzások után...A tusa is megkapta a maga adag paraffinját ,így most ápolt benyomást kelt a CZ.(A fegyverlámpa fix szereléke alatt is találtam rozsdát,pedig ott is át volt kenve a legutóbbi karbantartáskor.)

Jó neked, hogy megúszod fél órával.. Vigyorog
Ez a takony idő, úgy látszik sokakban hasonló ingerenciákat kelt. Én is elhasználtam vagy pár köbcenti paraffint, az összes tus, csak úgy itta be az anyagot, hogy csak, na! Holnap kezdődik a szezon, most úgy csillog a Merkel fája, mintha új lenne (na jó majdnem új.. Ördög)
Most lett kész pár hete az egyik tus, új pácolást kapott, meg némi felületkezelést, már vagy harmadszor kenem a tust, de még mindig olyan mint a szivacs, úgy issza be az anyagot. Múlt héten be is lőttem, úgyhogy készen is van disznóhajtásra. Már csak disznóhajtás kell.... Vigyorog
 Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #683 Dátum: 2014. Október 24. - 09:57:29 »

Jó neked, hogy megúszod fél órával.. Vigyorog
Ez a takony idő, úgy látszik sokakban hasonló ingerenciákat kelt. Én is elhasználtam vagy pár köbcenti paraffint, az összes tus, csak úgy itta be az anyagot, hogy csak, na! Holnap kezdődik a szezon, most úgy csillog a Merkel fája, mintha új lenne (na jó majdnem új.. Ördög)
Most lett kész pár hete az egyik tus, új pácolást kapott, meg némi felületkezelést, már vagy harmadszor kenem a tust, de még mindig olyan mint a szivacs, úgy issza be az anyagot. Múlt héten be is lőttem, úgyhogy készen is van disznóhajtásra. Már csak disznóhajtás kell.... Vigyorog
 Emelem
Jó neked,hogy nem elég fél óra... Ördög
Lehet,hogy egy kicsit több volt,mert még csiszoltam is egy kis vakrozsda pöttyöt a zárdugattyú végéről... Stoel
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #684 Dátum: 2014. Október 24. - 10:23:02 »

Ezek szerint egyre jár a rugó a vadászok agyában  Ördög
Tegnap átnéztem én is a puskákat, elsősorban a Merkel érdekelt. Mióta megvan, ilyen esős-párás év még nem volt, és mivel a lakásban is vannak jelei a párás időnek, féltem, itt is lesz jele. Szerencsére semmi extra, de azért áttoltam pár papírt a csövön (kis is húzott némi feloldott kormot, egyebet amit anno a friss pucolás bennhagyott), bedugóztam papírral alul és ismét telefújtam Ballistol-al, na meg kívül is jól lekentem. De olvasva írásotokat kedvet kaptam, és átkenem paraffinolajjal a tusákat is, mert azok elmaradtak - de a fa is hálás egy kis védelemért ebben a mocsok időben...
 Emelem S.Peti
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #685 Dátum: 2014. Október 24. - 11:36:42 »

Már csak disznóhajtás kell.... Vigyorog
 Emelem

  Kérdezem: Ki nem enged???  Okos Okos
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #686 Dátum: 2014. Október 24. - 12:22:09 »

  Kérdezem: Ki nem enged???  Okos Okos

Amióta azok a hülye Főníciaiak ránk hagyományozták egynémely találmányukat, amelyeket mi buzgón, de sokszor káromkodva alkalmazunk, sokkal kézzelfoghatóbb lett a felbukkanó lehetőségek megragadásáról való döntés, vagy az azokról való kényszerű lemondás, mint fájdalmas opció...
Ragozzam még drága Lehelem?
 Emelem
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #687 Dátum: 2014. Október 24. - 12:49:57 »

A lecsapódó pára okozza nálam is a legnagyobb gondot. Hiába van fűtés az alagsori szobában, mégsincs olyan meleg és száraz, mint fönt.
Emiatt egyre többet gondolkodom szekrényfűtésben. A párát kifűtené és megspórolnék egy csomó bosszankodást a rozsda miatt.
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #688 Dátum: 2014. Október 24. - 12:51:37 »

Amióta azok a hülye Főníciaiak ránk hagyományozták egynémely találmányukat, amelyeket mi buzgón, de sokszor káromkodva alkalmazunk, sokkal kézzelfoghatóbb lett a felbukkanó lehetőségek megragadásáról való döntés, vagy az azokról való kényszerű lemondás, mint fájdalmas opció...
Ragozzam még drága Lehelem?
 Emelem


 Ördög Igen
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #689 Dátum: 2014. Október 24. - 14:59:46 »

...bedugóztam papírral alul és ismét telefújtam Ballistol-al, na meg kívül is jól lekentem.

Vélhetően pusztán csak azért, mert egyrészt minden vadászbolt árulja, másrészt meg mert elég sok vadász használja (de már ez is eleve "tyúk v. tojás" dilemma), a Ballistol úgy látom a többségnél jóval magasabban helyezkedik el a puskatisztító kencék ranglistáján, mint amilyen helyezés járna neki a valós képességei ill. teljesítménye alapján.

A víztaszító képessége konkrétan a nullával egyenlő (egyszerű kísérlet, mielőtt bárki hőbörögni kezdene: tölts tele egy poharat színültig vízzel, és a pereméhez egészen közel tartva fújj bele egy-két pisszenésnyit a vízbe. Fehér keveréket (emulziót) fog képezni a vízzel, tehát teljesen békésen megfér egymás mellett a kettő, ami nyilván igaz lesz a puskára fújva is). Amelyik anyag taszítja a vizet, az jól elkülönül cseppek v. film formájában a víz tetején, a tisztító képessége ezek után meg kis túlzással pont ugyanannyi, mint bármely egyéb folyadéknak, mitől esetleg felázik a trutyi a csőben hosszabb távon. Kicsit utánakeresgettem a neten, a Wild und Hund még 2006-ban csinált egy tesztet a tisztító- kenő cuccok hatásáról (akit érdekel németül : https://www.wildundhund.de/r30/vc_content/bilder/firma438/Archiv_2006/045_049_waffenreinigung_0606.pdf , és bár német az újság, mégis leírták, hogy a teszt alapján a Ballistol korróziógátló képessége 7 tesztalanyból a Tetra Gun Lubricant-tal holtversenyben a legszarabbnak ("stark eingeschränkt" azaz erősen korlátozott-ra) jött ki.

A jól szerepeltek közül nálunk talán a Brunox-ot a legkönnyebb beszerezni, bár az internetről kevés dolog van, amit ne lehetne beszerezni. Csak gondoltam leírom, hogy akinek esetleg fokozottabb elvárásai lennének a puskája korrózió elleni védelmével kapcsolatban, az nem biztos, hogy a Ballistol felé ajánlatos tendálnia.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... 84   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: