Oldalak: 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... 84   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverápolás  (Megtekintve 263582 alkalommal)
herrdirektor
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #660 Dátum: 2014. Február 17. - 17:16:58 »


Nekem bevált és szerintem csak kínlódnál a 8 millissel . Lehet hogy el is szakadna .        Emelem

Attól is függ mennyire használt a csöved...én 8mm-est vettem szinte új csőhöz, .30-06-hoz aztán se előre se hátra.... tényleg majdnem beleszakadt....pár átcibálás után már könnyebben ment... remélem nem a huzagok koptak   :Mosolyog  Mosolyog
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #661 Dátum: 2014. Július 17. - 13:16:28 »

Adjatok tanácsot, segítsetek légyszi!

Múlt hét szombaton lőttem utoljára a puskával egy őzet.
Ahogy elment a lövés, eleredt az eső, így a "cigarettaszünetet" is lerövidítettem (pláne, hogy láttam, hogy tűzben rogy), meg a szokásos örömködést-fényképezést is rövidebbre fogtam, de így is mire kihúztam, és visszaértem a kocsiig eláztam rendesen.

Hazaérve a puskát "szétszedtem" (tár ki, zárdugattyú ki, távcső le), és kiterítettem a szőnyegre száradni. Éjszaka így is maradt.
Másnap reggel ezzel a filckorongos tisztítóizével (meg persze olajjal) kicucáltam a csövet, és eltettem a szekrénybe.

Kedden este mentem ki újra.
A területen csőre töltés előtt mindig bele szoktam nézni a csőbe, hogy tényleg lukas-e, és megdöbbenésemre azt láttam, hogy alig-alig.

A vadászat után otthon aztán ismét előkerült a filckorongos cucc, és ezek jöttek ki:



Balról jobbra haladva. A harmadik után kapott a cső olajat, és úgy következett a következő három.

Egyrészt elkeseredtem.
Másrészt minek tudható be ez a hihetetlen rozsdásodás?

Párás az idő, és ezért fokozottabban jelentkezik?
Netán a csőbe belefészkelte magát némi vakrozsda, és így gyorsabban elterjed?
Vagy sz.r az olaj, amit használok?

Nem tudom mit kellene máshogy/jobban csinálnom?
Komplett csőtisztításra se kedvem, se időm minden vadászat után, meg talán szükségtelen is... (pláne Sájen szerint  Vigyorog)

Magyarán hacsak nincs extra időjárás (értsd pl. megázott a vas) be szoktam tenni a szekrénybe (ha hideg van tokostul, hogy ki ne csapja a benti pára), aztán a következő alkalomra meg előveszem.
Közbe-közbe ki szoktam tolni a csőből a lőpormaradványokat száraz rongykefével, meg ha úgy gondolom akkor kitakarítom rendesen (olaj, cucálás, megint olaj, esetleg hagyva némi idejig, hogy "ázzon", aztán cucálás tisztára).

Ilyen rozsdásodást még előtte sosem tapasztaltam, ezért vagyok tanácstalan.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #662 Dátum: 2014. Július 17. - 13:54:34 »

Nem lehet, hogy a víz és az olaj emulziót képzett? Az meg valószínűleg nem tett jót a csőnek.  Fejvakarás

ui: jártam már én is így a Ballistol-al
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #663 Dátum: 2014. Július 17. - 17:09:47 »

Nem lehet, hogy a víz és az olaj emulziót képzett? Az meg valószínűleg nem tett jót a csőnek.  Fejvakarás

ui: jártam már én is így a Ballistol-al

Azt ez a filckorongos izé nem hozta volna ki másnap reggel?  Fejvakarás Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
sab
Vendég
« Új üzenet #664 Dátum: 2014. Július 17. - 19:09:49 »

Adjatok tanácsot, segítsetek légyszi!

Múlt hét szombaton lőttem utoljára a puskával egy őzet.
Ahogy elment a lövés, eleredt az eső, így a "cigarettaszünetet" is lerövidítettem (pláne, hogy láttam, hogy tűzben rogy), meg a szokásos örömködést-fényképezést is rövidebbre fogtam, de így is mire kihúztam, és visszaértem a kocsiig eláztam rendesen.

Hazaérve a puskát "szétszedtem" (tár ki, zárdugattyú ki, távcső le), és kiterítettem a szőnyegre száradni. Éjszaka így is maradt.
Másnap reggel ezzel a filckorongos tisztítóizével (meg persze olajjal) kicucáltam a csövet, és eltettem a szekrénybe.

Kedden este mentem ki újra.
A területen csőre töltés előtt mindig bele szoktam nézni a csőbe, hogy tényleg lukas-e, és megdöbbenésemre azt láttam, hogy alig-alig.

A vadászat után otthon aztán ismét előkerült a filckorongos cucc, és ezek jöttek ki:



Balról jobbra haladva. A harmadik után kapott a cső olajat, és úgy következett a következő három.

Egyrészt elkeseredtem.
Másrészt minek tudható be ez a hihetetlen rozsdásodás?

Párás az idő, és ezért fokozottabban jelentkezik?
Netán a csőbe belefészkelte magát némi vakrozsda, és így gyorsabban elterjed?
Vagy sz.r az olaj, amit használok?

Nem tudom mit kellene máshogy/jobban csinálnom?
Komplett csőtisztításra se kedvem, se időm minden vadászat után, meg talán szükségtelen is... (pláne Sájen szerint  Vigyorog)

Magyarán hacsak nincs extra időjárás (értsd pl. megázott a vas) be szoktam tenni a szekrénybe (ha hideg van tokostul, hogy ki ne csapja a benti pára), aztán a következő alkalomra meg előveszem.
Közbe-közbe ki szoktam tolni a csőből a lőpormaradványokat száraz rongykefével, meg ha úgy gondolom akkor kitakarítom rendesen (olaj, cucálás, megint olaj, esetleg hagyva némi idejig, hogy "ázzon", aztán cucálás tisztára).

Ilyen rozsdásodást még előtte sosem tapasztaltam, ezért vagyok tanácstalan.

Milyen puska is ez ?

Milyen lőszerrel van etetve ?
 :Mosolyog Emelem
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #665 Dátum: 2014. Július 17. - 19:57:30 »



Hazaérve a puskát "szétszedtem" (tár ki, zárdugattyú ki, távcső le), és kiterítettem a szőnyegre száradni. Éjszaka így is maradt.
Másnap reggel ezzel a filckorongos tisztítóizével (meg persze olajjal) kicucáltam a csövet, és eltettem a szekrénybe.




Szerintem itt hibaztal!
Az elazott puskat, csont szarazra kellett volna kihuzni es - habar nemismerem a helyseg paratartalmat - inkabb magassabb helyen szaritanam mint a padlo.
Az olyaj minosege is meroen bejatszik a rozsdakepzodesnel.
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #666 Dátum: 2014. Július 17. - 20:23:56 »

Milyen puska is ez ?

Milyen lőszerrel van etetve ?
 :Mosolyog Emelem

Steyr-Mannlicher (a "régi" kétravaszos, csigatáras).

MFS-t eszik.
De mindig azt ette (nálam).  Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #667 Dátum: 2014. Július 17. - 21:18:15 »

Steyr-Mannlicher (a "régi" kétravaszos, csigatáras).

MFS-t eszik.
De mindig azt ette (nálam).  Vállat von

Nincs koze a rozsdasodashoz, cask kivancsisagbol kerdem Emelem
csigatáras = rotary magazine?
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
forester73
Vendég
« Új üzenet #668 Dátum: 2014. Július 17. - 21:31:38 »


Nincs koze a rozsdasodashoz, cask kivancsisagbol kerdem Emelem
csigatáras = rotary magazine?

Nem én szólítattam meg , de válaszolok röviden . A Browning X-bolt is csigatáras . A régebbi , klasszikus Mannlicher-ek csigatárasak voltak . A rotary magazint én naívan forgótárasnak fordítanám , d e vannak itt olyan olvtársak is akik jobban elboldogulnak az angol nyelvel.

Üdv ÉN
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #669 Dátum: 2014. Július 17. - 21:53:37 »

Nem én szólítattam meg , de válaszolok röviden .


Mindenki lathatja hogy en szolitottalak meg Teged Ördög Nagyon szepen koszonom a valaszodat Emelem
Egyepkent igazan felodhatnatok az embargot Koccint
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
foldij
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 13


« Új üzenet #670 Dátum: 2014. Szeptember 14. - 21:51:01 »

Adjatok tanácsot!

Kb. 3 hete vettem egy CZ550 Ebony-t mint első puskát. Nagyon boldog vagyok (voltam), a fegyver azon túl, hogy szerintem gyönyörű, a belövések során igen pontosnak is mutatkozott.
Az elmúlt héten két alkalommal voltam vele éjszakai vadkárelhárító vadászaton, mindkétszer nyirkos, hideg, esős volt az idő. Már az első alkalom után meglepődve tapsztaltam, hogy rozsdásodik a cső. Még egyből éjszaka áttöröltem Ballistol-lal. Bár már nem voltak rajta barna foltok a kontúrjuk megmaradt. A második vadászat előtt - szekrényből kivéve megismételtem az akciót és bár nem látszott rozsdásnak a törlőkendő igen szarul nézett ki. (csak érdekesség képpen csináltam fotót, megpróbálom feltenni).
A második vadászat után összhasonlítottuk a barátom IZS 18-val ami kb. egyidős és az makulátlan.
Hogy őszinte legyek elég tanácstalan vagyok, de nem gondolom, hogy ez normáli.

Mit tegyek? A boltos teljesen kezdő, oda nem mehetek tanácsot kérni. A forgalmazó meg gondolom le akar pattintani.
Váltsak olajat?

Üdv:

FJ
Naplózva
foldij
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 13


« Új üzenet #671 Dátum: 2014. Szeptember 14. - 22:01:01 »

Adjatok tanácsot!

Kb. 3 hete vettem egy CZ550 Ebony-t mint első puskát. Nagyon boldog vagyok (voltam), a fegyver azon túl, hogy szerintem gyönyörű, a belövések során igen pontosnak is mutatkozott.
Az elmúlt héten két alkalommal voltam vele éjszakai vadkárelhárító vadászaton, mindkétszer nyirkos, hideg, esős volt az idő. Már az első alkalom után meglepődve tapsztaltam, hogy rozsdásodik a cső. Még egyből éjszaka áttöröltem Ballistol-lal. Bár már nem voltak rajta barna foltok a kontúrjuk megmaradt. A második vadászat előtt - szekrényből kivéve megismételtem az akciót és bár nem látszott rozsdásnak a törlőkendő igen szarul nézett ki. (csak érdekesség képpen csináltam fotót, megpróbálom feltenni).
A második vadászat után összhasonlítottuk a barátom IZS 18-val ami kb. egyidős és az makulátlan.
Hogy őszinte legyek elég tanácstalan vagyok, de nem gondolom, hogy ez normáli.

Mit tegyek? A boltos teljesen kezdő, oda nem mehetek tanácsot kérni. A forgalmazó meg gondolom le akar pattintani.
Váltsak olajat?

Üdv:

FJ

tudom, hogy van fegyverápolás topic, de ott nem valami nagy a forgalom...
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #672 Dátum: 2014. Szeptember 14. - 22:46:49 »

CZ tulajdonosként,meg akármilyen puskám lenne akkor is, azt mondom,hogy saját káromon tanulva: hagyom a puskát egy kicsit száradni,ha hazaérek és párás. Ezután száraz ronggyal áttörlöm,reggelig így marad,akkor kap olajat. (De igény szerint szárazra törölve,még éjszaka át is olajozom,ha értelmét látom.)
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #673 Dátum: 2014. Szeptember 15. - 19:58:39 »

hagyom a puskát egy kicsit száradni,ha hazaérek és párás. Ezután száraz ronggyal áttörlöm,reggelig így marad,akkor kap olajat. (De igény szerint szárazra törölve,még éjszaka át is olajozom,ha értelmét látom.)

Ha csak hideg van, és nem vizes a puska, akkor csak egyszerűen pár órát benne kell hagyni a tokban.
Így nem tud rajta lecsapódni a pára.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #674 Dátum: 2014. Szeptember 15. - 20:07:30 »

Ha csak hideg van, és nem vizes a puska, akkor csak egyszerűen pár órát benne kell hagyni a tokban.
Így nem tud rajta lecsapódni a pára.
Sajnos legtöbbször párásan teszem a tokba,a lesről leszállva (ősz,tavasz) így hazaérve muszáj áttörölni,mert volt már ,hogy megrémültem pár nap múlva a csőtől...Egyébként igazad van. Wave
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... 84   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: