Oldalak: 1 ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... 84   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverápolás  (Megtekintve 263625 alkalommal)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #645 Dátum: 2013. November 04. - 10:23:31 »

Köszönöm Uraim a segítséget és a tapasztalataitokat! Ölel
Legyen szép a napotok! Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #646 Dátum: 2013. November 04. - 10:31:45 »

A csőkígyó bizonyított tegnap.A csőbe nézve nem a fényesség hanem a szürketeli vakság köszönt rám...Bő fújás a Ballistolból,hogy egy kicsit fellazuljon a cucc,aztán 3-szor áthúztam a csőkígyót. Szinte már eladnivalóan fényes lett odabent minden.

Én sosem használom olajos csőben a kígyót, csak vadászat előtt meg után húzom ki vele. Ha olajozom a csövet, utána mindig szárazra húzom, de nem csőkígyóval, hanem pálcával és nedvszívó papírral. A kígyó amúgy sem hiszem, hogy teljesen kiveszi az olajat. Nem szokott gondot okozni, ha olajos marad a csöved belülről?
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #647 Dátum: 2013. November 04. - 10:43:48 »

Én sosem használom olajos csőben a kígyót, csak vadászat előtt meg után húzom ki vele. Ha olajozom a csövet, utána mindig szárazra húzom, de nem csőkígyóval, hanem pálcával és nedvszívó papírral. A kígyó amúgy sem hiszem, hogy teljesen kiveszi az olajat. Nem szokott gondot okozni, ha olajos marad a csöved belülről?
Akkor az egyszer használtam olajosan,akkor is csak azért mert nem volt időm pálcázni. Olaj nélkül használom azóta,a tisztasággal nincs gond. Lövés előtt én is galacsinozni szoktam az olajos csövet. Wave
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #648 Dátum: 2013. November 04. - 11:29:26 »

Szia Robi .
én csak WFG filcet hsználok 8mm ben nagyon jó . kell hozzá venni egy adaptert amit a tisztitó vesszöre kell felteni és arra a kell filc.
ez van két féle ami csak filc az álltalános,a másik abban bele van préselve rézszál is az az intenziv tisztitó.

üdv.HSanyi

Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #649 Dátum: 2013. November 04. - 14:51:46 »

Sziasztok! 30-06 -hoz kalibernyi méretben érdemes csőkígyót venni, vagy érdemes 8 mm--hez kérni. Hol milyet és mennyiért érdemes megvenni? Van ebben gagyi is, vagy általában egyforma minőség és kivitel mind? Wave 


Nekem bevált és szerintem csak kínlódnál a 8 millissel . Lehet hogy el is szakadna .        Emelem
Naplózva
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #650 Dátum: 2014. Január 09. - 13:50:59 »

Egyik puskámat szeretném leviaszolni, többen mondták hogy a festékboltokban kapható keményviasok erre nagyon jók, de ezekből a keményviaszokból is van folyékony illetve balzsam halmazállapotú! Melyiket ajánlanátok? Ezeket is bele kell melengetni a fába vagy csak elég vékonyan felhordani majd kis száradás után polírozni?
Naplózva
foximaxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 373


vadász


« Új üzenet #651 Dátum: 2014. Január 11. - 08:50:53 »

Sziasztok!
Egy ismerősöm mesélt az Ő csőtisztításáról.
VFG pasztázás után még egy általános flakonos prémium minőségű tisztító-zsíroldó szerrel kihúzza a csövet....  Fejvakarás
Mi erről a véleményetek?

Üdv
FM
Naplózva

"Üres a puska" - ennyi soha ne legyen elég, bárkitől is hangozzék!
Tajo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 164


« Új üzenet #652 Dátum: 2014. Január 11. - 09:27:41 »

Sziasztok!
Egy ismerősöm mesélt az Ő csőtisztításáról.
VFG pasztázás után még egy általános flakonos prémium minőségű tisztító-zsíroldó szerrel kihúzza a csövet....  Fejvakarás
Mi erről a véleményetek?

Üdv
FM

Az,hogy jól teszi mert ez a folyamat vége.
Naplózva

Amat Victoria Curam.
Balazs_Kevin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73


« Új üzenet #653 Dátum: 2014. Január 15. - 23:06:42 »

sziasztok!

fegyver es paratartalom ugyben szeretnek hozzatok fordulni. az idealis helye a fegyverszekrenynek a kamraban lenne (van hely boven, szaraz, befer stb) de sajnos paras a levego (neha 80% is eleri). tudom hogy azt irtam hogy szaraz, de ezt abban az ertelemben hogy fullra szigetelt, nem azik, de (most azt mondjak) mivel a kamra ajto nem zar jol es mivel joval huvosebb igy mindig nagyobb a relativ paratartalom.
merjem  ilyen helyen tarolni a szekrenyt (Oldenburg) es a fegyvereket? vagy van valami trukk (szilikon, macskaalom, kisgep stb) ami bevallt nektek?
vagy menjen a kazanhazba, ahol minden ilyen parameter tokeletes, de kulon bejarata van kivulrol es az ajto ugyan biztonsagi es nincs ablak sem igy 100% biztonsagos, de megis csak kivul vannak a fegyverek... en meg bent..

elore is koszonom
b
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #654 Dátum: 2014. Január 15. - 23:58:21 »

sziasztok!

fegyver es paratartalom ugyben szeretnek hozzatok fordulni. az idealis helye a fegyverszekrenynek a kamraban lenne (van hely boven, szaraz, befer stb) de sajnos paras a levego (neha 80% is eleri). tudom hogy azt irtam hogy szaraz, de ezt abban az ertelemben hogy fullra szigetelt, nem azik, de (most azt mondjak) mivel a kamra ajto nem zar jol es mivel joval huvosebb igy mindig nagyobb a relativ paratartalom.
merjem  ilyen helyen tarolni a szekrenyt (Oldenburg) es a fegyvereket? vagy van valami trukk (szilikon, macskaalom, kisgep stb) ami bevallt nektek?
vagy menjen a kazanhazba, ahol minden ilyen parameter tokeletes, de kulon bejarata van kivulrol es az ajto ugyan biztonsagi es nincs ablak sem igy 100% biztonsagos, de megis csak kivul vannak a fegyverek... en meg bent..

elore is koszonom
b

Szia!

Szerintem aggass fel pár szütyő krétát oszt csókolom. De macskaalmot is szórhatsz be nyugodtan, az is megköti a nedvességet.
Arról nem is beszélve, ha véletlenül bezárod a macskát........ (nem vicc, nálam egyszer bent ragadt, igaz az csak a szerszámos szekrény volt  Ördög )
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Balazs_Kevin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73


« Új üzenet #655 Dátum: 2014. Január 16. - 08:29:51 »

Szia!

Szerintem aggass fel pár szütyő krétát oszt csókolom. De macskaalmot is szórhatsz be nyugodtan, az is megköti a nedvességet.
Arról nem is beszélve, ha véletlenül bezárod a macskát........ (nem vicc, nálam egyszer bent ragadt, igaz az csak a szerszámos szekrény volt  Ördög )

köszönöm a tanácsot, a szilikonos macskaalmot olvastam már több helyen is hogy jó lehet (gondolom maga a szekrény úgysem zár hermetikusan) a kérdés az (is) lett volna a tapasztalt fegyverápolóktól, hogy mi az a páratartalom amit még visel egy-egy fegyver.
üdv
-b-
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #656 Dátum: 2014. Január 16. - 08:48:55 »

Asszem feketeerdő említette pár éve, hogy neki valami autóipari körből való, olajjal átitatott papír van a szekrényében, olyan amibe az alkatrészeket csomagolják.  Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #657 Dátum: 2014. Január 16. - 08:56:07 »

Szerintem ha egy fegyver időnként rendesen le van olajozva, rendesen le van felület kezelve (barnítva)  nem árt neki az eső sem! 
Gondolom a kamrádban nem rozsdásodik szét a zár, vagy más acél szerkezet sem, akkor a puskáknak mi baja lenne.
Ha ez nem így lenne, a tengerparti országokban évente lehetne fegyvert  cserélni.  Kacsint
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #658 Dátum: 2014. Január 16. - 10:37:42 »

Nekem is a kamrában vannak a fegyverek egy ideje, de nem vettem észre, hogy kidobná őket a rozsda. Mondjuk a sörétest nem sokat használom, de évente az után a pár apróvadazás után mindig leolajozom. De pl tavaly február óta most októberben vettem elő a 12-est először és patika állapotban volt.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Balazs_Kevin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73


« Új üzenet #659 Dátum: 2014. Január 16. - 11:02:16 »

magyarul rakjam inkább a jó (kényelmes és előre kinézett) helyre a kamrába, szilikon v kréta v hasonló nem túlzottan macerás páramegkötő megoldással és normális odafigyelelést, ápolást feltételezve (és nyilván nem állandó a 80% páratartalom sem, ez a max) nem szabadna, hogy gond legyen vele.... ha jól értem?

köszönöm mindenkinek ez eddigi tanácsokat is.
üdv
-b-
Naplózva
Oldalak: 1 ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... 84   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: