Oldalak: 1 ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... 84   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverápolás  (Megtekintve 263607 alkalommal)
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #630 Dátum: 2013. Június 02. - 18:00:38 »

Szia !

Ezt én úgy szoktam,hogy gumidugóval lezárom a cső száját,és a töltényúr felől feltöltöm ezzel az anyaggal,és 24 órán át állni hagyom benne.
Mikor kiöntöm,akkor kékes,zöldes folyadék lesz belőle.
Olyasmi szaga van ennek az anyagnak,mint az ammóniának,ha jól emlékszem.
Régen csináltam ilyent,csak egy valag lőszer ellövése után van értelme kotyverálni vele.
Szalmiákszesz = ammónium-hidroxid, jó az orrod Mosolyog
Naplózva
szabi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 119



« Új üzenet #631 Dátum: 2013. Június 02. - 21:27:43 »

Sziasztok, mindenkinek köszönöm a válaszokat! Emelem Emelem


Ha lesz időm nekiállok, kitisztítom robla-val, bár jelenleg rendkívül jó a lőképe a puskának, kicsit félek, hogy nem romlik-e el a nagy tisztogatásban, bár előbb-utóbb úgy is muszáj lenne kipucolni...

Még egyszer köszönet a jótanácsokért! Emelem

Sz
Naplózva

„Bár az ősember ösztönös hajlamát a civilizáció megfékezte bennem, vadászszenvedélyemmel nem bír!”
(Guy de Maupassant)
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #632 Dátum: 2013. Június 02. - 21:54:35 »

Sziasztok, mindenkinek köszönöm a válaszokat! Emelem Emelem


Ha lesz időm nekiállok, kitisztítom robla-val, bár jelenleg rendkívül jó a lőképe a puskának, kicsit félek, hogy nem romlik-e el a nagy tisztogatásban, bár előbb-utóbb úgy is muszáj lenne kipucolni...

Még egyszer köszönet a jótanácsokért! Emelem

Sz

Csak kíváncsiságból kérdem,kb. mennyi lövés mehetett ki a csőből?
Mellesleg mondom ,nekem nem kell sok  lövés ,azután ilyen a cső,valószínűleg lőszere is válogatja,mennyire kenődik fel a huzagra a köpeny anyaga.
Legfeljebb,ha nem tudod ,mi az előélete a puskának,akkor adsz neki robla solo-t,aztán 500 lövésig jól megjegyzed,hova rakta a maradékát,vagy eladod a kollégáknak,az évtized végéig nem lesz rá neked szükséged,addigra meg megrohad ugyis.
Naplózva
szabi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 119



« Új üzenet #633 Dátum: 2013. Június 03. - 11:32:38 »

Szia,
 Emelem
 a tényálláés a következő: a fegyver CZ550-es, tavaly év elején vettem újonnan, úgyhogy nagyjából pontosan meg tudom mondani: kiment a csőből eddig 2 doboz GECO, 2 doboz Hornady superformance, 1,5 doboz sima hornady interlock, egy fél doboz LAPUA, egy fél doboz S&B. (plusz 3 próbalövés a gyári minősítő papírra). Ez - ha nem felejtettem ki semmit -  133 lövés (ennek 99%-a  lőtéren  Szomorú ) - szóval igyekszem gyakorolni.

Azért próbálom tisztogatni az ismereteimhez mérten, lehetőleg minden gyakorlás után. Itt is végigolvastam anno a fegyverápolás hozzászólásait, de sajnos mivel első generációs vadász vagyok (vagyis anno nagyapám szenvedélyes vadász volt, de Ő már nagyon régen elment) és a környezetemben sincsenek tapasztalt vadászok, ezért nincs kitől gyakorlati útmutatást kérni.
Szerte a neten is próbáltam tájékozódni a kérdésben, de ott annyi féle "módszert" mutatnak be (pl jutúb), hogy szerintem egyik-másik fórumtárs nem tudná eldönteni, hogy sírjon vagy zokogjon-e a látottakon...


 Emelem
Naplózva

„Bár az ősember ösztönös hajlamát a civilizáció megfékezte bennem, vadászszenvedélyemmel nem bír!”
(Guy de Maupassant)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #634 Dátum: 2013. Június 03. - 11:59:28 »

Szia,
 Emelem
 a tényálláés a következő: a fegyver CZ550-es, tavaly év elején vettem újonnan, úgyhogy nagyjából pontosan meg tudom mondani: kiment a csőből eddig 2 doboz GECO, 2 doboz Hornady superformance, 1,5 doboz sima hornady interlock, egy fél doboz LAPUA, egy fél doboz S&B. (plusz 3 próbalövés a gyári minősítő papírra). Ez - ha nem felejtettem ki semmit -  133 lövés (ennek 99%-a  lőtéren  Szomorú ) - szóval igyekszem gyakorolni.

Azért próbálom tisztogatni az ismereteimhez mérten, lehetőleg minden gyakorlás után. Itt is végigolvastam anno a fegyverápolás hozzászólásait, de sajnos mivel első generációs vadász vagyok (vagyis anno nagyapám szenvedélyes vadász volt, de Ő már nagyon régen elment) és a környezetemben sincsenek tapasztalt vadászok, ezért nincs kitől gyakorlati útmutatást kérni.
Szerte a neten is próbáltam tájékozódni a kérdésben, de ott annyi féle "módszert" mutatnak be (pl jutúb), hogy szerintem egyik-másik fórumtárs nem tudná eldönteni, hogy sírjon vagy zokogjon-e a látottakon...


 Emelem

Nem kell túlvariálni. A tisztítóvesszőket használd a megfelelő sorrendben. A puskámat egy évben egyszer takarították,az előző tulaj elmondása szerint. 20 lövés után  vastagon befújtam Ballistollal a csőbe,hagytam benne 1 napot,aztán rézkefével jól feldörzsöltem a cuccost,fehér vászoncsíkkal addig tologattam a keféket,míg hófehéren nem bújtak elő. Áterőltettem rajta néhány wcpapír gombóckát is az autentika jegyében. Tükrös szép a cső, nincs benne lerakódás. A puska pontos: 100 méteren tudja a 3 cm szórást Hornadyval. Ha meg vegytisztítíni akarsz,a Robbla és VFG cuccosok segíthetnek rajtad.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
szabi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 119



« Új üzenet #635 Dátum: 2013. Június 04. - 21:07:41 »

Köszönöm! Emelem
Naplózva

„Bár az ősember ösztönös hajlamát a civilizáció megfékezte bennem, vadászszenvedélyemmel nem bír!”
(Guy de Maupassant)
Bronson
CharlesHenNB
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64



WWW
« Új üzenet #636 Dátum: 2013. Június 07. - 20:24:51 »

Kedves Vadásztársak,

Remélem tudtok segíteni. Mostanában, vélhetően a levegő nagy páratartalmának hatására(másra nem tudok gondolni), pár kint töltött este után olyan mintha a tölténytárat körülvevő vékonyabb fa rész kicsit megvetemedett volna a sako-mon, és fölülnézetből a biztosító mögötti félkör alakú résznél az illesztésnél 1-1,5 mm-es hézag alakult ki. Van okom aggodalomra, vagy ez gyakran előfordul ilyen időben? Mosolyog Mit tudok tenni?
Előre is köszi a válaszokat..
Naplózva

Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #637 Dátum: 2013. Július 26. - 16:05:36 »

A csőkígyó bizonyított tegnap.A csőbe nézve nem a fényesség hanem a szürketeli vakság köszönt rám...Bő fújás a Ballistolból,hogy egy kicsit fellazuljon a cucc,aztán 3-szor áthúztam a csőkígyót. Szinte már eladnivalóan fényes lett odabent minden.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #638 Dátum: 2013. November 03. - 21:51:05 »

Sziasztok! 30-06 -hoz kalibernyi méretben érdemes csőkígyót venni, vagy érdemes 8 mm--hez kérni. Hol milyet és mennyiért érdemes megvenni? Van ebben gagyi is, vagy általában egyforma minőség és kivitel mind? Wave 
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #639 Dátum: 2013. November 03. - 22:00:26 »

Sziasztok! 30-06 -hoz kalibernyi méretben érdemes csőkígyót venni, vagy érdemes 8 mm--hez kérni. Hol milyet és mennyiért érdemes megvenni? Van ebben gagyi is, vagy általában egyforma minőség és kivitel mind? Wave 
Azért írják rá, hogy harminc... Kacsint
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #640 Dátum: 2013. November 03. - 22:15:04 »

A negyvenkettes cipő sem biztos, hogy jól passzol minden esetben a 42-es lábamra, pedig a dobozára rá volt írva...
Ezek szerint csőkígyóból elég a kaliberhez ajánlott méretet megvenni, ha jól értem Peti a hosszas okfejtésed.  Vigyorog
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #641 Dátum: 2013. November 03. - 22:21:16 »

Sziasztok! 30-06 -hoz kalibernyi méretben érdemes csőkígyót venni, vagy érdemes 8 mm--hez kérni. Hol milyet és mennyiért érdemes megvenni? Van ebben gagyi is, vagy általában egyforma minőség és kivitel mind? Wave 

Nekem a klasszikus Hoppe BoreSnake van, kalibernyi méretben. Tökéletesen tisztít egy "áthúzás" alkalmával is, szerintem felesleges a túlméret. Mosolyog Emelem
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #642 Dátum: 2013. November 03. - 22:23:18 »

Én nem voltam/vagyok tőle elragatatva.

Valahogy nem jött be ez a csőbefűzögetős módszer.
A puskavessző nekem jobban kézreáll.

Arra gondoltam (azért vettem meg), hogy majd lövés után majd csak áthúzom csőkígyóval, aztán akkor jó lesz.
Aztán rozsdásodott.

Szóval azóta a szekrény mélyén lapul.

(ha gondolod...  Vállat von 30-06-os)
« Utoljára szerkesztve: 2013. November 04. - 07:51:45 írta Pyrus » Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #643 Dátum: 2013. November 03. - 22:24:57 »

A negyvenkettes cipő sem biztos, hogy jól passzol minden esetben a 42-es lábamra, pedig a dobozára rá volt írva...
Ezek szerint csőkígyóból elég a kaliberhez ajánlott méretet megvenni, ha jól értem Peti a hosszas okfejtésed.  Vigyorog
Én úgy gondolom, hogy elég.
Ki van az találva, legfeljebb ha már kopott a kefe, vesz az ember egy újat...szerintem gyorstakarításra tökéletes.
Főleg ha a végén a hurokba valami finom anyagból tisztítókendőt fűzöl.




 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #644 Dátum: 2013. November 03. - 22:50:45 »

Sziasztok! 30-06 -hoz kalibernyi méretben érdemes csőkígyót venni, vagy érdemes 8 mm--hez kérni. Hol milyet és mennyiért érdemes megvenni? Van ebben gagyi is, vagy általában egyforma minőség és kivitel mind? Wave 
A Hoppe's-t a vateráról vettem,vadonatújat 3000-ért. Láttam több emberkét is hirdetni. 3000 Ft-ot megér,6-7 ért már nem venném meg. Tökéletesen tisztít.(Szemre.)30-06-hoz 30-as,tökéletes.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... 84   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: