Oldalak: 1 ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... 84   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverápolás  (Megtekintve 263610 alkalommal)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #600 Dátum: 2013. Február 26. - 21:13:46 »

Sziasztok

Elkészültem.


Szia Dani!

Esetleg lekented paraffinolajjal is? Elég matt a felület, ami számomra igen tetszetős, de a nedves-párás levegő és az eső is szereti. Nagy baj nem történik, de a szín ki fog fakulni. Ha lekennéd esetleg, kis folton próbáld előtte ki, tetszik-e a kapott eredmény Mosolyog

Üdv.: Balázs
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #601 Dátum: 2013. Február 27. - 07:46:30 »

Szia Dani!

Esetleg lekented paraffinolajjal is? Elég matt a felület, ami számomra igen tetszetős, de a nedves-párás levegő és az eső is szereti. Nagy baj nem történik, de a szín ki fog fakulni. Ha lekennéd esetleg, kis folton próbáld előtte ki, tetszik-e a kapott eredmény Mosolyog

Üdv.: Balázs

Szia

Azt láttam, hogy fényes volt kezelés után, de mígösszeszereltem és a fényképezőt is elővettem (kb 1 óra), sokat mattult az anyag. Szerintem beszívta a fa. Balsin-olajon kívül nem kapott semmit. Kezelem még olajjal és meglátom mennyit vesz még fel a fa. Utána kaphat még esetleg viaszt, hogy a víznek jobban ellenálljon.

Ide is felteszem, hogy mi lett az eredmény.

 Emelem

Dani
Naplózva
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #602 Dátum: 2013. Március 24. - 19:28:54 »

Sziasztok

Van pár aktuális kérdésem, észrevételem amik megosztásra várnak: Mosolyog


1. Sörétes fegyverem szinte új. Második alkalommal voltam vele lőtéren. Majd' 5 doboz sörétes lőszert lőttem el vele. Tisztításnál a töltényűr előtti 8-10 cm-es hosszanti "csíkokat" egyszerűen nem tudom eltávolítani. Lassan kezdem azt hinni, hogy megsérült a cső belseje. Létezik, hogy nem tudom az ólom (esetleg műanyag?) lerakódást Ballistol-lal eltávolítani?

2. A golyós fegyverem lecsiszolt tusát csak olajjal kezeltem. Nem jó ötlet. Ahányszor megfogom, csupa olajszagú lesz a kezem. Ha alkohollal megtisztítanám, vajon eredményesen, de nem túlzásba esve, tudnám csökkenteni az olaj mennyiségét? ...és mivel kezeljem utána, hogy víztaszítóvá váljon?

3. Van egy másik fegyverem, aminek szintén nem tetszik a jelenlegi faminősége. A csak olajos kezelést azonban elkerülném. Ha fapáccal vagy lazúrral kezelem, mi legyen az utolsó felület ami ellenállóvá, mégis valamelyest fényessé teszi a fát?

Köszönöm.

 Emelem


Üdv;
Dani
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #603 Dátum: 2013. Március 24. - 19:34:24 »

Sziasztok

Van pár aktuális kérdésem, észrevételem amik megosztásra várnak: Mosolyog


1. Sörétes fegyverem szinte új. Második alkalommal voltam vele lőtéren. Majd' 5 doboz sörétes lőszert lőttem el vele. Tisztításnál a töltényűr előtti 8-10 cm-es hosszanti "csíkokat" egyszerűen nem tudom eltávolítani. Lassan kezdem azt hinni, hogy megsérült a cső belseje. Létezik, hogy nem tudom az ólom (esetleg műanyag?) lerakódást Ballistol-lal eltávolítani?

A csőkígyón levő bronz tüskék leviszik.

Idézet
2. A golyós fegyverem lecsiszolt tusát csak olajjal kezeltem. Nem jó ötlet. Ahányszor megfogom, csupa olajszagú lesz a kezem. Ha alkohollal megtisztítanám, vajon eredményesen, de nem túlzásba esve, tudnám csökkenteni az olaj mennyiségét? ...és mivel kezeljem utána, hogy víztaszítóvá váljon?

Paraffinolajat kell használni. A patikában kapható citromolaj+paraffinolaj én azt használom, szagtalan és víztaszító lesz a tus.


Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #604 Dátum: 2013. Március 24. - 19:36:54 »

A csőkígyón levő bronz tüskék leviszik.

Paraffinolajat kell használni. A patikában kapható citromolaj+paraffinolaj én azt használom, szagtalan és víztaszító lesz a tus.


Köszönöm, ki fogom próbálni a javaslatokat.   Emelem
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #605 Dátum: 2013. Március 24. - 19:37:33 »

A csőkígyón levő bronz tüskék leviszik.

Paraffinolajat kell használni. A patikában kapható citromolaj+paraffinolaj én azt használom, szagtalan és víztaszító lesz a tus.

Perfekt!
Annyi hozzá, hogy duduckolás előtt nagyon alaposan "beáztatni" a Ballistollal.



 Emelem
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #606 Dátum: 2013. Március 24. - 19:43:22 »

Sziasztok


2. A golyós fegyverem lecsiszolt tusát csak olajjal kezeltem. Nem jó ötlet. Ahányszor megfogom, csupa olajszagú lesz a kezem. Ha alkohollal megtisztítanám, vajon eredményesen, de nem túlzásba esve, tudnám csökkenteni az olaj mennyiségét? ...és mivel kezeljem utána, hogy víztaszítóvá váljon?

Ez egy ilyen biznisz. A haltól meg halszagú, a puncitól punciszagú lesz...jó esetben. Ha mindkettőtől halszagú, akkor ott valami gond van... Fejvakarás
 Ördög
3. Van egy másik fegyverem, aminek szintén nem tetszik a jelenlegi faminősége. A csak olajos kezelést azonban elkerülném. Ha fapáccal vagy lazúrral kezelem, mi legyen az utolsó felület ami ellenállóvá, mégis valamelyest fényessé teszi a fát?
Keményviasz. Festékboltokban kapható. Hajszárítóval belemelengeted a fába oszt addig törlöd ronggyal amíg szép fényes nem lesz. Ez a válasz az előző kérdésre is.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #607 Dátum: 2013. Március 24. - 20:06:30 »

Köszönöm mindenkinek. Megint tanultam. Mosolyog



 Emelem
Naplózva
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #608 Dátum: 2013. április 09. - 08:40:56 »

Sziasztok

Van ismét egy kérdésem. Mivel tisztítsam meg a csövet (belülről), hogy a tisztítás utáni olajmaradékot el tudjam távolítani?
Egy öreg puskát vettem gyakorolni, aminek a csöve már rég nem tükrös és a lőtéren az első 2 lövést úgy eldobja, mint a ... (utána már nem szórja)
Olvastam itt, hogy nedvszívó papírral kell felitatni az olajat a csőből lövés előtt, de akárhányszor tolom át és hallgatom, hogy nyiszorog a csőben a papír, nem sikerül a kívánt eredményt elérni. Arra gondoltam, hogy talán tisztaszesszel húznám ki a csövet, közvetlenül lövészet előtt.


Köszönöm.



 Emelem
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #609 Dátum: 2013. április 09. - 08:50:20 »

..szerintem.., egy másik golyóval.. ( akkor tuti,hogy nem szórja..)  Kacsint ..
Naplózva
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #610 Dátum: 2013. április 09. - 09:48:00 »

..szerintem.., egy másik golyóval.. ( akkor tuti,hogy nem szórja..)  Kacsint ..

Jó ötlet. Akkor lövök otthon kettőt és a vadászaton az első is oda megy, ahova szánom?  Fejvakarás
Ennél racionálisabb megoldás érdekelne.

 Emelem
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #611 Dátum: 2013. április 09. - 09:59:29 »

Jó ötlet. Akkor lövök otthon kettőt és a vadászaton az első is oda megy, ahova szánom?  Fejvakarás
Ennél racionálisabb megoldás érdekelne.

 Emelem

Más megoldást pedig nem nagyon fogsz találni, kivételesen osztom Sájen véleményét.
Max annyit, hogy ha nem indokolt, akkor nem olajozod szarrá a csövet minden vadászat után ( én beszélek... Ördög ), csak kevés olajjal áthúzod rajta a csőkígyót.
Egyébként ezt megteheted a vadászat előtt közvetlenül is.

S
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #612 Dátum: 2013. április 09. - 10:07:14 »

Más megoldást pedig nem nagyon fogsz találni, kivételesen osztom Sájen véleményét.
Max annyit, hogy ha nem indokolt, akkor nem olajozod szarrá a csövet minden vadászat után ( én beszélek... Ördög ), csak kevés olajjal áthúzod rajta a csőkígyót.
Egyébként ezt megteheted a vadászat előtt közvetlenül is.

S


Köszönöm.
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #613 Dátum: 2013. április 09. - 11:10:12 »

Vagy nem olajozod állandóan a csövet, hanem csak simán kihúzod csőkígyóval. Én csak 2-3 doboz lőszer után szoktam a csövet belülről olajozni. Bár a csőkígyó átmegy rajt vadászat előtt és után is. Sőt, ha pár napig nem használom a puskát, akkor is át szoktam néha húzni rajta. Szerintem a túlzott olajozás több bosszúságot okoz majd mint hasznot.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #614 Dátum: 2013. április 09. - 11:44:23 »

Oerdescu  Emelem ! Olvastam én is ezt a szárazra törlést papírral  Rííí ! Ki is próbáltam /de minek  Fejvakarás /
Az első lövést eldobta kb. 40 cm-e . Erről ennyit , maradtam a régi bevált / nem muszáj rám hallgatni /
módszeremnél . Tisztítás Crc-5 56 -s spray-l és a végén mikor tiszta a cső a filcet befújva még áttolom kétszer .
Nekem ezután az első lövés is pontos lett ,. Van egy másik nagy előnye is ennek a spray -nek , éspedig
mikor megvettem a Sauer sörétes duplát kívül - belül is volt pár rozsda foltocska ,. ami a rendszeres kezelés
hatására megszűnt teljesen ,. Volt hogy egész napi esős vadászat után két három nap múlva pucoltam meg ,
de nyoma sem volt rozsdának .,  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Oldalak: 1 ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... 84   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: