Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 84   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverápolás  (Megtekintve 263531 alkalommal)
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #45 Dátum: 2009. Március 30. - 08:54:57 »

Köszönöm, így világos volt!

 Emelem Emelem
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #46 Dátum: 2009. Március 30. - 09:05:25 »

 Emelem
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #47 Dátum: 2009. Március 30. - 15:24:00 »

Tiszteletem! Kacsint
Örülök, h. ráleltem erre a fórumra! Kacsint
Egyébként nekem egy olyan meglátásom van .22-es puska esetében, h. a túlzott tisztítás se' használ ám, neki, tehát nem kell azt agyonpucolni, mert pl. az enyémmel a lőtéren, ha kimegyek tisztára kihúzott csővel, akkor belövés leadása előtt kell leadnom vagy 10-20 lövést, amire "beáll" úgymond a csöve & jóval kisebb lesz a szórása! Kacsint De persze ez lehet csőfüggő! Kacsint
A rézkefézés, meg szerintem mégha kis mértékben is, de koptatja a csövet (lassú víz partot mos... -alapon!), ha mondjuk minden használat után agyonhúzgáljuk rézzel...!  Vigyorog
Ja, meg ha már a belövésnél tartunk, akkor minden lövés leadása után érdemes várni 1-2 percet, amíg a cső visszahűl, mert elvégre vadászni se' melegebb csővel megyünk... Vigyorog (de, ez csak az én meglátásom)
Üdv, Ladis.

Appropo majd elfelejtettem.
Tisztítás után tényleg kell 5-10 lövés hogy átkenje a lőszer a csövet és kialakuljon az a szórás amit a lőszer tényleg tud, de ez annyit jelent egy jó lőszernél, hogy átkenés nélkül 50 m-en 10 lövésből satuból 16-17mm a szórás átkenve 12-14.
Szerintem nincs olyan vadász akinek ez valamit is számít.
Sportlövők, pedig ugyis lőnek próbát verseny és edzés előtt.

UI: a mm adatok versenyfegyver és versenylőszer esetén érvényesek.
Toz-8 + lapua standard lőszer 20-22 mm
toz-8 + vostok target 25-........
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Ladis
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32



« Új üzenet #48 Dátum: 2009. április 04. - 14:39:00 »

Nem lehet, HOGY  Kacsint ki van kopva a 0,22-esed csöve? Mosolyog

Hallod Viktor! Zyír új a csövem...! Kacsint
Naplózva

"A CSÖVEK LŐNEK, DE A TUSA TALÁL...!"
Ladis
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32



« Új üzenet #49 Dátum: 2009. április 04. - 15:11:28 »

Nem vitatom amit irsz, biztos igazad van, tuti ellőtted már 0.22 -es lőszerből a testtömeged 3-4 szeresét.

"Nem lehet, HOGY   ki van kopva a 0,22-esed csöve?"   Szerintem a pucolás hiánya +vostok lőszer és egy év alatt tönkremegy.

0.22-t én sem rézkefézem minden nap, de a cső tisztára ki van húzva (és a lőszer sem orosz)
De mindennapi rézkefézés se ártana hidd el. (persze ha jól csinálod)

Tiszteletem Ansch!

Mint írtam, a legutóbbi hozzászólásomban: egy zsír új (novemberi)  .22-esem van & kb. eddig 150-200 lövést adtam le vele!
Hát a mindennapi rézkefézésről meg fenntartom a véleményem: "LASSÚ VÍZ PARTOT MOS!"  Mert ugyebár az ember nem 1-2 évre veszi a puskályát (ha persze komolyan gondolja...). Am. a vostok lőszerrel mi a gond? Elvégre  a .22-esek csövét nehé kilőni...! (ez a Vostok képes rá?)
Üdv, Ladis.
Naplózva

"A CSÖVEK LŐNEK, DE A TUSA TALÁL...!"
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #50 Dátum: 2009. április 04. - 20:58:14 »

puskályát

puskáját  Figyelmes olvasás
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #51 Dátum: 2009. április 06. - 08:00:56 »

Tiszteletem Ansch!

Mint írtam, a legutóbbi hozzászólásomban: egy zsír új (novemberi)  .22-esem van & kb. eddig 150-200 lövést adtam le vele!
Hát a mindennapi rézkefézésről meg fenntartom a véleményem: "LASSÚ VÍZ PARTOT MOS!"  Mert ugyebár az ember nem 1-2 évre veszi a puskáját (ha persze komolyan gondolja...). Am. a vostok lőszerrel mi a gond? Elvégre  a .22-esek csövét nehéz kilőni...! (ez a Vostok képes rá?)
Üdv, Ladis.


A vostok lőszer sokkal savasabb mint a "nyugati" lőszerek.
És pláne ha nem pucolod rendesen a vostok ki fogja rohasztani.
Olyant nem láttam még, hogy vadász kilőtt volna csövet. Pucolás elégtelenségétől viszont nem is egy csövet nyírtak már ki.
De ez teljesen jó dolog, mert legalább több csövet kell cserélnünk.
Pedig az lenne üzletileg a legjobb, hogy azt mondjam, hogy eggyátalán ne pucoljatok semmit, csak 3 évente hozzátok csőcserére a csúzlit.
Az egyik 0,22-es puskám  1963-as gyártmány.
63-tól 92-ig a KLK klubban használták.
Megjárt vagy 40 világversenyt, és az 1980-as olimpiát is.
Match vostok , vostok extra, lőszer volt akkor az edzéslőszer, amiből pár száz kiló kiment már ebből a csőből.
Endoszkóppal megnézed, már kopás látszik rajta szépen, de korrodálás nem. Mert tisztítva kefézve volt rendesen.
És a szórásképe kifogástalan a mai napig.


Egyébként milyen gyártmányú ez a puskád??
« Utoljára szerkesztve: 2009. április 06. - 09:19:41 írta Erdőjáró (Molnár Attila) » Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #52 Dátum: 2009. április 21. - 07:06:02 »

Sziasztok!
Végigolvastam a témát, és azt kérdezném, hogy az itt leírtak érvényesek sörétes fegyverre is?  Stoel  Wave
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #53 Dátum: 2009. április 21. - 08:21:48 »

Sziasztok!
Végigolvastam a témát, és azt kérdezném, hogy az itt leírtak érvényesek sörétes fegyverre is?  Stoel  Wave

Alap dolgok hasonlóak. de természetesen nem lessz rézfelkenődés.
Maximum ólom kenődhet a csőre, ha sörétkosár nélküli lőszert használsz.
De a modern sörétkosarak, nagyon jól védik a csövet.
Természetesen a rézkefe , olaj ugyanúgy használandó, mint egy golyósnál.
Ha pedig gyöngygolyót lősz ami nem köpenyes akkor a chook-nál és az átmeneti kúpnál igen erős ólomlerakodás is lesz.

Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
hope
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #54 Dátum: 2009. április 27. - 14:00:55 »

Ansch kollégához hasonlóan én is megpróbáltam összegezni a fegyercső ápolásával kapcsolatosan összegyűlt tudást, a http://www.precizios-loveszet.hu/fegyverapolas.html oldalon mindenki okulására közkinccsé is tettem.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #55 Dátum: 2009. április 27. - 17:16:02 »

 Taps
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #56 Dátum: 2009. Május 06. - 17:53:15 »

Szervusztok!
A tisztítókészletemben találtam ezt az "eszközt", de rettenetesen nagy tapasztalatokkal felvértezve nem tudom, mire való. Amikor megpróbáltam vele valamit kezdeni, olyan érzésem volt, hogy nem tudom tovább tolni, mintha megszorult volna a csőben.  Vállat von Segítenétek abban, hogy mire tudom majd használni? Köszönöm!  Wave


Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #57 Dátum: 2009. Május 06. - 19:26:45 »

Sörétes puskába való csőtisztító sodrony.
Ez a legjobb kialakítás szerintem, jól leveszi a csőfalra tapadt ólmot is.
Csak toljad nyugodtan tovább, egészen át a szűkítéseken a cső végéig.
Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #58 Dátum: 2009. Május 07. - 11:14:45 »

Köszönöm a választ Wetzlar!
Csak toljam, vagy forgassam is a csőben?
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #59 Dátum: 2009. Május 07. - 11:26:10 »

Köszönöm a választ Wetzlar!
Csak toljam, vagy forgassam is a csőben?
A csőben semmit ne forgass! Se sörétesnél, se golyósnál!
Nem is úgy van kiképezve a tisztító spirál, hogy forgó mozgással tisztítson, csak hosszanti mozgáskor tisztít.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 84   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: