Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... 84   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverápolás  (Megtekintve 263529 alkalommal)
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #255 Dátum: 2010. Június 23. - 11:57:54 »

A szennyes fantázia mindennek az oka  Ördög mert az a rossz aki rosszra gondol ,de mi itt a fegyverápolásról beszélünk és nem másról. Bizony.  Tasli
  Erről jut eszembe ,hogy a barométer a lakásban jelen pillanatban 85%-os páratartalmat mutat a mérhetetlen esőzések miatt !!!  Így könnyen  berozsdál a puskátok csöve ,úgy,hogy esőt sem látott és nem is taperolgattátok de van egy javaslatom ,én így csinálom .
Amennyiben van egy pofás kis zacskótok  ??? legalább egy jó maroknyi,-azt akasszátok oda az egyik puskacső mellé ,de előtte tele kell pakolni a cipőkben fellelhető páramentesítő tasakokkal és ez felveszi a nedvességet.
  Kevesebbet kell puceválni és nincs meglepi,hogy rozsdát találsz "véletlenül"  ??? Meglepődött
Na persze lesznek akikben megint perverz gondolatok támadnak de mint tudjuk éhes gyesznó fantáziál/vagy mi  Mosolyog
  Nem beszélve arról ,hogy tisztítani kell a puskákat de mint mondotta egy profi lövész  "kikefélgetiek a tizeseket a csőből  "-tehát mindent módjával.
 

Ugyanerre jó a kréta is. Raksz pár darabot a szekrénybe oszt' jónapot!  Kacsint
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #256 Dátum: 2010. Június 23. - 12:58:07 »

Én sokáig a a WD40-et használtam, azután valaki feldobta valamelyik fórumon , hogy nem teljesen jó (és jöttek a pro-konra dolgok.
Na beszartam, és azóta nyomom a ballistolt, de már nincs nálam becsülete, az egy dolog amit Roli említ, hogy esőben trutymósodik, de nekem nem is védi a annyira a puskáimat a szekrényben mint  a WD, és most elővettem a "hipósdobozos" békebeli fegyverolajat amit nagyapámtól örököltem és lás csodát, nincs semmi bajom ismét a rozsdával, igaz ez nem prickolós, meg nem büdös, de még a kezemről se akar lejönni...
Úgyhogy ismét megvan a lelki béke, őszig nincs pucolgatás  Vigyorog Ördög Bion

 Wave
Naplózva

Üdv End
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #257 Dátum: 2010. Június 23. - 16:04:35 »

Endre!

A WD-40 szerintem jobb olaj mint a Ballistol!
Hosszú évekig használtam Ballistolt, de az utolsó 2 flakonnal bajom volt, így a legutolsó már "udvari" olajozó lett a kamrában.

Peti!

Ne félj a Brunoxtól, nem bántja a gumit, legalábbis nekem a tusagumit nem bántotta egyik puskán sem, pedig pár hónapja már használom.
Naplózva
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #258 Dátum: 2010. Június 23. - 16:13:02 »

Én régebben,meg jelenleg a WD 40-et használom,ha van alkalmam rendszeresen használni a puskáimat,mert akkor csak vadászat után,ha hazaérve a fegyver teljesen leszáradt ,akkor áttötlöm egy WD-s ronggyal és akkor nem kapja meg a rozsda.De ha hosszabb távra teszem el őket,mert sokáig kényszerülök az egyetemen időzni ,akkor Armistollal vastagon végigkenem őket,és nincs semmi gond(ilyenkor mikor kb. egy hónapig nem vagyok otthon akkor a golyósok csövét is beolajozom,aztán használat előtt meg újra szárazra törlöm).
A sörétes puskámmal sincs semmi gondom,pedig a Sauer is hamar rozsdul,de annak a csövét minden vadászat után átolajozom,és úgy teszem a szekrénybe.
A Ballistolt kb. 6 évvel ezelőtt kipróbálta Édesapám,de mihelyst tudtunk WD-t szerezni a Ballistol kiköltözött a szerszámok közé,mert elviselhetetlen volt a szaga (legalábbis minket,nagyon irritált). A WD-nek annyi a hátránya,hogy a puha gumiból készült tartozékokat kikezdi,ott nem szabad alkalmazni,igaz a gumiagytalpat valamiért nem kezdte ki ,de egy Buttolo bánta azt,hogy hozzáért a WD rongy hosszabb távon,és hamar elöregítette a gumi részt rajta.
De ezen kivül nem volt vele gondom,nem volt vele még gondom és remélem nem is lesz soha.
De szerintem a fegyverek karbantartásánal nem az olaj fajtája számít igazán,hanem az hogy olajozva legyen az a fegyver egy egészséges szinten,így nem fogja egenni a rozsda.

Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #259 Dátum: 2010. Június 23. - 16:28:35 »

Endre!

A WD-40 szerintem jobb olaj mint a Ballistol!
Hosszú évekig használtam Ballistolt, de az utolsó 2 flakonnal bajom volt, így a legutolsó már "udvari" olajozó lett a kamrában.

Peti!

Ne félj a Brunoxtól, nem bántja a gumit, legalábbis nekem a tusagumit nem bántotta egyik puskán sem, pedig pár hónapja már használom.
Én a távcsövet féltem...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #260 Dátum: 2010. Június 23. - 17:03:13 »

Én nem tudom mit cifrázzátok annyira? Nincs is szebb a "vadászarannyal" futtatott fegyvernél! Ördög Ördög Ördög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #261 Dátum: 2010. Június 23. - 17:09:32 »

Egyébként én százééve használok Ballistolt, de soha semmi gondom nem volt vele, pedig nem vagyok egy tisztogatóbajnok

Hát akkor meg is van az ok! Száz év alatt nem fogyott el a régi, még minőségi cucc. Vegyél egy újat, aztán próbáld....  Ördög

 Ördög Ördög Ördög
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #262 Dátum: 2010. Június 23. - 17:34:51 »

Hát akkor meg is van az ok! Száz év alatt nem fogyott el a régi, még minőségi cucc. Vegyél egy újat, aztán próbáld....  Ördög

 Ördög Ördög Ördög


Nekem új van, de semmi gond nincs vele.
Ezt a trutymósodást sosem tapasztaltam, pedig volt olyan hogy előző este beolajoztam, másnap meg hajtottam a csurom vizes kukoricásban.
Csak egy vékony film réteget húztam rá, nem áztattam.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #263 Dátum: 2010. Június 23. - 17:54:31 »

A trutymós puskám látványára Kapszli a tanúm, megmutattam neki.
A vödörbe meg én fújtam bele, de azt hiszem volt egy próba az olajokkal sima szegekkel elvégezve és ott még a varrógép olaj is jobban szerepelt a Ballistolnál.
A célom az volt, hogy megmutassam milyen jól pucolta a csövet ez az olaj.

Én évekig használtam Ballistolt, de mint írtam az utolsó 2 flakon taknyosodott.
Ha nem így lett volna, nem váltok másik olajra, ennyi.

Janika!

Szerintem is k.rvajó illata van a Ballistolnak!  Kacsint
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #264 Dátum: 2010. Június 23. - 18:04:23 »

A trutymós puskám látványára Kapszli a tanúm, megmutattam neki.
A vödörbe meg én fújtam bele, de azt hiszem volt egy próba az olajokkal sima szegekkel elvégezve és ott még a varrógép olaj is jobban szerepelt a Ballistolnál.
A célom az volt, hogy megmutassam milyen jól pucolta a csövet ez az olaj.

Én évekig használtam Ballistolt, de mint írtam az utolsó 2 flakon taknyosodott.
Ha nem így lett volna, nem váltok másik olajra, ennyi.

Janika!

Szerintem is k.rvajó illata van a Ballistolnak!  Kacsint

Roli!

Ballistollal pucoltad a csövet belülről?
Ha igen, akkor azt is úgy csináltad hogy ledugóztad a csövet, és feltöltötted olajjal?
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #265 Dátum: 2010. Június 23. - 18:45:32 »

Roli!

Ballistollal pucoltad a csövet belülről?
Ha igen, akkor azt is úgy csináltad hogy ledugóztad a csövet, és feltöltötted olajjal?

Nem, nem pucoltam egyáltalán semmit sem.
Hagyjuk... Kacsint
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #266 Dátum: 2010. Június 23. - 22:20:51 »

Nem, nem pucoltam egyáltalán semmit sem.
Hagyjuk... Kacsint

Most látom hogy hülyén fogalmaztam meg a kérdést, mást akartam kihozni a dologból.
Majd holnap privátban. Most fáradt vagyok.

 Sleep
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Vadász35
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 229



« Új üzenet #267 Dátum: 2010. Június 28. - 12:35:42 »

Vadásztársak!

Golyós fegyver tisztításának, ápolásának lépéseiről szeretnék felvilágosítást kapni tőletek. Bronzkefe? Műanyag kefe? Rongykefe? Tampon?

Előre is köszönöm
Naplózva

„Nem a szarvas megy át az úton, az út megy át az erdőn.”
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #268 Dátum: 2010. Június 28. - 12:50:02 »

Vadásztársak!

Golyós fegyver tisztításának, ápolásának lépéseiről szeretnék felvilágosítást kapni tőletek. Bronzkefe? Műanyag kefe? Rongykefe? Tampon?

Előre is köszönöm

Szia!

A #12-es hozzászólásban írta Ansch kollega:

"Idézetet írta: Kama - 2008. Szeptember 30. - 11:51:04
Én így csinálom:

Lövés után műanyag kefe, majd olajspricc a csőbe (torkolat felől) ezután újra műanyag kefés cucálás (azért nem a réz mert az kb. 3 pucolást bír, aztán elkezdi hullatni a "szőrét" és az egész puska tele van rézdrótdarabkákkal).
Ezután a tisztítókészlet rongy/filc/mittudoménmibőllévő keféjével áthúzom többször, és a kefét közben áttörölgetem száraz ronggyal. Így teszem el, aztán vadászat előtt csak beleteszem a tokba és irány. Nem szokott "dobálózni".

Üdvicsek mindenki.

Azt hiszem irnom kel.
 Először pár megállapítás:
- a műanyag kefe annyit ér mint halottnak a csók. ( de tényleg.)
- a rézkefe 2 ok miatt hullajtja a szőrét - pl ha nagyon szar minőségű, vagy ha nem tolod végig a csövön hanem ahogy fogalmaztad "cucálod" , azaz irányt váltasz a csövön bellül.
   
Tapasztalataim és tanulnányaim szerint én a következőképpen csinálom.

1. lépés- Rézkefe a töltényűr felől természetessen és a cső teljes hosszában végigtolva, ki a cső elején, majd vissza. ezt egyenletes sebességgel kb 10-15 ször.
2. lépés- Szalmiák tartalmú tisztítószer használata. puskavesszőre egy rongyrögzítő toldat (kiválló egy kopott0,22-es rézkefe) amire finom lepedővászonből rátekerek a kalibernek megfelelőt, és jól bemártom a tisztítószerbe. Ezt egymás után 2-3 szor elvégzem amig nem csucsug a cső belseje. (én robola solot használok leggyakrabban, de van chopper cutter és karbon killer nevű tisztítószerem is ami ugyanolyan jó)
3. lépés-10-15 perc várakozás minimum, max 12-20 óra (ez idő alatt a töltényürt és a csővéget nagyszerüen meg lehet pucolni:) )
4. lépés a csövet a már ismertetett rátekert ronygyal szárazra húzom, kb 3-4 rongycsere.
5. lépés -ismételt rézkefézés a fenti módon, lehetőleg egy 2. rézkefével , én két különbözőt használok mert ez nem lesz annyira koszos.
6. lépés a csőbe olajat juttatok rongyon ugy ahogy a szalmiákos szert is, de ezt csak vékonyan (olajnak én a ballistolt használom, de minden adalékmentes olaj használható. Teflonos és egyéb olajok lerakódásokat segítik elő én nem javallom)
7. lépés - a csövet 1-2 száraz rongyal áthuzom hogy maradjon benne olajfilm.
8. lépés Tárolás....
9. lépés Használat előtt 2-3 ronygyal szárazra kihuzom a csövet

A rézkefe és a szalmiák azért fontos hogy a lerakodások ne rongálják a sövet, mert maradandó károsodást tud okozni.
Az hogy minden lövészet után takarít az emben azért kell hogy a cső kémhatását hejreállítsd, és ha pl bevonatos magokat lősz akkor a bevinatrol a molibdénduszulfid győnyörü kis lepedéket képez ami addig jo is amig nem kezd el a lepedék levállni ......

Bocsi a helyesírási bakikért kicsit kapkodtam

Üdvi mindenkinek  Ansch"
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4584



« Új üzenet #269 Dátum: 2010. Június 28. - 12:54:22 »

Szia!

A #12-es hozzászólásban írta Ansch kollega:



Igen tisztelt Olvtársunk örökérvényű mondását kissé átalakítva:

A figyelmes visszaolvasás csodákra (lenne) képes!  Ördög
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... 84   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: