Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... 84   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverápolás  (Megtekintve 263542 alkalommal)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #240 Dátum: 2010. Június 22. - 21:08:18 »

Nekem a Brunox ilyen kékes színű alapból is! Bár én sprayt használok. Ezt azért volt könnyű megállapítani, mert mindig fehér rongyot használok tisztítani  Ördög
Érdekes apropóból használtam mindenféle tisztítószert a minap... A csőtorkolatnál sárga foltokat vettem észre a barázda egyes részein is, meg az ormozaton végig... Na mondom szuper, tele van a cső vakrozsdával. Az eset azért kezdte izgatni a fantáziám, mert aznap este lőttem egy rókát, és józan paraszti ésszel a lövés ki kellett volna vigye a rozsdát a csőből. Kapott többször Ballistolt, mely 1-2 napot állt benne, majd rézkefe, majd wc papír galacsinok, 15-2 darab. Mértéktelen mennyiségű korom és lőporlerakódás jött ki, de a sárga folt nem Szomorú Emellett az ormozat matt volt végig. Most a hétvégén péntek este nekiálltam, betoltam a tár felől a csőbe a VFG filcet, hogy épp elérje, majd a torkolat felől kapott 10 csepp Robla Solo Mil-t. Végigtoltam a csövön, majd torkolattal lefelé ráállítottam egy olajos rongyra a fegyvert. Állt benne 2 órát, majd  kapott rézkefésézést, 3-4 suvickolást rongykefével Ballistollal, majd megint rézkefe, majd wc papí galacsinok. Eredmény: a csőből eltűnt a (mint kiderült) rézlerakódás, az ormozat-barázda egyarán tükörfényes  Táncol Egyúttal kitakarítottam a töltényűrt is jó alaposan.
Nálam a Break Free vált be, de nehéz adagolnom mert nem spray hanem sűrű olaj, a Ballistolt a szagát leszámítva nagyon szeretem, a Brunoxnak kellemesebb jóval az illata, de én tisztításilag nem találom hatékonynak, meg ha kívül húzom át a fegyvert vele, a Ballistolhoz képest nagyon ronda foltos filmet képez rajta. Ki kellene próbálnom a nem spray verziót is, valószínűleg akkor az a jobb.

 Emelem
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #241 Dátum: 2010. Június 22. - 21:29:43 »

Igazad van Marksman nagy tételben ez is halványkék színű, de a lötty ami kijött a csőből full sötétzöld. (sajnos a szutyok telefonommal készült a képe és nem túl jó minőségű, de tényleg sötétzöld színű.)
Nekem is a nagy dobozos spray van.

Ami pedig a jó munkát mutatja, hogy utána a Robla már nem nagyon tudott újat mutatni, talán annyit, hogy a Robla után már kevesebb galacsin kellett a teljes tisztuláshoz.

Viszont a Brunox-szal én pontosan ellenkezőjét tapasztalom, mint te a Ballistollal.
Tavaly vadászat előtt vékonyan befújtam Ballistollal a sörétest, mert erdőben, cserjésben vadásztunk.
Amikor kiértem a grimbusból a csövön megállt esőcsepp foltok fehéres trutymók lettek ahol az olajjal érintkezett.
Olyan lett mint az emulgeáló szer.

Aztán hazajöttem és kíváncsiságból belefújtam egy vödör esővízbe a ballistollal.
Olyan szépen taknyosodott és folyt le a vödör aljába ahogy az kell, szóval ott is reakcióba lépett az olaj a vízzel.
Aztán a kényes 12-es Suhl-omon azért ballistollal rendszeresen át kellett törölni.
Amióta Brunox van egyszer töröltem át a sörétest és kutya baja.
Ez a mostani csőpucolás viszont nagyon biztató volt a Brunox részéről.
Az illattal én megintcsak fordítva vagyok, a Ballistolnak semmihez sem hasonlítható kellemes illata van, a Brunox meg büdös, olyan mintha Chemotox-szal volna befújva.

A rezet a Robla hozza le, az arra is való, de a Brunox nekem szépen kipucolta a csövet...mondjuk 3 napig volt a csőben, töltényűrig töltve, lezárva mindkét oldalon.
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #242 Dátum: 2010. Június 22. - 21:33:28 »

Roli, tény,h ogy én ennyi időt nem adtam a Brunoxnak. Egyazon idő alatt nálam a Ballistol jobban tisztít, és megnéztem, az én flakonom nem lép reakcióba a vízzel, igaz, régen vettem, lehet, hogy vannak különféle szériák  Vállat von Viszont a szagát elviselhetetlennek tartom  Vigyorog Mindenki másféle... A Brunox szagával nincs bajom.
Van még itthon valami 1000 éves (80as évekbeli) Kettner olajam meg rozsdamaróm, azok is igen jó portékák, de azt az olajat max akkor használom, ha hidegbarnítok.

 Emelem
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #243 Dátum: 2010. Június 22. - 21:39:05 »

Balázs!

A töltényűrt hogyan tudod alaposan kitisztítani?

Roli!

A Brunox jobban kipucolja a csövet mint a Ballistol?
Én eddig csak Ballistolt használtam, de azt sem úgy hogy ledugóztam a csövet és hagytam benne állni x ideig.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #244 Dátum: 2010. Június 22. - 21:41:54 »

Balázs!

A töltényűrt hogyan tudod alaposan kitisztítani?

Roli!

A Brunox jobban kipucolja a csövet mint a Ballistol?
Én eddig csak Ballistolt használtam, de azt sem úgy hogy ledugóztam a csövet és hagytam benne állni x ideig.

Szia Erik!

Olaja bele, rongykefével súrolás. És ez sokszor egymás után... Emellett a végén száraz wc papíros tisztára törlés. Belevilágítva elég jó tiszta lett Mosolyog

 Emelem
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #245 Dátum: 2010. Június 23. - 08:24:36 »

Szia Erik!

... Emellett a végén száraz wc papíros tisztára törlés. Belevilágítva elég jó tiszta lett Mosolyog

 Emelem


Miről beszéletk?  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #246 Dátum: 2010. Június 23. - 09:01:40 »

Én félek a Brunoxtól...
"...a gumi részekről törölje le..."
 Fejvakarás
A Ballistolt nem kell... Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #247 Dátum: 2010. Június 23. - 09:05:48 »


Miről beszéletk?  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Háborodjunk fel ! Mindig ide lyukadnak ki  Taps
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #248 Dátum: 2010. Június 23. - 09:10:45 »

Háborodjunk fel ! Mindig ide lyukadnak ki  Taps

 Vigyorog Vigyorog
Naplózva
Labs Land
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 293



« Új üzenet #249 Dátum: 2010. Június 23. - 10:07:17 »

Háááát, hirtelen nem tudtam hol járok az biztos...az egyik tisztára törli wc papírral aztán bevilágít tiszta e...erre a másik fél a Brunoxtól ezért nem csinálja....persze ha letörli a gumiról nincs gond... Taps Taps Taps

Gyönyörű ez a magyar nyelv...mármint az irodalmi nyelvezet Fejvakarás Bion

Üdv

Labs Land
Naplózva
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #250 Dátum: 2010. Június 23. - 10:45:23 »

A szennyes fantázia mindennek az oka  Ördög mert az a rossz aki rosszra gondol ,de mi itt a fegyverápolásról beszélünk és nem másról. Bizony.  Tasli
  Erről jut eszembe ,hogy a barométer a lakásban jelen pillanatban 85%-os páratartalmat mutat a mérhetetlen esőzések miatt !!!  Így könnyen  berozsdál a puskátok csöve ,úgy,hogy esőt sem látott és nem is taperolgattátok de van egy javaslatom ,én így csinálom .
Amennyiben van egy pofás kis zacskótok  ??? legalább egy jó maroknyi,-azt akasszátok oda az egyik puskacső mellé ,de előtte tele kell pakolni a cipőkben fellelhető páramentesítő tasakokkal és ez felveszi a nedvességet.
  Kevesebbet kell puceválni és nincs meglepi,hogy rozsdát találsz "véletlenül"  ??? Meglepődött
Na persze lesznek akikben megint perverz gondolatok támadnak de mint tudjuk éhes gyesznó fantáziál/vagy mi  Mosolyog
  Nem beszélve arról ,hogy tisztítani kell a puskákat de mint mondotta egy profi lövész  "kikefélgetiek a tizeseket a csőből  "-tehát mindent módjával.
 
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #251 Dátum: 2010. Június 23. - 11:08:52 »

A szennyes fantázia mindennek az oka  Ördög mert az a rossz aki rosszra gondol ,de mi itt a fegyverápolásról beszélünk és nem másról. Bizony.  Tasli
  Erről jut eszembe ,hogy a barométer a lakásban jelen pillanatban 85%-os páratartalmat mutat a mérhetetlen esőzések miatt !!!  Így könnyen  berozsdál a puskátok csöve ,úgy,hogy esőt sem látott és nem is taperolgattátok de van egy javaslatom ,én így csinálom .
Amennyiben van egy pofás kis zacskótok  ??? legalább egy jó maroknyi,-azt akasszátok oda az egyik puskacső mellé ,de előtte tele kell pakolni a cipőkben fellelhető páramentesítő tasakokkal és ez felveszi a nedvességet.
  Kevesebbet kell puceválni és nincs meglepi,hogy rozsdát találsz "véletlenül"  ??? Meglepődött
Na persze lesznek akikben megint perverz gondolatok támadnak de mint tudjuk éhes gyesznó fantáziál/vagy mi  Mosolyog
  Nem beszélve arról ,hogy tisztítani kell a puskákat de mint mondotta egy profi lövész  "kikefélgetiek a tizeseket a csőből  "-tehát mindent módjával.
 

Azokban a tasakokban szilikagél (silika gel) van.
Tonna (több tíz) szám van belőle a nagy érlelő toronyba... Wave
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #252 Dátum: 2010. Június 23. - 11:09:33 »

A szennyes fantázia mindennek az oka  Ördög mert az a rossz aki rosszra gondol ,de mi itt a fegyverápolásról beszélünk és nem másról. Bizony.  Tasli
  Erről jut eszembe ,hogy a barométer a lakásban jelen pillanatban 85%-os páratartalmat mutat a mérhetetlen esőzések miatt !!!  Így könnyen  berozsdál a puskátok csöve ,úgy,hogy esőt sem látott és nem is taperolgattátok de van egy javaslatom ,én így csinálom .
Amennyiben van egy pofás kis zacskótok  ??? legalább egy jó maroknyi,-azt akasszátok oda az egyik puskacső mellé ,de előtte tele kell pakolni a cipőkben fellelhető páramentesítő tasakokkal és ez felveszi a nedvességet.
  Kevesebbet kell puceválni és nincs meglepi,hogy rozsdát találsz "véletlenül"  ??? Meglepődött
Na persze lesznek akikben megint perverz gondolatok támadnak de mint tudjuk éhes gyesznó fantáziál/vagy mi  Mosolyog
  Nem beszélve arról ,hogy tisztítani kell a puskákat de mint mondotta egy profi lövész  "kikefélgetiek a tizeseket a csőből  "-tehát mindent módjával.
 

Aki az én puskámon a szekrényben rozsdát talál, annak... Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Steve
Vendég
« Új üzenet #253 Dátum: 2010. Június 23. - 11:12:35 »

Aki az én puskámon a szekrényben rozsdát talál, annak... Ördög

Miért?
Melyik nincs:

1.) Puskád
2.)Szekrényed
3.)Rozsdád



 Ördög Nyihi
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #254 Dátum: 2010. Június 23. - 11:48:04 »

Miért?
Melyik nincs:

1.) Puskád
2.)Szekrényed
3.)Rozsdád



 Ördög Nyihi

 Woest Woest Woest



 Ördög Piál Emelem
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... 84   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: