Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 84   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverápolás  (Megtekintve 263564 alkalommal)
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #225 Dátum: 2010. Június 15. - 12:20:56 »

És ennek a szprének mi a fő összetevője? Csak azért kérdem, mert sokszor kiderül, hogy megvesz az ember valami csodaszert, ami egyébként jórészt a legközönségesebb anyagokból (benzin, petróleum) áll. Persze lehet, hogy az az 1-2 % adalék teszi hatásossá...  Fejvakarás

Nem tudom, per pillanat nincs nálam a flakon. Nem állítottam, hogy csodaszer, annyit mondtam, hogy nekem bevált. Illatra nem hasonlít ásványi olaj/zsírszármazékra, vélhetően nem is az. De ha mindenképpen érdelel, megnézem Neked. 

 Emelem
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #226 Dátum: 2010. Június 15. - 12:22:54 »

Én Brunoxot használok most, az jónak tűnik, szinte 2 hónapja rá sem néztem a puskákra, csak tegnap.

Az a kemotox-szagú?
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #227 Dátum: 2010. Június 15. - 12:53:16 »

Üdv ! Tudom ez nem a reklám helye ,de gondoljunk bele  Fejvakarás  Amelyik termékben van több petró ,az szárit ezért felejtős .
Sokszor leirtam crc -ét ,de mivel nem vagyok elismert szakkk ember -- nem is halgat rám senki Fejvakarás  Fejvakarás  ,,,
Nekem a céltávcső nagyon alacsony volt ,ezért oda-oda ért a cső-höz .A rozsda ki is kezdte .,polir papir és a fent emlitett spray 
hatására eltünt . Fegyver ápolás végén kivül belül kap még egy picit . Igérem többet nem említem  Ördög Mindenki úgy ápolja fegyverét ,......
ahogy veti ágyát  Ördög   Wave Wave Wave Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Steve
Vendég
« Új üzenet #228 Dátum: 2010. Június 15. - 13:39:44 »

És ennek a szprének mi a fő összetevője? Csak azért kérdem, mert sokszor kiderül, hogy megvesz az ember valami csodaszert, ami egyébként jórészt a legközönségesebb anyagokból (benzin, petróleum) áll. Persze lehet, hogy az az 1-2 % adalék teszi hatásossá...  Fejvakarás

Mindegyik kenő spray-nek valamilyen finomított(vagy éppen nem finomított) szénhidrogén az alapja.
Az élelmiszer iparban használatos kenő spray-kben nagyon agyon finomított, és aránylag kis %-ban jelenlévőek a szénhidrogének.

Létezik direkt víztaszító kenő spray.
Ezeket alapból forgó villamos gépek nedvességtől való megóvására fejlesztették ki! Közben természetesen végzi a kenési funkcióját is.
Mi a gyakorlatban is kipróbáltuk ezt az anyagot. Egy fúrógép villamos részét alaposan befújtuk ezzel a malajjal, majd bekapcsolva a vezetéknél fogva beleengedtük egy müa. bödön vízbe, benne tartottuk kb. 2-3 percig, majd kiemelve és még mindig működve kicsorgattuk belőle a vizet.... :Mosolyog Vigyorog
A mai napig azt a fúrógépet használjuk....
Basszus tényleg működik az a ratyi anyag! Kacsint Meglepődött
Naplózva
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #229 Dátum: 2010. Június 15. - 13:47:26 »

Mindegyik kenő spray-nek valamilyen finomított(vagy éppen nem finomított) szénhidrogén az alapja.
Az élelmiszer iparban használatos kenő spray-kben nagyon agyon finomított, és aránylag kis %-ban jelenlévőek a szénhidrogének.

Létezik direkt víztaszító kenő spray.
Ezeket alapból forgó villamos gépek nedvességtől való megóvására fejlesztették ki! Közben természetesen végzi a kenési funkcióját is.
Mi a gyakorlatban is kipróbáltuk ezt az anyagot. Egy fúrógép villamos részét alaposan befújtuk ezzel a malajjal, majd bekapcsolva a vezetéknél fogva beleengedtük egy müa. bödön vízbe, benne tartottuk kb. 2-3 percig, majd kiemelve és még mindig működve kicsorgattuk belőle a vizet.... :Mosolyog Vigyorog
A mai napig azt a fúrógépet használjuk....
Basszus tényleg működik az a ratyi anyag! Kacsint Meglepődött

Pisti, akkor már nem marad más hátra, mint hogy eláruld annak a víztaszító kenő spraynak a nevét! Kacsint Ördög
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #230 Dátum: 2010. Június 15. - 13:52:02 »

Pisti, akkor már nem marad más hátra, mint hogy eláruld annak a víztaszító kenő spraynak a nevét! Kacsint Ördög


OK!
Minnyá utána nézek! Kacsint Mosolyog
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #231 Dátum: 2010. Június 15. - 18:31:32 »

Az a kemotox-szagú?

Igen, ilyen jó olajat még nem láttak a puskáim és a szag intenzitása is az idővel jócskán csökken.
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #232 Dátum: 2010. Június 16. - 07:27:19 »

Kipróbáltam a kínai barnításán a vízkiszorító kenő sprayt!
Nem bántotta sem a barnítást, sem a fa kezelését. Olajos felületet hagyott maga után az oldószer távoztával.

A termék gyártója és neve:

CHEMSEARCH 
NC-123 EXTRA
"Elektromos berendezések vízkiszorító, nedvesség eltávolító, korróziógátló, és kenő szere!"
 Emelem

Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #233 Dátum: 2010. Június 16. - 07:35:59 »

Pista  Igen

Kipróbáltad a saját fegyveren mielőtt feltetted a termék nevét, hogy meggyőződj nem okoz-e problémát a barnításnál?

 Meghajol Meghajol Meghajol

Egyébként ez hol kapható?

A "hol kaphatóban" már nehezebben tudok segíteni, mert hozzánk a területi képviselő hordja be. Vállat von Mosolyog
 
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #234 Dátum: 2010. Június 16. - 08:17:06 »

majd ráguglizok, hátha találok valamit  Kacsint Ördög

Egyet találtam:
1. NCH Hungary Kft.
Budapest / Budapest
1095 Kvassay Jenő u. 1.
Telefon:
456-2100
Fax:
216-4088
E-mail:
ckisari@nch.com
Cégleírás: Cégünk ipari karbantartó és segédanyagok gyártásával és forgalmazásával, valamint hőcserélő vízte...  
Kulcsszavak: B-LUBE EXTRA, BREX, CHELADE, CHEMGLOVE, CHEMSEARCH

http://nchhungarykft.tudakozo.hu/
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #235 Dátum: 2010. Június 16. - 10:13:22 »

Kipróbáltam a kínai barnításán a vízkiszorító kenő sprayt!
Nem bántotta sem a barnítást, sem a fa kezelését. Olajos felületet hagyott maga után az oldószer távoztával.

Köszi Pisti! Emelem
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #236 Dátum: 2010. Június 22. - 20:48:38 »

Nos kérem 3 napig állt a csőben a Brunox, ami elméletileg "csak" egy síma fegyverolaj.
Hát ilyen sötétzöld színe lett a szinte áttetsző folyadéknak.
Miután kiöntöttem a csőből az olajat, rézkefével adtam neki szépen - 9.3-as kefét használok a 8mm-eshez.
Utána jöttek a jól bevált wc papír galacsinok.
Csakúgy tolta ki a fekete "taknyot" a huzagok közül, legalább 8-10 galacsin volt először fekete, majd utána szürke és végül kitisztult.

Biztos ami biztos 10 órát állt a csőben a Robla is, de annak erős sárgásbarna színe már alig-alig változott, ami számomra azt jelzi a Brunox kiválóan kipucolta a csövet és színe alapján volt is tombak maradvány a csőben.
Ajánlom mindenkinek, hogy próbálja ki, meg fog lepődni, hogy a belül fényes csőből mi fog kijönni!

Íme a Brunox munkája:

Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #237 Dátum: 2010. Június 22. - 20:52:04 »

Az mit takar, hogy "állt a csőben az olaj"?  Beolajoztad, vagy  bedugózás után feltöltötted tele a csövet?  Vállat von
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #238 Dátum: 2010. Június 22. - 20:54:54 »

Az mit takar, hogy "állt a csőben az olaj"?  Beolajoztad, vagy  bedugózás után feltöltötted tele a csövet?  Vállat von

"Miután kiöntöttem a csőből az olajat,..."  Ördög
Mintha a képen vóna egy gyugó is az olajba... Nyihi
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #239 Dátum: 2010. Június 22. - 21:06:47 »

"Miután kiöntöttem a csőből az olajat,..."  Ördög
Mintha a képen vóna egy gyugó is az olajba... Nyihi

Ti fiatalok még könnyen dugaszoltok!  Bion
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 84   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: