Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... 84   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverápolás  (Megtekintve 263524 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #210 Dátum: 2010. Március 02. - 21:06:04 »

Igazából a trutymálódó Ballistol helyett kéne valami.
Brunoxról hallok jókat, de azt nem kapni a környéken.
Egyébként vifíl ft egy ilyen csodabrunox?
Naplózva
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #211 Dátum: 2010. Március 02. - 21:07:20 »

A WD 40 az nagyjából petróleum, van benne pár adalékanyag, illatosító stb, de semmi extra. Régebben mondták, hogy leszedi a barnítást, -úgyhogy először csak a légpuskán próbáltam ki-, de ez hülyeség. Nem tudom mennyit használ, de ártani nem árt, az biztos.

Véleményem szerint is mehet bele, de nagyrészt csak tisztít, a petróleum mivolta miatt. De kenőképessége és a korrózióvédelme nem a leg fényesebb.
Ha védeni akarod a fegyvered akár kívül vagy belül és nem tudsz venni minőségii fegyverápolót t isztítás után használj nyugodtan jobb fajta (sav és lugmentes) műszerolajat.
Csak lövés előtt húzd kia csőből, akármilyen olaj is volt benne.
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #212 Dátum: 2010. Március 02. - 21:14:33 »

Break Free eddig még minden körülmények között jól teljesített. Nem olcsó de nagyon jó.
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #213 Dátum: 2010. Március 02. - 21:17:34 »

Igazából a trutymálódó Ballistol helyett kéne valami.
Brunoxról hallok jókat, de azt nem kapni a környéken.
Egyébként vifíl ft egy ilyen csodabrunox?

Én Vgaby-tól vettem, 2000 Ft-ért! Szerintem írj neki, és küld postán Neked egy szekérderékkal! Nevet
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #214 Dátum: 2010. Március 02. - 21:22:52 »

Üdv ! Már irtam egy párszor CRC 5 56 univerzális spray. Elkell olvasni a termék ismertetőt. Igen
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #215 Dátum: 2010. Március 02. - 22:01:32 »

Igazából a trutymálódó Ballistol helyett kéne valami.
Brunoxról hallok jókat, de azt nem kapni a környéken.
Egyébként vifíl ft egy ilyen csodabrunox?


A márciusi Magaslesben van egy cikk a Brunoxról, elég jókat írnak róla. Gondolkodom a vásárláson.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #216 Dátum: 2010. Március 03. - 07:57:07 »


A márciusi Magaslesben van egy cikk a Brunoxról, elég jókat írnak róla. Gondolkodom a vásárláson.

Azért vedd figyelembe, az egy reklámcikk. Figyelmes olvasás  Persze, hogy azt állítják, az övék a legjobb.  Vállat von Minden gyártó ezt állítja.
Ettől még tényleg jó, én is használtam egy darabig, de semmi különös.
Visszatértem a jól bevált Ballistolra. Az a fára is kiválló. Emulgálódik vagy sem, a rendszeres ápolást úgysem helyettesíti semelyik csodaolaj se.
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #217 Dátum: 2010. Március 27. - 20:15:09 »

Brunox fegyverspray felhasználók véleményét kérdezem.

Jól "szimatolom", hogy ennek a spraynek jóféle Chemotox szaga van?
Nem egy leányálom szaga van a szekrényemnek most... OOO
Naplózva
radom1
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #218 Dátum: 2010. Március 28. - 11:49:10 »

Szia Wetzlar!

Jómagam pár éve használom a Brunoxot. Általános tisztító olajnak bevált, kedvelem, mert szerintem jobban takarítja, oldja a lerakódásokat mint a BreakFree, vagy a Ballistol.  Viszont jelentős része illékony, emiatt, ha a fegyvert hosszabb időre akarom elrakni, vastagon húzom a csőbe. Előnye, hogy lövés előtt viszonylag könnyű kitörölni a csőből, így csak az első lövés megy máshova mint a többi, míg pl. a Ballistolnál tapasztalataim szerint 2-3 lövés is kell, hogy a cső beálljon. Mondjuk egyszerűen vagyok, mert mielőtt kimennék vadászni (sajnos sokkal ritkábban, mint szeretném), lőtéren mindig lövök párat és utána csak szárazon tolom ki a csőből a látványosabb lőpormaradékot. Így olaj sincs a csőben és látom, hogy a puska továbbra is rendben van.

Ahol kenésre is szükség van (pl pisztoly szán vezetőlécek, stb,) szerintem jobb valami sűrűbb matéria. De puskára általános trutymóként szerintem jó a Brunox.
Üdv: r1
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #219 Dátum: 2010. Március 28. - 16:27:31 »

Szia Wetzlar!

Jómagam pár éve használom a Brunoxot. Általános tisztító olajnak bevált, kedvelem, mert szerintem jobban takarítja, oldja a lerakódásokat mint a BreakFree, vagy a Ballistol.  Viszont jelentős része illékony, emiatt, ha a fegyvert hosszabb időre akarom elrakni, vastagon húzom a csőbe. Előnye, hogy lövés előtt viszonylag könnyű kitörölni a csőből, így csak az első lövés megy máshova mint a többi, míg pl. a Ballistolnál tapasztalataim szerint 2-3 lövés is kell, hogy a cső beálljon. Mondjuk egyszerűen vagyok, mert mielőtt kimennék vadászni (sajnos sokkal ritkábban, mint szeretném), lőtéren mindig lövök párat és utána csak szárazon tolom ki a csőből a látványosabb lőpormaradékot. Így olaj sincs a csőben és látom, hogy a puska továbbra is rendben van.

Ahol kenésre is szükség van (pl pisztoly szán vezetőlécek, stb,) szerintem jobb valami sűrűbb matéria. De puskára általános trutymóként szerintem jó a Brunox.
Üdv: r1

Ezek szerint te már megbarátkoztál ezzel a bűzzel... Mosolyog
Naplózva
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #220 Dátum: 2010. Június 14. - 21:28:24 »

Szombaton a marha nagy kánikulában ellőttem a sörétesekkel jó pár doboz lőszert és a golyósommal is pár darabot. Utána bekerültek a hideg vadászházba és sajnos olyan látvány fogadott, hogy majdnem sírva fakadtam. Kívülről merő adta egy rozsda volt a két sörétes, a golyósan minimális. Ballistollal áztattam, tisztítottam őket mint a kisangyal, de mégis maradtak területek ahol sajnos megmaradt. Mi a leghatásosabb módszer?
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #221 Dátum: 2010. Június 15. - 07:49:49 »

Szombaton a marha nagy kánikulában ellőttem a sörétesekkel jó pár doboz lőszert és a golyósommal is pár darabot. Utána bekerültek a hideg vadászházba és sajnos olyan látvány fogadott, hogy majdnem sírva fakadtam. Kívülről merő adta egy rozsda volt a két sörétes, a golyósan minimális. Ballistollal áztattam, tisztítottam őket mint a kisangyal, de mégis maradtak területek ahol sajnos megmaradt. Mi a leghatásosabb módszer?

Sajnos a Ballistollal nekem is gondjaim voltak mostanság.
Én Brunoxot használok most, az jónak tűnik, szinte 2 hónapja rá sem néztem a puskákra, csak tegnap.
Semmi bajuk, pedig eléggé hűvös szobában vannak, muszáj volt krétát is betennem a szekrénybe.
Naplózva
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #222 Dátum: 2010. Június 15. - 11:53:44 »

Szombaton a marha nagy kánikulában ellőttem a sörétesekkel jó pár doboz lőszert és a golyósommal is pár darabot. Utána bekerültek a hideg vadászházba és sajnos olyan látvány fogadott, hogy majdnem sírva fakadtam. Kívülről merő adta egy rozsda volt a két sörétes, a golyósan minimális. Ballistollal áztattam, tisztítottam őket mint a kisangyal, de mégis maradtak területek ahol sajnos megmaradt. Mi a leghatásosabb módszer?

Én is jártam így. Ha az acél hideg, a levegőből meg facsarni lehet a vizet, könnyen megtörténik. Textilbe kell ilyenkor csavarni mindent.
Én finom fémgyapottal pucoltam le a rozsdát (háztartási boltban "szappanos párna" néven kapható), ami biztos nagyon barbár megoldás, de nem tudtam jobbat kitalálni, a rozsda meg semmilyen csodaszertől nem fog visszaalakulni. Azt viszont nem tudom, hogy hosszú ideig milyen bevonat védené meg.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #223 Dátum: 2010. Június 15. - 11:57:35 »

Én is jártam így. Ha az acél hideg, a levegőből meg facsarni lehet a vizet, könnyen megtörténik. Textilbe kell ilyenkor csavarni mindent.
Én finom fémgyapottal pucoltam le a rozsdát (háztartási boltban "szappanos párna" néven kapható), ami biztos nagyon barbár megoldás, de nem tudtam jobbat kitalálni, a rozsda meg semmilyen csodaszertől nem fog visszaalakulni. Azt viszont nem tudom, hogy hosszú ideig milyen bevonat védené meg.

Zsírspray - nekem bevált. (Würth Multi-bio remélem nem a reklám helye  :Mosolyog ) Hasonló esetben átdörzsöltem én is olajos ronggyal a csőpárt, majd megtörtöltem, és egészen vékonyan átkentem ezzel. Nem ragad, nem bántja a barnítást, és egy idő után elbomlik.

 Emelem
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #224 Dátum: 2010. Június 15. - 12:13:13 »

És ennek a szprének mi a fő összetevője? Csak azért kérdem, mert sokszor kiderül, hogy megvesz az ember valami csodaszert, ami egyébként jórészt a legközönségesebb anyagokból (benzin, petróleum) áll. Persze lehet, hogy az az 1-2 % adalék teszi hatásossá...  Fejvakarás
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... 84   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: