Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 84   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverápolás  (Megtekintve 263560 alkalommal)
sab
Vendég
« Új üzenet #195 Dátum: 2009. Október 29. - 20:21:08 »

Vak tyúk is talál szemet! Bion Bion Bion

Ígértem egy friss lőlapot az olajos ( csak film réteges) huzagolás esetére, hogy miként jelentkezik ez gyakorlatban.
Most találtam meg a csatlakozót a gépemhez, ezért csúsztam pár napot, elnézést.
Lényeg, hogy a fegyver be volt lőve anno.
Hibázás történt, ezért ellenőrzés lett, állítás nélkül.
3x3 db lövés ment ki, a 3-3 közt pihi volt, de a 3-as csoportok egymást követték, meleg csővel azonnal.
Ki lehet számolni, hogy ennél a csőnél az 50m-re lévő lőlapon látható (cm-es beosztás), mit jelent pld. 150m-re első lövésként.
És az első 3-rom lövés szórt is, és látható, hogy a második sorozat valahogy összeállt.

Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #196 Dátum: 2009. Október 29. - 20:34:04 »

Ígértem egy friss lőlapot az olajos ( csak film réteges) huzagolás esetére, hogy miként jelentkezik ez gyakorlatban.
Most találtam meg a csatlakozót a gépemhez, ezért csúsztam pár napot, elnézést.
Lényeg, hogy a fegyver be volt lőve anno.
Hibázás történt, ezért ellenőrzés lett, állítás nélkül.
3x3 db lövés ment ki, a 3-3 közt pihi volt, de a 3-as csoportok egymást követték, meleg csővel azonnal.
Ki lehet számolni, hogy ennél a csőnél az 50m-re lévő lőlapon látható (cm-es beosztás), mit jelent pld. 150m-re első lövésként.
És az első 3-rom lövés szórt is, és látható, hogy a második sorozat valahogy összeállt.



Ez eléggé szemlélteti a dolgot!  Taps

Fordítva van a lőlap?
Vagy csak nem a közepére céloztál?
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #197 Dátum: 2009. Október 29. - 20:46:08 »

Ez eléggé szemlélteti a dolgot!  Taps

Fordítva van a lőlap?
Vagy csak nem a közepére céloztál?

Nem, általában a szálkereszt típusától függően választom ki, hogy mi legyen a célpont.
Ebben az esetben a fekete háromszög alja volt a 4/A szálkereszt miatt, de normális esetben a háromszög csúcsa a célpont.
Szerintem szépen látható, hogy miként másztak fel a találatok a cső tisztulását követően.
Sokan azt várnák, hogy az olajos cső esetén a találatok felfelé mennek.
Hát, ez a bizonyíték arra, hogy ez is cső és lövedék függő kérdés. Mosolyog
Számomra is meglepő lenne, ha nem láttam volna már ilyent több esetben, és ezért van az, hogy lőtéren a tulajnak nem elhinni a mondását, az első találatra nem állít az ember céltávcsövet.
Ha a második is megfelelő helyen van szórásképileg, akkor lehet, de elsőre nem célszerű mert becsapja az embert.
Ja, és tapasztalat, hogy soha nem szabad a már belőtt fegyvert a tulajdonos lövéseire ráállítani, mert az esetek nagy részében, a tulajdonosnak nem árt egy szórásképet lőnie, mert ellenkező esetben egy-két dobozt lehet elpuffogtatni, mert nem megfelelő a lőkészsége.
Elsőként a frissen belőtt fegyverrel, egy szórásképet kell lövetni.
Sok esetben a gyakorlásnak, okításnak köszönhetően, a szóráskép jobb is lesz és valahogy megy a helyére, ahová kell. Kacsint Mosolyog

Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #198 Dátum: 2009. November 20. - 10:07:32 »

Sziasztok!
Egy totál használaton kívüli sörétes fegyvert milyen gyakran kell olajozni? Ha jól emlékszem, valamikor nyár elején lőttem vele utoljára...
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #199 Dátum: 2009. November 20. - 21:21:05 »

Szia! Egy totál használaton kívüli sörétes fegyvert nyár elején kellett volna kitakarítani és beolajozni.  Bion  Wave
Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #200 Dátum: 2009. November 20. - 22:34:56 »

Szia! Egy totál használaton kívüli sörétes fegyvert nyár elején kellett volna kitakarítani és beolajozni.  Bion  Wave
Az már megvolt...  Ördög Bion Ezek szerint elégnek is bizonyult.
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #201 Dátum: 2009. November 20. - 22:43:40 »

Az már megvolt...  Ördög Bion Ezek szerint elégnek is bizonyult.

Belenézel a csőbe, ha nem látsz semmit, olajat neki! Ha látsz, főleg! Mosolyog
Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #202 Dátum: 2009. November 28. - 12:58:56 »

Sziasztok!

Megtaláltam a fegyverolajos e-mailt (végre), bemásolom:

Szia Feri!

a kisérletsorozat a következöképp zajlott.

vettem 3 x 5 darab vasszeget, egy flexszel lecsiszoltam róluk a külsö védöréteget, hogy csak a nyers vasfelület látszódjon.
Ami minden kisérletnél azonos volt:

1.szeg: Ballistolba mártva; 2. szeg WD 40-be mártva, 3.szeg Brunox fegyverolajba mártva, 4. szeg varrógépolajba (sima müszerolaj) mártva, az 5. szeget egyik kisérletnél sem mártottam olajba, kiváncsi voltam, hogyan reagál a nyers vasfelület a különbözö közegekre.

1. kisérlet: a szegeket csak olajba mártottam/ befújtam, nem tettem semmilyen vizes közegbe.

2. kisérlet: a szegeket a beolajozás után sós vízbe mártottam (kb 1 másodpercre)

3. kísérlet: a szegeket a belajozás után egy egész délutánon keresztül (kb 4 órán keresztül) sós vízbe tettem

A 3. kísérletnél a kivétel után az a szeg amelyik nem volt beolajozva, kb 40 perc után elkezdett rozsdásodni, a ballistoloson kb egy másfél óra után jelent meg a rozsda, a varrógépolajjal bekentnél pedig egy jó két, két és fél óra elteltével. a brunoxoson és a WD 40-esen még két nap múlva sem láttam rozsdaképzödést. söt 5 hét mulva sem láttam rozsdának semmi nyomát sem (február 28-án utaztam vissza a Fritzekhez, április 6-án jöttem haza) Csak Ekkor tudtam a szegeket újból megnézni.

5 hét elteltével a 3. kisérlet olaj nélküli szegjét vastag rozsda borította, de a ballistolos is igen be volt rozsdálva, picivel volt csak jobb mint az olaj nélküli szeg. a varrógépolajas is erösen be volt rozsdásodva.    De a WD 40-esen és a Brunoxoson a legcsekélyebb rozsdaképzödést sem láttam még 5 hét után sem.

az 1. és a 2. kisérletnél tulajdonképpen csak az olaj nélküli szeg rozsdásodott be, de azt is csak öt hét után láttam.

amit magamnak leszürtem:

-ha nincsenek extrém körülmények, akkor minden olaj megvédi a puskát: Ballistolt használtam, soha semmi gond nem volt.

- az agyon dicsért Brak Free-t nem tudtam tesztelni (talán sort kerítek rá, csak nemrég kaptam kb 2 decit (AJÁNDÉKBA) de nem tünik rossznak + nem büdös!!!

ha esös idöben mész ki vadászni, akkor érdemes a Brunoxot, vagy a WD-40-et használni, megmondom miért: ezek vizzel nem emulgeálódnak, plusz bírják a hideget: a WD 40 minusz 70 fokig a brunox minusz 55 fokig (a ballistol és a varrógépolaj minusz 8 fok körül már dermedni kezd)

próbáld ki: engedj egy edénybe vizet, majd csepegtess bele egy kis ballistolt: egy fehéres massza olaj és víz keverék fog keletkezni. Namármost: ha keveredik a vízzel, akkor hogyan tartja azt távol??

Viszont a fegyverszekrényben, egy átlagos lakásban szerintem mindegy, (ott szerintem még a sima varrógépolaj is jó) hogy milyen olajjal ápolod le a fegyvereket, nem fognak berozsdásodni, ha havonta, másfél havonta át vannak olajozva.vagy pedig minden átfogdosás (emberi kéz izzadsága+só) után le vannak olajozva.

A brunoxról a www.blt-produkt.hu pldalon találsz bövebb infót

Ha van még kérdésed, akkor írj nyugodtan.

kiváncsi vagyok, hogy a rendszer átküldi-e a teljes levelet, légy szíves jelezz vissza, hogy megkaptad-e ateljes levelet? Ez is egy kísérlet (én már csak ilyen vagyok :-))))

üdvözlettel: Geszten Peti /G.peti/


 Emelem
Naplózva
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #203 Dátum: 2009. November 29. - 07:51:53 »

G.Peti!
Ezt nagyon jó volt olvasni már azért is mert Brunoxot használok mind az öt puskámra és megnyugodtam,hogy a legjobb. Break Free is volt anno még a Nagantot ápoltam vele és soha nem volt szőrös a cső pedig nyomtam a hadit belőle rendesen . Később hallottam,hogy hamisítják és akkor váltottam ,de kíváncsi lettem volna rá ezek közt hányadik helyezett lenne,és van mégegy ami jó lehet nagyon !!!!!!
 A    CR-C 556   Ez valami teflon spray de nem ismerem csak hallottam az egyik kartácstól,hogy nagyon király .Ez egy kontakt spray viztaszító hatása van ,nem szárít ,nincs olaj csurgás és a legfinomabb lakat szerkezetre is jótékony  a hatása.Télen autózár stb ../horgász orsó/Forgó-mozgó alkatrészekre Teflon spray . Wave  -ezeket írja.  A szeges próbán nem tudom,hogy állná meg a helyét csak a legjobban/brunox-al szemben.
üdv. Emelem
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #204 Dátum: 2009. November 29. - 17:02:00 »

Nos Uraim revidiálom álláspontomat a Ballistollal kapcsolatban.
Pontosabban azzal a flakonnal kapcsolatban ami nekem van.
Történt, hogy apróvad vadászatunk volt ma és a tegnapi eső és a reggeli pára köd miatt volt bőven az erdei hajtásban a cserjéken és susnyákon víz.
Én számítva erre előző este óvatosan befújtam a fémrészeket ballistollal és persze utána ronggyal áttöröltem.

Ahogyan reggel megindultunk és bementem ez első susnyába, folyt a víz mindenfelé, 50 m után tapasztaltam amit itt a tesztben is szerepel.
Mégpedig azt, hogy csodálatos fehéres takonyszerű folyadék képződött a csősín tövében, ahol egy kicsit több olaj állt meg.
Olyan volt a folyadék, mint az esztergagép emulziós folyadéka. (ezzel dolgoztam, ezzel tudom így hirtelen összehasonlítani.)
Mint a takony...

Az érdekes, hogy ilyet még sosem tapasztaltam korábban a ballistollal, pedig pár flakkent már elpriccőtem a puskákra, esős idő előtt én mindig ezt teszem.
Remélem nem "állt be a sorba" a ballistol is és a minőséget eresztve "trutymó" előállítással fog ezután foglalkozni.
Mondom ezzel a flakonnal tapasztaltam, amit ezelőtt kb. 2-3 éve vettem azzal ilyet még sosem láttam.

Úgyhogy most  Vállat von
Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #205 Dátum: 2009. November 29. - 20:18:23 »

Nem semmi. Nem gondoltam volna hogy ez terpen is ennyire előjön az gond. (én a teszt miatt kezdtem Brunoxot használni, pedig addig a Ballistol is bevált, meg ugye sokan is használják)
Naplózva
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #206 Dátum: 2009. November 29. - 21:28:39 »

Wetzlar !
A brunox azért maradt meg nálam mert a férjem azzal suvickolja az elöltöltős dolgait és ha a fekaporos égéstermékkel szemben jó akkor nekem is.Bár a forróvizes szappanos lötty nekem csak a Nagantnál kellett ,most nem respektálom.  Mosolyog
 Nem csutakolom foyton a puskákat mert ha tanítás után ha van egy-két óra sötétedésig akkor megyek a területre használni őket. Aztán megy a szekrénybe ,mert ha nem szükséges akkor feleslegesen nem olajozgatom.
A lőtéren az egyik kartácsnak tocsog az olajos trutyiban mindene  Bion  és szerinte az a jó. Kinek a pap....kien a papné. -nem győzködöm. Szerintem ha megfelelően ápolom majd utána letörlöm brunoxal akkor azon marad egy lehelet finom láthatatlan réteg és az elég.Huzagolást még ritkábban kell mert ezek a csapik nem olyanok mint a hadi vashüvelyesben volt .
üdv.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #207 Dátum: 2010. Március 02. - 19:48:24 »

"Olajosok"!  Ördög

A környéken nem lehet kapni Brunoxot - azt sem tudom mennyibe kerül - de WD-40 az van.
No akkor ez az olaj mehet a csőbe is ugyibár?
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #208 Dátum: 2010. Március 02. - 19:55:30 »

"Olajosok"!  Ördög

A környéken nem lehet kapni Brunoxot - azt sem tudom mennyibe kerül - de WD-40 az van.
No akkor ez az olaj mehet a csőbe is ugyibár?

A WD 40 az nagyjából petróleum, van benne pár adalékanyag, illatosító stb, de semmi extra. Régebben mondták, hogy leszedi a barnítást, -úgyhogy először csak a légpuskán próbáltam ki-, de ez hülyeség. Nem tudom mennyit használ, de ártani nem árt, az biztos.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #209 Dátum: 2010. Március 02. - 19:55:53 »

"Olajosok"!  Ördög

A környéken nem lehet kapni Brunoxot - azt sem tudom mennyibe kerül - de WD-40 az van.
No akkor ez az olaj mehet a csőbe is ugyibár?

Azt nem tudom, hogy mehet-e bele, de én évekig azt használtam, lustaságból! Nevet
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 84   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: