Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 84   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverápolás  (Megtekintve 263572 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #180 Dátum: 2009. Október 29. - 14:53:31 »

Így van Jani!  Igen

Nem akarok senkit sem megbántani, ez tényleg távol álljon tőlem!
Azonban aki nem használja a puskáit rendszeresen, sőt esetleg akár hetekig áll a puska az ne csodálkozzon, hogy felületi rozsdát fog rajta látni, nem beszélve ki tudja milyen körülmények között van tartva.

Akinek szinte nap mint nap kezében a VADÁSZpuska, az tudja igazán, hogy mi az amire egy puskának szüksége van.
A tocsogós olajra semmiképpen!!!
Sőt a minden lövés utáni olajzásra sem.

Nem kell állnia az olajban, a szárazon tisztára húzott csőnek az ég világon semmi baja nem lesz.
Akinek heteket áll így a puskája, annak lehetséges, hogy kiszőrösödik, de az tisztítsa ki, és olajozza be, ha nem használja csak havonta vagy kéthavonta...de ne jelentse ki kész tényként azt, hogy "olaj nélkül nem élet ez élet!"  Kacsint

Azonban a napi használatba vett puskát nem szabad agyonolajozni.
Márcsak azért sem mert nekem tele lenne a hócipóm ha minden nap azzal kéne kezdenem, hogy fél órával hamarabb nekiállok olajat kicibálni a csőből.
Erre sem időm, sem energiám nem lenne.
Érdekes, hogy prémium minőségű lőporokat alkalmazó gyártók termékeitől - pl. RWS, Geco, Norma, Lapua, Sako, Cody - semmiféle kár nem keletkezett egy fegyveremben sem, pedig egy évben csak egyszer kap a cső olajat...és ahogyan írtam egy extráktól mentes Zastava cső.
Ahogy Jani írja én is a lövés után szárazon kihúzom a csövet, műa. kefével és a rongykefével.
Hozzáteszem én 8mm-eshez a 9.3-as kaliberhez valót használok.

Más a külső felület.
Pontosan úgy járok el ebben is mint Jani.
Télen vadászat után a tokból nem szabad kivenni a puskát, be kell vinni a szobába és benne hagyni, amíg átveszi a szobahőmérsékletet, vagy a tárolási hely hőmérsékletét.
Így aztán nem fog kicsapódni rajta semmi.
Eső után evidens, hogy száradást követően olajos ronggyal áttörölöm.
Ennyi.
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #181 Dátum: 2009. Október 29. - 15:34:36 »

"Hozzáteszem én 8mm-eshez a 9.3-as kaliberhez valót használok."

 Bion Bion Bion Én meg a 06-os hoz de legalább puccant... Bion
Naplózva

Üdv End
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #182 Dátum: 2009. Október 29. - 15:50:11 »

Szerintem válasszuk ketté a dolgot. Egyik eset, ha lövés után tisztítás nélkül van eltéve a puska. Másik eset ha tiszta, csak bepárásodik.
Ez utóbbi télen minden egyes alkalommal megtörténik, ha a hidegről bemegyek a lakásba. Ezért tokban szoktam hagyni, hogy fokozatosan melegedjen át, nem rögtön veszem ki és teszem szekrénybe. Eddig csak orosz és cseh puskáim voltak, ezeknél a páralecsapódás nem okozott semmiféle gondot. Megszáradt és kész.

Ha viszont úgy van eltéve a fegyver, hogy a cső belül nem tiszta, az valószínűleg nem használ neki. Még a mai modern lőporok és csappantyúk korában sem. Ezért ha mindjárt a lövés után nem is, de 1-2 napon belül mindenképp kihúzom a csövet (szárazon). Olajat a csőbe csak akkor szoktam tenni, ha várhatóan hosszabb ideig nem használom a puskát.
Illetve időnként csinálok teljes nagyszabású takarítást, ilyenkor az összes puskát kívül-belül teljesen kipucolom, billenőcsövűeket szétszedem, stb...  ez évente 1-2 alkalommal van.

Téli vadászat után én sem szoktam kivenni a tokból, csak másnap reggel. Eleinte kivettem, de ha nem nyúltam az optikához és a fémrészekhez akkor másnapra nem látszott rajta semmi. Lövés után én is ki szoktam húzni a csövet műanyagkefével, majd rongy vagy wc-papírral. Olajat szigorúan csak évente egyszer vagy elázás után szokott kapni. A csövet, tokot kívülről aránylag sűrűn szoktam olajozni. A tolózárt is, de az olvasottak alapján ebből visszább veszek. Ez persze mind csak a golyós puskára érvényes (CZ).

A sörétesem csöveit minden lövés után ki szoktam húzni, és olajat is szoktam neki adni. Nem szoktam teljesen szárazra kihúzni. Persze a puska egy '80-as évekbeli "új" Suhl.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #183 Dátum: 2009. Október 29. - 15:52:00 »

Hozzáteszem én 8mm-eshez a 9.3-as kaliberhez valót használok.

Akkor én mit használjak a 9.3-ashoz? .416-ost?  Ördög
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #184 Dátum: 2009. Október 29. - 16:15:04 »

Akkor én mit használjak a 9.3-ashoz? .416-ost?  Ördög

Háthhhha kapol olant... Bion Bion
Nekem különben egyszerűen jött, mert csak 9,3 volt, és ajándékba kaptam, de sokkal jobb mint a 06,
Modjuk rézkefére nem lenne igaz Ördög Bion
Naplózva

Üdv End
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #185 Dátum: 2009. Október 29. - 17:52:05 »

Én a múltkor -véletlenül- áthúztam a 30-06-os csövén a 9,3-as rézkefét. :Mosolyog Ahogy beleért, már észrevettem hogy valami nincs rendben, de visszatolni már nem akartam, inkább lassan áthúztam. A csövön semmi változást nem érzékelni, de a kefe elég furán áll azóta.  Ebből nem fogok rendszert csinálni, az is biztos.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #186 Dátum: 2009. Október 29. - 17:55:22 »

A túlzott olajozástól még nem ment tönkre semmi! Az olaj hiányától annál inkább!  Szomorú
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #187 Dátum: 2009. Október 29. - 18:13:04 »

Nos ez is igaz, de a megpiszkolt vadnak meg nagyon fáj az a lik, ha a bentmaradt olajtól elcsúszik a lövés... Kacsint
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #188 Dátum: 2009. Október 29. - 18:17:25 »

Nos ez is igaz, de a megpiszkolt vadnak meg nagyon fáj az a lik, ha a bentmaradt olajtól elcsúszik a lövés... Kacsint

Ha olyan szép hosszú hozzászólásokra van időd, ne mond, hogy a csövet szárazra húzni nincs! Duma!  Nyihi
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #189 Dátum: 2009. Október 29. - 18:24:03 »

Ha olyan szép hosszú hozzászólásokra van időd, ne mond, hogy a csövet szárazra húzni nincs! Duma!  Nyihi

Most erre mit mondjak Sanyooo...
Megfelelő összehasonlítás volt...

Neked aki ritkábban jársz, van időd felkészülni akár napokkal a vadászat előtt.
Én a tegnap előtti vadászatra úgy volt, hogy ki sem megyek, mert nem érek haza időben.
Aztán hazaértem és kimentem, de így is kissé késve.
Ha még nekiállok kihúzgálnia  csövet tök sötétben értem volna ki, zavarva a bent fejvő vadat...stb.

Ez nem duma, egyszerűen tény, de azt hiszem mivel nem azonos feltételekkel használjuk a puskáinkat, így a vita meddő... Kacsint
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #190 Dátum: 2009. Október 29. - 18:35:44 »

Most erre mit mondjak Sanyooo...
Megfelelő összehasonlítás volt...

Neked aki ritkábban jársz, van időd felkészülni akár napokkal a vadászat előtt.
Én a tegnap előtti vadászatra úgy volt, hogy ki sem megyek, mert nem érek haza időben.
Aztán hazaértem és kimentem, de így is kissé késve.
Ha még nekiállok kihúzgálnia  csövet tök sötétben értem volna ki, zavarva a bent fejvő vadat...stb.

Ez nem duma, egyszerűen tény, de azt hiszem mivel nem azonos feltételekkel használjuk a puskáinkat, így a vita meddő... Kacsint

Na látod erről van szó, ezt mondom én régóta! Mindenkinek mások a szempontjai, ezért kell vigyázni, ha tanácsot adunk!  Wave
Tegnap kimentem a lőtérre a dióverővel, szarrá brunoxozott csővel  Bion  és az első lövésem 10-es lett, nyílt irányzékkal! Ki érti ezt?
Naplózva
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #191 Dátum: 2009. Október 29. - 19:02:57 »

Sziasztok!

Az egyik friss vadászsajtó cikke a távcsövek tisztántartásával foglalkozik. Az optikai résznél, idézem: "...az oldószer - ami lehet kimondottan optikai tisztítószer (pl. Hama, Mino stb.) vagy a kamrában talált tiszta alkohol (etanol) - öntjük a kendőre, és soha nem a tisztítandó felületre."

Én úgy tudtam, hogy semmilyen alkoholos tisztítást nem lehet végezni a lencséken, mert a lencsebevonatot könnyen leoldhatja. Egyébként ezt mondták az optikai szaküzletben is, én oda hordom a távcsöveimet tisztításra, ahol egy speciális folyadékkal (no alcohol) és törlőkendővel egy nagyon kedves hölgy  Vigyorog tisztítgatja a gukkereimet.

Üdv. bferi
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #192 Dátum: 2009. Október 29. - 19:29:20 »

Na látod erről van szó, ezt mondom én régóta! Mindenkinek mások a szempontjai, ezért kell vigyázni, ha tanácsot adunk!  Wave
Tegnap kimentem a lőtérre a dióverővel, szarrá brunoxozott csővel  Bion  és az első lövésem 10-es lett, nyílt irányzékkal! Ki érti ezt?

Vak tyúk is talál szemet! Bion Bion Bion
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
sab
Vendég
« Új üzenet #193 Dátum: 2009. Október 29. - 20:09:37 »

Sziasztok!

Az egyik friss vadászsajtó cikke a távcsövek tisztántartásával foglalkozik. Az optikai résznél, idézem: "...az oldószer - ami lehet kimondottan optikai tisztítószer (pl. Hama, Mino stb.) vagy a kamrában talált tiszta alkohol (etanol) - öntjük a kendőre, és soha nem a tisztítandó felületre."

Én úgy tudtam, hogy semmilyen alkoholos tisztítást nem lehet végezni a lencséken, mert a lencsebevonatot könnyen leoldhatja. Egyébként ezt mondták az optikai szaküzletben is, én oda hordom a távcsöveimet tisztításra, ahol egy speciális folyadékkal (no alcohol) és törlőkendővel egy nagyon kedves hölgy  Vigyorog tisztítgatja a gukkereimet.

Üdv. bferi

Még szerencse, hogy nem én írtam a cikket ! Vigyorog

De meg kell, hogy mondjam ha a szesz, "patikai szeszről beszélek", ha oldja a lencse "T" rétegezését, akkor az már olyan is. Levele

Az aceton is használatos optikai felületek tisztítására, azzal a különbséggel, hogy mü.ag felületekre nem célszerű használni, mert el fog olvadni, kivéve talán az üveg-mü-ag komponenst, de ebben nem vagyok biztos.
Fegyveroptikus ( már csak én, míg ki nem halok), rég és most is Aethert használtak, használok, mert nem károsít semmit, teljesen zsír és lepedékmentesítésre alkalmas, nem bántja a gumi tömítéseket, nagyon gyorsan használható, látványos az optikai tisztítás azonnal, mert illékony ugye.
Én ezekről a csoda optikai reklámozott szerekről nem tudok nyilatkozni, mert nem ismerem őket, sem azt, hogy mit tartalmaznak vegyileg.

És sajnos vannak olyan vadászati optikai eszközök, melyeknél még tisztíás nélkül is lepereg a "T" rétegezés, nem kell hozzá semmi, csak önmagában egy kis idő. Kacsint Vigyorog
Mert annyira kevés a "T" réteg száma és az is annyira silány minőség.
Talán jól írom, de pld. a Vanguard távcsőnél már láttam többnél is ilyen "lepergést". :'(
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #194 Dátum: 2009. Október 29. - 20:16:41 »

Vak tyúk is talál szemet! Bion Bion Bion

Én is csodálkoztam, mert a golyók otthon maradtak, a sajátjaimat meg nem akartam kilőni!  Bion Bion Bion
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 84   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: