Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 84   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverápolás  (Megtekintve 263548 alkalommal)
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #165 Dátum: 2009. Október 28. - 21:48:16 »

Szia Peti!

Az ismétlön van egy Kahles Helia,a vegyescsövün pedig egy Schmidt&Bender,ezek birják a WD 40-est.

Üdv   Gyuri
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #166 Dátum: 2009. Október 29. - 07:51:27 »

A hallottak alapján, én úgy érzem, hogy nincs is szükség semmilyen olajra a csőben. Tehát marad a száraz pucolás. Wave

 Fej a falba Fej a falba Fej a falba
 Elver
Hááát, ha Te ezt szűrted le az egészből... NoComment
 Olvass
De a Te dolgod...
 Vállat von
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #167 Dátum: 2009. Október 29. - 08:19:18 »

Ezaz, hogy visszaolvastam és mindenkinek igazat lehet adni. Nem azt mondom, hogy egyáltalán nem adnék neki olajat, de amennyit használom 1 évben egyszer elég lehet. Ezért nem kell elpicsáznod, mert nekem ez a szimpatikus.  Vállat von
(mármint amit wetzlar írt) 
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #168 Dátum: 2009. Október 29. - 08:22:01 »

Fej a falba Fej a falba Fej a falba
 Elver
Hááát, ha Te ezt szűrted le az egészből... NoComment
 Olvass
De a Te dolgod...
 Vállat von

Abban, hogy ezt szűrte le, nem csak Ő a hibás! Sok "érdekes tanács" hangzott itt el! Szomorú
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #169 Dátum: 2009. Október 29. - 08:32:46 »

Köszi Sanyooo, de azt hiszem Antinak igaza van. Valószínű én is egy kicsit túlmisztifikáltam a dolgot, remélem ez csak azért van mert még tök új nekem, és a bőség zavarában nem találtam meg a helyes utat. Úgy látom ez egy hosszú évekig tartó tapasztalat gyűjtés lesz, persze nemcsak a fegyvertisztítás terén.  Megfogadom mindenki tanácsát, de a legjobb szerint cselekszem. (ha sikerül)
                       Wave  Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #170 Dátum: 2009. Október 29. - 08:42:06 »

Köszi Sanyooo, de azt hiszem Antinak igaza van. Valószínű én is egy kicsit túlmisztifikáltam a dolgot, remélem ez csak azért van mert még tök új nekem, és a bőség zavarában nem találtam meg a helyes utat. Úgy látom ez egy hosszú évekig tartó tapasztalat gyűjtés lesz, persze nemcsak a fegyvertisztítás terén.  Megfogadom mindenki tanácsát, de a legjobb szerint cselekszem. (ha sikerül)
                       Wave  Emelem

Minden vastárgyat (kerítést, autót, lábost, villanybojlert,  puskát) védeni kell a korrózió ellen, festéssel, galvanizálással, anódos védelemmel, olajozással! Mikor építkeztem és fél évig rá sem néztem a puskáimra, mikor elővettem a páncélból őket majd elsírtam magam! MINDEGYIKEN vakrozsda foltok voltak! Szomorú Utána egy ideig azt csináltam, hogy becsukás előtt WD-40-el, vagy olajjal befújtam a szekrénybe! Nem lett semmi baja a puskáimnak ettől! Mosolyog Azóta meg fürdetem az olajban őket! Én is keveset vadászom, éppen ezért olajozom rengeteget őket! A seregben minden délután fél órás fegyverkarbantartás volt, "szarrá" olajoztuk az AMD-ket, mégse ártott nekik! Mosolyog Egy flakon brunox 2000 FT egy évig biztos elég, használd csak sokat, nem fogod megbánni! Ja, én MÉG SOHASEM TOLTAM BE PUSKACSŐBE DRÓTKEFÉT, talán 20 éve vadászon, mégis lövi a puskám 100 méterről a tízest, épp tegnap próbáltam!  Bion
Ez is egy vélemény, na ebből szűrjél le valamit!  Bion
Üdv sanyooo
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #171 Dátum: 2009. Október 29. - 08:49:59 »

Minden vastárgyat (kerítést, autót, lábost, villanybojlert,  puskát) védeni kell a korrózió ellen, festéssel, galvanizálással, anódos védelemmel, olajozással! Mikor építkeztem és fél évig rá sem néztem a puskáimra, mikor elővettem a páncélból őket majd elsírtam magam! MINDEGYIKEN vakrozsda foltok voltak! Szomorú Utána egy ideig azt csináltam, hogy becsukás előtt WD-40-el, vagy olajjal befújtam a szekrénybe! Nem lett semmi baja a puskáimnak ettől! Mosolyog Azóta meg fürdetem az olajban őket! Én is keveset vadászom, éppen ezért olajozom rengeteget őket! A seregben minden délután fél órás fegyverkarbantartás volt, "szarrá" olajoztuk az AMD-ket, mégse ártott nekik! Mosolyog Egy flakon brunox 2000 FT egy évig biztos elég, használd csak sokat, nem fogod megbánni! Ja, én MÉG SOHASEM TOLTAM BE PUSKACSŐBE DRÓTKEFÉT, talán 20 éve vadászon, mégis lövi a puskám 100 méterről a tízest, épp tegnap próbáltam!  Bion
Ez is egy vélemény, na ebből szűrjél le valamit!  Bion
Üdv sanyooo
Szerintem tároláskor a sok olaj nem hátrány...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #172 Dátum: 2009. Október 29. - 09:09:29 »

Minden vastárgyat (kerítést, autót, lábost, villanybojlert,  puskát) védeni kell a korrózió ellen, festéssel, galvanizálással, anódos védelemmel, olajozással! Mikor építkeztem és fél évig rá sem néztem a puskáimra, mikor elővettem a páncélból őket majd elsírtam magam! MINDEGYIKEN vakrozsda foltok voltak! Szomorú Utána egy ideig azt csináltam, hogy becsukás előtt WD-40-el, vagy olajjal befújtam a szekrénybe! Nem lett semmi baja a puskáimnak ettől! Mosolyog Azóta meg fürdetem az olajban őket! Én is keveset vadászom, éppen ezért olajozom rengeteget őket! A seregben minden délután fél órás fegyverkarbantartás volt, "szarrá" olajoztuk az AMD-ket, mégse ártott nekik! Mosolyog Egy flakon brunox 2000 FT egy évig biztos elég, használd csak sokat, nem fogod megbánni! Ja, én MÉG SOHASEM TOLTAM BE PUSKACSŐBE DRÓTKEFÉT, talán 20 éve vadászon, mégis lövi a puskám 100 méterről a tízest, épp tegnap próbáltam!  Bion
Ez is egy vélemény, na ebből szűrjél le valamit!  Bion
Üdv sanyooo
Félreértés ne essék én is kezelem őket rendesen, és elég gyakran járom az erdőt. Emiatt érdekelt a cső olajozása, vagyis szárazra húzása.
Nyáron szinte minden nap jártam az erdőt, persze ritkán kellett használnom a puskát, de amikor használtam semmi baj nem volt abból, hogy a csőben esetleg olajmaradvány volt, illetve nem volt tökéletesen szárazra húzva. Ez is a dilemmám, lehet, hogy 3 hónapig nem lövök semmit, de a csővem szárazra van kihúzva nem árt ez neki?
Vagy mindíg marad rajta olyan vékony olajfilm ami megvédi a rozsdától? Bocs, hogy ennyi problémám van, de a sarki fűszeresnél nem tudom feltenni ezeket a kérdéseket. Bion Wave
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #173 Dátum: 2009. Október 29. - 09:34:10 »

Üdv ! Már irtam régebben .Tisztitás után .,sőrétes és a golyós fegyvert ,cr-c 5-56 -el kivül belül lekezelem.Ez egy kontakt spray viztaszító hatása van ,nem szárít ,nincs olaj csurgás és a legfinomabb lakat szerkezetre is jótékony  a hatása.Télen autózár stb ../horgász orsó/Forgó-mozgó alkatrészekre Teflon spray . Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #174 Dátum: 2009. Október 29. - 09:34:35 »

Félreértés ne essék én is kezelem őket rendesen, és elég gyakran járom az erdőt. Emiatt érdekelt a cső olajozása, vagyis szárazra húzása.
Nyáron szinte minden nap jártam az erdőt, persze ritkán kellett használnom a puskát, de amikor használtam semmi baj nem volt abból, hogy a csőben esetleg olajmaradvány volt, illetve nem volt tökéletesen szárazra húzva. Ez is a dilemmám, lehet, hogy 3 hónapig nem lövök semmit, de a csővem szárazra van kihúzva nem árt ez neki?
Vagy mindíg marad rajta olyan vékony olajfilm ami megvédi a rozsdától? Bocs, hogy ennyi problémám van, de a sarki fűszeresnél nem tudom feltenni ezeket a kérdéseket. Bion Wave


Olajozd a csövet, és vadászat előtt húzd ki szárazra, ez kb. 2 perc!
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #175 Dátum: 2009. Október 29. - 09:49:19 »

Parancs értettem!
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #176 Dátum: 2009. Október 29. - 10:17:38 »

Parancs értettem!

 Csak tanács volt! Wave
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #177 Dátum: 2009. Október 29. - 11:29:47 »

Kovács László írta egy cikkében hogy ő egy darab krétát szokott betenni a fegyverszekrénybe. Ez magába szívja a párát, így nem a puskán csapódik le.

Én egyébként úgy csinálom hogy évente egyszer van nagytakarítás ami a golyóst illeti. Ekkor megy olaj a csőbe, drótkefe, műanyagkefe, rongykefe és végül wc-papírral teljesen kihúzom szárazra. Eztán hacsak el nem ázik a puska, legközelebb egy év múlva lát olajat a cső huzagolása. Kívülről szoktam olajozgatni ölég sűrűn. Nem szeretem látni rajta az ujjlenyomatokat stb. Év közben ha csövet akarok takarítani, akkor párszor átküldöm rajta a műanyagkefét, és biztos ami biztos párszor wc-papírt. Szerintem nem baj az ha szárazon áll x ideig. Az a lényeg hogy azért néha kapjon olajat.

 Emelem
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #178 Dátum: 2009. Október 29. - 12:03:50 »

Szerintem válasszuk ketté a dolgot. Egyik eset, ha lövés után tisztítás nélkül van eltéve a puska. Másik eset ha tiszta, csak bepárásodik.
Ez utóbbi télen minden egyes alkalommal megtörténik, ha a hidegről bemegyek a lakásba. Ezért tokban szoktam hagyni, hogy fokozatosan melegedjen át, nem rögtön veszem ki és teszem szekrénybe. Eddig csak orosz és cseh puskáim voltak, ezeknél a páralecsapódás nem okozott semmiféle gondot. Megszáradt és kész.

Ha viszont úgy van eltéve a fegyver, hogy a cső belül nem tiszta, az valószínűleg nem használ neki. Még a mai modern lőporok és csappantyúk korában sem. Ezért ha mindjárt a lövés után nem is, de 1-2 napon belül mindenképp kihúzom a csövet (szárazon). Olajat a csőbe csak akkor szoktam tenni, ha várhatóan hosszabb ideig nem használom a puskát.
Illetve időnként csinálok teljes nagyszabású takarítást, ilyenkor az összes puskát kívül-belül teljesen kipucolom, billenőcsövűeket szétszedem, stb...  ez évente 1-2 alkalommal van.
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #179 Dátum: 2009. Október 29. - 12:32:04 »

Szerintem válasszuk ketté a dolgot. Egyik eset, ha lövés után tisztítás nélkül van eltéve a puska. Másik eset ha tiszta, csak bepárásodik.
Ez utóbbi télen minden egyes alkalommal megtörténik, ha a hidegről bemegyek a lakásba. Ezért tokban szoktam hagyni, hogy fokozatosan melegedjen át, nem rögtön veszem ki és teszem szekrénybe. Eddig csak orosz és cseh puskáim voltak, ezeknél a páralecsapódás nem okozott semmiféle gondot. Megszáradt és kész.

Ha viszont úgy van eltéve a fegyver, hogy a cső belül nem tiszta, az valószínűleg nem használ neki. Még a mai modern lőporok és csappantyúk korában sem. Ezért ha mindjárt a lövés után nem is, de 1-2 napon belül mindenképp kihúzom a csövet (szárazon). Olajat a csőbe csak akkor szoktam tenni, ha várhatóan hosszabb ideig nem használom a puskát.
Illetve időnként csinálok teljes nagyszabású takarítást, ilyenkor az összes puskát kívül-belül teljesen kipucolom, billenőcsövűeket szétszedem, stb...  ez évente 1-2 alkalommal van.

 Igen  Igen Wave
Így is kell csinálni, ha valaki akarja többet takarítani az nem baj, de nem kell mindenféleképpen.
A pára ellen jó a radiátor, de nem kell a dobkályha tetejére rakni, csak hagyni megszáradni, ha nagyon elázik a fegyver akkor pár nap után ránézni, és lövés után átólni rajt egy "száraz tisztítót"....
 Wave
Naplózva

Üdv End
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 84   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: