Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... 84   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverápolás  (Megtekintve 263550 alkalommal)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #150 Dátum: 2009. Október 27. - 16:02:47 »

Én 10 éve használom a Ballisztolt. Szerintem nem rossz. Biztos van nála jobb is, de nekem ez bőven elég.
A tusát is ezzel kenem, szerintem jó fára is.

Én úgy szoktam, hogy réz(?)kefézés után a csőből a tisztítópálcára csavart papírzsebkendővel húzom ki az olajat és úgy tárolom a fegyvert.
Eddig bevált ez a módszer.
Nálam is bizonyít...
Szerintem jó.
Azért évente egyszer használom a Remington csőtisztítóját.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #151 Dátum: 2009. Október 27. - 16:06:59 »

Peti!
Ott az ördög!!

De ez tényleg nem vicc. Úgy leszedi a barnítást, hogy utána nem kell csiszolni, csak zsírtalanítani!!

De nem tudom mit problémáztok ennyit? Úgy 1985 körül eladtam egy golyósomat egy kollégának, de előtte kimentünk a lőtérre kipróbálni. Tizenöt lövést adott le vele, és az egészet le lehetett takarni egy gyufás dobozzal. (sportlövő volt valamikor) Pár hónap múlva jött, és mesélte, hogy nem tudja mi van, de nem talál el vele semmit. Behozta megmutatni, hát ahogy belenéztem, nem volt benne huzagolás!
Megkérdeztem, mit csinált vele? Elmondta, hogy látott benne egy pici rozsda foltot, és bedugózta az elejét, és felöntötte rozsdamaróval két- három napra! jól van jól van jól van Cheesy
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #152 Dátum: 2009. Október 27. - 16:10:42 »

Peti!
Ott az ördög!!

De ez tényleg nem vicc. Úgy leszedi a barnítást, hogy utána nem kell csiszolni, csak zsírtalanítani!!

De nem tudom mit problémáztok ennyit? Úgy 1985 körül eladtam egy golyósomat egy kollégának, de előtte kimentünk a lőtérre kipróbálni. Tizenöt lövést adott le vele, és az egészet le lehetett takarni egy gyufás dobozzal. (sportlövő volt valamikor) Pár hónap múlva jött, és mesélte, hogy nem tudja mi van, de nem talál el vele semmit. Behozta megmutatni, hát ahogy belenéztem, nem volt benne huzagolás!
Megkérdeztem, mit csinált vele? Elmondta, hogy látott benne egy pici rozsda foltot, és bedugózta az elejét, és felöntötte rozsdamaróval két- három napra! jól van jól van jól van Cheesy
Sába itt lenne, el tudná mondani, hogy engedtem-e neki szúnyogriasztó spray-t használni, amikor a puskám nála volt... Ördög Ördög Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #153 Dátum: 2009. Október 27. - 16:12:22 »

Peti!
Ott az ördög!!

De ez tényleg nem vicc. Úgy leszedi a barnítást, hogy utána nem kell csiszolni, csak zsírtalanítani!!

De nem tudom mit problémáztok ennyit? Úgy 1985 körül eladtam egy golyósomat egy kollégának, de előtte kimentünk a lőtérre kipróbálni. Tizenöt lövést adott le vele, és az egészet le lehetett takarni egy gyufás dobozzal. (sportlövő volt valamikor) Pár hónap múlva jött, és mesélte, hogy nem tudja mi van, de nem talál el vele semmit. Behozta megmutatni, hát ahogy belenéztem, nem volt benne huzagolás!
Megkérdeztem, mit csinált vele? Elmondta, hogy látott benne egy pici rozsda foltot, és bedugózta az elejét, és felöntötte rozsdamaróval két- három napra! jól van jól van jól van Cheesy

 Taps Vigyorog Taps Taps

Nem kell 200 m-ekre lövöldözni! Gondolom, 40-50 m-ig így is jó volt!  Bion
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #154 Dátum: 2009. Október 27. - 16:34:25 »

Huszonöt méterről már keresztbe szakította a lőlapot a mag! Ördög Ördög Ördög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #155 Dátum: 2009. Október 27. - 16:35:18 »

Sába itt lenne, el tudná mondani, hogy engedtem-e neki szúnyogriasztó spray-t használni, amikor a puskám nála volt... Ördög Ördög Ördög

Tényleg nem kellenek Neki ellenségek!  Röhög Röhög Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #156 Dátum: 2009. Október 27. - 18:49:25 »

Én kb. 10 éve tértem át a ballistolra...nincs azzal semmi gond.
Ez a márka bizonyít vagy 30 éve.

Több! Széchenyi Zsigmond is Ballistolt használt anno. Ötven éves lazán megvan ez a márka  Kacsint
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #157 Dátum: 2009. Október 27. - 19:03:53 »

Sziasztok!

A Ballistolt 1904 óta csináljak,én csak bör és szijj ápolásra használom,a fegyverre már egy pár éve nem,mert nagyon könnyen emulgál a vizzel és ez engem zavar.


Üdv Gyuri
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #158 Dátum: 2009. Október 27. - 19:35:15 »

A Zeiss-től is van jobb, de minek?
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #159 Dátum: 2009. Október 28. - 08:55:28 »

Biztos, hogy van jobb a Zeisstől?
Szerintem nincs, ellenben van még pár cső, ami ugyanolyan jó, mint a Zeiss. Kacsint

Én a Ballistol előtt Minol-B fegyverolajat használtam.
Semmi gond nem volt azzal sem, a puskáim nem rozsdásodtak, nem taknyosodott rajta az olaj ha eső érte.
Ugyanezt tudom elmondani a Ballistolról is.

Egy kicsit szerintem túl van ez misztifikálva.
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #160 Dátum: 2009. Október 28. - 09:37:34 »

Szerintem ez a "Kákán is csomót keresni" tipikus esete. Nem rendelkezem nagy múlttal a fegyvertisztítás terén (2 hónap  Bion), de ha víz éri a fegyveremet akkor utána úgyis át szoktam törölni, mert a múltkor elmulasztottam és láttam egy rozsdafoltot a csövön. Mindenesetre a csőből kipucoltam az olajat WC-papírral.  Bion
Bár ehhez a művelethez szerintem jobb lenne a VFG-tisztítórendszere, lehet, hogy beruházok egy ilyen készletre.




Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #161 Dátum: 2009. Október 28. - 20:35:38 »

Gaben!

Nekem van egy doboz VFG filcem, na kb. 10ed annyira szorul mint a klozetpapír, ergo tuti, hogy nem szedi ki úgy az olajat. Száraz tisztításhoz használom kizárólag, illetve van egy olajos, ha át akarom húzni belül a csövet, ezzel a legegyszerűbb...

 Emelem
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #162 Dátum: 2009. Október 28. - 21:21:20 »

Sziasztok!

Ugyanaz az én tapasztalotom,mint Marksmannak,én különben a WD 40-es olajat használom és nagyon meg vagyok vele elégedve most már három éve.

Üdv  Gyuri
Naplózva

Don´t eat yellow snow
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #163 Dátum: 2009. Október 28. - 21:25:16 »

Sziasztok!

Ugyanaz az én tapasztalotom,mint Marksmannak,én különben a WD 40-es olajat használom és nagyon meg vagyok vele elégedve most már három éve.

Üdv  Gyuri
Úgy tudom, hogy a WD40 nem használ a céltávcső gumi-alkatrészeinek...de javítsatok ki.
Nekem a Ballistol évtizedek óta bizonyít! Igen
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #164 Dátum: 2009. Október 28. - 21:31:05 »

A hallottak alapján, én úgy érzem, hogy nincs is szükség semmilyen olajra a csőben. Tehát marad a száraz pucolás. Wave
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... 84   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: