Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 84   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverápolás  (Megtekintve 263399 alkalommal)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #15 Dátum: 2008. Október 03. - 09:25:27 »

Vadászfegyver esetében:

aztán - tessék megkapaszkodni - puha wc papír "galacsinnal" tolom át a csövet.


Megkapaszkodtam... én konyhai papírtörlőt használok, az mintha kevésbé morzsolódna...

 Igen Igen
Az egyik legjobb, és bizony nyikorog a csőben, a végén csak úgy csillllog... Bion
Naplózva

Üdv End
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #16 Dátum: 2008. Október 03. - 12:37:08 »

Szóval a csőtisztítás:

Nekem van egy Hoppe's csőkígyóm, rendszeres időközönként áthúzom, lövés után mindig. Hosszabb időre szóló tároláskor befújok a csőbe Ballistollal, lövés előtt szárazra húzom ki.

Használom a Robla Solo Mil-t, ezzel benedvesítek egy filcet és azzal nyúlok be a csőbe és reggelig úgy hagyom. Ezután szárazra törlöm és olajozom.

Szia Viktor!
Én is használom a Robla Solo-t, de én a következőképpen: Este gumidugóval bedugaszolom a cső végét, csövére állítom a puskát, és a töltényűr felöl feltöltöm a Robla Solo-val a csövet. Így áll másnap reggelig, utána gumidugó, és a folyadék ki. A cső olyan mintha új lenne, minden ólom és tombak (réz) lerakódás eltünik.

Üdv.
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #17 Dátum: 2008. Október 04. - 17:37:19 »

Szóval a csőtisztítás:

Nekem van egy Hoppe's csőkígyóm, rendszeres időközönként áthúzom, lövés után mindig. Hosszabb időre szóló tároláskor befújok a csőbe Ballistollal, lövés előtt szárazra húzom ki.

Használom a Robla Solo Mil-t, ezzel benedvesítek egy filcet és azzal nyúlok be a csőbe és reggelig úgy hagyom. Ezután szárazra törlöm és olajozom.

Szia Viktor!
Én is használom a Robla Solo-t, de én a következőképpen: Este gumidugóval bedugaszolom a cső végét, csövére állítom a puskát, és a töltényűr felöl feltöltöm a Robla Solo-val a csövet. Így áll másnap reggelig, utána gumidugó, és a folyadék ki. A cső olyan mintha új lenne, minden ólom és tombak (réz) lerakódás eltünik.

Üdv.

Szia Ruger!

Igen, a használati utasítás is így írja! De szerintem az én csövemben nincs annyi szennyeződés, az előző tulaj rendesen pucolta, én meg nem sokat lövök vele, szerintem közel sem annyit, mint Te...
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3605


« Új üzenet #18 Dátum: 2008. Október 04. - 18:22:42 »

Hogy tisztítjátok a töltényűrt, ill. azokat a hornyokat ahova a zárdugattyú reteszel?
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #19 Dátum: 2008. Október 04. - 18:49:09 »

Hogy tisztítjátok a töltényűrt, ill. azokat a hornyokat ahova a zárdugattyú reteszel?

Bevallom én a rézkefén teszek erőszakot...
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #20 Dátum: 2008. Október 04. - 19:23:00 »

Hogy tisztítjátok a töltényűrt, ill. azokat a hornyokat ahova a zárdugattyú reteszel?

Külön a töltényűrt sehogy, ugyanazzal a kefével húzom át mint a csövet. A hornyokhoz van egy L alakú drót, annak a rövidebb szárára tekerek rongyot, és azt dugom be oda. De ha a lőszer hegyéről lecsípődött ólomdarabkákat akarom kipiszkálni, akkor simán csak kisujjal.
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #21 Dátum: 2008. December 23. - 22:31:33 »

Sziasztok!

Na ma este próbát tettem a wc-papíros tisztítási trükkel...
A tisztítókészlet műanyag keféjére tettem kis rongydarabot és kihúztam az olajat a csőből. Ezt kb 4-5x megismételtem, a végén már teljesen tisztán jött ki a rongy. Ekkor próbaképp 2-3 réteg wc-papírt tettem a rongyra kívülről, na az végignyikorgott a csőben és még egy utolsó szennyeződést kivett. Tehát valóban jó kis trükk...  Igen

Mostmár lehet bátran  Vadász           Ördög

 Emelem Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #22 Dátum: 2009. Január 05. - 10:10:02 »

Ekkor próbaképp 2-3 réteg wc-papírt tettem a rongyra kívülről, na az végignyikorgott a csőben és még egy utolsó szennyeződést kivett. Tehát valóban jó kis trükk...  Igen

Hali!  Igen
Én is tettem nemrég egy próbát. Hasonló módon kihúztam az olajat a golyós csőből, alaposan, "nyikorgósan", látszólag az utolsó szennyeződést is kiszedve. Ezután újra olajoztam és rézkefével alaposanan megkeféltem.  OOO  Ezután olyan trutyi jött ki a csőből, hogy nem hittem a szememnek. Ezt kipróbáltam úgy is, hogy az alaposan kipucolt csőből csak egy lövés lett leadva, és itt is látszott a rézkefe jótékony hatása.
Számomra bebizonyosodott:  aki jól akar tisztítani, az rézzel kefél.  Bion
A 9,3-asomnál megfigyeltem, hogy egy-két lövésnél még nem, de 10-12 lövés után már látható a huzagokon a réz (tombak?) lerakódás. Tehát néha érdemes a  Roblát is használni a lentebb leírtak szerint.
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #23 Dátum: 2009. Január 05. - 14:53:53 »


 Igen
Hali!  Igen
Én is tettem nemrég egy próbát. Hasonló módon kihúztam az olajat a golyós csőből, alaposan, "nyikorgósan", látszólag az utolsó szennyeződést is kiszedve. Ezután újra olajoztam és rézkefével alaposanan megkeféltem.  OOO  Ezután olyan trutyi jött ki a csőből, hogy nem hittem a szememnek. Ezt kipróbáltam úgy is, hogy az alaposan kipucolt csőből csak egy lövés lett leadva, és itt is látszott a rézkefe jótékony hatása.
Számomra bebizonyosodott:  aki jól akar tisztítani, az rézzel kefél.  Bion
A 9,3-asomnál megfigyeltem, hogy egy-két lövésnél még nem, de 10-12 lövés után már látható a huzagokon a réz (tombak?) lerakódás. Tehát néha érdemes a  Roblát is használni a lentebb leírtak szerint.
 Wave

Én is a rézre szavazok !!  Piál
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #24 Dátum: 2009. Január 05. - 20:01:41 »

Szia Ansch!
Én tisztitással kapcsolatban VFG filcre szavazok.Minden lövés után én evvel huzomki a csővet.Van benne intenziv tisztitó is amiben réz szálak vannak bele szőve.Üdv HSanyi
Naplózva
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #25 Dátum: 2009. Január 05. - 20:41:37 »

Van egy ötletem.

Csináljunk egy öszehasonlító fegyverpucolást egyszer.

Mindenki kipucolja a saját módszerével a csövet és összehasonlítjuk hogy ki hagy benne több szennyeződést.

Szerintem szemmel látható lesz a különbség.

Szerintem szenendrei lőtér alkalmas lenne a bekoszolásra és utánna a tisztításra is.

Vélemény?
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
M98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #26 Dátum: 2009. Január 05. - 20:48:39 »

Van egy ötletem.

Csináljunk egy öszehasonlító fegyverpucolást egyszer.

Mindenki kipucolja a saját módszerével a csövet és összehasonlítjuk hogy ki hagy benne több szennyeződést.

Szerintem szemmel látható lesz a különbség.

Szerintem szenendrei lőtér alkalmas lenne a bekoszolásra és utánna a tisztításra is.

Vélemény?



Esetleg a nagytétényi? Táncol
Naplózva
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #27 Dátum: 2009. Január 06. - 08:22:41 »


Esetleg a nagytétényi? Táncol

Nekem az is jó, a töbség döntene igazából.
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #28 Dátum: 2009. Január 20. - 21:41:07 »

Sziasztok!

Sokan említették már nekem, hogy évente 1-2-szer "szétszedik" a psukát, méghozzá olyan módon, hogy a tokot a tusábaól kiveszik - alaposabb tisztítás gyanánt. Ilyenkor összeszerelés után nyílván belőni újra nem kell, hisz a tokon a távcsőszerelék és távcső nem moccan, de kontrollövést azért érdemes tenni?

Üdv.: Balázs
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16587



« Új üzenet #29 Dátum: 2009. Január 20. - 21:43:55 »

Sziasztok!

Sokan említették már nekem, hogy évente 1-2-szer "szétszedik" a psukát, méghozzá olyan módon, hogy a tokot a tusábaól kiveszik - alaposabb tisztítás gyanánt. Ilyenkor összeszerelés után nyílván belőni újra nem kell, hisz a tokon a távcsőszerelék és távcső nem moccan, de kontrollövést azért érdemes tenni?

Üdv.: Balázs
Érdemes. Azért is, mert minden lövés gyakorlás, meg azért is, mert a csavarok meghúzásával vetemedhet a vas is, pláne, ha nem "freilegend" az ágyazás.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 84   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: