Oldalak: 1 ... 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 [83] 84   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverápolás  (Megtekintve 263521 alkalommal)
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #1230 Dátum: 2020. Október 14. - 19:59:40 »

Köszönöm a segítsèget! Igen,csak a 3. èvtizedèt töltötte be,de remèlem mèg legalább ennyit fog szolgálni a családban! Nem tudom a csehek mivel kezeltèk az agyazást,de lakkozottnak tűnik,szóval inkább le fogom venni az agyazást,úgy is ideje lenne már,meg úgy is kell lőni ilyen erőteljes csőtisztítás után.
Naplózva
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #1231 Dátum: 2020. Október 20. - 15:03:52 »

Túl vagyunk a nagytakarításon... Végül nem dugóztam le a csövet,hanem leragasztottam szigetelőszalaggal a csőtorkolatot (íves kiképzésű,így nem volt vele probléma),egy éjszakát dolgozott benne a Robla,így elég szép zöldeskék színnel távozott a csőből. Viszont nagyon jó volt,hogy végre kiszereltem az ágyazatból,mert két apró problémát is sikerült orvosolnom,amiről azt gondoltam,hogy valami komolyabb fegyvermesteri beavatkozást igényel. Az egyik az volt,hogy a gyorsító megfeszítésekor nem mindig akadt be az elsütőbillentyű,de ezt egy negyedes fordulat megoldotta a gyorsító laprugójának rögzítő csavarján,illetve a tár rögzítő pecek sem lehetett a helyén,mert most sokkal jobban üzemel az is.
Most már csak a próbalövések vannak hátra,de remélem ott sem fogok csalódni.
Köszönöm a segítséget!  Emelem
Naplózva
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #1232 Dátum: 2020. Október 20. - 20:13:25 »

Üdv!

12-es kaliberben keresek Raetz bronzkefét. Ha valaki tud valami vadászboltban elfekvőt, ne kíméljen. Sajnos a Proshootingnál hónapok óta nincs.  Emelem
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #1233 Dátum: 2020. Október 20. - 20:36:24 »

Üdv!

12-es kaliberben keresek Raetz bronzkefét. Ha valaki tud valami vadászboltban elfekvőt, ne kíméljen. Sajnos a Proshootingnál hónapok óta nincs.  Emelem

Szia!
Frommer, Shooting World, stb. Őket próbáltad már? Illetve a Jape Vadászt is próbáld meg, jók a termékeik.  16-hoz náluk tálaltam kefét.
 Emelem
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #1234 Dátum: 2020. Október 21. - 09:38:48 »

Szia!
Frommer, Shooting World, stb. Őket próbáltad már? Illetve a Jape Vadászt is próbáld meg, jók a termékeik.  16-hoz náluk tálaltam kefét.
 Emelem

Kösz!
A Frommernál van, telefonon megkérdeztem őket. Már küldtem is érte az unokaöcsémet.  Emelem
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Math91
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 89


« Új üzenet #1235 Dátum: 2020. December 18. - 10:49:42 »

Üdv!

Sörétes fegyver tisztítással kapcsolatban lenne kérdésem. Milyen csőtisztítóval lenne érdemes a Merkel csövét kipucolni? A töltényűr után 8-10 centin lerakódott egy kicsit az ólom, ezt szeretném eltüntetni, de a sima Ballistol-rézkefe kombó nem hozza le.. Előre is köszönöm! Emelem
Naplózva
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #1236 Dátum: 2020. December 19. - 10:18:04 »

Üdv!

Sörétes fegyver tisztítással kapcsolatban lenne kérdésem. Milyen csőtisztítóval lenne érdemes a Merkel csövét kipucolni? A töltényűr után 8-10 centin lerakódott egy kicsit az ólom, ezt szeretném eltüntetni, de a sima Ballistol-rézkefe kombó nem hozza le.. Előre is köszönöm! Emelem

Robla Solo?
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Math91
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 89


« Új üzenet #1237 Dátum: 2020. December 20. - 15:52:06 »

köszönöm megpróbálom:) Ahogy látom a gyors netes keresés után csak a Mil.-t lehet kapni jelenleg nálunk, a force-ot nem nagyon. Bármelyik jó lehet?
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1238 Dátum: 2020. December 20. - 16:01:01 »

Üdv!

Sörétes fegyver tisztítással kapcsolatban lenne kérdésem. Milyen csőtisztítóval lenne érdemes a Merkel csövét kipucolni? A töltényűr után 8-10 centin lerakódott egy kicsit az ólom, ezt szeretném eltüntetni, de a sima Ballistol-rézkefe kombó nem hozza le.. Előre is köszönöm! Emelem
Puszta kíváncsiságból megkérdezném, hogy mit lősz belőle, hogy az ólom a csőre rakódott?
Amúgy a kakasos tulánál, a gyöngygolyó maradékot a vékony acéldrót karikákból összeállított csőtisztító, némi wd40 támogatással
minden esetben, maradéktalanul eltávolította. Soha nem kellett semmivel maratnom előtte.
Csak kitartó izommunka kérdése volt a siker Vigyorog
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #1239 Dátum: 2020. December 20. - 17:13:38 »

Hacsak nem tisztán fircfojtasos patront használsz akkor az nem ólom.
A kosár miatt ez nem lehetséges. Az inkabb müanyagos lőporos kormos trutyi.
Ami abban ólom lehet az csak a primerbe lévő ólom, de az mg os nagyságrend
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1240 Dátum: 2020. December 20. - 19:17:55 »

Hacsak nem tisztán fircfojtasos patront használsz akkor az nem ólom.
A kosár miatt ez nem lehetséges. Az inkabb müanyagos lőporos kormos trutyi.
Ami abban ólom lehet az csak a primerbe lévő ólom, de az mg os nagyságrend
Nemrég raktam fel egy képet a puskám csövéről Nike lőszer után maradt trutyiról.
A cső elején apró hólyagok látszanak amit a drótspirál néhány húzás után nem vitt ki.
Fegyvermester barátom szerin, a kosárból rákenődött és ráégett műanyag okozza és essek neki pár percig olajjal és a spirállal.
Megcsináltam és tükörfényes tett.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Math91
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 89


« Új üzenet #1241 Dátum: 2021. Január 04. - 07:33:58 »

Üdv!

Elnézést, de csak most láttam a hozzászólásaitokat, amiket ezúton is köszönök! Nos a a helyzet a következő:adott egy szép állapotú Merkel m47e, nagyjából velem egy idős, 89-es az első beütése, 2 éve van nálam. Rc-t és Gamebore-t lőttem belőle kizárólag, minden vadászat után tisztítva volt fegyverolajjal, alapvetően azt gondolom, hogy gondos gazdája vagyok. Ennek ellenére elkezdett megjelenni a fent említett jelenség (töltényűr után hosszanti csíkok illetve némi ,,lerakódás", amiből valamennyi pici fegyverolajjal és a drót spirállal lejött), voltam fegyvermesternél elvileg nem felverődés vagy csőrozsda, illetve rozsdagödör, tehát ezért gondoltam, hogy egy erőteljesebb oldószeres takarítás segíthet a problémán. Arra nem nagyon merek gondolni, hogy mi a helyzet, ha mégis valamelyik a fent említettekből... Rííí  Vettem Robla solot, a héten eljutok a takarításig, ha van eredmény, akkor írok. Addig is szívesen veszek bármilyen segítséget, vagy ötletet, majd teszek fel képet is. Köszönöm! Emelem
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #1242 Dátum: 2021. Január 04. - 10:12:06 »

 Vállat von

Sörétesben az csak lőpormaradvány vagy a sörétkosárról lekenődött-ráégett műanyag lehet, nem?

Ahhoz meg az olaj+kefe elég szokott lenni.
A drótspirál a legjobb - ha nem túl régi, és emiatt összeesett-elfáradt.
Vagy valami jobb minőségű (pl. Raetz) bronzkefe.

Próbáld meg azt, hogy befújod jó bőven olajjal, aztán hagyod rajta 1-2 órát (vízszintes helyre lefektetve a csőpárt, hogy ne folyjon ki, időnként átforgatva, hogy menjen benne az olaj ide-oda), és utána húzod át drótkefével.
Nekem ez meg szokta oldani a csíkokat.

 Emelem
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #1243 Dátum: 2021. Január 04. - 10:40:40 »

Én bore techl-el szoktam adni neki ha valami makacsabb kosz van a csőben.
Mondjuk sörétesnél nem szoktam ügyet csinálni a takarításból.
Néha nekiesek alaposabban, de nem vakarom tükörfényesre minden alkalommal a csövet. Van egy sörétesem amiből elég sok brennekét lövök.
Annak ha látnád a csövét egy kiadós lövöldözés után.  Ördög

Alaposabb takarításnál én is a fektetve átforgatós módszert alkalmazom mint Kama Igen
Naplózva
Math91
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 89


« Új üzenet #1244 Dátum: 2021. Január 04. - 12:41:00 »

Köszönöm szépen az ötleteket! Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 [83] 84   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: