Oldalak: 1 ... 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 [82] 83 84   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverápolás  (Megtekintve 263520 alkalommal)
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1215 Dátum: 2020. Augusztus 27. - 11:07:34 »

Üdv a vadásznak!

Érdeklődni szeretnék, hogy használ-e valaki Addinol Waffenöl W 18 fegyverolajat? A gyártó állítása szerint az olaj megfelel a NATO Code S-761 és a MIL-L-63460 certifikációknak.

 Emelem

 Vállat von Fejvakarás Még nem is hallottam róla.
Attól, hogy megfelel bármiféle szabvány előírásnak, még nem biztos, hogy tényleg jó, ill. jobb, mint bármelyik másik. Persze lehet, hogy tényleg nagyon faxa. Próbáld ki és számolj be róla.  Igen

Kicsit még tovább mennék a kérdéssel. Magyar fórumon nem olvastam még arról, amerikai fórumokon viszont igen, YouTube-on tesztek is elérhetőek, hogy fegyverolaj helyett használjunk szintetikus motorolajat, például 0W30, 5W40 olajat. Az autókban is szénacél, kovácsolt alkatrészek vannak, nagy terhelésnek és hőmérsékletnek vannak kitéve, az olajcsere pedig ritkábban van, mint amilyen gyakran fegyvert tisztítunk.

Válaszokat, tapasztalataitokat előre is köszönöm!

Ártani nem árt.
De ha belegondolunk, hogy a fegyverolajat elsősorban tisztításra és korrózió gátlásra használjuk, a motor olajnak meg - ahogy írod is - magas hőmérsékleten kell megfelelő kenést biztosítani. Nem ugyan az a feladatkör...
Szerintem a vadászat többi költsége mellett a fegyverolaj elenyésző. Megveszel egy flakonnal, 'oszt évekig használod.  Bow

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1216 Dátum: 2020. Augusztus 27. - 12:00:13 »

Hagyjuk már az ilyen kis-, és nagypolgári elhajlásokat. Minek kéne csövet tisztítani? Majd egyik lövedék kitisztítja a  másik maradékát. Ördög
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1217 Dátum: 2020. Augusztus 27. - 13:32:30 »

Hagyjuk már az ilyen kis-, és nagypolgári elhajlásokat. Minek kéne csövet tisztítani? Majd egyik lövedék kitisztítja a  másik maradékát. Ördög

Így igaz!  Olajozni pedig tilos! Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1218 Dátum: 2020. Augusztus 27. - 14:39:06 »

Így igaz!  Olajozni pedig tilos! Mosolyog


 Röhög
Na, tőletek se veszek használt vasat...  Ördög

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #1219 Dátum: 2020. Augusztus 28. - 12:33:38 »

Hagyjuk már az ilyen kis-, és nagypolgári elhajlásokat. Minek kéne csövet tisztítani? Majd egyik lövedék kitisztítja a  másik maradékát. Ördög

Nagybátyám minden doboz sallerbéla után ellőt egy darab rws-t. Az volt a tisztítás.
Oda is lett a ZKK csöve. Mikor már szabad szemmel is millió rozsdagödör látszott a csőben még akkor is pontos volt...egy ideig...


Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1220 Dátum: 2020. Augusztus 28. - 13:02:39 »

Röhög
Na, tőletek se veszek használt vasat...  Ördög

 Wave

Nagyon tévedsz!  Nekem minden fegyverem csöve gyönyörű fényes belül, miután kidőrzsáraztam! Mosolyog Mosolyog Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Diesel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 422



« Új üzenet #1221 Dátum: 2020. Augusztus 28. - 13:43:51 »

Ne mantrázzátok, mert sok ezer vadász mai napig így használja a fegyvereit.. Rííí OOO
Naplózva

Ne felejtsük el hogy mi csak vendégek vagyunk az erdőben...
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1222 Dátum: 2020. Augusztus 28. - 14:23:47 »

Nagybátyám minden doboz sallerbéla után ellőt egy darab rws-t. Az volt a tisztítás.
Oda is lett a ZKK csöve. Mikor már szabad szemmel is millió rozsdagödör látszott a csőben még akkor is pontos volt...egy ideig...




Jóvanmá! Amíg át lehet látni a csövön, nagy baj nincs. Legfeljebb kicsit máshova hord, de így meg lehet mire fogni ha fax az emberfia. Vigyorog
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
martonmark
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #1223 Dátum: 2020. Augusztus 29. - 09:50:54 »

Köszönöm a válaszokat! Nem is arról van szó, hogy nincs rá pénzem, hanem arról, hogy amit használok Break Free CLP literje 15.600 Ft, ha 5 litert vennék, ~40.000 Ft, ha 120 ml-t és emiatt átvágva érzem magamat. Tudom, hogy bárki állíthat bármit a termékéről, de egy katonai szabványnak való megfelelés behazudása azért erős lenne.
Feltételezem, hogy egy emberöltő alatt nem jönnek ki a különbségek a rendes olajok között, amik például nem képeznek emulziót a vízzel, ebbe beleértve a trafóolajon át a motorolajig és fegyverolajig mindent, hiszen a nagytakarításhoz a többség gondolom használ valamilyen ólom/réz oldót is (Milfoam Forrest / szalmiákszesz).
Kipróbálom a motorolajat és majd 5-10-20 év múlva beszámolok a tapasztalatokról  Stoel

Üdv a vadásznak!  Emelem


Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #1224 Dátum: 2020. Augusztus 29. - 11:37:43 »

Vegyél bore tech eliminatort, egy flakon ballistolt, meg egy flakon fektárcsatisztítót.
A bortechez még rongyot.
Oszt kész.
Vagy ha még olcsobban akarod akkor roblával áztasd ki évente.

 Emelem
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #1225 Dátum: 2020. Augusztus 29. - 15:15:54 »

Köszönöm a válaszokat! Nem is arról van szó, hogy nincs rá pénzem, hanem arról, hogy amit használok Break Free CLP literje 15.600 Ft, ha 5 litert vennék, ~40.000 Ft, ha 120 ml-t és emiatt átvágva érzem magamat. Tudom, hogy bárki állíthat bármit a termékéről, de egy katonai szabványnak való megfelelés behazudása azért erős lenne.
Feltételezem, hogy egy emberöltő alatt nem jönnek ki a különbségek a rendes olajok között, amik például nem képeznek emulziót a vízzel, ebbe beleértve a trafóolajon át a motorolajig és fegyverolajig mindent, hiszen a nagytakarításhoz a többség gondolom használ valamilyen ólom/réz oldót is (Milfoam Forrest / szalmiákszesz).
Kipróbálom a motorolajat és majd 5-10-20 év múlva beszámolok a tapasztalatokról  Stoel

Üdv a vadásznak!  Emelem




BoreTech Eliminator és féktisztító. Nem kell más, minden nem oda valót kikap a csőből.
Van a Bore Tech-nek külön rézoldója is - Bore Tech Cu+2 Copper Remover - nekem van, 100-150 lövésenként az Eliminator után kap ilyen kezelést is, minden rezet szépen kikap a csőből, tényleg működik.
Azt fontos tudni, hogy ehhez olyan pálca, ill. kefe kell, amiben nincs réz, mert azt is kikezdi, és könnyen becsapja az embert, amikor a 8-10. nekifutásra is kék a géz, amit áttolunk a csövön. Nem kell mindenből heroináron BoreTech, van csapágyzott pálca töredékáron is, de tényleg működik. 1-1,5 óra 100 lövésenként szerintem megéri. Nekem a 9,3-asnál ott szokott "elfogyni" a cső, ott látszik a szórásképen, hogy már nem az igazi. Ha nekilendülök, ilyenkor pasztázok is.  Vigyorog  Wave

Lorka mesterrel annyiban vitáznék, hogy szerintem a Brunox a fegyverolaj, a Ballistolt legfeljebb  nyikorgó ajtózsanérra használom, azt is csak a kertibudin.  Ördög
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #1226 Dátum: 2020. Augusztus 29. - 21:12:40 »

Maki vagyok mer Brunox van odahaza nekem is de nálam ennél 2 profán oka volt a választásnak:
-Elfigyott a ballistol és csak ez volt a bótba
-Utána meg azer vettem, mer ennek jobb a szaga Nevet

A Bore-tech eliminatorhoz nekem egy üvegszálas sátorrudam van, meg ez a steppelt fehér rongy, Vfg talán.


Lorka mester, az.  Egyem a zuzád  Röhög   Piál
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #1227 Dátum: 2020. Október 14. - 11:12:07 »

Tisztelt Fórumtársak!
Kicsit bajban vagyok fegyvertisztítás ügyében,mert adott egy lassan velem egyidős (30 évtizedet már betöltött) .222 remington Brno Fox puska,ami a régi metódus szerint folyamatosan karban volt tartva,de azért akadnak már kisebb rozsdagödrök a cső belsejében. Idén kicsit megrázó dolog történt velem ezzel a puskával,az egyik nap teljesen oda tette a lövést,ahova kellett,utána duplára is hibáztam vele,sőt ami rosszabb másodikra sebeztem is (sajnos nem sikerült megtalálni sehogy sem szegény süldőrókát). Így úgy gondoltam,hogy ennyi év szolgálat után megpróbálkoznék egy robla solo-s nagytakarítással... Melyik metódust javasolnátok ilyen esetben? A csőfeltöltésest vagy a kefével való felhordást? Illetve ha az előbbi,akkor mivel lenne érdemes a csövet ledugóznom?  Valamint a barnításra mennyire veszedelmes az fentebbi szer?
Köszönöm a segítségeteket!
Naplózva
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #1228 Dátum: 2020. Október 14. - 13:47:13 »

Tisztelt Fórumtársak!
Kicsit bajban vagyok fegyvertisztítás ügyében,mert adott egy lassan velem egyidős (30 évtizedet már betöltött) .222 remington Brno Fox puska,ami a régi metódus szerint folyamatosan karban volt tartva,de azért akadnak már kisebb rozsdagödrök a cső belsejében. Idén kicsit megrázó dolog történt velem ezzel a puskával,az egyik nap teljesen oda tette a lövést,ahova kellett,utána duplára is hibáztam vele,sőt ami rosszabb másodikra sebeztem is (sajnos nem sikerült megtalálni sehogy sem szegény süldőrókát). Így úgy gondoltam,hogy ennyi év szolgálat után megpróbálkoznék egy robla solo-s nagytakarítással... Melyik metódust javasolnátok ilyen esetben? A csőfeltöltésest vagy a kefével való felhordást? Illetve ha az előbbi,akkor mivel lenne érdemes a csövet ledugóznom?  Valamint a barnításra mennyire veszedelmes az fentebbi szer?
Köszönöm a segítségeteket!

"30 évtizedet már betöltött"
Egy 300 éves 222-es?  Nyihi

A dugózást oldd meg keményfával. Ha van esztergagéped, akkor egyszerű.
Ha nincs, akkor a fatipli-fúrógép-csiszolóvászon kombóval tudod kialakítani.
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1229 Dátum: 2020. Október 14. - 14:08:20 »

Tisztelt Fórumtársak!
Kicsit bajban vagyok fegyvertisztítás ügyében,mert adott egy lassan velem egyidős (30 évtizedet már betöltött) .222 remington Brno Fox puska,ami a régi metódus szerint folyamatosan karban volt tartva,de azért akadnak már kisebb rozsdagödrök a cső belsejében. Idén kicsit megrázó dolog történt velem ezzel a puskával,az egyik nap teljesen oda tette a lövést,ahova kellett,utána duplára is hibáztam vele,sőt ami rosszabb másodikra sebeztem is (sajnos nem sikerült megtalálni sehogy sem szegény süldőrókát). Így úgy gondoltam,hogy ennyi év szolgálat után megpróbálkoznék egy robla solo-s nagytakarítással... Melyik metódust javasolnátok ilyen esetben? A csőfeltöltésest vagy a kefével való felhordást? Illetve ha az előbbi,akkor mivel lenne érdemes a csövet ledugóznom?  Valamint a barnításra mennyire veszedelmes az fentebbi szer?
Köszönöm a segítségeteket!

Szia!
A barnítást elméletikeg nem szabadna bántania (de azért nem árt kipróbálni nem látszó helyen), viszont az agyazás ha politúros akkor azt le fogja marni. Erre nagyon kell vigyázni mert, azonnal megmarja. A politúr (shell lakk) oldószere a szalmiákszesz, a robla solo is szalmiákszez alapú. Én is a feltöltést javasolnám.
Naplózva

Jó szelet!
Oldalak: 1 ... 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 [82] 83 84   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: