Oldalak: 1 ... 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 [81] 82 83 84   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverápolás  (Megtekintve 263568 alkalommal)
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #1200 Dátum: 2019. Március 28. - 19:54:51 »

De tulajdonképp akkor Te konkrétan most mihez keresel kegyszert egyáltalán? Mert amiket Te itt felsoroltál, ahhoz meg már régen kitalálták a még ennél is univerzálisabb Ballistolt. Azt még kutya szőrére is lehet fújni, ha akarod (bár sose tudtam, azt mi a f***nak?). Viszont nem értem, miért nem veszel külön, az adott célra igazán alkalmas szert? "Ami mindenre jó, az semmire sem igazán jó..."
A Ballistol egyébként tényleg jó! Van is a polcomon egy flakon. A lónál és kutyánál egész jól műkszik mert jobb tőle a légellenálása és gyorsabban tud futni! Ördög
Ezt a CRC-t csak találtam hátha érdekli valamelyik fórumlakót! A spray attól jobb , hogy egyenletesebben lehet eloszlatni bőr és egyéb felületeken. Részemről a téma lezárva és nem kívánok részedről további b@sztatás tárgya lenni, mert unatkozol!
 Emelem
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #1201 Dátum: 2019. Március 29. - 07:41:48 »

A Bore Tech cuccait próbáljátok ki, az ér is valamit  Kacsint Az Eliminátor és a rézoldó nagyon-nagyon jó, tényleg secc-perc tök tiszta lesz a cső.  Igen
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1202 Dátum: 2019. Március 29. - 09:52:01 »

A Bore Tech cuccait próbáljátok ki, az ér is valamit  Kacsint Az Eliminátor és a rézoldó nagyon-nagyon jó, tényleg secc-perc tök tiszta lesz a cső.  Igen


Meddig kell a csőben hagyni az anyagot  ?   Kell e félteni tőle a barnítást ? 

Kösz előre is !     Emelem
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #1203 Dátum: 2019. Március 29. - 11:30:27 »


Meddig kell a csőben hagyni az anyagot  ?   Kell e félteni tőle a barnítást ?  

Kösz előre is !     Emelem


Nem bántja a barnítást. Én ennek alapján járok el, azzal, hogy használok külön csak rézoldót is, bár elvileg az Eliminator is oldja, így szimplán gyorsabb.
5-10 percet szoktam várni, annyi idő alatt megszárad. Ismételni kell a folyamatot, ez nálam 4-5 szöri ismétlés 50-100 lövésnyi időközönként.


Spéci kefe tényleg kell, a piaci bronzkefét szétmarja.

Így egyszerűbb.  Emelem



Azt vettem észre, hogy olyan 50-100 lövés után elkezdi szórni a találatot a cső, ekkor kap nagytakarítást. Lövészbarátok ugyanezt minden lőtér után megteszik, vélhetően így lenne a jó.  :Mosolyog Valószínű erre állok át, vadászat után csak csőkígyót kap.

Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #1204 Dátum: 2019. Március 29. - 12:56:35 »


vadászat után csak csőkígyót kap.


Attól nekem rozsdásodott.
Azóta nem használok csőkígyót.  Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1205 Dátum: 2019. Március 30. - 13:03:17 »

Én Ballistol Robla Solot-t használok.  A szövet "kefét" belemártom az üvegbe (ki kell venni hozzá a cseppentőjét) és azzal jó alaposan áthúzom csövet. pár percet várok vele, majd a műanyagszőrűvel alaposan kitisztítom. Utána filckorongal szárazra húzom. Kihoz mindent belőle. A barnítást nem bántja, de akinek lakkos  tusa van az vigyázzon, mert a lakkozást tönkre teszi ha ráfolyik. Pár évente megcsinálom. A köztes időben néha csőkígyót használok, de a csövet csak ritkán szoktam takarítani. Olajat nem szoktam használni, mert utána nekem az első lövést mindig dobja, akármennyire is próbálom meg kihúzni a csövet.
Naplózva

Jó szelet!
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #1206 Dátum: 2019. Március 30. - 16:21:49 »

...Olajat nem szoktam használni, mert utána nekem az első lövést mindig dobja, akármennyire is próbálom meg kihúzni a csövet.

Féktisztító.   Wave

 Emelem

Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1207 Dátum: 2019. Március 30. - 17:31:06 »

Féktisztító.   Wave

 Emelem



  Basszus tényleg. Erre nem gondoltam. Mekkora ötlet, köszönöm! Igen Emelem Meghajol
Naplózva

Jó szelet!
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #1208 Dátum: 2019. Március 31. - 06:53:32 »

Ėn egy spirituszos kóccal vonom ki a csövet vadászat/lötėr elött.

Üdv  Gyuri.
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1209 Dátum: 2019. Március 31. - 16:56:38 »


Nem bántja a barnítást. Én ennek alapján járok el, azzal, hogy használok külön csak rézoldót is, bár elvileg az Eliminator is oldja, így szimplán gyorsabb.
5-10 percet szoktam várni, annyi idő alatt megszárad. Ismételni kell a folyamatot, ez nálam 4-5 szöri ismétlés 50-100 lövésnyi időközönként.


Spéci kefe tényleg kell, a piaci bronzkefét szétmarja.



Azt vettem észre, hogy olyan 50-100 lövés után elkezdi szórni a találatot a cső, ekkor kap nagytakarítást. Lövészbarátok ugyanezt minden lőtér után megteszik, vélhetően így lenne a jó.  :Mosolyog Valószínű erre állok át, vadászat után csak csőkígyót kap.



 Ok. Köszönöm !  Azt hiszem már aktuális lesz vagy már kellett volna .  Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1210 Dátum: 2019. Március 31. - 16:59:15 »

Féktisztító.   Wave

 Emelem




   Igen  Tiszta benzin , meg minden ami oldja az olajat elég tiszta és nem bántja a csövet . ( Pl . Rem Action Cleaner )   Emelem
Naplózva
raczjani
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #1211 Dátum: 2019. április 20. - 09:15:40 »

Üdv!

Azt szeretném kérdezni,hogy a 17 hmr kaliber csővét Ti mivel,hogyan tisztítjátok?( csőkígyó,kefe ?)

Köszönöm: Jani
Naplózva
hahnbarna
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 347



WWW
« Új üzenet #1212 Dátum: 2019. április 21. - 11:24:40 »

Üdv!

Azt szeretném kérdezni,hogy a 17 hmr kaliber csővét Ti mivel,hogyan tisztítjátok?( csőkígyó,kefe ?)

Köszönöm: Jani

Szervusz,
Én klasszikus fegyvertisztító készletet használok hozzá - bronz-és műanyag kefe, filc.
Rendeltem csőkígyót is, az konkrétan nem fér be a huzagok közé...  :Mosolyog

 Emelem
Naplózva

Üdv,
Barna
raczjani
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #1213 Dátum: 2019. április 21. - 19:05:42 »

Köszönöm!
Naplózva
martonmark
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #1214 Dátum: 2020. Augusztus 27. - 08:03:24 »

Üdv a vadásznak!

Érdeklődni szeretnék, hogy használ-e valaki Addinol Waffenöl W 18 fegyverolajat? A gyártó állítása szerint az olaj megfelel a NATO Code S-761 és a MIL-L-63460 certifikációknak.
Kicsit még tovább mennék a kérdéssel. Magyar fórumon nem olvastam még arról, amerikai fórumokon viszont igen, YouTube-on tesztek is elérhetőek, hogy fegyverolaj helyett használjunk szintetikus motorolajat, például 0W30, 5W40 olajat. Az autókban is szénacél, kovácsolt alkatrészek vannak, nagy terhelésnek és hőmérsékletnek vannak kitéve, az olajcsere pedig ritkábban van, mint amilyen gyakran fegyvert tisztítunk.

Válaszokat, tapasztalataitokat előre is köszönöm!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 [81] 82 83 84   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: